Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor ehliyeti mi yoksa otomobil ehliyeti mi önce alınmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu ikisi arasında kaldım 18 yaşımdayım araç ehliyetim yok bana diyorlar ki "temiz bir insansın araç ehliyeti alırsan askerde şoför olursun" diyorlar ancak otomobil ehliyeti alırsam benim hiçbir işime yaramaz çünkü sürekli kullanacağım bişey değil acil durum olur öyle işime yarar ama ne zaman ? Motor ehliyeti almak istiyor bir tarafım. Birkaç kişi de "motor al trafik derdin olmaz" diyor kararsız kaldım ne yapayım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    ikisine de aynı anda alırım bi daha uğraşmazdım.
    Uğur Bilgili ve espresso bunu beğendiler.

Bütçe çıkışsa alacağım. Otomobil 1.750 a2 motor 1.400 kazandığım paranın yarısı eve gidiyor zaten bana bir şey kalmıyor kalanlar faturalara gidiyor.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Tabiki maddiyat ile alakali ama ikisini birden al.

Ya su askerlikte sofor olursun muhabbeti arkadaslar hic bir zaman bizim anlayamayacagimiz bir algoritmalari var ve ona gore secim yapiyorlar. Rahat olun.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Araba ehliyeti al araba kullan trafiği okuyabilme becerini onda at sonra motor ehliyeti al motora bin git. 2 sini aynı anda alamıyorsun zaten.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Eğer motosiklet ehliyetini yada araba ehliyetini meslek için alacaksan hangi meslek lazımsa onun için al ki engelin olmasın.Hayır meslek ile alakası yoksa durumun bu haldeyken ne motor nede araba ehliyeti al. Durumun müsait olunca ikisini birden alırsın. Geç olur temiz olur.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Öncelikle araba ehliyeti almanı tavsiye ederim... Askerde ben Unimog şöförüydüm... şöför olmanın en berbatlarından biri... koca kamyon dağ bayır.. geri dönünce yıkamasıda çile... onu geç.. hemen heryerde araba kullanamaya ihtiyaç oluyor.. bir hastan olsa motorla götüremezsin ki bu en basit örnek..
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

yigitaksoyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Phantom 180
    hali hazırda hangi aracın varsa ona göre seçimini yap kapının önünde araba varsa tabiki B sınıfına yönel fakat motorum var veya motor alma yolundayım diyorsan A2 almanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Bence hayallerin önce neyi gerektiriyorsa onu yapmalısın. Ben yıllarca B ehliyet ile onlarca araba kullandım ama yıllar sonra 32 yaşımda A ehliyet aldım, motor aldım ve gerçekten mutluluğu tattım mesela. Eskiden de hep hayalimdi motor ama alma, etme, şeytan işi o diyenleri bilirsin, o yüzden erteledim. Sana sadece şunu söyleyebilirim hayallerini erteleme. Bir araba ile mi mutluluğu hayal ettin yoksa bir motorla mı? Bence önemli olan bu... Bütçe işlerini yazmıyorum zaten bilgilendirmeyi almışsın.. Senin için en mutlu karar olur umarım..
    felsefeci55 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)