Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Resmen kesip biçmek, parçalamak istiyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Evet açık açık yazıyorum buradan,

Resmen kesip biçmek, parçalamak istiyorum!

İçin içimi yiyor!

Kesmezsem bana dert olacağını hissediyorum. Ne kadar güzel olsa da onu kesmek bana ayrı bir haz verecek, hissediyorum.

O' nu parçalarken alacağım keyfi düşündükçe sabırsızlanıyorum, elim titriyor.

Kararımı verdim. Kesip biçicem.

Her ne kadar onu sevmiş olsam da kesicem!

Onu kesip baştan yaratıcam.

"Honda İnnova 125" kesilip bir "Survival Bike" a dönüşecek. Benim beceriksiz ellerimle onu kesip çirkin bir edayla yeniden yaratmak istiyorum.

Sonradan kimse madem kesecektin niye topladın o zaman demesin diye şimdiden ön başlık açayım dedim

Zamanında kıyıp kesemedim ama kesmek istiyorum. Kesmeliyim. Kesmem lazım... Kesiceeeeeeeeemmmmm.....
    freelancer, HUN, Guven ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Merhaba, bu kesme delme işleri muayneden nasıl geçiyor ? Muaynede sorun çıkarmayacaksa bende benim makineyi sürüden ayırmak istiyorum..
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    İhbar edildi.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bu kesme delme işleri muayneden nasıl geçiyor ? Muaynede sorun çıkarmayacaksa bende benim makineyi sürüden ayırmak istiyorum..
    Bu yapılacak olanı trafiğe sokmuştuk. Şimdi trafikten tekrar geri çekiyorum. Trafiğe kapalı alanlarda kullanmak için birşeyler yapmak istiyorum. Yakıtı koyucam, belki 600-700km tekrar yakıt aramıycam. Gerektiğinde hafif arazide kolaylıkla yol alabilecek, düştü kalktı aman şurası kırıldı derdi olmayacak, yolda bırakma ihtimali düşük malzeme taşıma potansiyeline sahip ama esasen kafama göre saçma sapan bir alet yapıcam

Muayeneden geçmesini istiyorsanız temel etkenler:
    Lastikler ön/arka için ayrımı var ise mutlaka ön lastik önde, arka lastik arkada takılı olacak, hareket yönleri doğru olacak,
    Far, sinyaller, parklar, plakalık aydınlatmaları çalışır durumda olacak,
    Plakası doğru konumlanmış olacak
    Üzerinde Marka/Model yazıyor(belirtilmiş) olacak [Bende sorun çıkmadı ancak olması gerekiyor dendi]
    Egzoz konusunda hassas davranabiliyorlar, dikkat
    Gidon dönüşünde takılma veya yüksüz durumda boşluk olmayacak
    Frenler doğru çalışacak
    İlk çalıştırma sorunsuz olacak
    Renk değişikliği yapmamaya gayret edin, yaparsanız da belirtin ve gerekli işlemleri zamanında yapın yoksa uğraştırıyor

Bunlar zaten bilinen kısımlar. Bunların haricinde tek tavsiyem internetten biraz kurcalayın, motosikletin çok fazla takılmadığı bir istasyonu tercih ederseniz daha rahat ve sorunsuz geçebilir

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılan boya ve kuyruk tasarımı hariç CBF 150 caferacer projesi hoşuma gitmişti.Yeni projede Survival Bike için o tarz bir boya hoş olabilir ama caferacer a daha parlak canlı şeyler yakışıyor.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Sakin ol şampiyon.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Exectus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhbar edildi.
    Nereye? Motosikletleri koruma ve dayanışma derneğine mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanılan boya ve kuyruk tasarımı hariç CBF 150 caferacer projesi hoşuma gitmişti.Yeni projede Survival Bike için o tarz bir boya hoş olabilir ama caferacer a daha parlak canlı şeyler yakışıyor.
    Bunda yeşil ağırlıklı ve hatta kamuflaj düşünüyorum. Ancak yine pütür uygulaması olması şartı ile. Bunlar haricinde watertransfer uygulamalarını da yapabilirim. Elimde hali hazırda birkaç desen mevcut. Önerilere açığım. Proje bu akşam başlayacak. Gelişim aşamasında da güzel öneriler gelirse zevkle değerlendirebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol şampiyon.
    ...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunda yeşil ağırlıklı ve hatta kamuflaj düşünüyorum. Ancak yine pütür uygulaması olması şartı ile. Bunlar haricinde watertransfer uygulamalarını da yapabilirim. Elimde hali hazırda birkaç desen mevcut. Önerilere açığım. Proje bu akşam başlayacak. Gelişim aşamasında da güzel öneriler gelirse zevkle değerlendirebilirim
    Survival Bike yada Rat Bike tarzı bir motosiklet yapmak hep aklımda ama yer ve zamanım olmadığı için hiç bir zaman yapamadım.Benim aklıma mermi kutularından yada metal su-benzin bidonlarından çanta yapmak vardı.Yada en azından su-benzin bidonunu kesip biçmeden motosikletin bir yerine monte etmek.Hani survival bike mantığı gerektiğinde fazladan su-benzin taşıma amaçlı.Ben yapmadım en azından farklı fikir olması açısından sizinle paylaşayım.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yapılacak olanı trafiğe sokmuştuk. Şimdi trafikten tekrar geri çekiyorum. Trafiğe kapalı alanlarda kullanmak için birşeyler yapmak istiyorum. Yakıtı koyucam, belki 600-700km tekrar yakıt aramıycam. Gerektiğinde hafif arazide kolaylıkla yol alabilecek, düştü kalktı aman şurası kırıldı derdi olmayacak, yolda bırakma ihtimali düşük malzeme taşıma potansiyeline sahip ama esasen kafama göre saçma sapan bir alet yapıcam

Muayeneden geçmesini istiyorsanız temel etkenler:
    Lastikler ön/arka için ayrımı var ise mutlaka ön lastik önde...
    Ya sadece kuyruk, depo, ve farı değiştirerek retro bi görünüm vericem... aydınlatmaları görünüme uygun olarak eksiksiz tekrar takıcam... frn yada motorla oynamam. Egzosun ömrü bitti. Zaten ben motorda gürültü sevmiyorum... Az ses çıkaran, çekişi ve yakıtı olumlu etkileyecek bir stok egzosla değiştirirm...

depoya yine marka sticker ı yapıştırırım. motorda zaten var. Sorun yaşamam o halde ?
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sadece kuyruk, depo, ve farı değiştirerek retro bi görünüm vericem... aydınlatmaları görünüme uygun olarak eksiksiz tekrar takıcam... frn yada motorla oynamam. Egzosun ömrü bitti. Zaten ben motorda gürültü sevmiyorum... Az ses çıkaran, çekişi ve yakıtı olumlu etkileyecek bir stok egzosla değiştirirm...

depoya yine marka sticker ı yapıştırırım. motorda zaten var. Sorun yaşamam o halde ?
    "Kuyruğu kestim" yerine "seleyi değiştirdim" derseniz büyük ihtimalle sorun çıkmayacaktır

Ayrıca gerektiği durumlarda özel mesajla ulaşırsanız, müsait zamanlarda elimden geldiği kadar yardımcı olmaya da çalışırım. Maksat muhabbet olsun

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Kesmeyelim kesmeyelim belki iki sene sonra kendiliğinden düşer...
    Yasaklar zeki metin...

Motosikleti
    MT-07
    Walla MT-25'i kesesim geliyor seni gördükçe. Az biraz soluklandır bizi. Ayrıca yaz gelsinde cafe racer ile fotoğraf çektirme etkinliği yapalım...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kes gitsin beyaaa, durduğun kabahat

Belki güzel birşey ortaya çıkar belki de çirkin, pis bir şey.

Ama kesmeyip içinde hep "acaba?" sorusu yankılanacağına, en kötü ihtimalle "hiç değilse denedim" dersin

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    hep bir cup fantazim olmuştur.. belkide suan kullandığım motosikletimi sattığımda sıradaki motorum olacak. merakla bekliyorum son halini.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler