Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu hırsızlara nasıl bir çare bulucaz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı emirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun.
    zincir kilit marka model nedir.
    https://www.motosikletaksesuarlari.com/SXP-ZINCIR-KILIT-150CM-504E-2-_50931.html

BULDUM
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Benim motor da evin önünde ağaca abus zincirler bağlı. Bir de biri kurcalarsa ötsün diye bir alarmlı disk kilidi var. Üzerinde yağmurda ya da yazın güneş ve tozdan korusun diye de branda örtülü. Yine de için rahat değil diye kaskoyu da ihmal etmiyorum. Henüz kurcalayan olmadı 6 aydır bu şekilde duruyor. Dışarıdan farklı bir ses duysam hemen pencereden bakıyorum. Kasko olmasına rağmen çalışırsa uğraştıracak diye yine de korku içindeyim. Tekrar taşınırsam kapalı otoparkı olan bir siteden ev bakıcam.
    azizsele bunu beğendi.

Maggi nin kesilmez kırılmaz zincir +alarmlı kilidini satıyorum. En üst model hiç kullanılmadı. Piyasada 1400 ben 1000 tl ye veriyorum. İlgilenn olursa ilan no 634817628

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

SIFIR Maggi zincir + alarmlı kilit Abus Maggi Kesilmez zincir
    İlan No: 634817628
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...34817628/detay
    azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı MaryJane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Care Gazli Kilit Motoru calmaya kalkinca kusturucu gaz saliyo ve ordan hemen kaciyolar
    hocam ben de gördüm onları ama hırsızı bir de üstüne kızdırmamak lazım.. adam o anda kaçar sonra elinde 1 lt. benzinle geri döner aman diyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

şu anda motomaxta %50 indirim devam ediyor hala securage guardian aldım ben oradan memnunum.. gören adamın bununla uğraşmaya değmez diyeceği türden bir malzeme 2mt. 16mm bakla çapı 14 mm boron alaşımlı multlock kilit.. 640 tl.. 2mt. olması en büyük avantajı.. bana göre tek dezavantajı ise çok ağır olması yaklaşık 15 kg.
    azizsele bunu beğendi.

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    O bahsettiğiniz ucuz kapı alarmı mantıklı ama tek tuşla manuel kapanmıyor mu? onu bulursa kapatır hemen. Ben pek caydırıcı olarak göremedim. Püf noktası varsa kullanırım ben de. Tamamen nasip işi ne kadar önlem alırsan al Allaha emanet. Benim de teknem varken limandan 12 tane tekne motoru çalınmıştı. Benim motora dokunmamışlardı. Ben de baya önlem alıyorum ama tamamen şans işi.
    azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli Leoncino
    Polislerin ve kanun yürütücülerin işlenen suçların adalet sistemine karşı işlendiğini unuttukları sürece eksilmez. Çalınan motorsa polis uğraşmıyor bile bu düzenin değişmesi gerekiyor.
    azizsele bunu beğendi.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum kilidini metal yerine direk 220v bağla bence.
    azizsele bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gps Takip + Pompalı tüfek kombinasyonu işe yarayabilir.
    azizsele bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı lifegoeson13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bahsettiğiniz ucuz kapı alarmı mantıklı ama tek tuşla manuel kapanmıyor mu? onu bulursa kapatır hemen. Ben pek caydırıcı olarak göremedim. Püf noktası varsa kullanırım ben de. Tamamen nasip işi ne kadar önlem alırsan al Allaha emanet. Benim de teknem varken limandan 12 tane tekne motoru çalınmıştı. Benim motora dokunmamışlardı. Ben de baya önlem alıyorum ama tamamen şans işi.
    Evet manuel tek tuşla kapanıyor zaten o yüzden gidonun altına koydum. Onu bulup kapatana kadar belli bir süre öticektir zaten.
    Sonuçta kapıda veya penceredeykende adam bunu kapatabilir .
    lifegoeson13 bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Silivri soğuktur kardeş, aman diyim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    kaskoda tek sıkımlık mermi gibi ikincisi yok.. bizim arkadaşın motor çalındığında kaskodan parasını almışdı yeni motor aldığında gene kasko yapmak istemişlerdi yapmamışlardı yada inanılmaz yüksek bir rakam çıkartmışlardı öyle bir şeydi velhasıl kasko yaptıramamışdı.. direk sanırım kara listeye giriyorsunuz..

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silivri soğuktur kardeş, aman diyim.
    Sıkı giyin kardeşim dikkat et kendine👍

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Benim tek arzum çalmaya çalışırken ya da çaldıktan sonra inşallah denk geliriz. Aklıma düşüncesi geldiğinde bile sinir katsayım artıyor. Bir de teşebbüse denk gelirse, allah emek hırsızı kardeşimize kolaylık versin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskoda tek sıkımlık mermi gibi ikincisi yok.. bizim arkadaşın motor çalındığında kaskodan parasını almışdı yeni motor aldığında gene kasko yapmak istemişlerdi yapmamışlardı yada inanılmaz yüksek bir rakam çıkartmışlardı öyle bir şeydi velhasıl kasko yaptıramamışdı.. direk sanırım kara listeye giriyorsunuz..
    Benim kardeşimin (benim kullanmakta olduğum) motoru '17 Aralık'ta çalındı, '18 Mart'ta diğer (1 yıllık) motorunun kaskosunu normal fiyatı ve indirimiyle yeniletti. Biraz kısmet (ve bolca sicil) işi herhalde...

Motosikleti
    Artık Yok...
    sigorta şirketlerinde kademelendirme olayı var .. hasar oranına göre 1.kademe 2.kademe 3.kademe falan oluyorsun ona görede fiyat çıkartıyorlar..

bizdede 2 tane r25 var bunları ikisini birbirine bağlasak hangi kilidi önerirsiniz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta şirketlerinde kademelendirme olayı var .. hasar oranına göre 1.kademe 2.kademe 3.kademe falan oluyorsun ona görede fiyat çıkartıyorlar..
    Kademeyi falan bilmem, adamın iki motorundan biri çalınıp parası ödendikten 1 ay sonra diğer motorunun sigorta yenilenmesi normal fiyattan (ilk senekine göre bir sürprim uygulanmadan, pürüzsüz olarak) ve 2. yıl indirimiyle yenilendi. Ki geçmişinde 1-2 tane de ciddi hasarlı kazası var (ama motosikletle değil arabayla), şirketlerin kimi neye göre elediği biraz belirsiz onu diyorum. Tek atımlık olacak diye bir şart yok yani, belki sizin arkadaşın dosyası şüpheli bulunmuştur saçma sapan bir sebepten. Bizim hasar dosyamız evraklarımız ifadelerimiz vs vs (dünya kadar belge vs isteniyor eksper tarafından - son birkaç benzin fişine kadar...) eksiksizdi, sorun çıkmadı.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motosikletaksesuarlari.com/SXP-ZINCIR-KILIT-150CM-504E-2-_50931.html

BULDUM
    Hocam zincir güzele benziyor hem fiyat performans ürünü gibi sizin zincirin baklaları mı 11mm yoksa u kilit mi 14mm yoksa zincir 14 u kilit mi 11 mm anlam veremedim. internetteki bilgiler pek açıklayıcı değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece uyanıp bazen kontrol ediyorum ben, öyle paranoyak oldum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motoru korumakta amaç süreyi uzatmak olmalı. Alarm pek fayda etmeyebilir. Kısa sürede alarmı bertaraf edecekse yine çalar.

5 tane motor olsun diyelim. En kısa sürede hangisini çalacaksa onu çalıyor. Burada çoklu kilit devreye giriyor. Hem disk kilidi hem de bağlama kilit. Bağlama kilit yerden yukarıda olursa daha iyi. Bunlardan vazgeçildikçe çalınma süresi kısalıyor, çalınma ihtimali artıyor.

Bir de "ben bu motoru çalacak aga" diyen tipler var. Barkın'ın 1000 RR gibi. Adam 10 dakka da sürse onu çalıyor. Hırsıza kilit dayanmaz bunlar için geçerli.

Burada çalıntı ilanları oluyor. Hemen hepsine nasıl kilit vardı diye soruyorum. Arkadaşların yarısı zaten konuyu açıp kayboluyor. Sorumu cevaplamıyor, motoru da bulunmuyor ki foruma daha girmiyor. Bir grup da bırakmış gitmiş oluyor sokağa. Arkadaşının dükkan önü, komşumun evinin altı falan diyor. Mutlaka yüzlerce vardır ama benim sorduklarımdan, disk kilidi ve bağlama kilit vardı yine de çalındı diyen duymadım. Ama dediğim gibi vardır çokça, benim başıma da gelebilir. Allah korusun.
    azizsele bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)