Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru park ettiğim yerin birilerine batması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İyi günler öncelikle,
    Bugün motosikleti her zaman park ettiğim yere park ettim ve birkaç işim vardı onları halletmeye gittim geri geldiğimde adam kendi arabasına didik didik bakıp yanıma geldi ve "motorunu arabamın yanına parketme çocuklar üstüne çıkar, rüzgar eser motoru arabamın üstüne devirir arabamı çizer" vs vs dedi ve gitti park ettiğimiz yer bile bu adamlara afedersiniz batıyor motorla arabanın arası baya var. Güzel ülkemde ki bu zihniyeti anlamıyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle "sanane lan" deseydin keşke.

Evet; motosikleti ulaşım aracı olarak görmüyor bu tipler.

Kaldıgım ev dar bir sokakta, sokakta bir tarafa boydan boya arabalar park ediyor. Ben standart hep aynı yere koyuyorum ki direk önü hem kilitleme acısından hemde araçların parkı konusunda kımse mağdur olmasın diye. Neyse genelde park edenler harici farklı birileri park ettiğinde direği kapatıyor yamuk park edip, bende mecbur direğin yanına park ediyorum bu durumda o kısma araç giremiyor.

Sırf motorumu cekmem için gece yarısı korna çalanlar oldu.

ha; aşağı indim tabi uykudan kalktıgım için sinirliyim, "birader araba park etcez giremiyoruz" , ulan banane. motosiklette bir ulaşım aracıdır istersem dikine değil yanlamasına koyup 1 araba kadar komple yer kapatırım.

salak cok memlekette.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaldıgım ev dar bir sokakta, sokakta bir tarafa boydan boya arabalar park ediyor. Ben standart hep aynı yere koyuyorum ki direk önü hem kilitleme acısından hemde araçların parkı konusunda kımse mağdur olmasın diye. Neyse genelde park edenler harici farklı birileri park ettiğinde direği kapatıyor yamuk park edip, bende mecbur direğin yanına park ediyorum bu durumda o kısma araç giremiyor.

ha; aşağı indim tabi uykudan kalktıgım için sinirliyim, "birader araba park etcez giremiyoruz" , ulan banane. motosiklette bir ulaşım aracıdır istersem dikine değil yanlamasına koyup 1 araba kadar komple yer kapatırım.

salak cok memlekette.
    Aynen diklemesine parkediyorum rahat şekilde park edip rahat şekilde çıksınlar diye adamların böyle yapması cidden zoruma gidiyor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ee benim motorum devrilince olacak hasari ne yapalim??senin aracin karpuzda bizimki kelek mi?

Sen,bunu bana anlatacagina,çoluk çocuğu tembihle..diyeceksin..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

salak cok memlekette.
    "Eğer motosiklet devrilince arabanın çizilmesinden korkuyorsanız, arabanızı başka bi yere park ediniz beyefendi.." Bunu söylerken kaşlar çatık eller yumruk yapılmış ses azarlama tonuna alınmış... Fazla uzamıyor gelende bu sohbet böyle tepki verince...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    NC750X
    valla aynı durum benim başıma gelseydi.. "siz galiba aracınızı henüz rüzgar çıkmadan çizdirmeye uğraşıyorsunuz" derdim
    acanberk ve emrb bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bizim burada batmayan yok. Genellikle ağzının payını kibar üslupla versem de, yine de insan sinirlerinin bozulmasına engel olamıyor.

Bir gün (eski bir gün, 15 sene kadar önce) evin camından bakıyorum, motosikletim de evin karşısında kaldırımın hemen dibinde yolda orta sehpada düzgünce parkedilmiş bekleyen bir maxiscooter.

Tesadüf işte, beklesen gelmez. Vatandaşın biri tam da benim motosikletin önüne park etme kararı almış olacak ki motosiklete yanaştı, baktı ki arabanın yarısı dışarıda duruyor gayet sakince arabanın ön tamponu motosikletin ön tekere dayadı, orta sehpadaki motosikleti ite ite yarım araba boyundan fazla ileri sürükledi, arabasından hiçbir şey olmamış gibi çıkıp kapısını kapatıp kilitleyip gitti. Tabi o esnada motosikletin alarmı cayır cayır ötüyor. Adamın umurunda değil.

Sonra ben ne yaptım? Sakinliğimi hiç bozmadan motosikletin anahtarını aldım, alarmı kapattım, montumu giydim, aşağıya indim............sonrası eğlence Küçük bir anımdır, o gün iyi eğlenmiştim
    banno1957, Stock Sever, arndiol ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Hacım iş üstündeyken yakalarsan, şöyle 1.80 boyun varsa, montun üstünde, eldivenlerin giyilmiş şekilde elinde kaskla bi karşısında dur hafif te kaşları çat böyle bir görüntü verdin mi genelde ses etmiyorlar. Ulan bu motorcular değişik insanlar şimdi bulaşmayım düşüncesi dolaşır kafalarında. Tabi suyunu çıkarmadan terör estirmeden... Ben kusurlu olmadığım halde 1 kere nazikçe konuştum ve olay bitsin istedim baktım ki tepemize çıkıyorlar. Yok abi adamına göre muamele yapmak lazım. Bana insan gibi davranırsa bende insan gibi davranırım. İnsanların %40 ı direkt bizi düşman olarak görüp mevzuya girer gibi konuşuyorlar. Bak hiç chopper kullanan hafif tombiş deri montlu dövmeli sakallı bi adama bulaşan gördün mü

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Yapılan eylem hareket her ne ise aynı şekilde karşılık veriniz arkadaşlar. Madem motosikleti farketmiyorlar bizde farkettirmesini biliriz. 😉 👍

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burada batmayan yok. Genellikle ağzının payını kibar üslupla versem de, yine de insan sinirlerinin bozulmasına engel olamıyor.

Bir gün (eski bir gün, 15 sene kadar önce) evin camından bakıyorum, motosikletim de evin karşısında kaldırımın hemen dibinde yolda orta sehpada düzgünce parkedilmiş bekleyen bir maxiscooter.

Tesadüf işte, beklesen gelmez. Vatandaşın biri tam da benim motosikletin önüne park etme kararı almış olacak ki motosiklete yanaştı, baktı ki arabanın yarısı dışarıda duruyor gayet sakince arabanın ön tamponu motosikletin ön tekere dayadı, orta sehpadaki motosikleti ite ite yarım araba boyundan fazla ileri sürükledi, arabasından hiçbir şey olmamış gibi çıkıp kapısını kapatıp kilitleyip gitti. Tabi o esnada motosikletin alarmı cayır cayır ötüyor. Adamın umurunda değil.

Sonra ben ne yaptım? Sakinliğimi hiç bozmadan motosikletin anahtarını aldım, alarmı kapattım, montumu giydim, aşağıya indim............sonrası eğlence Küçük bir anımdır, o gün iyi eğlenmiştim
    Motoru itmeye başladığında ben anında yanına ışınlanırdım ve o adamın...... iyi sabretmişsin

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı EmirhanGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler öncelikle,
    Bugün motosikleti her zaman park ettiğim yere park ettim ve birkaç işim vardı onları halletmeye gittim geri geldiğimde adam kendi arabasına didik didik bakıp yanıma geldi ve "motorunu arabamın yanına parketme çocuklar üstüne çıkar, rüzgar eser motoru arabamın üstüne devirir arabamı çizer" vs vs dedi ve gitti park ettiğimiz yer bile bu adamlara afedersiniz batıyor motorla arabanın arası baya var. Güzel ülkemde ki bu zihniyeti anlamıyorum..
    arabanın modelini sormak isterdim ama clio şahin falan dersiniz sinirlerimiz bozulur diye sormak istemedim

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    muhtemelen passat jetta falandır. wv sahipleinin çoğu sonradan görme oldukları için bu tipte oluyorlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Karaköy'de kapalı otoparkta motorumun yerini değiştirip çıkmamı engelleyen ve bunu yaparken de ön çamurluğumu çizmiş olan bir Mercedes'i anahtarla orantısız güç kullanarak 4 yanını birden kazıyıp, kaput ve bagaj kapağına mutluluğun resmini çizmişliğim var.
    levend84, demirarch, banno1957 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karaköy'de kapalı otoparkta motorumun yerini değiştirip çıkmamı engelleyen ve bunu yaparken de ön çamurluğumu çizmiş olan bir Mercedes'i anahtarla orantısız güç kullanarak 4 yanını birden kazıyıp, kaput ve bagaj kapağına mutluluğun resmini çizmişliğim var.
    ne güzel şeyler anlatıyorsun şiir gibi :D
    levend84 ve tommygun bunu beğendiler.
    since 1987

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne güzel şeyler anlatıyorsun şiir gibi :D
    Sıkıntılı bir günüme denk geldi hocam, normalde böyle birşey yapmazdım, aynalarını kırar giderdim.

Kırmızı ısıkta araç sürücüsü bana şöyle dedi. Sen motorcusun bekleme aradan geç. Kırmızı ışığı noel agacı olsun diye koymuşlar 😂
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sıkıntılı bir günüme denk geldi hocam, normalde böyle birşey yapmazdım, aynalarını kırar giderdim.
    Merhametine hayran kaldım..
    tommygun ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhametine hayran kaldım..
    Hocam benim motor oyle kötü bir renk ki, mat mavi..Türkiye distribütöründen boya kodunu aldım.Sanayide bir Allah'ın kulu boyaya ulaşamıyor, çamurluk kaldı öyle Haftada 1 bazen 2 motoru yıkayan adamım, her binişte o çizik gözüme batıyor tekmeleyesim geliyor motoru çizik yüzünden çamurluğu değiştireceğim.
    levend84 bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Hadi sıkıysa şimdide farketmesin motosikletleri 😀👍
    İnşallah otoparkta camera yoktur yoksa çamurluktaki çizikle kurtaramayabilirsin 😀

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kusura bakmayın arkadaşlar ama

resmen zevk aldım okurken 😁
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)