Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

MT-09'un bedavadan biraz pahalı olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Ilk ciktiginda 24 bin degilmiydi 0'ı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Halen pahalı ve pahalanmaya devam edecek.1290r super duke aldı pilot bir arkadaşım.2+1 ev parası yeminle.aldığı parayla 1 adet SS 1 adet ENDURO 1 tane de scooter alınır.hemde 2-3 yaşlarında maksimum.

Ama bu duke ailesinde acayip piskopat.SS kullanmama rağmen superduke u tırsarak sürdüm.

Güven,Özveri,Tecrübe ister.(Babuşa selam olsun)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu baslıgına bak.

İroni yapılıyor diyeceğim yazı ironik değil.

Bedavadan biraz pahalısı 55 bin diyor.

ahaber izleyip izleyip buraya gelmeyin arkadaş

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ducatiyi bekliyorum ben 821 blogunu azcık kurcaklıcaklar streetbike-nakedbike (monsterdan daha böyle duke790 kıvamına gelmesinden bahsediyorum) haline getircekler üzerine kartuşlu öhlinsler, ttx36lar,m50 kaliperler koycaklar kırmızı rengide basıcaklar diceklerki 80bin₺ bak ortalık nasıl kızışcak sonra mısırını patlat çayını koy izle

Ayrıca mt09 yerine streettriple 765r rs falanda alınabilir alet çok fazla ağa ya kaskın içinde bağırdığımı biliyorum yani gaz tepkisi falan muazzam

95 bin₺ ye bi araba bi motor alırsın kalan paraylada bi çift lastik alırsın üzerinede piste girersin sonra sade sodanı alıp decatlon sandalyesinde oturarak etrafa bakarsın çiçhek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT10'un SP versiyonu gerçekten o fiyatsa çok iyi.

O durumda KTM'in Türkiye'de Duke 790 satışı ile ilgili çok bir planı yok belli ki. Zamanla kuvvetli sattığı yerler doygunluğa ulaşınca fiyatı düşürürler belki...
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2502038/detay/
    zahmet edip satmaya bile çalışmasınlar bence duke 790ı.bu arada bu klasda motor isteyenler egzotikde olsun derse gidip triumhp streettriple 800rs olanıda alabilirler full brembe fren öhlins ön arka set kalkış kontrol var allah var yine bu paralara

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elin yabancısın 10 bine aldığı motoru bizim 90 bin tl vermemiz bana koyuyor. O yüzden 55 binde 90 binde benim için pahalı.

Ama yüksek cc naked bi motor alacak olsam tabii ki mt 09 alırım ktm de kim oluyor? En kötü mt 07 alırım eminim beni ktm den daha çok mutlu eder gözlemlediğim kadarıyla.
    Mt7 o donanımla 790 yanında at arabası kalır dostum okadarda değil
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    açıkçası karşılaştırmakta ki mantığı anlayamadım.her iki motosikleti de kullanıp,yapımda kullanılan malzemeyi,işçilik kalitesini incelediniz, hem sürüşünü değerlendirdiniz hem de donanımsal olarak değerlendirdiniz mi de bu motosikletlerin aynı fiyatta satılması gerektiğini düşünüyorsunuz.cc leri birbirine yakın diye yakın fiyatlarda mı olmak zorunda aletler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim (öz kardeşim) Duke 390 aldı 0 km , 2000 kmye gelmeden 7-8 kere servise gitmek zorunda kaldı ,sebebi dışardan Cok basit; silindirden yağ terlemesi , o kadar terliyorki yolda giderken atıyor , servise ne zaman gitse bir süre yattıktan sonra hallettik diip gelip alın dediler ,her seferinde sorun devam etti, satmaya karar verdi kardeşim arayan yok . Birine sattık, bir süre sonra"bana ayıplı mal sattın seni dava etcem " diye uğraştı çocuk . Garantisi olan motor için "kullanıcı hatasina bağlı arıza" diye rapor vermiş servis. Sonra servisle konuştuk "garanti işleri yüzunden ktmi bıraktık " dedi. Alan/ satan/ servis herkes uğraşıyor kısaca .

Yamaha , ktmden pahalı olsa ; o farka değer alınır derdim ama görünen o ki durum tam tersi .

Bu arada amerikin boy damlamis gene başlığa, "bizim buralarda böyle" diye atıp tutuyor
    Aklı olan dinlemesin şunu ,bı yerden sonra sapitip "pipim küçük o yüzden çok konuşuyorum "fln diyor .

Kısa ve öz, KTM "bana ve yasadiklarima göre " b*k gibi motor . En kotu Avrupalı dan bile daha sorunlu , japonun gözünü seveyim
    splender bunu beğendi.

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim (öz kardeşim) Duke 390 aldı 0 km , 2000 kmye gelmeden 7-8 kere servise gitmek zorunda kaldı ,sebebi dışardan Cok basit; silindirden yağ terlemesi , o kadar terliyorki yolda giderken atıyor , servise ne zaman gitse bir süre yattıktan sonra hallettik diip gelip alın dediler ,her seferinde sorun devam etti, satmaya karar verdi kardeşim arayan yok . Birine sattık, bir süre sonra"bana ayıplı mal sattın seni dava etcem " diye uğraştı çocuk . Garantisi olan motor için "kullanıcı hatasina bağlı arıza" diye rapor vermiş servis. Sonra servisle konuştuk "garanti işleri yüzunden ktmi bıraktık " dedi. Alan/ satan/ servis herkes uğraşıyor kısaca .

Yamaha , ktmden pahalı olsa ; o farka değer alınır derdim ama görünen o ki durum tam tersi .

Bu arada amerikin boy damlamis gene başlığa, "bizim buralarda böyle" diye atıp tutuyor
    Aklı olan dinlemesin şunu ,bı yerden sonra sapitip "pipim küçük o yüzden çok konuşuyorum "fln diyor .

Kısa ve öz, KTM "bana ve yasadiklarima göre " b*k gibi motor . En kotu Avrupalı dan bile daha sorunlu , japonun gözünü seveyim
    KTM millet laf atıyorda ktm nin 125-390 cc arası hindistan üretimidir geri kalanları böyle kaya gibi avusturya üretimidir. 390 cc sonrası hiç bir ktm motoru hindistanda yapılmaz. O yüzden 390 cc ve üstü motosikletlerinde sıkıntı çıkmaz genelde. Siz hiç duke 200 motor blogunu açtınız mı içinde kocaman BAJAJ yazıyo . 2007 model 450 exc 690smcr vs bunların hiç böyle sorunu olan duydunuz mu . Cevabı ben size söyleyim . HAYIR! he istisnalar olabilir mi olabilir. Japondada oluyo keza r25 cbr250 honda 1000rr yağ yakma vs bu tarz şeyler olabilir. Avrupa malı motoru paran yoksa almıcaksın alırsan başın yanar özellikle türkiye de durum böyle. Japon motosiklet mağazalarında alan alsın tavrı var ilgi 0 vs ben geçen hafta mt10 aldım sanki ybr 125 alıyorum zorla çay söyledik çok fazla takılmayın. Paran varsa ki zaten parası olan adamda gelip foruma ktm aldım başım yandı diye parmaklarına nasır tuttumuyor gidiyo servise basıyo parayı yap diyo onlarda yapıyo. Sizinde paranız varsa öyle yapın diğer türlü ben motoru aldım işte şu oldu bu oldu bir pege 300₺ para istediler falan demeyin sizin için 300₺ çok para olabilir ama bir başkası için olmayabilir adamların hitap ettiği kitlede genel olarak üst kesim olduğu için kendi çapımıza göre motor alıcaz. Ben bu konuya çok gıcık oluyorum adam gitmiş ikinci el ducati monster almış 22 bine satmış r25 cbr250 üstüne biraz para koyup almış sonra alıyo monsteri desmo bakımı çıkıyo e diyo desmo bakımı çıktı 6bin₺ olmaz böyle kötü korlas. kardeş korlas mı dedi sana ducati al diye görüyonsun hoşuna gidiyo alıyosun sonra başın dara düştümü kendine bok sürdürmemek için hemen firma karalamaca....

Bu düşünce evet firmaların böyle olması cidden yanlış ama sistem böyle işliyor siz bu durumu bilerek hareket etmeniz gerekiyor. Şöyle bir örnek vereyim
    2013 model sonrası BMW R1200 GS şaftlarında sıkıntı var motorlar ikiye bölünüyordu vs vs vs ama kim bunu duydu veya gündeme getirdi alan adam zengin olduğu için bastı parayı yaptırdı geçti. Ama burada forumda ne oluyor rc390 blok patlatmış hemen yaygara kardeşim cbr250 de var aynı sıkıntı neden sayfalarca yazılar yazılmıyor vs vs vs bizim insanımızda biraz garip açıkcası

Biraz araştırma lütfen... Foruma gelip r25 alcam nasıldır diyim millet cevaplasın oh tamam okudum bitti olmaz araştırmacı bir toplum olmadığımız için kaynaklanıyor zaten bunların hepsi. Git araştır yabancı forumlara gir çevrene sor vs vs vs işte...

KTM bok gibi motor demişşinizde hayatınızda küçük cc harici kaç kere ktm sürdünüz veya sürebildiniz
    YasinC ve Atr 72-500 bunu beğendiler.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Başlığı açan arkadaşım

Yazdığınız yazı sizin için sıkıntı yaşatabilir. Çünkü direkt olarak bir distiribitör firmanın ismini belirterek yazmışsınız. En başta bunu söylemek isterim. Sonra canınız sıkılabilir. KTM için küfürde yazabilirsiniz çünkü ktm türkiye diye bir firma yok zaten ama diğer vatandaş türkiyedeki distribitörlerden biri. Şahsi fikrim. Daha önce benzer durumlar yaşandı çünkü.

Bahsettiğiniz model ve markalar distribitörler tarafından getirilen motosikletler. Geldikleri ülkelere ve masraflara göre fiyatları değişkenlik gösterebilir. Yamaha ve Honda dediğiniz firmalar türkiyede kendi bünyelerinde bulunup direkt olarak yurt dışına bağlı ve türkiye için özel fiyat çalışması yapan firmalar olduğunu belirtmeye gerek yok. Bmw türkiyede avrupa fiyatının 2 katı yüksek rakamlara satılıyor, bilmem biliyormusunuz. KTM dediğiniz marka avrupada kendi sınıfları içerisinde en pahalı motosikletlerdir. Yani burada 200 milyar verip aldığınız bmwden daha pahalı olmasına rağmen türkiyede bmw nin yarı fiyatına satılmaktadır..

Yinede yorum yazarken dikkatli olmanızda ve seviyenizi kaybetmemenizde fayda var.
    ryangt bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM millet laf atıyorda ktm nin 125-390 cc arası hindistan üretimidir geri kalanları böyle kaya gibi avusturya üretimidir. 390 cc sonrası hiç bir ktm motoru hindistanda yapılmaz. O yüzden 390 cc ve üstü motosikletlerinde sıkıntı çıkmaz genelde. Siz hiç duke 200 motor blogunu açtınız mı içinde kocaman BAJAJ yazıyo . 2007 model 450 exc 690smcr vs bunların hiç böyle sorunu olan duydunuz mu . Cevabı ben size söyleyim . HAYIR! he istisnalar olabilir mi olabilir. Japondada oluyo keza r25 cbr250 honda 1000rr yağ yakma vs bu tarz şeyler olabilir. Avrupa malı motoru paran yoksa almıcaksın alırsan başın yanar özellikle türkiye de durum böyle. Japon motosiklet mağazalarında alan alsın tavrı var ilgi 0 vs ben geçen hafta mt10 aldım sanki ybr 125 alıyorum zorla çay söyledik çok fazla takılmayın. Paran varsa ki zaten parası olan adamda gelip foruma ktm aldım başım yandı diye parmaklarına nasır tuttumuyor gidiyo servise basıyo parayı yap diyo onlarda yapıyo. Sizinde paranız varsa öyle yapın diğer türlü ben motoru aldım işte şu oldu bu oldu bir pege 300₺ para istediler falan demeyin sizin için 300₺ çok para olabilir ama bir başkası için olmayabilir adamların hitap ettiği kitlede genel olarak üst kesim olduğu için kendi çapımıza göre motor alıcaz. Ben bu konuya çok gıcık oluyorum adam gitmiş ikinci el ducati monster almış 22 bine satmış r25 cbr250 üstüne biraz para koyup almış sonra alıyo monsteri desmo bakımı çıkıyo e diyo desmo bakımı çıktı 6bin₺ olmaz böyle kötü korlas. kardeş korlas mı dedi sana ducati al diye görüyonsun hoşuna gidiyo alıyosun sonra başın dara düştümü kendine bok sürdürmemek için hemen firma karalamaca....

Bu düşünce evet firmaların böyle olması cidden yanlış ama sistem böyle işliyor siz bu durumu bilerek hareket etmeniz gerekiyor. Şöyle bir örnek vereyim
    2013 model sonrası BMW R1200 GS şaftlarında sıkıntı var motorlar ikiye bölünüyordu vs vs vs ama kim bunu duydu veya gündeme getirdi alan adam zengin olduğu için bastı parayı yaptırdı geçti. Ama burada forumda ne oluyor rc390 blok patlatmış hemen yaygara kardeşim cbr250 de var aynı sıkıntı neden sayfalarca yazılar yazılmıyor vs vs vs bizim insanımızda biraz garip açıkcası

Biraz araştırma lütfen... Foruma gelip r25 alcam nasıldır diyim millet cevaplasın oh tamam okudum bitti olmaz araştırmacı bir toplum olmadığımız için kaynaklanıyor zaten bunların hepsi. Git araştır yabancı forumlara gir çevrene sor vs vs vs işte...

KTM bok gibi motor demişşinizde hayatınızda küçük cc harici kaç kere ktm sürdünüz veya sürebildiniz
    Ktm den şikayetçiyim. İt gibi gidiyo ajflshfşsjfl arıza yapıyo special makina sonuçta ama parça tedariği çok kolay. Türkiye distrünütörü (nasıl yazılıyosa artık) gayet başarılı çalışıyor. En abaürt parçayı bile bulabiliyorum. Fiyatlar da makul. Şikayetim it gibi gitmesi yav siz naptımıx
    ahe bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm den şikayetçiyim. İt gibi gidiyo ajflshfşsjfl arıza yapıyo special makina sonuçta ama parça tedariği çok kolay. Türkiye distrünütörü (nasıl yazılıyosa artık) gayet başarılı çalışıyor. En abaürt parçayı bile bulabiliyorum. Fiyatlar da makul. Şikayetim it gibi gitmesi yav siz naptımıx
    hahahahaha ben fiyat konusunda for example olarak demiştim.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canını da ver dicem de senin ceset o tiple 30k etmez çağlar
    Yüreğimiz yeter aslanım
    Jemand bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    nakit ile bayiden 3-4 lira altina almak mumkun. fakat performans amaçli kullanilmayacak ise sp ye o parayi vermenin hiç alemi yok haşmet agam. 2016 model mt10 un sifirini 69 liraya dusurmus şuan bir bayi. amortisor ve renkli ekran icin 25k fark vermek mantiksiz.
    Düz mt10 için yurt dışına göre bayağı iyi fiyat... SP farkı gerçekten çokmuş yahu. Renkli ekran neyse de iyi süspansiyon bayağı farkediyor. Peki başka özellik farkı yok mu SP'nin? Elektronik donanım aynı mıdır? SP'nin süspansiyon elektronik mi peki?

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Düz mt10 için yurt dışına göre bayağı iyi fiyat... SP farkı gerçekten çokmuş yahu. Renkli ekran neyse de iyi süspansiyon bayağı farkediyor. Peki başka özellik farkı yok mu SP'nin? Elektronik donanım aynı mıdır? SP'nin süspansiyon elektronik mi peki?
    ön süspansiyon r1 in aynısı. full elektronik. quickshifter yanında geliyor. bir de r1 ekranı var. elektronik gidon amortisörü düzde de sp de de standart

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    ön süspansiyon r1 in aynısı. full elektronik. quickshifter yanında geliyor. bir de r1 ekranı var. elektronik gidon amortisörü düzde de sp de de standart
    R1 Türkiye'de Öhlins'le mi geliyor? Buradakilerde KYB var. Öhlins'i R1M'e koyuyorlar, ama o da $6000 daha pahali.

Zamanında CB1000R'ın süspansiyonu elden geçirip kullanayım diye bakınmıştım da, $3000 gibi bir fiyat çıkmıştı karşıma (elektronik değil). Tabii ki daha ucuza da olur, ama ne yaptığını bilen birinin kişiye özel yaptığı ve garanti verdiği süspansiyon aşağı yukarı böyleydi. Kendim uğraşayım desem parça fiyatı da az değil.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    R1 Türkiye'de Öhlins'le mi geliyor? Buradakilerde KYB var. Öhlins'i R1M'e koyuyorlar, ama o da $6000 daha pahali.

Zamanında CB1000R'ın süspansiyonu elden geçirip kullanayım diye bakınmıştım da, $3000 gibi bir fiyat çıkmıştı karşıma (elektronik değil). Tabii ki daha ucuza da olur, ama ne yaptığını bilen birinin kişiye özel yaptığı ve garanti verdiği süspansiyon aşağı yukarı böyleydi. Kendim uğraşayım desem parça fiyatı da az değil.
    r1 ve mt10sp süspansiyonları;
    ön de arka ada elektronik.
    Fully adjustable Öhlins electronic suspension

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    @hasmet; R1 ler kyb, R1M ve MT10 aynı demiş jemand.

Motosikleti
    Cb 250 R
    çok farklı klasman olmasına rağmen o paralara motor alacaksam yeni kasa 1000 RR alırdım ben sıfırını şuan 84 e falan bırakıyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hasmet; R1 ler kyb, R1M ve MT10 aynı demiş jemand.
    Evet, kısaca:
    R1: KYB
    MT10: KYB
    R1M: Öhlins
    MT10 SP: getirmedi Yamaha Amerika'ya...
    Aynı şekilde belki Türkiye'ye ya da Avrupa'ya sadece R1M mi sürüldü acaba diye düşündüm...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)