Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bellik ve Sırt Koruma Hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Öncelikle iyi akşamlar diliyorum. Pulsar 200 NS kullanıcısıyım. MTECH Corsa ceket kullanıyorum ve sırt koruması bulunmamakta. Sırt koruma almayı düşünüyorum ve yanında bellik. Çok aşırıya kaçmamak şartıyla, koruması uygun ve kullanışlı bellik ve sırt koruma önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    lvl 1 veya 2 tec 90 ın derim bütün Avrupa standartı onaylarını almış rüşdünü ispatlamıştır bence
    wthn bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    4Riders' ın yarım ve tam sırt korumalarını önerebilirim. Fiyat performans oranları yüksektir. Aynı şekilde Prohell de kullanabilirsiniz. Benim kullandığım tam sırt koruma 4 riders, kendi bel korumam(küçük motosiklete bindiğimde tercih ediyorum) prohell. Genel anlamda memnunum. hatta Bir kazamda yerde 110km/h ile sürüklenmemde montun yırtıldığı noktada bellik beni korumuştur.
    wthn bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı wthn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi akşamlar diliyorum. Pulsar 200 NS kullanıcısıyım. MTECH Corsa ceket kullanıyorum ve sırt koruması bulunmamakta. Sırt koruma almayı düşünüyorum ve yanında bellik. Çok aşırıya kaçmamak şartıyla, koruması uygun ve kullanışlı bellik ve sırt koruma önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın.
    https://youtu.be/PU4xvsJ_BXA

Videoda 03.40 ile 05.20 arasini izleyin. 300 lira verip hava yastikli yelek alin ;)
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4Riders' ın yarım ve tam sırt korumalarını önerebilirim. Fiyat performans oranları yüksektir. Aynı şekilde Prohell de kullanabilirsiniz. Benim kullandığım tam sırt koruma 4 riders, kendi bel korumam(küçük motosiklete bindiğimde tercih ediyorum) prohell. Genel anlamda memnunum. hatta Bir kazamda yerde 110km/h ile sürüklenmemde montun yırtıldığı noktada bellik beni korumuştur.
    Hocam özel mesaj attım ama buradan da yazmak istedim. Bahsettiğiniz tam sırt koruma bu mudur?

https://m.n11.com/4riders-sirt-bobre...ruma-P99137731

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hocam özel mesaj attım ama buradan da yazmak istedim. Bahsettiğiniz tam sırt koruma bu mudur?

https://m.n11.com/4riders-sirt-bobre...ruma-P99137731
    Aynen, full sırt korumadan kasdettiğim buydu.
    wthn bunu beğendi.
    ...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, full sırt korumadan kasdettiğim buydu.
    Terletmiyor mu yazın?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sırt koruma 2 farklı şekilde alabilirsin. İlki monta takılan tipte. Knox, tech90, revit gibi markaların güzel ürünleri mevcut. Diğer model ise KuralZ arkadaşın belirttiği gibi hem bellik hemde sırt koruma birleşik olan tam sırt koruma.

Monta takılan cinste bir şey alırsan ayrıca bellik de alman gerekir. Bellik aynı zamanda böbreklerini hem titreşime hemde soğuğa karşı koruduğu için çok faydalı bir ekipmandır, mutlaka kullanmanı tavsiye ederim. 4riders, prosev, armode, zandona vs gibi birçok markanın bellikleri mevcut.

Eğer üşenmem sürekli kullanırım dersen tam sırt koruma en iyisi. Ben yazın monta takılı olan sırt koruma + bellik kullanıyorum. Yine de tercih senin.
    wthn bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Herkese teşekkür ederim güzel cevapları için. Şu an motosikletim ilanda, eğer satılmazsa çok yüksek ihtimalle tam sırt korumayı düşünüyorum. Ve bir de yazlık mont için revit gt-r air'i gözüme kestirdim ama nasıldır pek bir bilgim yok.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Özel mesaj olarak gönderdiğim notu bir de buradan paylaşayım;

Sırt korumanın avantajı; özellikle tekere kalkma gibi durumlarda ve ciddi sayılabilecek hızlarda veya şekillerdeki düşmelerde omurganın tamamını korumaktır ve tercihen mont altına giyilmesi gerekir. Ne var ki mont altına giymek sıkıntı olduğu için ben de üzerine giymek zorundayım. Biryere giderken bagaja sığdırmak da oldukça sorundur. ama uzun yolculuk veya agresif sürüş/akrobatik çalışma yapacaksanız sırt koruma şart.

Bel böbrek korumanın avantajı ise daha kaliteli ürünü aynı fiyata veya daha ucuza alabilmeniz ve boyutunun küçük oluşudur ki bagaja kolaylıkla sığar. Ancak küçüklüğü aynı zamanda dezavantajdır, bel üzerinde koruma sağlayamaz. Yine de bel korumanın beni birkaç kez koruduğuna sizi temin edebilirim.

Artı ve eksilerini ihtiyacınız ile kıyaslayıp tercih yapabilirsiniz. Mümkün mertebe güvenliği ön plana almaya çalışın. Lakin bu ikisini kullansanız da monttaki sırt korumayı ayrıca temin edip sürekli montunuzla birlikte kullanmanız şarttır. Bu iki ekipman size, ona ek olarak koruma sağlayacaktır. Montun sırt koruması olmadan bu ikisini kullanmak, ayakkabının tabanı olmadan çorap giymeden yolda yürümeye benzer.

Madem M Tech yani italyan malı kullanıyorsun paran varsa bi italyan da ben önereyim bende var şahsen çok çok memnunum.
    ''Spidi - Chest and Back''
    bu marka tadınık gelebilir çünkü rahmetli Barkın Bayoğlu'ndaki göğüs ve sırt olandı. Şahsen ondan özenip aldım çok güzeldir tavsiye ederim.
    Malum kriz var eğer bulamazsan sağda sol'da benim yaptığım gibi Motomax veya başka bir yer ile anlaşmaya girip özel olarak getittirebilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)