Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2017-2018-2019 model MT-25 farkları

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba.

MT-25 alsam başlıkta belirttiğim modellerin arasında ne fark var? E4 ve ABS dışında tasarım veya teknik özellik olarak bir fark var mı? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Yoktur. Bluecore motor teknoloji ile daha akıcı ( gazı kesimce birden kompresyona binmiyor diyorlar ), birde bu bluecore ile 1 lt daha az yakması muhtemelmiş.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    1 lt ciddi bir fark olur eğer dedikleri gibiyse, ama fiyat kıyaslayacaksak 2017 alın kesinlikle

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lt ciddi bir fark olur eğer dedikleri gibiyse, ama fiyat kıyaslayacaksak 2017 alın kesinlikle
    Olmaz abi ABS yok onda. Alacaksak ABS'li alalım. 2018-2019 fark etmez.

1 lt. Fark var deniyor ama o 1 lt. 250 cc. Ayni motor blogu icin cok absurt bir rakam. Neredeyse %25 daha az yakmasi: ayni motor, şanzıman, egsoz v. S. Sahip bir motor da yazilimla olacak bir sey degidir herhalde. Ya tasarruf miktari yanlis ya da bu iste baska bir durum var. Sadece yazilimla olsa Abs siz mt 25 lerin alayina serviste yeni yazilim attirirlar...

Bu 1 lt. Olayi Tam olarak daha acikliga kavusmadi herhalde..... Bilen, tecrube eden varsa bizleri de bilgilendirirse seviniriz...

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    2017; eu3-abs yok
    2018; ayni marka fakat biraz daha iyi tutan lastik, eu4 ve abs. Eu4 ün etkisi ile alt devir biraz daha iyi, yakit biraz daha iyi ama tahminen üst devirler eu3 kadar istekli olmayacaktir. Torkun arttigi ve 26.6nm olduğu söyleniyo fakat nm degerinin yaninda yazan 2.3kgf+m değeri eski 22.6nm ye karşılık gelmekte. Yani o kısım muamma biraz.
    2019; r25 te büyük değişimler gözlenirken mt25 sadece yeni renk görünüyordu Eicma da.

2017 ve 2018 arasında 5 bin lira fark var. ABS için bu fark verilir mi bilemedim. Daha doğrusu absli modele o kadar para vermem. O civarlara çıktığım zaman 2-3 daha koyar vstrom 250 alırım vs vs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla tork verisi bencede hikaye.katalog ve internette tork verisi 26.6 olarak belirtilmiş 250 cc hacminde rekor.euro 4 motora geçipte bu kadar yüksek torku nasıl aldılar bilmiyorum.gerçek olan tek şey euro 4 ile gelen ciddi azalan yakıt tüketimi.tork olayını bende merak ediyorum süren biri lazım bu iş için yada yamaha türkiye bunu açıklaması lazım.çünkü hala euro 4 motorlu 2018 r25 22 torka sahip neden bu motor r25 te yok o zaman ?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla tork verisi bencede hikaye.katalog ve internette tork verisi 26.6 olarak belirtilmiş 250 cc hacminde rekor.euro 4 motora geçipte bu kadar yüksek torku nasıl aldılar bilmiyorum.gerçek olan tek şey euro 4 ile gelen ciddi azalan yakıt tüketimi.tork olayını bende merak ediyorum süren biri lazım bu iş için yada yamaha türkiye bunu açıklaması lazım.çünkü hala euro 4 motorlu 2018 r25 22 torka sahip neden bu motor r25 te yok o zaman ?
    Yanlış daha önce tartışması yapıldı burada. Tork artarsa beygir gücü de artar ama sabit kalmış.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Palazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lt. Fark var deniyor ama o 1 lt. 250 cc. Ayni motor blogu icin cok absurt bir rakam. Neredeyse %25 daha az yakmasi: ayni motor, şanzıman, egsoz v. S. Sahip bir motor da yazilimla olacak bir sey degidir herhalde. Ya tasarruf miktari yanlis ya da bu iste baska bir durum var. Sadece yazilimla olsa Abs siz mt 25 lerin alayina serviste yeni yazilim attirirlar...

Bu 1 lt. Olayi Tam olarak daha acikliga kavusmadi herhalde..... Bilen, tecrube eden varsa bizleri de bilgilendirirse seviniriz...
    Bence hiç fark yok ya.Baskı hatasını pazarlıyorlar bence

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencelik bir durum yok net olarak doğru.

2016 xmax 250 ile tapagaz 4.3 lt falan yakıyordum. Arkadaşıma yeni kasa xmax 250 aldık. Aynı sürüşü yapmama rağmen motor 3.7 falan gösteriyordu. Xmaxte 3.5 falan asla gördüğüm rakamlar değilde. Ayrıca motor daha hızlanmıştı. Cidden bunu abartmayarak söylüyorum. Eski kasa xmaxten yenisine geçenler iyi bilir.

Muhtemelen mt25de de böyle bir teknoloji kullandilar.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Bahsettiğiniz xmax lerde ikisininde adinin xmax250 olması dışında neredeyse herşey farklı....motor teknik özelliklerinde hp-tork verisi ve bunların sunulduğu devirler dahil herşey farklı...mt25 de böyle bir durum yok...2017-2018 mt25 i yanyana getirip, 0-100, 60-120 gibi ara hizlanma ve top speed olarak kıyaslayabilen olsa aslında tüm sorular cevaplanır

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış daha önce tartışması yapıldı burada. Tork artarsa beygir gücü de artar ama sabit kalmış.
    Tork artarsa beygir gücü artıyorsa NC750 neden 75nm tork 48hp ? :D Dostum ikisi farklı şeyler. Biri artınca öteki de artmaz aksine tork yükselirse HP düşer. Hp yükselirse tork düşer. Bir tırda 2500nm tork varken HP 500 olabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum dostum

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tork artarsa beygir gücü artıyorsa NC750 neden 75nm tork 48hp ? :D Dostum ikisi farklı şeyler. Biri artınca öteki de artmaz aksine tork yükselirse HP düşer. Hp yükselirse tork düşer. Bir tırda 2500nm tork varken HP 500 olabiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:45 ----------

katılıyorum dostum
    HP= TorkxDevir/7120

O kadar da degildir herhalde. Bekleyelim ve gorelim. Su an bu durum benim merak ettigim bir konu. Internette fazla bir bilgi bulamadim. Yamaha bayiisine sordugumda, abs li mt 25 in emisyon normlarina uymak icin hp ve torkunun dusuruldugunu soylemisti. Ben de katalog da oyle olmadigini, hatta torkun artmis oldugunu soyledim, satici da sasirdi. Ben de adamin ayri telden caldiginu görünce fazla kurcalamadim.

Ayni motor blogunda beygir gucu ayni kalacak, tork artacak, yakitta %20-25 arasi azalacak. Bu kismi ben anlamadim iste. Hani deseler ki emisyon normlarina uydurmak icin gucunu azalttik, boylece yakiti da azaldi, emisyon degerleri de dustu diye o zaman anlarim. Bakalim ben takipteyim....

Merhabalar, 2018 abs kullanıyorum. Eski modellere göre şehir içinde fıtır fıtır gezebileceğin eski versiyonları gibi gazı bıraktığında yığılmayan daha dengeli bir motor olmuş euro 4 ile. Yeni başlayan herkesin rahat kullanabileceği ve yaklaşın 1 litre az yakıyor. Silivri- Pendik arasında 8-9-10 rpm seviyelerinde ( maksimum torku alabileceğim devirler ) motoru kullandım çok keyifliydi rüzgar dışında ve 3.4 ortalama ile eve geldim.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    İyi güzel formülde, yüksek hp eldeedebilmek için, hem tork hemde devir yüksek olması gerek. Torku avansla elde ediyorun, deviri rotardla. İkisini birden nasıl elde edicez. Higt tek fulsensör donatılmış herşey elektronik digital ecu kecu, efi mefi, ful teklemi?
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HP= TorkxDevir/7120

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Valla ben 18600e sifir 2017 model aldım daha az yakıyor fln olayı bence önemsiz tek fark abs, eger abs illa olacak demiyorsaniz motorlar bitmeden alın 2017 modellerden pulsar parasına mt25...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Mkagan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 2018 abs kullanıyorum. Eski modellere göre şehir içinde fıtır fıtır gezebileceğin eski versiyonları gibi gazı bıraktığında yığılmayan daha dengeli bir motor olmuş euro 4 ile. Yeni başlayan herkesin rahat kullanabileceği ve yaklaşın 1 litre az yakıyor. Silivri- Pendik arasında 8-9-10 rpm seviyelerinde ( maksimum torku alabileceğim devirler ) motoru kullandım çok keyifliydi rüzgar dışında ve 3.4 ortalama ile eve geldim.
    Aynı tempoda benim 2017 r25 de aynı yakıtı yakıyor. Hatta rodaj döneminde 3.3 litre yakıyordu. 7-8 bin devri geçmiyordum.

Motosikleti
    MT-07
    Tapagaz yardırınca anlık göstergede max 8.4lt görüyorum ben. Daha az görüyorsa daha az yakıyordur yenileri

Lakin ben gazı kapatınca birden kasılmasını sevmiyorum motorun. Yenilerinde bunu düzeltmişler deniyordu. Abs ve bu sorun çözülmüş ise gayet akıcı ve güzel olmuştur die düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)