Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kir Çıkartıcı Sprey

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar

Motor o kadar pislendi ki 1 aya yakın yağmurda işe git gel trafikte kullandım artık çıkmıyo yani tazziğin dibini vurduk çıksın diye yok 4 tur attık kuruyunca yine eski haline dönüyor gaz yağı falan hak getire hiç bir şeye plastik kısımlarda sıkıntı yok ama motor blogu jantlar arka beşik varsa böyle "ağa ben şunu aldım bir sıktım üf fena valla süper" tavsiye beklerim. Çünkü çıkmıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bir fısfıs şişesinin içine sıvı sabun ve su karışımı yapıyorum. Önce bunu tüm motora sıkıp kirleri yumuşatıyorum. Ardından içi sıvı sabun ve sulu karışımı dolu kova ve bulaşık süngerinin iç kısmıyla tüm motoru köpükleyerek kirleri çıkarıyorum. En sonunda zirai ilaçlamada kullanılan basınçlı aletle motoru durulayıp mikrofiber bezle kuruluyorum. Kir,toz,çamur birşey kalmıyor.

Motosikleti
    NC750X
    jant temizleyici spreyler var zarar vermeden temizlediklerini iddia eden.. ben denemistim sonax in modelini jantlarda artik kemiklesmis siyah balata tozlarini sokup aldi.. once puskurtun metal yuzeylere ve birkac dakika bekledikten sonra basincli suyu her zamanki gibi vurun tamamdir..

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    oyle aylik camur kalintisi degilde arabayla yeni zift dokulmus yerden 20km kadar gitmek durumunda kalmistim. kapilar arka camurluk bagaj kapagi cam hizasina kadar zift olmustu. 3 litre gazyagi ile piril piril olmustu.
    Zifti cikaran camuru kiri hayli hayli cikarir diye dusunuyorum. Mazotta deneyebilirsin

Balata temizleme spreyi deneyebilirsiniz.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Würthün motor bloğu temizleyicisini görmüştüm. İşe yarayabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Köpük ve basınçlı suyu doğru şekilde uygulayın. Çıkmayan kısımlara bir iki kutu balata spreyi tatbik edin.

Eğer bu kombinasyon işe yaramıyor ise kaplamada, boyada veya metalde deformasyon var demektir.

MT serisinde benim gözlemlediğim özellikle soğutma suyu borularında dış yüzeyde bir iki sene içerisinde oksitlenme oluşuyor. İlk etapta kir gibi görünse de tek çözüm rütuş boyası ile görüntüyü düzeltmek oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)