Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Batı bizi nasıl kıskanmasın, tersine beyin göçü ile uçan motosiklet yaptık

Leoncino
    Motosiklet Online
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    epeydir sesi çıkmıyor belli ki öldü.
    yeter vurmayın.
    Bence umrunda bile değil... Kendi dindar vatansever, biz iflah olmaz ahmaklarız. Sen bi de tehlikelisin

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilinen bir devlet fen lisesi mezunuyum.
    Lisedeyken bilim olimpiyatlarına katılmıştım.
    ODTÜ ve Bilkenti iyi bilirim. Velhasıl benim devre belli başlı insanlarla bir şekilde yolum kesişmiştir.
    Çevrem geniştir yani.

Son beş senedir işini yurt dışında yapabilecek olan tanıdıklarımın çoğu gitti bile. Türkiye'de iyi pozisyonlardaki yerlerini bırakarak gittiler. İsteseler baştan yurt dışında kalabilirlerdi. Zaten hemen hemen hepsi yurt dışı yüksek lisanslı. Ülkeleri için geri döndüler.

Ben de 6-7 sene önce geri dönüş için Türkiye'de bir kaç şirketle görüşmüştüm. O zaman görüştüğüm üst düzey biri, 3 sene önce bizim şirkete çok basit bir pozisyona başvurdu.

Durum kötü. Dürüst ve iyi iş yapan becerikli ve zeki insanlar gidiyor. Çünkü yurt dışında tutunmaları hiç zor değil. Geriye vasatlar ve beceriksizler kalıyor, ya da zorunlu olanlar (hasta yaşlı ebeveyni olan tek çocuk, vs.)
    yamanlar koleji.
    bizim eve çok yakındı. o zamanlar methini çok duyardık. en zeki çocukları oraya toplarlardı. amma ve lakin şu anda suç örgütü sayılan bir cemaatin çatısı altında faaliyet gösteriyorlardı.
    yazık oldu orada okuyan genç beyinlere. zehirlediler, belli bir ideoloji aşıladılar. kendilerine bağladılar.
    devlet himayesinde olsalardı şu anda türkiye için çalışıyor olacaklardı. memleket için emek veriyor, ter döküyor olacaklardı.

bizim çocuklarımızdı onlar. zehirlediler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamanlar koleji.
    bizim eve çok yakındı. o zamanlar methini çok duyardık. en zeki çocukları oraya toplarlardı. amma ve lakin şu anda suç örgütü sayılan bir cemaatin çatısı altında faaliyet gösteriyorlardı.
    yazık oldu orada okuyan genç beyinlere. zehirlediler, belli bir ideoloji aşıladılar. kendilerine bağladılar.
    devlet himayesinde olsalardı şu anda türkiye için çalışıyor olacaklardı. memleket için emek veriyor, ter döküyor olacaklardı.

bizim çocuklarımızdı onlar. zehirlediler.
    Bosuna yazmissin hokahey... Gerci ucretsiz okuma, hatta uzerine burs teklif etmisti Yamanlar dereceye giren herkese. Hatta babamla gidip bakmistik. Ama Izmir Fen'i tercih ettim. Bina daha kotuydu ama ogrenciler cok daha iyiydi.

Bilim olimpiyatlarinda oradan da tanidiklarim oldu, "Yaman Saman" derdik Sahsen o okullarda "Turkiye aleyhtarligi", "cumhuriyet aleyhtarligi" falan asilandigi iddialarina katilmiyorum. En azindan tandigim insanlar hic te oyle degildi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    abi eğitimli kesim topuk vaziyette şu an. gitgide afganistan, pakistan, bangladeş ayarında bir yer haline geliyoruz.

ondan sonra motora kanat takan, çin'den getirttiği aleti "ben yaptım" diyerek tanıtan adamlar ortalıkta mucit diye geziyor. birileri de takdir edelim diyor. akıl kârı değil be!
    Maalesef yalnız değil, 2 arkadaşı daha aynı yerde çalışacak, onlar da gidiyor, çok yakın arkadaşımın oğlu Almanya'da mühendis olarak başladı geçen sene, üst kat komşumun kız ABD'de idi, bu sene dönecekti, vaz geçti dönmüyor, diğer arkadaşlarımın da ciddi bölümü hazırlanıyor. Bu göç Türklerin Ortaasya'dan göçünden daha büyük, hem sayı olarak, hem nitelik olarak. Adamların bizi getirdiği hale bak...

Bosuna yazmissin hokahey... Gerci ucretsiz okuma, hatta uzerine burs teklif etmisti Yamanlar dereceye giren herkese. Hatta babamla gidip bakmistik. Ama Izmir Fen'i tercih ettim. Bina daha kotuydu ama ogrenciler cok daha iyiydi.

Bilim olimpiyatlarinda oradan da tanidiklarim oldu, "Yaman Saman" derdik Sahsen o okullarda "Turkiye aleyhtarligi", "cumhuriyet aleyhtarligi" falan asilandigi iddialarina katilmiyorum. En azindan tandigim insanlar hic te oyle degildi.
    hacı ben o süreci bizzat yaşadım. bizi atari oynama bahanesi ile imam evlerine götürüp sohbete alırlardı.

o zamanlar açıktan ifade etmeseler de, cumhuriyet rejimini yıkmak için devlet kadrolarına adam yetiştirmek amacıyla hareket ettiklerini herkes biliyordu. bunun için de zeki çocukları kandırıp kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmaktan çekinmiyorlardı.

neyse, yıkıldı gitti işte, hepsi toz oldu. osuruktan ideolojileri gaz bulutu gibi dağıldı.

bokla yapılan sidikle yıkılır.

Motosikleti
    SD 1290R
    o zamanlar açıktan ifade etmeseler de, cumhuriyet rejimini yıkmak için devlet kadrolarına adam yetiştirmek amacıyla hareket ettiklerini herkes biliyordu.
    Devleti ele gecirmeye calistiklarini zaten Gulen "damarlarina sizin" dedigi kasette ifsa etti. Ancak bunu "cumhuriyet rejimini yıkmak" icin yaptigini dusunmuyorum.

Mesela Emine Ülker Tarhan'in "Bize HSYK'da militan lazim, isini yapmasa da olur" ifadesini dusunun. Bariz Gulen karsiti olan bu insanin soyledigi, Gulen'in yukaridaki ifadesinden cok mu farkli?

Bence problem bolunmuslugumuzde ve adaletsizligimizde...

Gulen'in gudumunde bir HSYK'nin ulusalci birine adaletli olacagina inaniyor musunuz?
    Peki Emine Ülker Tarhan'in organize ettigi bir HSYK'nin ciddi dindar birine adaletli olacagina inaniyor musunuz?
    Tabii ki hayir.

Iste bu yuzden ikisi de kurumlari ele gecirmek icin savas veriyor. Cunku hic biri kendini guvende hissetmiyor. "Kurumlari ele gecirmek" ise adaletle yapilacak bir sey degil. Onun icin her iki taraf ta yaptigini makul gostermek icin karsi tarafi ajan, vatan haini, tehlikeli, zart-zurt ilan edip duruyor.

Sahsen her iki taraftan da yeterince insan taniyorum. Hatta Amerika'ya yuksek lisansa bas vururken en guclu referansimi yazan hocam Vatan partisinin ikinci ismiydi. Tanidigim herkes vatanini ulkesini seven insanlar.

Ancak birbirimize, farkliliklarimiza tahammulumuz yok. Asiri bagnaziz. Adalet ve insaf seviyemiz kabul edilebilir seviyenin cok altinda. Kendimizi goge cikarip farkli olanlari yerin dibine batiriyoruz.

Biz kendi ulkemizde birbirimize bunlari yaparken; ileri ulkelerde her dinden, siyasi gorusten insan bir arada huzur, rahat ve guven icinde yasamaya devam ediyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    ileri ulkelerde her dinden, siyasi gorusten insan bir arada huzur, rahat ve guven icinde yasamaya devam ediyor.
    Çünkü oralarda rejim kavgası yok, bizde tüm şiddetiyle sürüyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hollanda'ya gidenler vatan haini, uçan motoru yaptığını iddia eden vatansever. Ve ülkeler vatanseverlerin omuzları üstünde yükselir.
    Wing750 bunu beğendi.

Devleti ele gecirmeye calistiklarini zaten Gulen "damarlarina sizin" dedigi kasette ifsa etti. Ancak bunu "cumhuriyet rejimini yıkmak" icin yaptigini dusunmuyorum.

Mesela Emine Ülker Tarhan'in "Bize HSYK'da militan lazim, isini yapmasa da olur" ifadesini nereye koyalim? Bariz Gulen karsiti olan bu insanin soyledigi, Gulen'in yukaridaki ifadesinden cok mu farkli?

Problem bolunmuslugumuzde ve adaletsizligimizde...

Gulen'in gudumunde bir HSYK'nin ulusalci birine adaletli olacagina inaniyor musunuz?
    Peki Emine Ülker Tarhan'in organize ettigi bir HSYK'nin ciddi dindar birine adaletli olacagina inaniyor musunuz?
    Tabii ki hayir.

Iste bu yuzden ikisi de kurumlari ele gecirmek icin savas veriyor. Cunku hic biri kendini guvende hissetmiyor. "Kurumlari ele gecirmek" ise adaletle yapilacak bir sey degil. Onun icin her iki taraf ta yaptigini makul gostermek icin karsi tarafi ajan, vatan haini, tehlikeli, zart-zurt ilan edip duruyor.

Sahsen her iki taraftan da yeterince insan taniyorum. Hatta Amerika'ya yuksek lisansa bas vururken en guclu referansimi yazan hocam Vatan partisinin ikinci ismiydi. Tanidigim herkes vatanini ulkesini seven insanlar.

Ancak birbirimize, farkliliklarimiza tahammulumuz yok. Asiri bagnaziz. Adalet ve insaf seviyemiz kabul edilebilir seviyenin cok altinda. Kendimizi goge cikarip farkli olanlari yerin dibine batiriyoruz.

Biz kendi ulkemizde birbirimize bunlari yaparken; ileri ulkelerde her dinden, siyasi gorusten insan bir arada huzur, rahat ve guven icinde yasamaya devam ediyor.
    gülen ile tarhan'ı kıyaslaman hata olmuş. birisi belli bir eğitim seviyesinde hukukçu, öteki ne idüğü belirsiz bir meczup.

yaşlı amcalar gibi "ama onlay da öyle yapiyidi" demeyi de bırak. çözüme odaklanalım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü oralarda rejim kavgası yok, bizde tüm şiddetiyle sürüyor.
    Bence rejimden ziyade kimse bas ortusu taktigi icin, mini etek giydigi icin, dindar oldugu icin, ateist oldugu icin, solcu oldugu icin, alevi oldugu icin, Kurt oldugu icin, Trump'i destekledigi icin, ya da Trump'a kufrettigi icin, daha dogrusu tamamen ozgur oldugu sahsi tercih ve dusunceleri nedeniyle haksizlik ve ayrimciliga maruz kalmiyor. Asil neden bu.

Biz o kadar genis degiliz daha. Cogumuz ya Ataturk'e laf edeni, ya da peygamber'e laf edeni anlayisla karsilayacak medeni olgunlukta degiliz daha.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Ben bunun için video çekmiştim bi aralar :D

Motosikleti
    SD 1290R
    gülen ile tarhan'ı kıyaslaman hata olmuş. birisi belli bir eğitim seviyesinde hukukçu, öteki ne idüğü belirsiz bir meczup.
    Ona bakarsan birisi kadin, digeri erkek. Lakin karsilastirma amacimin cinsiyetle veya egitim duzeyiyle bir alakasi yok, niyetle alakasi var. Ikisi de, herhangi bir Turk vatandasinin alin teriyle kazanarak gelmesi gereken ve amaci kanunla belirlenmis olan pozisyonlari, kendi ideolojisi ugruna amacindan saptirma potansiyeline vurgu yapiyor.

Tecavuz yapan bir yuksek lisans sahibine, tecavuz yapan bir ilkokul mezunundan daha cok saygi duyamam sahsen...

Ona bakarsan birisi kadin, digeri erkek. Lakin karsilastirma amacimin cinsiyetle veya egitim duzeyiyle bir alakasi yok, niyetle alakasi var. Ikisi de, herhangi bir Turk vatandasinin alin teriyle kazanarak gelmesi gereken ve amaci kanunla belirlenmis olan pozisyonlari, kendi ideolojisi ugruna amacindan saptirma potansiyeline vurgu yapiyor.

Tecavuz yapan bir yuksek lisans sahibine, tecavuz yapan bir ilkokul mezunundan daha cok saygi duyamam sahsen...
    Haşmet baba yüreğin yetiyorsa amerikada kamusal alanda çık ve "ben Amerikan anayasasını ve rejimini beğenmiyorum, bunu değiştirmek içinde elimden geleni yapacağım" de.

yüreğin yeter mi acaba?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sıkıntı olmaz bence.Ama antikomunizm zamanını da yaşadı o ülke.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    sabah palu ailesi şimdi uçan motosiklet.

yine beynim yandı.

bunları görünce sabah yataktan çıkasım gelmiyor. hayata küsüyorum.

Motosikleti
    SD 1290R
    Haşmet baba yüreğin yetiyorsa amerikada kamusal alanda çık ve "ben Amerikan anayasasını ve rejimini beğenmiyorum, bunu değiştirmek içinde elimden geleni yapacağım" de.

yüreğin yeter mi acaba?
    Yazdığımla alakasını anlamadım.

Türkiye'de kimse açıktan "rejimi değiştireceğim" demiyor, ancak haksızlık ve ayrımcılık yoluyla bağımsız olması gereken kurumları kendi ideolojisi yönünde ele geçirip karşı fikirde olanları gerektiği ölçüde baskılamaya çalışıyor.

Problem de buradan çıkıyor zaten. Gerçekten vatan haini olan ya da rejimle derdi olan olsa olsa marjinal bir kesimdir. Ancak hak, adalet ve özgürlük eksikliği öyle değil, yaygın. Bunları dile getiren sadece o an ezilen oluyor. Kendisi güçlenince bu sefer o eziyor, ya da göz yumuyor.

Bir kesimi "vatan haini", "rejim karşıtı" veya "aptal" ilan etme kolaycılığına düşmeden verebildiğim tek açıklama bu... Çünkü yüzbinlerce insanın "vatan haini", "rejim karşıtı" ve "aptal" olması inandırıcı değil. Sizin verebileceğiniz başka bir açıklama var mı?

Sorunuza gelince, burada yasalara aykırı olmadığı (tehdit içermediği, fiziksel zarara yol açmadığı) takdirde istediginizi söyler ve yaparsınız. Bunu yapabilmeniz anayasa ile koruma altında. Anayasa da sürekli yenileniyor:

https://www.u-s-history.com/pages/h926.html

Bu da "bill of rights" diye geçen ve anayasaya taa 1791'de eklenen ilk on madde:

1. the freedoms of speech, press, religion, and the right to assemble peacefully, protest and demand changes (Amendment I)

2. the right to bear arms (Amendment II)

3. the protection from quartering of troops (Amendment III)

4. the protection against unreasonable searches, seizures of property, and arrest (Amendment IV)

5. due process of law in all criminal cases (Amendment V)

6. the right to a fair and speedy trial (Amendment VI)

7. civil trial by jury (Amendment VII)

8. the protection against cruel and unusual punishment (Amendment VIII)

9. the provision that the people retain additional rights not listed in the Constitution (Amendment IX)

10. Powers of States and people.(Amendment X)

Biz heriflerin taa ikiyüz küsür sene önce belirlediği ve anayasayla güvence altına aldığı bu hakların bugün kaçına sahibiz?

Yazdığımla alakasını anlamadım.

Türkiye'de kimse açıktan "rejimi değiştireceğim" demiyor, ancak haksızlık ve ayrımcılık yoluyla bağımsız olması gereken kurumları kendi ideolojisi yönünde ele geçirip karşı fikirde olanları gerektiği ölçüde baskılamaya çalışıyor.

Problem de buradan çıkıyor zaten. Gerçekten vatan haini olan ya da rejimle derdi olan olsa olsa marjinal bir kesimdir. Ancak hak, adalet ve özgürlük eksikliği öyle değil, yaygın. Bunları dile getiren sadece o an ezilen oluyor. Kendisi güçlenince bu sefer o eziyor, ya da göz yumuyor.

Bir kesimi "vatan haini", "rejim karşıtı" veya "aptal" ilan etme kolaycılığına düşmeden verebildiğim tek açıklama bu... Çünkü yüzbinlerce insanın "vatan haini", "rejim karşıtı" ve "aptal" olması inandırıcı değil. Sizin verebileceğiniz başka bir açıklama var mı?

Sorunuza gelince, burada yasalara aykırı olmadığı (tehdit içermediği, fiziksel zarara yol açmadığı) takdirde istediginizi söyler ve yaparsınız. Bunu yapabilmeniz anayasa ile koruma altında. Anayasa da sürekli yenileniyor:

https://www.u-s-history.com/pages/h926.html

Bu da "bill of rights" diye geçen ve anayasaya taa 1791'de eklenen ilk on madde:

1. the freedoms of speech, press, religion, and the right to assemble peacefully, protest and demand changes (Amendment I)

2. the right to bear arms (Amendment II)

3. the protection from quartering of troops (Amendment III)

4. the protection against unreasonable searches, seizures of property, and arrest (Amendment IV)

5. due process of law in all criminal cases (Amendment V)

6. the right to a fair and speedy trial (Amendment VI)

7. civil trial by jury (Amendment VII)

8. the protection against cruel and unusual punishment (Amendment VIII)

9. the provision that the people retain additional rights not listed in the Constitution (Amendment IX)

10. Powers of States and people.(Amendment X)

Biz heriflerin taa ikiyüz küsür sene önce belirlediği ve anayasayla güvence altına aldığı bu hakların bugün kaçına sahibiz?
    hak ve özgürlükler konusunda biz onların çok gerisindeyiz maalesef.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    la adamın ucan motosikleti bu kadar yorum almadı.

konudan konuya ucuyoruz.

yerli göklerimiz motosikletlerde !

yok göklü yerlerimiz motosikletlerde !

bu da olmadı, motosikletli göklerimiz yerlerde !
    Wing750 ve zekvan bunu beğendiler.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la adamın ucan motosikleti bu kadar yorum almadı.

konudan konuya ucuyoruz.

yerli göklerimiz motosikletlerde !

yok göklü yerlerimiz motosikletlerde !

bu da olmadı, motosikletli göklerimiz yerlerde !

Leoncino
    Daelim Motosiklet
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler