Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Müneccim Arkadaşlar için R25 Sorusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZFR25
    Yahu ben dolar düşmez sabit kalsa bile diye giriştim. 2. el r25 aldım tertemiz 4bin km de. üstündede 1500 tllik ekipman vardı. şişirilmemiş fiystıyla. Dedim ulan 2019 r25 gelmeyecek r3 gelecekmiş (yamaha bayii söyledi buny) bunun dedim vergiyle fiyatı uçar. Alınmaz satılmaz en değerli r25 2017 düşük km olur dedim gittim 20k ya aldım. sofıro 23k idi. 1 ay bindim 3 aydır yurtdışındayım eğitim için 1 aya dönecem. Verdiler indirimi oldu motor 20k :d ulan nasıl moralim bozuldu binemedimde keşke dönünce alaydım :d Allahtan çok ekstralı bi motor aldıö ve hepsi istediğim şeylerdi o ekstra parasıyla bide indirimli r25lerde siyah çok nadir yerlerde var düşünceleriyle kendimi avutuyorum.:dd

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:23 ----------

Alıntı Rhombeuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 eski kasa ile yeni kasa arasında bariz fark var. R25 şuanki kasa bana göre daha iyi yakından bakmadık yeniye ama sivri hatlar bence daha karizmatik.

Ben her R25 konusunda içimden "ne r25 miş" diyorum.. Dostlar 250cc bi motora bu kadar para vermeyin tavsiyem gidin Suzukiinazuma alın ikinci el fiyatları oldukça iyi ve inazuma kalitede r25 rahat rahat döver. 20-30 bin ne oluyor? R25 2014 de 14.500 tl almıştım 2600 km deydi .. Bu tarih milat değil 4 senede %100 zam kabul görmemeli. Güzel motor tamam da bu fazla şişirme bitmedi gitti.
    yahu inazuma nasıl r25ten kaliteli oluyor ve herkes bunu rahatça söylermiş anlamıyorum :d

Ayrıca uzun uzun kmler inazumaya binip satan arkadaşımız 600lük tartışmalarına giriyordu. dedikki bak şunda çok temiz r25 var 17 model düşük km sen farkı hissediceksin 250den inip 250ye binmiş gibi olmayacaksın dedik. Birazda düşük model 600lükleri gömerek r25 aldırdık. Adam şoklara girdi r25 e binince ben motor sürmüyomuşum dedi. bayıldı aşık oldu kaldı. şimdi kadrandaki rakam ve motorun ağırlığı neyi ifade ediyormuş anlıyorsundur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb250 lerdeki arka disli muhafaza sac ziriltisi icin mi gönderdin??
    Yok, deneme amaçlı rastgele bir resim gönderdim.
    Kazasız, belasız, hayırlı sürüşleriniz olsun.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    En ölü sezonda ve piyasanın bu kadar yavaş olduğu bir dönemde nerdeyse sıfırı fiyatına ikinci el düşük km temiz r25 satılıyor, r25 in fiyatında düşüş beklemek bence hayalden öte gitmez. Hazır ötv indirimi gelmişken almayı düşünen ya sıfırını alsın ya da yeni kasayı beklesin.. Tekeriniz düz bassın kazasız belasız sürüşler..

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ben dolar düşmez sabit kalsa bile diye giriştim. 2. el r25 aldım tertemiz 4bin km de. üstündede 1500 tllik ekipman vardı. şişirilmemiş fiystıyla. Dedim ulan 2019 r25 gelmeyecek r3 gelecekmiş (yamaha bayii söyledi buny) bunun dedim vergiyle fiyatı uçar. Alınmaz satılmaz en değerli r25 2017 düşük km olur dedim gittim 20k ya aldım. sofıro 23k idi. 1 ay bindim 3 aydır yurtdışındayım eğitim için 1 aya dönecem. Verdiler indirimi oldu motor 20k :d ulan nasıl moralim bozuldu binemedimde keşke dönünce alaydım :d Allahtan çok ekstralı bi motor aldıö ve hepsi istediğim şeylerdi o ekstra parasıyla bide indirimli r25lerde siyah çok nadir yerlerde var düşünceleriyle kendimi avutuyorum.:dd

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:23 ----------

yahu inazuma nasıl r25ten kaliteli oluyor ve herkes bunu rahatça söylermiş anlamıyorum :d

Ayrıca uzun uzun kmler inazumaya binip satan arkadaşımız 600lük tartışmalarına giriyordu. dedikki bak şunda çok temiz r25 var 17 model düşük km sen farkı hissediceksin 250den inip 250ye binmiş gibi olmayacaksın dedik. Birazda düşük model 600lükleri gömerek r25 aldırdık. Adam şoklara girdi r25 e binince ben motor sürmüyomuşum dedi. bayıldı aşık oldu kaldı. şimdi kadrandaki rakam ve motorun ağırlığı neyi ifade ediyormuş anlıyorsundur.
    Sevgili kardeşim Japon motorlarda kendi içlerinde bir sıralamaya sahipler. O sıralamaya göre de Kwasaki ve Suzuki yamaha ve hondaya göre daha kaliteli malzeme kullanır daha pahalıya motor satarlar bunuda herkes bilir. R25 kaç devir çeviriyor vs bunlar önemli mevzular değil biz parça kalitesi-işçilikten bahsediyoruz.. R25 bende severek bindim-kullandım ama abartmaya gerek yok. Hiç motordan anlamayan adamı dandik bir çinliye bindirsem oo süpermiş güzelmiş der bu nasıl örnek ne alakası var ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Japon motorlarda kendi içlerinde bir sıralamaya sahipler. O sıralamaya göre de Kwasaki ve Suzuki yamaha ve hondaya göre daha kaliteli malzeme kullanır daha pahalıya motor satarlar bunuda herkes bilir.
    250cc modelleri icin dediginiz gibi olabilir belki (hic denemedim), ama yazdiginiz gibi marka bazinda bir genelleme dogru degil bence. 1000cc naked'larina bakacak olursak Yamaha acik ara en iyisi, sonra Honda ve Kawasaki geliyor (hangisinin iyi oldugu tartisilir), sonuncu da Suzuki.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Cevaplar için teşekkürler, şu anlık tek sıkıntım elimdeki CBR 125'i elden çıkarmak. Tertemiz, sıkıntısız bir motorum var ve normalde istediğim paranın 1.000TL altına satıyorum şu anda ki bir an önce satıp R25 alabileyim diye ancak kış olduğundan mıdır nedir, kimse yanaşmıyor bir türlü satamadım. Satınca eğer toparlayabilirsem sıfır, olmadı temizinden 15.5-16k'ya bi' 2. el almayı istiyorum. Merak ettiğimde eğer satamazsam bunu şimdi yaz sezonuna kalırsa fiyatların ne olacağıydı, anladığım kadarı ile uçtukça uçacak, belki elimde 2. elini alabilecek para bile kalmayacak gibi :/

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    [/QUOTE]

Ayrıca uzun uzun kmler inazumaya binip satan arkadaşımız 600lük tartışmalarına giriyordu. dedikki bak şunda çok temiz r25 var 17 model düşük km sen farkı hissediceksin 250den inip 250ye binmiş gibi olmayacaksın dedik. Birazda düşük model 600lükleri gömerek r25 aldırdık. Adam şoklara girdi r25 e binince ben motor sürmüyomuşum dedi. bayıldı aşık oldu kaldı. şimdi kadrandaki rakam ve motorun ağırlığı neyi ifade ediyormuş anlıyorsundur.[/QUOTE]

Biz kalite derken r25in çevirdiği kadrandan bahsetmiyoruz. İnazumanın parça kalitesinden,motor kalitesinden bahsediyoruz,şahsen R25 hem parça hemde motor kalitesinde inazumanın yanından dahi geçemez,kaçtane r25 gördün 50k km olmadan motor yapılmamış.Tr Piyasasında r25 kadar parasını haketmeyen r25 kadar çok övülmüş bir millet biz varızdır.
    Rhombeuz bunu beğendi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc modelleri icin dediginiz gibi olabilir belki (hic denemedim), ama yazdiginiz gibi marka bazinda bir genelleme dogru degil bence. 1000cc naked'larina bakacak olursak Yamaha acik ara en iyisi, sonra Honda ve Kawasaki geliyor (hangisinin iyi oldugu tartisilir), sonuncu da Suzuki.
    Bu kadar kesin konuşmamalısınız sizin fikriniz bu olabilir ancak gereçekler öyle değil.. Suzuki GSX-S 1000 denemediyseniz bulabilirseniz bi bakmanızı tavsiye ederim..

Bu arada yamahayı bende severim ama gerçekler ...

https://youtu.be/hbfn6QD7GOw?t=65 bu R25 kalitesi

Bu suç hepimizin suçu ? Siyasete girmeyelim de benim şahsen suçum yok
    Tabi ki hepimizin suçu ,
    İster dinen bak (emr i bil maruf nehyi anil münker )İyiliği emret kötülükden sakınma. İnancımızın geregi.

İster siyaseten bak
    namuslular da namussuzlar kadar cesur olmadıkça bir toplum kurtulamaz..

Namuslu insanlar ,yeteri kadar çalışsa , Çalmaya çırpmaya sıfırlama karşı duruş sergilese bunlar başımıza gelmez..

Ben yapmıyorum demek ile bu iş düzelmez , Bir kişiyi bilinçlendirsen bir kişidir..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/hbfn6QD7GOw?t=65 bu R25 kalitesi
    O kadar yerden yere vurmaya gerek yok bence 2017 ve sonrası yağ pompasını çödüler diye biliyorum.

Ancak o para etmez diyorum "ben". Başkası eder der alır güle güle kullansın .. Neden bu kadar savunmaya geçiliyor ne gerek var ?

Motosikleti
    SD 1290R
    Bu kadar kesin konuşmamalısınız sizin fikriniz bu olabilir ancak gereçekler öyle değil.. Suzuki GSX-S 1000 denemediyseniz bulabilirseniz bi bakmanızı tavsiye ederim..

Bu arada yamahayı bende severim ama gerçekler ...
    Yakindan gorup inceledigim icin fikrim net, ancak fikrimin "tek dogru gercek" oldugu iddiasinda degilim. Nihayetinde sahsi fikir, sizinki gibi. Peki neden fikrim bu sekilde?

Sene 2013... 1000cc naked alacagim sifir. Kriterlerimden biri de Japon olmasi. Adaylar CB1000R, Z1000 ve GSX-S1000. Burada bir galeri, birden cok marka tasiyabiliyor, ve gittigim galeride ucu de var. Z1000 en guclusu. CB1000R en guzeli, ve en donanimlisi (hidrolik debriyaj, arka tek masa), Suzuki GSX-S1000 kotu motosiklet degil, yanlis anlamayin, ancak bu ikisiyle rekabet edemedigi asikar, daha dogrusu fiyatiyla rekabet ediyor diyelim, cunku aralarinda en ucuzu o... Ne CB1000R kadar donanimli, ne de Z1000 kadar performansli. Suzuki'nin pazar payi kapmak icin idareten piyasaya surdugu bir model. Oyle oldugu icin de fiyati uygun. Tabii ki "tu kaka" degil, sonucta GSXR bazli motoru. Sadece hem Honda, hem de Kawasaki cok daha iyi is cikarmislar. Ozellikle CB1000R'in yaninda Suzuki GSX-S1000 oyuncak gibi duruyordu acik soyleyeyim... Cok da sasirtici degil, cunku CB1000R aralarinda en pahalisiydi.

Velhasil hepsine bindikten sonra kararim CB1000R yonunde oldu...

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler, şu anlık tek sıkıntım elimdeki CBR 125'i elden çıkarmak. Tertemiz, sıkıntısız bir motorum var ve normalde istediğim paranın 1.000TL altına satıyorum şu anda ki bir an önce satıp R25 alabileyim diye ancak kış olduğundan mıdır nedir, kimse yanaşmıyor bir türlü satamadım. Satınca eğer toparlayabilirsem sıfır, olmadı temizinden 15.5-16k'ya bi' 2. el almayı istiyorum. Merak ettiğimde eğer satamazsam bunu şimdi yaz sezonuna kalırsa fiyatların ne olacağıydı, anladığım kadarı ile uçtukça uçacak, belki elimde 2. elini alabilecek para bile kalmayacak gibi :/
    2012 modeli vardı ihaleden 6000tl ye almadım acaba hatamı ettim diye düşünmeye başladım şimdi yatan motor sonuçta masrafı çıkar dedim uğraşmak istemedim acaba alsamıydım

Yakindan gorup inceledigim icin fikrim net, ancak fikrimin "tek dogru gercek" oldugu iddiasinda degilim. Nihayetinde sahsi fikir, sizinki gibi. Peki neden fikrim bu sekilde?

Sene 2013... 1000cc naked alacagim sifir. Kriterlerimden biri de Japon olmasi. Adaylar CB1000R, Z1000 ve GSX-S1000. Burada bir galeri, birden cok marka tasiyabiliyor, ve gittigim galeride ucu de var. Z1000 en guclusu. CB1000R en guzeli, ve en donanimlisi (hidrolik debriyaj, arka tek masa), Suzuki GSX-S1000 kotu motosiklet degil, yanlis anlamayin, ancak bu ikisiyle rekabet edemedigi asikar, daha dogrusu fiyatiyla rekabet ediyor diyelim, cunku aralarinda en ucuzu o... Ne CB1000R kadar donanimli, ne de Z1000 kadar performansli. Suzuki'nin pazar payi kapmak icin idareten piyasaya surdugu bir model. Oyle oldugu icin de fiyati uygun. Tabii ki "tu kaka" degil, sonucta GSXR bazli motoru. Sadece hem Honda, hem de Kawasaki cok daha iyi is cikarmislar. Ozellikle CB1000R'in yaninda Suzuki GSX-S1000 oyuncak gibi duruyordu acik soyleyeyim... Cok da sasirtici degil, cunku CB1000R aralarinda en pahalisiydi.

Velhasil hepsine bindikten sonra kararim CB1000R yonunde oldu...

Ben size katılmıyorum .. Başkalarıda size katılmıyor. Suzuki aralarında en yavaş en cılız olanı ?

https://www.youtube.com/watch?v=YeRUuEJkQDo

https://www.youtube.com/watch?v=mPcj7_A6qMw

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben size katılmıyorum .. Başkalarıda size katılmıyor. Suzuki aralarında en yavaş en cılız olanı ?

https://www.youtube.com/watch?v=YeRUuEJkQDo

https://www.youtube.com/watch?v=mPcj7_A6qMw
    "Sene 2013" diye baslamisim soze... Bu motosikleri kendi gozumle inceledim, bindim, haklarinda ne varsa okudum almadan once. Sonra da aralarindan birini secip aldim. Butce sorunum olmadigi icin de en sevdigimi aldim. Suzuki daha iyi olsa emin olun onu tercih ederdim. Ancak ilk elenen o oldu. Z1000 ile CB1000R arasinda gidip geldim ama. Siz istediginize inanmakta serbestsiniz tabii ki...

Bu arada benim alet buydu:

"Sene 2013" diye baslamisim soze... Bu motosikleri kendi gozumle inceledim, bindim, haklarinda ne varsa okudum almadan once. Sonra da aralarindan birini secip aldim. Butce sorunum olmadigi icin de en sevdigimi aldim. Suzuki daha iyi olsa emin olun onu tercih ederdim. Ancak ilk elenen o oldu. Z1000 ile CB1000R arasinda gidip geldim ama. Siz istediginize inanmakta serbestsiniz tabii ki...

Bu arada benim alet buydu:

https://i.postimg.cc/7LcmD78N/cb1000r.jpg
    İlk attığım bağlantı 2013 cb1000 zaten .. Sizin seçiminiz kendi açınızdan doğru ben tercihimi suzukidrn yana kullanırdım. 2013 model de 2018 model de suzukidrn daha az bg daha az tork daha küçük boyutlara sahip.. Uzun uzun yazmak yerine paylaştım bağlantıları.. Zevkler tartışılmaz tabiki..

Motosikleti
    SD 1290R
    İlk attığım bağlantı 2013 cb1000 zaten .. Sizin seçiminiz kendi açınızdan doğru ben tercihimi suzukidrn yana kullanırdım. 2013 model de 2018 model de suzukidrn daha az bg daha az tork daha küçük boyutlara sahip.. Uzun uzun yazmak yerine paylaştım bağlantıları.. Zevkler tartışılmaz tabiki..
    Ben CB1000R'ın daha güçlü olduğunu iddia etmedim zaten. Ancak daha kaliteli olduğunu, Suzuki'nin yanında oyuncak gibi göründüğünü yazdım.

Çünkü siz "Suzuki ve Kawasaki'nin kalitesinin, Honda ve Yamaha'dan daha iyi olduğu bilinir" gibi yanlış bir genellemede bulundunuz. Ben de kendi tecrübeme göre bizzat yaşadığım aksi örneği paylaştım.

Motosikletleri yan yana gözünüzle görseydiniz ne dediğimi çok iyi anlardınız. Suzuki'nin gidondan kablolar fırlıyor ortalığa. SS'ten çok özensizce devşirildiği her haliyle ortada. Honda ise hem dizaynı, hem de üretimi İtalya'da yaptırmış. Gösterge paneli (3 tane) bile sanat eseri gibi, büyük, net ve kullanışlı. Gidon tertemiz. Debriyaj zaten hidrolik. Egzoz futuristik, küçük, hafif. Tek taraflı maşanın tuttuğu arka teker olduğu gibi ortada. Üzerindeki Honda yazısını görmeseniz "Acaba hangi egzotik Avrupalı" diye sorarsınız kendi kendinize...

Ergonomi mükemmel. Fireblade motoru naked kullanımı için elden geçirilmiş. Gücü hatta torku biraz daha az, ancak tork eğrisi Suzuki gibi çift hörgüçlü deveye benzemiyor, neredeyse dümdüz, ortada ölü devir yok. Kullanımı rahat, tepkisi lineer. Yine Suzuki gibi 3000 devirden önce ölü değil. 2000 devirde bile torka sahip.

Böyle gider de gider... Zaten öyle olmasa hem Suzuki, hemen de Kawasaki'den daha yüksek fiyat isteyemezdi Honda CB1000R için...

O kadar yerden yere vurmaya gerek yok bence 2017 ve sonrası yağ pompasını çödüler diye biliyorum.

Ancak o para etmez diyorum "ben". Başkası eder der alır güle güle kullansın .. Neden bu kadar savunmaya geçiliyor ne gerek var ?
    İnazumanın yağ pompası dişlileri çelik ve dişli yine çelik zincirle tahrik ediliyor. Debriyaj tasına ve birbirine sürtüşen plastik dişliler ve tasarım hastalıklıdır. Sistem komple değiştirilmedikçe çözülemez. 15 bin devir çeviren motorun yağ pompası bukadar çürük olmamalıdır.

Motosikleti
    YZFR25
    Sevgili kardeşim Japon motorlarda kendi içlerinde bir sıralamaya sahipler. O sıralamaya göre de Kwasaki ve Suzuki yamaha ve hondaya göre daha kaliteli malzeme kullanır daha pahalıya motor satarlar bunuda herkes bilir. R25 kaç devir çeviriyor vs bunlar önemli mevzular değil biz parça kalitesi-işçilikten bahsediyoruz.. R25 bende severek bindim-kullandım ama abartmaya gerek yok. Hiç motordan anlamayan adamı dandik bir çinliye bindirsem oo süpermiş güzelmiş der bu nasıl örnek ne alakası var ?
    Bence siz bi kinlenmişsiniz r25 e ne yaşadınız bilmiyorum ama. Dediğiniz japon sıralaması doğru ama siz yüksek kaliteleri içinde sıralandırıyorsunuz. Dolayısıyla r25 alınırmı inazuma rahat rahat döver diyosunuz. Bu cümle bir japonla çin karşılaştırılken fazla. japonla japon karşılaştırıken gereksiz bir cümle. Bu bmw 320 alacağınıza mercedes a180 alın demek gibi birşey.
    Sonuç olarak kalitede bu kadar az fark varken performansta dağlar kadar fark var. Siz ise kalitesinden övünüp performansına önemsiz diyorsunuz.Motordan anlamadığını varsaydığınız arkadaşta 17 bin km ybr sonrasında daha fazla inazuma sürmüş ve r25 almış bir arkadaş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:30 ----------

Ayrıca uzun uzun kmler inazumaya binip satan arkadaşımız 600lük tartışmalarına giriyordu. dedikki bak şunda çok temiz r25 var 17 model düşük km sen farkı hissediceksin 250den inip 250ye binmiş gibi olmayacaksın dedik. Birazda düşük model 600lükleri gömerek r25 aldırdık. Adam şoklara girdi r25 e binince ben motor sürmüyomuşum dedi. bayıldı aşık oldu kaldı. şimdi kadrandaki rakam ve motorun ağırlığı neyi ifade ediyormuş anlıyorsundur.[/QUOTE]

Biz kalite derken r25in çevirdiği kadrandan bahsetmiyoruz. İnazumanın parça kalitesinden,motor kalitesinden bahsediyoruz,şahsen R25 hem parça hemde motor kalitesinde inazumanın yanından dahi geçemez,kaçtane r25 gördün 50k km olmadan motor yapılmamış.Tr Piyasasında r25 kadar parasını haketmeyen r25 kadar çok övülmüş bir millet biz varızdır.[/QUOTE]

Kimse zaten r25ten 50k km bekleyerek almıyor. En azından ben almadım. Siz bu devir olayını pek kaale almıyorsunuz fakat biz zaten devir çevirdiği için kaliteli demiyoruz. Bu arada aynı motor hacminde 15k devir çeviren motorla inazumanın motor ömrünü karşılaştırıyorsanız zaten hiç övdüğünüz motor bloğunun teknolojilerini karşılaştırmaya gerek yok. Yine tüm samimiyetimle söylüyorum 2016 model 30.000 km de arkadaşımın r25 i var önceki motor tecrübeside çok uzun bu 30.000 deki motor dragda benim 5 bindeki r25le kafa kafaya gidiyor. Motorları değiştirdik yine aynısı oldu. Hatta ben şoka girmiştim 30k da hala nasıl bu kadar performanslı diyei

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25e 30000 vereceğime mt07 alırım
    R25 in sıfırı ama 30

30 bine temiz MT07 varsa ben de alırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)