Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jikle Muhabbeti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Havalar soğudu malum, burada gece ve sabah erken saatlerde hava 0ın altında oluyor. Artık motorun soğukken devri de çok düşük oluyor, jikle çekiyorum ama 1700 devirde anca çalışıyor ve 30 saniye sonra nedense vuruntulu çalışmaya başlıyor. Bunun sebebi nedir? Jikleyi çekince devir neden az yükselir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bununla birlikte gaz kolunu da biraz daha açmayı deneyebilirin.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Rolanti ayarini 1500 devir/dakikaya getirirseniz duzelir herhalde.
    Jikle de genelde, ilk calistirmada 3/4 ya da 4/4 acik olacak, calistiktan sonra 1/2 ya da 1/4 aciklikta bir sure isitilabilir.

Motosikleti
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolanti ayarini 1500 devir/dakikaya getirirseniz duzelir herhalde.
    Jikle de genelde, ilk calistirmada 3/4 ya da 4/4 acik olacak, calistiktan sonra 1/2 ya da 1/4 aciklikta bir sure isitilabilir.
    Rölanti sıcakken 1400 1500 arası zaten soğukken 1000 civarı oluyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    subap sesi duyan var mı? 39. saniyeden sonra çok belirgin geliyor.. egzantrik zinciri mi bollaşmış acaba? gergi otomatik mi manuel mi? geçen hafta başıma geldi de, vuruntu sesi duymaya başlamıştım ve "galiba krank gidiyor" diyordum ama meğersem egzantrik zinciri bollaşmış, biraz daha gergiyi sıktım ve saat gibi oldu motorum...

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Motor yağınızı güncelleyin

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap sesi duyan var mı? 39. saniyeden sonra çok belirgin geliyor.. egzantrik zinciri mi bollaşmış acaba? gergi otomatik mi manuel mi? geçen hafta başıma geldi de, vuruntu sesi duymaya başlamıştım ve "galiba krank gidiyor" diyordum ama meğersem egzantrik zinciri bollaşmış, biraz daha gergiyi sıktım ve saat gibi oldu motorum...
    Evet egzantrik zincirim bol, otomatik gergi o yüzden sıkmıyorum. Eğer gergi sıkmıyorsa zincir uzamıştır kendim sıkarsam ileride kopar diye korkuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yağınızı güncelleyin
    500 km önce 7100 koydum 😭 :'((((((

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km önce 7100 koydum �� :'((((((
    Peki motor ısınınca her şey normale dönüyor mu?

otomatik gergiyi ayarlaymzsın,manuel ise dikkatli yapmak lazım.fazla veya az sıkmak soruna neden olur.
    cbr125 rolantide 2000rpm civarında çalışmalı.jikle'yi kapattıktan sonra 1500'ün altına düşüyor.o yüzden ses geliyor, sonunda stop ediyor.Hortum ,bağlantılarda,filtre de bir sıkıntı yoksa ilk aklıma gelen hava ayarı.Karbüratör temizliğini yapın sonrasında motor ısındıktan sonra hava ayarı ile birlikte rolantiyi tekrar ayarlabilirsin(1500-1800rpm).

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Hocam çalışan motorda jikle çekersen stop eder o normal zaten. biraz rölanti vidasını aç düşük gibi rolantisi. benim motor jiklede 3k da çalışıyor kapatınca 1.5e iniyor. Botları giyene kadar ısıtıyorum 2 dk kadar sonra kapatıp devam edıyorum tekleme fln yapmıyor 2 dk kadar ısınması yetiyor. rolanti düşükken vuruntu olması normal gibi bendede vardı aynı motor önceden.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çalışan motorda jikle çekersen stop eder o normal zaten. biraz rölanti vidasını aç düşük gibi rolantisi. benim motor jiklede 3k da çalışıyor kapatınca 1.5e iniyor. Botları giyene kadar ısıtıyorum 2 dk kadar sonra kapatıp devam edıyorum tekleme fln yapmıyor 2 dk kadar ısınması yetiyor. rolanti düşükken vuruntu olması normal gibi bendede vardı aynı motor önceden.
    Ben de ısıtmak için jikleyi çekip bırakmak istiyorum ama 25 saniye sonra devir düşüyor ve tak tak tak vuruyor. Sıcak rölanti 1500 zaten ama soğukken bu şekilde. Yok arkadaş artık enjeksiyona geçecem ya

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sağlam bir bakım/kontrol lazım.

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam bir bakım/kontrol lazım.
    Çok gaza geldim bu motorun da suyu ısındı sokağa çıkma yasağında dağıtıp bozcam heryerini

Motosikleti
    düldül(z-one)
    jikle kapalıyken benim ki de sabah ilk çalıştırmada vuruntulu calisiyo 2 3 dakika sonra düzeliyor

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Senin motorun aynısı bende var az önce uzun süredir çalışmamasının ardından çalıştırdım motoru aynı videodaki gibi hatta daha kötüydü gaz bile yetmiyordu başta rolantiyi yükseğe aldım 5 dakka çalıştı öyle kendine geldi az biraz ısındıktan sonra rolanti ayarında yapılınca 2000/3000 devir arasında bırakıyorum istop etmeden rahat rahat çalışıyor. 1500 2000 arası aynı seninki gibi zincirin sesi çıkıyor ve zar zor çalışıyor ısınınca bunlar minumuma iniyor ama tabiki benim jiglem bozuk onuda eklemek isterim Erzurum da yaşıyorum genelde garajda duruyor garajda ısıtıp çıkıyorum. Yani demek istediğim bence motorunda bir problem yok ısındıktan sonra yapmıyor sa eğer bunu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)