Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bu hırsızlara nasıl bir çare bulucaz?

Mondial E-xtreme Max 150
    Leoncino
    Motosiklet Online
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gps Takip + Pompalı tüfek kombinasyonu işe yarayabilir.
    Silahlı İnsansız Hava Aracı nasıl olur ?
    tommygun bunu beğendi.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 Ni
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silahlı İnsansız Hava Aracı nasıl olur ?
    Çok teknolojik hocam, bana gelmez, ben eski kafadayım
    azizsele bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX125 & INNOVA125 & CBF150 Cafe Racer & MT-07ABS
    Sele altına zehirli iğne. Her ihtimale karşı antidot da ruhsat kabında bulunmalı...

Depo/sele arasına tek atar kapsül mühimmat yerleştirilmeli...

Sele kılıfı iletken malzemeden yapılıp bir röle ile doğrudan bujiye gönderilen +14.000/24.000VDC akım seleye yönlendirilerek yetkisiz kullanıcının felç edilmesi sağlanmalı (kalp sorunu varsa orada kalıverir)...

Veya sağlam zincir ile alarmlı disk kilidi ve GPS takip + Kasko daha iyi bir seçenek olabilir.

Bunlar fantazi değil de, yasaların ve kolluk kuvvetlerinin konuda daha ciddi ve sorumlu davranıp hırsızları değil de mal sahibi mağdur vatandaşı korumaları gerektiği hatırlatılıp gerekli yasal değişiklikler ile yaptırımlar uygulanmaya başlanmalı. Tabi bu fantazi kısmı.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Gerçek midir bilmiyorum birisinin İsviçre'de bisikleti çalınmış. Bir daha da bulunamamış. Emniyet teşkilatı bisikleti çalınana bisikletin parasını ödemiş. Biz görevimizi yapamadık senin bisikleti bulamadık, al sana parası diye.

Amerikan filmlerinde "ben vergimi veren vatandaşım" repliği vardır. Bizde bu laf pek oturmamıştır. Bunun nedeni vatandaş vergisini verdikten sonra düzgün hizmet alamadığı kurumlara "hayırdır, paranı verdik. Sen niye işini yapmıyorsun" diye hesap sorar.

Emniyet şeridi cezaları 1.002 lira olduğundan beri ben buraların kullanımında azalma görüyorum. Acıtıcı cezalar oldukça suçlar azalır.
    azizsele bunu beğendi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900 & 50cc
    Avrupalıdan 6 kat pahalıya motoru al.
    1 motor vergilere hediye et.
    Trafikte gezebilmek için dev mtv dev sigorta.
    Yetti mi yetmedi, gece rahat uyamıyorsun, devletin gücü yetersiz kalıyor.

Yasa güncellemesi gelir mi, eğitim ile değil korku ile insanlar çalmaktan vazgeçer mi bilmiyorum ama tek çare imkanları olanlar için tam kapsamlı kasko.
    Ülkemizde kaskonun ilk amacı kaza değil çalınma maalesef, tam kapsamlı olmasına dikkat edin.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasılsa ceza almıyorlar, motor basınta kamp kurup kar maskesiyle essek sudan gelinceye kadar dovmek lazım. Ülkede ki hukuk okadar garip ki adamı çalarkan dövsen beni dövdü diye senden şikayetci olur sen de ceza alırsın.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Alıntı skullz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasılsa ceza almıyorlar, motor basınta kamp kurup kar maskesiyle essek sudan gelinceye kadar dovmek lazım. Ülkede ki hukuk okadar garip ki adamı çalarkan dövsen beni dövdü diye senden şikayetci olur sen de ceza alırsın.

Emin ol seni içeri atarlar yine o bu teşebbüsten senden az cezai yaptırım alır

Leoncino
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)