Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

RKS Scooter Uzun Yol 850 Km

Motovento
    REKLAM ALANI
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak tıkacını bir filtre gibi düşün, komple sesi kesmiyor ama rüzgar uğultusu gibi seni yolda yoracak, kulağına ileride zarar verecek sesleri filtreliyor.
    AEA ya kulak tıkacıyla nasıl duyuyorsun abi dediklerinde verdiği cevap; " Sen güneş gözlüğü takınca görmüyor musun ?" olmuştu :D çok gülmüştüm
    tommygun bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir gün içerisinde 150 cc motor ile o yol yapılmaz, mutlaka yatıp dinlenmen lazım. Ortalama hızın da 50 - 60 km/saat olacaktır. O yüzden yarısını gidip bir gece dinlen, sonra devam et. Motor şişmez merak etme.

Honda spacy alpha ile iki kez İstanbul'dan Giresun'a gittim geldim. Bir günde sabah 07:00'dan akşam 19:00'a kadar yani 12 saatte maksimum 650 km yapabildim. 850 km'yi gider misiniz bilemem ama baya yorucu olur ve akşama kalırsınız.

Motor zaten ufak bir de gece oldu mu tüm riskler ikiye katlanır. Gece yolculuğunu tavsiye etmem.

Bende yolu ikiye bölüp rahat rahat gidin derim.

Yazın hava sıcak olunca bazen yol çekilmiyor. 30-40 km'de bir mola verdiğimi bilirim. Sıcaktan gidilmiyor.

Motorunuz bakımlı ise bence sıkıntı çıkartmaz. Ben Gerede'de Mondial nostalji ile İstanbul'dan Ordu'ya giden birine rast geldim.

Motorumun bakımlarını aksatma yetkili serviste yaptırırım. Yaz ayında çıkacaz bi aksilik olmazsa. Bilet fiyatları ve nakliyecilerin istediği ücretler inanılmaz otobüse sormadım daha ama o da pahalı derse mecburen eşimle birlikte geze geze gidecez. Gece konaklama lı şekilde yorulmadan tavsiyeleriniz üzere gerekenleri yapacağım. Gelişmeleri bu konuya yazarım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Scream505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun bakımlarını aksatma yetkili serviste yaptırırım. Yaz ayında çıkacaz bi aksilik olmazsa. Bilet fiyatları ve nakliyecilerin istediği ücretler inanılmaz otobüse sormadım daha ama o da pahalı derse mecburen eşimle birlikte geze geze gidecez. Gece konaklama lı şekilde yorulmadan tavsiyeleriniz üzere gerekenleri yapacağım. Gelişmeleri bu konuya yazarım.
    Hem 125cc hemde 2 kişi.. işte o sıkıntı olur... konaklama şart..mesela %5 eğimli 2km uzunluğunda rampaya saracaksın motoru... sıcakta tek seferde varsayalım çıktı.. hızı inan bana 40-45km/h kadar düşer... yokuş gördün mü inip yakmak istersin o motoru.. yakayımda sende kurtul bende kurtulayım diye isyan başlar.. 2 kişi minimum yük 150kg olacak.. şehir içi için tasarlanmış bi motosiklete uzun yolda bu yük çok fazla...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru satıp araba alacak arkadaş bu yolculuktan sonra

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Aboww hem de 2 kişiymiş. Yengenin motosiklet kariyeri bu yolculukla biter, benden demesi. Şöyle en az 800 cc enduro-touring olsa ömür boyu motosiklet sevdası garanti olur da, 125 i görünce hayata lanet okuyacak.
    nokiaxxx bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gitmesine gidersin problem değil ama o yolculuktan ne kadar keyif alırsın muamma.

1.gün sabah 6 da çıkıp akşam 9, 10gibi aksaray da konaklamayı ve ardından akşam 4, 5 gibi Mersin de olmayı planlıyoruz molalar hep 30 dk 45 dk felan acele etmeden yavaş yavaş. Bildiğim kadarıyla rampa yok o yolda hatta Pozantı yokuş aşağı. Planı yaptık hadi bakalım yazı dört gözle bekliyoruz

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hevesli olman güzel.

yedek parça
    kıyafet
    su
    benzin
    kabız ilacı

almayı unutma.

özellikle son yazdığımı

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Scream505 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.gün sabah 6 da çıkıp akşam 9, 10gibi aksaray da konaklamayı ve ardından akşam 4, 5 gibi Mersin de olmayı planlıyoruz molalar hep 30 dk 45 dk felan acele etmeden yavaş yavaş. Bildiğim kadarıyla rampa yok o yolda hatta Pozantı yokuş aşağı. Planı yaptık hadi bakalım yazı dört gözle bekliyoruz
    Sen kararını vermişsin ... ama 2 kişi ile yapma o yolu derim ben .. sabah 6 gece 1-2 varış anca veriyorum.. birde yanına alınacaklar listene mutlaka su ve bisküvi ekle

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen kararını vermişsin ... ama 2 kişi ile yapma o yolu derim ben .. sabah 6 gece 1-2 varış anca veriyorum.. birde yanına alınacaklar listene mutlaka su ve bisküvi ekle
    Ya şimdi düşününce iki kişi otobüs le gitsek biletler 250 TL yapıyor. Otobüs şöförüne motor için para verecez bide tabi alırsa. Baya bi para ediyo. Motorun yakacağı en fazla 200 TL. Gece otelde kalsak 100 TL de. Hem macera hem istediğin yerde durma özgürlüğü, hem daha ekonomik yavaş yavaş geze geze gidecez işte hayırlısıyla. Nakliyeciler 500 den aşağı götürmüyor bende gelirsem motorla beraber 650 TL miş

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)