Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50

Gidon topuzu

Leoncino
    Motosiklet Online
    hguzeldal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topuzların elcikle arasında boşluk var resimlerde gördüğünüz gibi bu normal midir?

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX125 & INNOVA125 & CBF150 Cafe Racer & MT-07ABS
    Evet, normaldir. Göze hoş gelmese de 1-3mm arası boşluk olması uygundur.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Orada bir civata var sanırım; sökülüp takılması için falan... Kuba CR1'de böyle bir boşluk olduydu; rutin bakımda söylediydim; sıkmışlardı.

Çok fazla açıklık varsa, elcik sökülüp elimize gelmesin sonra falan... Hani, bildiğimden de değil ...
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Benim motorda 0 boşluktu, elcik ısıtma taktırdığımda buna benzer bir boşluk oluştu ama ellerimi sıcak tutması o kadar hoşuma gidiyo ki artık bu boşlığı görmemeye başladım sanırım normaldir, çok olmadığı sürece. Hatta gaz boşluğum artmıştı yarın da onu düzeltiyim iyi aklıma getirdin

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 Dominar 400
    O boşluk olmasa gaz kolunu nasıl çevirmeyi düşünüyorsunuz ve bıraktığınız zaman nasıl geri gelecek, boşluk olması normal bir durum.
    hotbiber3 ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    konu açılmışken aliexpresste ışıklı topuzlar gördüm.. gece sizi aynadan gören birisinin motosikletin genişliğini anlaması bakımından önemli bir detay bence..

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu açılmışken aliexpresste ışıklı topuzlar gördüm.. gece sizi aynadan gören birisinin motosikletin genişliğini anlaması bakımından önemli bir detay bence..
    Kış sebebiyle,gidona soguktan koruyucu elcik taktim,ön ve yanlari reflektorlu,akşamlari bir nebze yansima yapiyor..

Motosikleti
    Artık Yok...
    ışıklısını falan almayın denge topuzu ufak bir parçadır ama önemlibir parçadır.. sapmaları ve vibrasyonu engeller gidonda.. dandik dundik şeyler takmayın tavsiyem..
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 CB500F
    Bunlarda ne kadar ağır o kadar iyi diye biliyorum...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlarda ne kadar ağır o kadar iyi diye biliyorum...
    Agirlik önemli.

Dikkat edilirse,bazi motorlarin gidon borusu icine kum dolduruluyor.ne kadar faydali orasi tartişilir..

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX125 & INNOVA125 & CBF150 Cafe Racer & MT-07ABS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agirlik önemli.

Dikkat edilirse,bazi motorlarin gidon borusu icine kum dolduruluyor.ne kadar faydali orasi tartişilir..
    Oldukça faydalıdır. Aşırı titreşim olan motosikletlerde ciddi şekilde yarar sağladığını deneyerek görebilirsiniz. Bedava yapılabilecek en güzel işlemlerden biridir. Max 3/2 oranında ince kum(mutlaka kuru olsun) işinizi görür, titreşimi emer

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O mesafe sahip oldugum motosikletlerin hepsinde cok kolay ayarlanabiliyordu. Basit bir mekanizmasi var. Topuzun gobegindeki vidayi gevsetin, istediginiz kadar bosluk birakip civatayi sikinci oldugu yerde sabitlemesi lazim topuzu. Tabii ki sizin modelde nasil kesin bilmiyorum, ancak eger duzgun yapildiysa boyle olmasi lazim.

Arkadasin dedigi gibi az da olsa bosluk birakin, yoksa gazi birakinca geri gelmez, takili kalir, kazaya davetiye cikarir.

Leoncino
    Hero Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler