Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete kapalı yollar (ESKİŞEHİR)

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar Eskişehir den katılıyorum.aranıza bilenler bilir.Eskişehir de araç trafiğine açık bazı caddelerde motosiklet trafiğine kapalı uyarı levhaları da bu şekilde var.ceza yiyen arkadaşlarım var.motosiklette bir araba gibi araç vergisini verir sigortasını yaptırır.ben bu uygulamayı haksız buluyorum.ceza yediğim zaman ne gibi bir yöntem izlemem gerekir teşekkürler şimdiden
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeş şeker fabrikasinin orasi,az ilerde eds ve hts var fabrika giris tarafinda,hat çalişmasi bitmedi ve yol daraldi.zeminde çukurlar var sakat.

Ya otogarin ordan kentpark tarafindan sola gir aydin arat parkindan merkeze sallan,yada sanayi tarafindan..

Olmadi çevre yolundan dal merkeze..

saolhasın ama bir çok yolda bu var normal temiz yollardada görüyoruz bunu onların fotolarını atıcam 2 eylül caddesi mesela araç trafiğine açık ama motosiklet ve bisiklet giremez tabelası var

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

burasıda araç trafiğine açık ancak motosiklet ve bisiklete kapalı yol

Motosikleti
    ......
    Reşadiye cami yolu devami vilayet.işiklar,odunpazari..trafik zaten kilit..sola donemezsin,tramway yoluna girsen dakkada ceza yersin.geniş arac gecse araya sıkışırsın.kullanisli bir yol degil.

Yillardir motora binerim bir defa bile ordan geçmedim ihtiyaç duymadim,Ataturk caddesinden akarbaşi,ordan sola suleyman cakir,noter,vs.devami yunusemre..

Sen o yoldan odunpazarina cikana kadar,ben iki tur gider gelirim.

Hee paketcilik yapiyorsan,nereye kestirme gitmek istiyorsun?soyle yardimci olayim..

teşekküre ederim.ama burda bir haksızlık var bunu merak ediyorum neden motosiklete kapalı 47/1-C bendinden ceza yazılıyor.
    ayrıca konuyu cimere de taşıdım inşallah bir sonuç alırız

Motosikleti
    ......
    Dostum sana tavsiyem,ana artelleri kullan sonucta eskisehirde her noktaya ulasmak icin alternatif yollar var.sokaklar caddeleri kisadan bagliyor,basit ve kolay

Hele hele,tramway guzergahlarindan uzak dur.hem sagligin hemde cebin acisindan.ayrica tramway yan cep yolundan U çekme,tersten girme,ceza hemen gelir,birde yayalarin kalabalik oldugu yerler,coluk cocuk cikar onune.hic riske girme.temiz temiz kullan ana caddeleri.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Sebebini ben de merak ettim. Mesele alternatif yollar olması değil. Neden 4 tekerli araç girebilir de 2 tekerli araç giremez?
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Eskişehirli olarak bende merak ettim bu durumu. İlk fotoğrafta acaba kaldırma çıkmak için falan mı yazıyor diye düşündüm ama ikinci attığın fotoğrafta öyle bir ihtimalde yok. Çok saçma işler yapıyorlar ya, hele hele operanın oralardaki sokak düzeni kadar saçma bir düzen olamaz. Neresi ters yön neresi düz yön belli değil. Arkadaşım kendi sokağına girerken tersten girdi diye ceza yemişti. Neyse takipteyim konuyu, umarım mantıklı bir açıklaması vardır.

Motosikleti
    ......
    Alıntı M.Tugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebebini ben de merak ettim. Mesele alternatif yollar olması değil. Neden 4 tekerli araç girebilir de 2 tekerli araç giremez?
    Sebebi uzun uzun yaziyor yukarida,

Tramway guzergahinin oldugu yerlerde ve yan yolunda motosiklet ve bisiklet girmesi yasak.basit.net.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Alıntı furkan2632 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehirli olarak bende merak ettim bu durumu. İlk fotoğrafta acaba kaldırma çıkmak için falan mı yazıyor diye düşündüm ama ikinci attığın fotoğrafta öyle bir ihtimalde yok. Çok saçma işler yapıyorlar ya, hele hele operanın oralardaki sokak düzeni kadar saçma bir düzen olamaz. Neresi ters yön neresi düz yön belli değil. Arkadaşım kendi sokağına girerken tersten girdi diye ceza yemişti. Neyse takipteyim konuyu, umarım mantıklı bir açıklaması vardır.
    Opera tramway cevresinde mi ceza yedi?

Eskisehiri sokak sokak,cadde cadde bilirim

Bu tabela sadece tramway guzergahlarinda var.baska bir yolda goremezsiniz.

Hee paketci girmis doktorlar(tramway)caddesine motorla agliyor yaa ceza yedim..yersin tabi ne isin var insanlarin yayalarin oldugu yerde motorla,hatta bisikletlere bile ceza yazdiklarini bilirim..dakkada ceviriyorlar..50mt gitmemek icin daliyor tramway yoluna

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tramway guzergahinin oldugu yerlerde ve yan yolunda motosiklet ve bisiklet girmesi yasak.basit.net.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Hee paketci girmis doktorlar(tramway)caddesine motorla agliyor yaa ceza yedim..yersin tabi ne isin var insanlarin yayalarin oldugu yerde motorla,hatta bisikletlere bile ceza yazdiklarini bilirim..dakkada ceviriyorlar..50mt gitmemek icin daliyor tramway yoluna
    tramway yoluna girildğinde ceza yenildiğini bizde biliyoruz.konu bu değil ki ,tramway yoluna girdiğimizde yok araç trafiğine açık yollarda çekildi bu görüntüler.arabaların girebildiği yollara motor neden giremiyor. o yolu kullanmak benimde hakkım kardeşim.bu tabeladan sadece tramway güzergahlarında var demişsin ordada yanılıyorsun yarın bir kaç görüntü daha atarım
    furkan2632 ve ..YaNKee.. bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı bahadır26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hiç bir şey bildiğin falan yok tramway yoluna girildğinde ceza yenildiğini bizde biliyoruz.tramway yoluna girdiğimizde yok araç trafiğine açık yollarda çekildi bu görüntüler.arabaların girebildiği yollara motor neden giremiyor. o yolu kullanmak benimde hakkım kardeşim
    Tamam kardeşim kullan hakkini ne diyeyim..sen daha iyi biliyormussun madem.

Gece vakti haybeye laf anlatiyorum.

5 senedir eskisehirde motorla girmedigim cadde sokak kalmadi ben neden ceza yemiyorum??

Modlardan ricam bu konu icerisindeki yorumlarimin silinmesini taleb ediyorum.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tramway ile alakası yok. Benim dediğim şey şehir düzeni ile alakalı. Operanın oralardaki sokakları biliyorsanız eğer oralardaki saçma sapan ters yönleri kast ediyorum. Bir sokak gidiş bir sokak geliş tarzı bir şey yapmışlar oraları. Yani ters yön tabelalarına diyorum. Ayrıca arkadaşın attığı fotoğrafı da anlamadınız galiba. Benim anladığım kadarı ile arabaların gidebildiği yerlerde motosikletler neden gidemiyor demiş sadece. Siz olayı nasıl tramwaya bağladınız pek anlamadım. Tramway yoluna ya da yayaların içine giren motorculara yazılan cezalara bir şey demiyorum ben. O konuda zaten haklısınız.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bende merak ettim motosikletle o yoldan gitmenin nasıl bir sakıncası olabilir ki?

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Mantıklı bir izahı var mı şu durumun?

Fotolarla birlikte Cimere ilettim bu durumu bakalım cevap ne gelecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Görüldüğü üzere bu sokak araba trafiğine açık motosiklete kapalı 100 metre ötesi Bariyerle kapalı yani bu sokaktaki veteriner eczane gibi yerlere arabanızla girersiniz motorunuzla girerseniz Ceza yazarlar

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yoldaki insanlara bakarsak yol yayayolu olmuş. Yayayolunda motosiklet gitmez.

orası yaya yolu değil yaya yolunda motosikletin gitmeyeceğini bende biliyorum. teşekkür ederim bilgin için

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoldaki insanlara bakarsak yol yayayolu olmuş. Yayayolunda motosiklet gitmez.
    yayayoluysa arabalar nasıl girdi o zaman birde park etmişler havadan gelmedi ya

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    Reşadiyenin oradaki yolu motosikletle çok kullandım. Vilayet meydanı ve yan tarafı sivil araç trafigine kapali olduğu için yasak oldugunu düsunmustum. Sacma bir yasak gibi geldi bana.
    Birde bu yasakları belediye mi yoksa karayollari mi belirliyor ?

Alıntı phns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reşadiyenin oradaki yolu motosikletle çok kullandım. Vilayet meydanı ve yan tarafı sivil araç trafigine kapali olduğu için yasak oldugunu düsunmustum. Sacma bir yasak gibi geldi bana.
    Birde bu yasakları belediye mi yoksa karayollari mi belirliyor ?
    ben belediye diye biliyorum yanlışım varsa düzeltiniz

Sayın BAHADIR SAVRAN,
    T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 24.12.2018 tarihinde yapmış olduğunuz 1802576243 sayılı başvurunuz 11.01.2019 tarihinde ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

İlgi 1802576243 sayılı başvurusu

İlgili başvurusu incelenmiştir.
    Daha önce; Olağanüstü UKOME Genel Kurulunun 22.12.2004 gün ve 2004/12-2 sayılı toplantısında; “Karayolları Trafik Kanunun 37.maddesi gereği Bisiklet kullanıcılarının 11 yaşını bitirmiş olmaları koşuluyla 15.11.1993 tarih ve 1993/17 sayılı İl Trafik Komisyonunun kararında sayılan İki Eylül, K.Mahmut Pehlivan, Şair Fuzuli, Sivrihisar ve Cengiz Topel Caddeleri ile birlikte tramvay güzergahındaki tüm cadde ve sokaklar ve ayrıca UKOME kararı ile park yasağı getirilen cadde ve sokakların bisiklet sürücülerine yasaklanmasının kabulüne” kararı alınmıştır.
    Olağanüstü UKOME’nin 29.08.2007 gün ve 2007/08-1(1.karar) sayılı toplantısında da; “İl Trafik Komisyonunun 22.07.1997 gün ve 1997/39 sayılı toplantısında yaya bölgesi olarak karar verilen Hamamyolu Caddesi’ne (H. Süleyman Çakır Caddesine ),
    İl Trafik Komisyonunun 16.05.2000 gün ve 2000/40 sayılı kararı ile araç trafiğine kapatılan Porsuk Bulvarı’na (Hoşnudiye ve Arifiye mahalleleri sınırları içinde kalan kısmına),
    UKOME’nin 01.12.2004 gün ve 2004/12-1 sayılı kararı ile sürekli araç trafiğine kapatılan; İletişim Sokak’a (İki Eylül Caddesi ile Şair Fuzuli arasında kalan kısmına), İsmet İnönü-1 Caddesi’ne(K. Mahmut Pehlivan Caddesi ile Göksu kavşağı arasında kalan kısmına), İki Eylül Caddesi’ne (Reşadiye Caddesi ile Göksu Kavşağı arasında kalan kısmına), “Motosiklet Giremez ”” kararı alınmıştır.
    Bisiklet ve motosiklet yasağı getirilen cadde ve sokakların yeniden değerlendirilmesi sonucunda; Bisiklet kullanıcılarının Karayolları Trafik Kanunun 37.maddesi gereği 11 yaşını bitirmiş olmaları koşuluyla, Bisiklet Yolu yapılan yerler hariç;
    ESTRAM Güzergahındaki ( Millet Caddesi – Kaplanlı Caddesi – Dr. Sadık Ahmet Caddesi – Vali Ali Fuat Güven Caddesi – Öğretmenler Caddesi – Reşadiye Caddesi – İki Eylül Caddesi – İsmet İnönü-1 Caddesi – Fabrikalar Sokak – Üniversite Caddesi – Uludağ Sokak - İsmet İnönü-2 Caddesi - Sultan Sokak – Örsan Sokak – Salih Bozok Caddesi – Sivrihisar-1 Caddesi – Hasan Polatkan Caddesi – Borsa Caddesi – Atabey Sokak – Sarılar Sokak –İsmail Gaspıralı Caddesi – Cumhuriyet Bulvarı);cadde ve sokakların, bisiklet sürücülerine yasaklanmasına, yaya olarak devam etmesine,
    UKOME’ce yaya bölgesi-yaya yolu olarak belirlenen cadde ve sokakların, (Hamamyolu Caddesi, Porsuk Bulvarı, İletişim Sokak, İsmet İnönü-1 Caddesi, İki Eylül Caddesi, vb…) motosiklet ve bisiklet sürücülerine yasaklanmasına, yaya olarak devam etmesine, ekli paftada belirtildiği şekilde,UKOME Genel Kurulunca “oybirliğiyle” karar verilmiştir.
    Bilgilerinize

Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri CİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.
    CİMER'E GİRİŞ
    Bu e-posta otomatik oluşturulmuştur, lütfen cevap vermeyiniz.
    CİMER ile ilgili her türlü sorunuz için 150’yi arayabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)