Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ZİNCİRDEN BAKLA ÇIKARMAK

Motovento
    REKLAM ALANI

herkeze selamlar
    benim motorumda çakma d.i.d zincir var ve ben bu zincirle 100 150 km yol yaptım.
    Şimdi ise motosikletin ön ve arka dişlisini değiştireceğim zincir bol olacak tahminen bu zincirden bakla çıkartırsam bişey olurmu.

Bide 150cc hız için dişli takımı ne olmalı
    üzerinde 17 39 dişli ile hafif eğimli yolda 125 gördüm,yokuşlarda sorun yaşatmadı

CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    17/39 ile son vitesde redline görebiliyorsan 18/39 veya 17/37-38 , redline göremiyorsan 16/39 veya 17/41-42 yaparsanız hızınız düz yolda artabilir , motorun karakteri ve yol rüzgar durumu değisimi etkiler , zincirden bakla çıkarabilirsin , mühim olan gerginlik ayarı ve kilitleme işini düzgün yapmaktır..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17/39 ile son vitesde redline görebiliyorsan 18/39 veya 17/37-38 , redline göremiyorsan 16/39 veya 17/41-42 yaparsanız hızınız düz yolda artabilir , motorun karakteri ve yol rüzgar durumu değisimi etkiler , zincirden bakla çıkarabilirsin , mühim olan gerginlik ayarı ve kilitleme işini düzgün yapmaktır..
    Ön dişli 1 diş büyütmek arka dişliyi 3 diş küçültmek demekmidir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı moli0046 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişli 1 diş büyütmek arka dişliyi 3 diş küçültmek demekmidir.
    tam olarak aynı orantıyı yakalayamayız mesela ön dişliyi büyütünce son vitesde 7000 devirde 120 görüyorsak 130 görürüz , arka disliyle aynı etkiyi ayarlamak istersek tersine küçültme yapmak gerekir , tabi arkada daha fazla diş olduğu icin 2 yada 3 hatta motoruna göre 4 diş farklı kullanmak gerekir , bunu biraz deneme yanılma yöntemi ile belirliyorlar , sürekli yolculu veya yüklü kullanıyorsanız bu işlem iyi netice vermeyebilir..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bakla çıkartmaya gerek yok.Zinciri gerersiniz veya gevşetirsiniz, ortalama 3 cm yukarı aşağı oynatınca boşluk olmalı, ortalama lastiği çevirip her yarım turda bir gerginlik kontrol edilmeli 3 cm boşluk olacak şekilde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler