Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(FZ6 FAZER) TİGER FUL CARBON EGZOS SUSTURUCU HAKKINDA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    arkadaşlar merhaba,motosikletimde tiger full carbon çift tüp egzoz bulunmakta,orjinal egzoz uzun zamandır garajda nasıl olsa işime yaramaz artık diip. dip köşeye attım, geçenlerde çıkartim taktırayım dedim malum cezalar arttı e bide artık rahatsızlık vermeye başladı bir anlık hevesle taktırdım.ama egzos paslanmış takılacak vaziyette değil.
    şimdi sorum şu, ben daha önce sanayiden çok güzel bir susturucu yaptırmıştım onu takınca ses gayet başarılı az çıkıyor ve o susturucularla muayeneden geçtim,diyorum ki bu susturucuları taksam ve sürekli bunları kullansam .motosiklete bir zarar verirmi yada egzosa zararı olurmu uzun vadede kullanınca bana motorumla ilgili sıkıntı çıkartıtmı.

Lütfen ne gerek vardı orjinalini bozmaya,cezalar arttı ya o yüzden çözüm arıyorsun uğraş dur şimdi,gibi linç edecekler yorum yazmasın.dediğim gibi bir anlık hevesle taktırdım .çözüm arıyorum ..teşekürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Egzoz yarılır, tigerın fabrikasındaki yetkili ile görüşmüştüm kendi gönderdikleri susturucuyu bile kullanmayın diyorlar. Sadece muayeneye girerken takılmasından yanalar.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Sübapların bir kısa bir süre sonra pistona minik minik dokunuşlar yapabilir, yani demem o ki susturuculu haliyle açık hali arasındaki hava akımı,geçişi farkı sübapların havayı yönetememesine neden olur. Buna göre ayarlama yapılıyor ama tr de zor, benim şahsi fikrim söktür bi egzozcuya tamir ettir/temizlet sonrasında satabiliyorsan sat

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

Alıntı Youjoee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sübapların bir kısa bir süre sonra pistona minik minik dokunuşlar yapabilir, yani demem o ki susturuculu haliyle açık hali arasındaki hava akımı,geçişi farkı sübapların havayı yönetememesine neden olur. Buna göre ayarlama yapılıyor ama tr de zor, benim şahsi fikrim söktür bi egzozcuya tamir ettir/temizlet sonrasında satabiliyorsan sat
    Kural z gelip en doğrusunu anlatır zaten şimdi 😂

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    [QUOTE=Youjoee;4425654]Sübapların bir kısa bir süre sonra pistona minik minik dokunuşlar yapabilir, yani demem o ki susturuculu haliyle açık hali arasındaki hava akımı,geçişi farkı sübapların havayı yönetememesine neden olur. Buna göre ayarlama yapılıyor ama tr de zor, benim şahsi fikrim söktür bi egzozcuya tamir ettir/temizlet sonrasında satabiliyorsan sat[COLOR="Silver"]

Peki orijinal egzostu temizleme işini kendim yapsam Örnegin. Pas lekelerini bir şekilde halletsem. İçinide hava ile temizlesem. Randıman alırmıyım. Yada içine hava tutarken bilmediğim bir yerine zarar verirmiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)