Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ne kadar fakiriz ya!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Abi şuna fakir harleyi diyorlar ya... Bitiyorum ama buna ben. Ne kadar işletim masrafı vardır bunun acaba aylık/yıllık?

Metos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Küçükken bizi vejetaryan sanıyordum. Meğerse fakirmişiz ya la...
    espresso, numan, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yooo biz vejeteryandık. Değil miydik ya? Yo yo vejeteryandık
    lifegoeson13 bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Tam bir mühendislik yüzkarası bi alet vibrasyon inanılmaz fazla gaza bassan gitmez frene bassan durmaz tamamen yelleye yelleye gezmelık motor. Kaza durumu maddi olarak üzer kaskosuz binilmemeli , yakıt olarak tahmınımce 6 litre falandır hd48 varken dönüp bakılmaz bence

Motosikleti
    Artık Yok...
    883 değilmi o ben sürdüm çok güzel alet ağırlığı orta aşağıda dengeli o yüzden yeni başlayan biri bile iyi bir eğitimle çok rahat sürer.. torklu zaten şehir içi için tasarlanmış fakir harleyi demezler ona harleyciler genç harleyi derler çünkü harley davidsonın açıklaması vardı bu 883 leri alanlar genelde 20 li ve 30 lu yaşların başındaki genç kitleymiş ..

bu harleyin normalde pistlerde yarışan o eski kültüründen gelen seri esasen 1920 li 30 lu yıllarda yarış motorlardı bu tipdi o gelenekden geliyor oraya bir gönderme var..

Bana sorsan gerçek harleymi bana görede pek değil hd deyince benimde aklıma softail serileri touring serileri geliyor road king ler street glidelar falan..

bu kadarda takmayın kafaya pek çok ülkelerdeki insanlarda ulaşamıyor bu tip motorlara o yüzden bir sürü firma daha insani hacimlerde giderleri daha düşük yakıtı daha ideal bunlara benzer niteliklerde motorlar üretiyor..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben bunu alacağıma (milletin %90'ına hilkat garibesi / akraba evliliği ürünü gelen) Yamaha SCR950'yi 10 kere 100 kere 1000 kere alır ve babalar gibi kullanırım... 27 dereceden fazla yatmayan motor mu olur yahu!?

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    883 değilmi o ben sürdüm çok güzel alet ağırlığı orta aşağıda dengeli o yüzden yeni başlayan biri bile iyi bir eğitimle çok rahat sürer.. torklu zaten şehir içi için tasarlanmış fakir harleyi demezler ona harleyciler genç harleyi derler çünkü harley davidsonın açıklaması vardı bu 883 leri alanlar genelde 20 li ve 30 lu yaşların başındaki genç kitleymiş ..

bu harleyin normalde pistlerde yarışan o eski kültüründen gelen seri esasen 1920 li 30 lu yıllarda yarış motorlardı bu tipdi o gelenekden geliyor oraya bir gönderme var..

Bana sorsan gerçek harleymi bana görede pek değil hd deyince benimde aklıma softail serileri touring serileri geliyor road king ler street glidelar falan..

bu kadarda takmayın kafaya pek çok ülkelerdeki insanlarda ulaşamıyor bu tip motorlara o yüzden bir sürü firma daha insani hacimlerde giderleri daha düşük yakıtı daha ideal bunlara benzer niteliklerde motorlar üretiyor..
    Buradan modlara seslenebilir miyiz? Neden mobil surumde begen butonu yok acep? Ya ben gv250 kullaniyorum. Cok cok memnunum ama sunun tipi cok hosuma gidiyor sebepsiz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tipine laf yok bu arada...

Motosikleti
    Artık Yok...
    gv ninde güzel custom work çalışmaları var .. sadece artçı selesini çıkartsan bile havalı duruyor ..

Çok güzel görünüyor ve o kadar. Dahası yok bu aletin.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    bir arkadaşım geçenlerde almıştı ikinci elini 50bin TL'ye 2016 model km'si düşüktü, adam şimdi o fiyattan aldığına seviniyor,

gariban fakir sevinci diye düşündüm msx 125'me binerken..

Motosikleti
    Artık Yok...
    uygun yollu sport cruiser alıcak olsam c kasa 2000 sonrası üretim olan en500 alırdım.. onada 12 ila 14 den fazla asla vermezdim.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçükken bizi vejetaryan sanıyordum. Meğerse fakirmişiz ya la...
    Sesli güldümm

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Logaritma,

Abi o makina harley değil.

Detaylar için.

https://muttmotorcycles.com
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Logaritma,

Abi o makina harley değil.

Detaylar için.

https://muttmotorcycles.com
    Tamam firma custom firması olabilirde üstünde çalışdıkları o motor iron 883 ona eminim o motor bloğunu nerde görsem tanırım..
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Düzeltiyorum..

Sitesinde en baba motor 250cc

Konu başligindaki makina iron,

İlginc olani ise,neden mutt motorun logosu kullanilir.

Aklima gelen tek şey,ingiliz mutt firmasina custom yaptirilmis olmasi..

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben sana yapılanları söyliyim sele ve arka kuyruk değiştirilmiş , old school depo takılmış ..

daha küçük sele ve daha kısa bir arka kuyruk yapılmış böylece arka lastik daha ortaya çıkarılmış arkada daha şık bir görüntü verilmiş. motor komple mat siyaha boyanmış motor bloğu dışında birde custom egzos yapmışlar gördüklerim o kadar..

işçilikleri çokmu iyi bilmiyorum ama bence pek değil gibi dikkatli bakarsan depo ile sele arasında şase demiri görünüyor hazır ürünler kullandıkları için kendileri el emeği verip yapmadıkları için olmuş..

birde custom şirketleri genelde yapdıkları işlere isimler takarlar bu mat siyah temalı yapmışlar %90 sallıyorum black tiger, black devil ,black alien tarzı bir ismi vardır..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Egzos Vance & Hines.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    ben muzu sadece maymunlar yiyor sanıyordum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yurtdışı asgari ücret / harley fiyatlarına baktığımızda aslında çoğumuzun aldığı çin motorundan ucuza geliyor.

Örn. olarak

Orjinal sitesinden baz alırsak

Sportster 2018 Iron 883 satış fiyatı 8.999 $

Amerikada bir insanın min. asgari ücreti (Kaliforniya'yı baz aldık diyelim) saatlik 12 dolar, aylık ortalama 2300 $

8,999 / 2300 = 3,912 ay yapar.

Bu ayı bizim asgari ücrete hesaplarsak (zamlı maaş henüz alınmadıgı için son yatan asgariden hesaplıyorum)

3,912 x 1603 = 6.270 TL

Yani benim bindiğim mondial vulturenin fiyatından daha ucuza adamlar iron 883'e biniyor.

Onlara göre fakir ötesi yani.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)