Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motomax satış şekli ? ayıp....

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.motomax.com.tr/securage-...t-16x200-11430

Linteki dün alacağım kilit 1300 tldi yüzde 50 indirim oldu için 640 tl ile dün bu fiyattan satılıyordu bugün baktım

kilit 950 lira olmuş şasırdım normal fiyatınıda 1900 lira yapmışlar yazıktır günahtır ....

Birde Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye Destek diyoruz ama durumlar ortada kısacası üzücü bir durum....

Nedir bu işin aslı bilen varmıdır? YANLIŞMI DÜŞÜNÜYORUM?

Konuşmalarımız bu şekilde cevap bile vermediler...

Kilidin normal fiyatı ise bu şekilde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NC750x - 2019
    motomax firmasına mana bulamadım....

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnternette videolar var

Ekonomiye destek vermek için ürün etiketlerine hükümet ve ekonomi destekcisi yazılar yapıştırıyorlar, üstteki etikine kaldırınca alttaki etiketin daha ucuz oldugunu görüyorsun.

aynı mantık

bir firma %50 indirim ile satabiliyorsa bir şeyi, anlarım ki %60 düdüklüyor bizi.

Dün 650 liraya gördüğün şey muhtmeel 450 lira onlara gelişi.

Ettiği kar ı sen düşün.
    stubborn bunu beğendi.

Dünkü fiyatı

Burda amaç burdaki motomaxı karalamak değil neden bunu yapıyorlar amacım bunu anlamak

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    kendilerinden epeyce alışveriş yaptım.
    bir hatalarından dolayı hemen gömmeyin. internet sitesinde fiyat güncellerken hata yapmış, atlamış olabilirler.
    düzgün firmadır. yıllardır aynı konseptte çalışırlar ve seri sonu ürünlerde ciddi indirimler yaparlar.
    ilkeronat bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu ürünlere fiyat girenler, fiyatları güncelleyenler de insan. Benim çalıştığım firmada da fiyat güncellemeyi unutup ucuzdan ürün satınca fark ettiğimiz çok oldu. Fiyat yanlış olabilir. Eski fiyat kalmış güncellenmemiş yeni fark etmiş olabilirler. Sitelerinde %50 indirim gösterip GG N11 HB gibi pazaryerlerinde kampanya açmak sıkıntılı olduğundan oraya direkt indirimli fiyatı yazıyor olabilirler. Dün satın alıp da ürünü göndermeyip siparişi iptal edip bugün fiyatı arttırsalar haklısınız ama öyle bir durum da yok.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Sadece bu olayla alakalı değil, genel anlamda bu zam yapılması konusunun nasıl incelendiğini ben çok merak ediyorum tüketiciler tarafından.

Daha önce de bahsetmiştim benzer bir konuda; ben de e-ticaret işindeyim, diyelim ki X bir markanın ürünlerini alıp satıyorum ve tamamen önlem amaçlı olarak da 5 tane alıyorum elimdeki tükendikçe. Sattım sattım elimde 2 tane kaldı ve markanın dağıtıcısı bana diyor ki: ürünlere önümüzdeki ayın ilk günü itibariyle %30 zam gelecek, stoklar tükendi yeni fiyatlarla yeni stok girecek" bilgisini aktardı. Benim bunları aynı fiyattan satmaya devam etmem mümkün değil malum; pekala satıcı olarak bu zammı nasıl yansıtmamı bekler insanlar? Her gün 1 lira şeklinde mi arttırmak mantıklı?

Fiyat yükseltme, 1 saniyelik bir iştir. Sizin karşınıza bir süreç olarak çıkmaz ve evet bugün baktınız fiyat 100, yarın baktınız 200. Vergiye zam gelirken alıştıra alıştıra mı geliyor? Hayır, geliyor ve fiyat yükseliyor anlık. Bunda da durum farklı değil. Üstelik serbest piyasa olmasından bahsetmiyorum bile, bugün 2 tane vardır fiyatı düşük tutar ertesi günse 1 tane kalır fiyatı yükseltir. Biraz borsa matematiği biraz da ticaret mantığı. Hiç kimse hiç kimseye %10 kar ile satmakla mükellef değil. İktisadi şartları değişir ve fiyatlara yansır.

Cebinde parası olan kişi olarak ilgilendiğim bir kampanyayı, fiyatı kaçırmışsam alternatif bir satıcıya ya da ürüne yönlenirim. Bazen bize rast geliyor:"1 yıl önce şu fiyata almıştım, aynı fiyattan almak isterim mümkünse" ancak fiyat %50 yükselmiştir ve mümkün değildir. Ve bu yükseliş bir anda yaşanmıştır yani öyle bir gün vardır ki ondan bir gün öncesinde fiyat düşüktür, ertesi gün yüksektir.

Burada etik, ayıp ya da ahlaksızlık aramak biraz adaletsizlik oluyor gibi geliyor bana empati yaptığımda. Kaldı ki oldukça makul alternatif senaryolar var; insan hatası olabilir, bir sıfır fazla dahi girmiş olabilir; ancak en nihayetinde o ayın sonunu getirmeye çalışan bir işletme var ve sürümüne göre fiyatları güncelliyor olması bana kalırsa hiç de tuhaf bir durum değil.
    Osma bunu beğendi.

ama şurda söyle bişey var 950tl satılan mal ile 1025 tl olan ikisinide motomax satıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Alıntı toreador adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece bu olayla alakalı değil, genel anlamda bu zam yapılması konusunun nasıl incelendiğini ben çok merak ediyorum tüketiciler tarafından.

Daha önce de bahsetmiştim benzer bir konuda; ben de e-ticaret işindeyim, diyelim ki X bir markanın ürünlerini alıp satıyorum ve tamamen önlem amaçlı olarak da 5 tane alıyorum elimdeki tükendikçe. Sattım sattım elimde 2 tane kaldı ve markanın dağıtıcısı bana diyor ki: ürünlere önümüzdeki ayın ilk günü itibariyle %30 zam gelecek, stoklar tükendi yeni fiyatlarla yeni stok girecek" bilgisini aktardı. Benim bunları aynı fiyattan satmaya devam etmem mümkün değil malum; pekala satıcı olarak bu zammı nasıl yansıtmamı bekler insanlar? Her gün 1 lira şeklinde mi arttırmak mantıklı?

Fiyat yükseltme, 1 saniyelik bir iştir. Sizin karşınıza bir süreç olarak çıkmaz ve evet bugün baktınız fiyat 100, yarın baktınız 200. Vergiye zam gelirken alıştıra alıştıra mı geliyor? Hayır, geliyor ve fiyat yükseliyor anlık. Bunda da durum farklı değil. Üstelik serbest piyasa olmasından bahsetmiyorum bile, bugün 2 tane vardır fiyatı düşük tutar ertesi günse 1 tane kalır fiyatı yükseltir. Biraz borsa matematiği biraz da ticaret mantığı. Hiç kimse hiç kimseye %10 kar ile satmakla mükellef değil. İktisadi şartları değişir ve fiyatlara yansır.

Cebinde parası olan kişi olarak ilgilendiğim bir kampanyayı, fiyatı kaçırmışsam alternatif bir satıcıya ya da ürüne yönlenirim. Bazen bize rast geliyor:"1 yıl önce şu fiyata almıştım, aynı fiyattan almak isterim mümkünse" ancak fiyat %50 yükselmiştir ve mümkün değildir. Ve bu yükseliş bir anda yaşanmıştır yani öyle bir gün vardır ki ondan bir gün öncesinde fiyat düşüktür, ertesi gün yüksektir.

Burada etik, ayıp ya da ahlaksızlık aramak biraz adaletsizlik oluyor gibi geliyor bana empati yaptığımda. Kaldı ki oldukça makul alternatif senaryolar var; insan hatası olabilir, bir sıfır fazla dahi girmiş olabilir; ancak en nihayetinde o ayın sonunu getirmeye çalışan bir işletme var ve sürümüne göre fiyatları güncelliyor olması bana kalırsa hiç de tuhaf bir durum değil.
    şimdi bu kilit sence 1900 tl mi?

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    o değil zincir gerçekten kesilmiyor mu?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o değil zincir gerçekten kesilmiyor mu?
    bir şekilde çalınır bence ancak baya uğraştırır.

devlet otoparkları yıllık abonelikte aylık ücreti 100 tl. yakında varsa oraya koyarım daha iyi
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    D400
    Alıntı HocaDeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama şurda söyle bişey var 950tl satılan mal ile 1025 tl olan ikisinide motomax satıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

şimdi bu kilit sence 1900 tl mi?

Bu kilidin gerçek fiyatı satıcıya göre 1900 liradır, bana göre değildir. İsteyen istediği fiyattan ürün satmakta özgür.

1025 liraya satılan yer gittigidiyor. Satıcı oraya %15civarı komisyon ödüyor. Yani siz gg'den satın alırsanız satıcının eline 1025*0,85=871,25 tl para geçecek. O yüzden pazaryerleri ve kendi sitesinde fiyat farkları normaldir. Adam nereden satıldığına bakmaz, sonuçta ne kadar para bıraktığına bakar.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Biri zam mı dedi? İnsaf. Adamlar güncelleme yapıyor halk hep en güncele layık diye. İyi şeyler de oluyor, görün biraz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kilidin gerçek fiyatı satıcıya göre 1900 liradır, bana göre değildir. İsteyen istediği fiyattan ürün satmakta özgür.

1025 liraya satılan yer gittigidiyor. Satıcı oraya %15civarı komisyon ödüyor. Yani siz gg'den satın alırsanız satıcının eline 1025*0,85=871,25 tl para geçecek. O yüzden pazaryerleri ve kendi sitesinde fiyat farkları normaldir. Adam nereden satıldığına bakmaz, sonuçta ne kadar para bıraktığına bakar.
    İyi de dediğinize göre durum daha da vahim

Sonuçta gittigidiyor' daki satıcı firma yine motomax. Yani komisyon vereceği sitede 1075 TL' ye satıyor, kendi sitesinde 1900TL' den 950' ye düşüyor. Ancak ürün gittigidiyor' dan alındığında belirli bir kredi kartına 75TL geri ödeme yapıyor(75TL Puan). Bu hesapla yan site üzerinden satışında elde ettiği kar çok daha düşükken kendi sitesinden farklı fiyata satmıyor denebilir ki o da %falanca indirimlisi... Belki yan satış sitesi ona ayrıca para veriyordur, komisyon alacağına al kardeşim ben senin için ürünü satayım, üzerine de para vereyim diyordur o başka konu

Hangi sitede neye sattığı sadece alışverişten önce iyice araştırılması gerektiğini gösterir. Lakin kendi sitesinde verdiği fiyat yan satış yaptığı sitedeki fiyatın neredeyse iki katıysa, o sitedeki satışı devam ederken kendi sitesinde satış fiyatını sanki indirimdeymiş gibi daha yüksek bir fiyata koyuyorsa orada sorun var.

Malesef motomax bu tip gereksiz satış oyunlarıyla ciddi puan kaybediyor. Umarım zamanında sorunu anlar ve düzeltirler, ya da sorun yok diyorlarsa satış politikalarını tekrar incelerler. Sonuçta özellikle motosiklet dünyasında insanlar az daha sosyal, seçici, karakteri oturmuş ve özgürlüğüne önem veren, aptal yerine koyulmayı sorun eden insanlarda oluşuyor. Bu mantıkla ne olduğunu anlamadan müşteri kaybederler.

Motosikleti
    D400
    Pazaryerinde indirimli fiyatın komisyon eklenmiş hali yazılmıştır diyorum. Onlarda da çarpılı fiyat yapılıyor da biraz daha meşakkatli. Ürün pazaryerinde daha pahalıyken kaç kişi oradan satın alacak ki zaten. Böyle yapan firmalar genellikle trafik yoğunluğundan dolayı pazaryerini vitrin olarak kullanıyor. Örnek olarak geçen gün büfeye fritöz sepeti lazım oldu. N11de baktım 55 liraya bulduk istediğimiz ölçüleri. Kim satıyor diye baktım. İzmirde bir firma internetten aradım kendi e-ticaret sitesi de var. Aynı ürünü 35 liraya satıyor. 2 tane aldık 40 tl daha uyguna geldi. Kimi kullanıcı da isminden dolayı ya da ürünü onaylamadan parası aktarılmadığı için vs güvenlik sebeplerinden fiyat farkına rağmen pazaryerlerini tercih ediyor. Bu arada söylediğim %15 komisyon oranı normal satıcılar içindir. Her firmanın o mecralardaki anlaşmaları farklıdır. 10 olur ürün kategorisine göre 5 olur 25 olur.

Böyle firmalar bizi salak yerine koyuyor olay bu bence. Biri gider bir gelir mantığında çoğu. Bu kilidin eder 400-500 tl bana göre. Tuzladaki 80 lik zincirin aynısı.

Motosikleti
    NC750X
    ben gecen cumartesi gittim 640 tl yaziyordu dukkanin icinde.. %50 indirimin ilk gunlerinde almistim aynisini 640 tl den.. normalde 1280 tl idi.. demekki hafta sonu indirimin son gunu imiş.. :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

sadece asma kilidi 475 tl ye satiliyor n11 de.. illaki daha ucuzu bulunur ancak zincirle beraber 400 500 bandinda degildir diye dusunuyorum

https://urun.n11.com/kapi-kilidi/mul-t-lock-sbne12-ne-serisi-kayar-pimli-asma-kilit-P245846220

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de dediğinize göre durum daha da vahim

Sonuçta gittigidiyor' daki satıcı firma yine motomax. Yani komisyon vereceği sitede 1075 TL' ye satıyor, kendi sitesinde 1900TL' den 950' ye düşüyor. Ancak ürün gittigidiyor' dan alındığında belirli bir kredi kartına 75TL geri ödeme yapıyor(75TL Puan). Bu hesapla yan site üzerinden satışında elde ettiği kar çok daha düşükken kendi sitesinden farklı fiyata satmıyor denebilir ki o da %falanca indirimlisi... Belki yan satış sitesi ona ayrıca para veriyordur, komisyon alacağına al kardeşim ben senin için ürünü satayım, üzerine de para vereyim diyordur o başka konu

Hangi sitede neye sattığı sadece alışverişten önce iyice araştırılması gerektiğini gösterir. Lakin kendi sitesinde verdiği fiyat yan satış yaptığı sitedeki fiyatın neredeyse iki katıysa, o sitedeki satışı devam ederken kendi sitesinde satış fiyatını sanki indirimdeymiş gibi daha yüksek bir fiyata koyuyorsa orada sorun var.

Malesef motomax bu tip gereksiz satış oyunlarıyla ciddi puan kaybediyor. Umarım zamanında sorunu anlar ve düzeltirler, ya da sorun yok diyorlarsa satış politikalarını tekrar incelerler. Sonuçta özellikle motosiklet dünyasında insanlar az daha sosyal, seçici, karakteri oturmuş ve özgürlüğüne önem veren, aptal yerine koyulmayı sorun eden insanlarda oluşuyor. Bu mantıkla ne olduğunu anlamadan müşteri kaybederler.
    bugun yine 600 civarlarında fiyat seyretseydi yine sipariş vericektim ama nasip olmadı alamadım birde stok ürün son 1 adet yazıyordu bugün o adet miktarı 3e çıkmış... elinde sağlam kilit olup ikinci el satmak isteyen arkadaşım varsa yazabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendilerinden epeyce alışveriş yaptım.
    bir hatalarından dolayı hemen gömmeyin. internet sitesinde fiyat güncellerken hata yapmış, atlamış olabilirler.
    düzgün firmadır. yıllardır aynı konseptte çalışırlar ve seri sonu ürünlerde ciddi indirimler yaparlar.
    hata değil usta bu fiyattan sen alırmısın ben şahsen almam bir günde kilit 700 tl zamlanırmı bir mantıklı düşününce saçma geliyor bana

Motosikleti
    Artık Yok...
    en başda yazışma üslubunu ben şahsen beğenmedim.. sonuçda askerlik arkadaşınla değil kurumsal bir firma ile yazışıyorsun.. usta musta tarzı senli benli konuşmalar falan neticede karşında kurumsal şubeleri olan bir firma var. orda %90 senle ilgilenen şahısda bilgi destek hattında çalışan biri.. yani üst konumlarda biri değildir. sana verebiliceği bilgi limitli ve sınırlıdır.. yetkiside öyle..

Belki biraz daha resmi bir dille konuşsan seni yetkisi dahilinde aydınlatabilir yada bir üst merciye yönlendirebilir hatta sorununu çözebilir belki 650 tl üstünden o dediğin fiyat üstünden bile verebilirlerdi.. her şey karşılıklı üslupda diyaloglarda bitiyor.
    siyanoz ve anilcanmutlu bunu beğendiler.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Dostum senin şansına denk gelmiş adamlar rahat 2 aydır dediğin fiyata satıyordu şansına dün fiyatı artmış.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    770,50 ₺
    Havale ile : 770,42 ₺
    buna çok güldüm ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)