Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Beşiktaş Ortaköy'de Motosiklet Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    RawShed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R-Satıldı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Konvoydaki kabahatli tamam... Ya motorlu ???
    ferhatkars ve BlackGhost bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Arkadaşımıza geçmiş olsun, karşı şeride giren çok hatalı olmakla birlikte motorcu arkadaş takip mesafesine
    ve hız limitlerine uymuyormuş; en önemli kural -> kendi şeridinde durabileceğin hız ve takip mesafesinde sürüş yapacaksın...
    Atr 72-500, BlackGhost, yigozya ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Bir keko sulalesinde malesefki iradeler konvoyda asi tehlikeli hareketler yapilarak ispat edilmeye calisilir. İşin kötü yani bu topluluklarda kontrollü üreme yoktur. Vicdanda olmadigi icin isledikleri suclari kabahatlari yokmus gibi gormeye calisirlar. Adaletin olmadigi yerde rahmetde olmaz diye bosuna dememis atalarimiz. Butun cilelerimiz adaletsizlikten.
    tugrulbora bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Olmayacak şey her an olabilirmiş gibi davranmak lazım trafikte. boşuna bağırmış çağırmış motorcu arkadaş gidenin arkasından.. tamam karşı şeride giren araç kendi çapında hata yapmış olabilir ve bu kazanın sebep olanı ters şeride giren arkadaştır ama kazanın sorumlusu kendisi değildir. siyah jip başka bir sebepten dolayı da fren yapmış olabilirdi. önüne bir çocuk ya da hayvan atlamış olabilirdi. lastiği patlamış olabilirdi. araç arızalanmış olabilirdi. gökten önüne buzdolabı bile düşmüş olabilirdi. motosikletli arkadaşın her ihtimali düşünüp takip mesafesini her an her şey olabilirmiş gibi bırakması gerekirdi. hatanın %100 ü motorcu arkadaşımızda bana göre maalesef..
    espresso, yağızkoç05, TimFx ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Takip mesefasi önemli. Arkadan vuran motorlu arkadaş. Yola çocukta atlayabilirdi kedi de atlayabilirdi ozaman da kediyi mi kovalayacaktı ? Benzer şekilde bir kaza geçirdim. Işıklardan kalktık birkaç metre öteden kavşaktan sola dönecez. Sağımdaki adam sıkıştırmaya başladı, birazda yaşlıydı yol verdim. Önüme geçti onun önündeki fren yaptı, amca fren yaptı, ben fren yaptım ve arkadaki geldi vurdu. İlk baş amcaya kızdı sonra bana neden yol veriyosun dedi. Dedim takip mesafesinden ve arkadan vuranın suçlu olduğundan haberin var mı ? Ondan somra sustu.
    espresso bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Motosiklet sürücüsü doğal olarak mağdur ve suçsuzdur

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun takip mesafesini korumalıydı
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    izleyipte gerilmek istemedim yorumları okuyorum
    sutlusoda bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Takip mesafesi, yerler ıslak, falan filan... Arkadaşa geçmiş olsun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Geçmiş olsun motorcu arkadaş %100 suçlu bana göre.. yerler ıslak,asfalt soğuk yüksek ihtimal... takip mesafesi yok.. sürati fazla orası palanga caddesi ortaköyün üst kısmı orda çok sık kazalar olur .. Bu hatalı sollamalar orada çok oluyor bu olmasa başkası olabilirdi ..

Kışlanın önünden ortaköye sarkıyım demiş çok yanlış bir istikamet izlemiş.. Ben bile hayatım levent maslak beşiktaş üçgeninde geçiyor ortaköye giderken o istikameti kullanmam.. Trafik tecrübesizliği ve pilotaj acemiliği başka bir şey değil o yolda tam aksine çok temklinli olabildiğince düşük hızda gitmesi gerekirdi.. ortaköyden çıkan gençler mençler illa birileri zıpırlık yapıyor.. tekrardan geçmiş olsun..
    Atr 72-500 ve espresso bunu beğendiler.

%100 motorcu mu suçlu karşıdan gelende yüzde 1 de mi suç yok. Bu kafa değişmedikçe bir şey olmaz tabi bizim trafikten.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Treo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 motorcu mu suçlu karşıdan gelende yüzde 1 de mi suç yok. Bu kafa değişmedikçe bir şey olmaz tabi bizim trafikten.
    bu kafa değişmez 17-18 yıl beşiktaşda oturdum şimdide leventteyim işyerim maslakda kısaca hayatım bu üçgende.. yukarda yazdım o araba kazaya sebebiyet olan araba sollamaya çıkmasa 10 metre sonra başkası çıkardı sollamaya o yol böyle bir yol.. genelde ortaköyde piyasacı gezip tozan gazlayan hava atayım diye tura çıkan gençlerin tur rotası içinde olan bir yol birde e-5 çıkış yolu ..

Türkiyede yaşıyorsan tek yönlü şehir içi yolda heleki merkezlerde gaz açmıycaksın süratli gitmiyceksin.. aliyi suçla hatalı sollmadan veliyi suçla suçluda ama sen önlemini almadıkdan sonra asıl suçlu sensin.. arkadaş hatalı sollamadan kaza yapmıyor süratli olduğu ve takip mesafesini korumadığı için kaza yapıyor.. süratli olmasa yada takip mesafesini korusa zaten bu kaza olmazdı.. Tekrardan arkadaşıma çok geçmiş olsun diyorum Allahdan hiç bir şey olmamış iki tarafada gördüğüm kadarı ile maddi bir zararda yok motordada arabadada..
    espresso ve Atr 72-500 bunu beğendiler.

Bizde trafik cezası kanun kitap olmadığı için hala maganda düğün konvoyları kornayla etrafı rahatsız eder. Hayvan gibi kullanır tehlike saçar. Suçlu budur işte. Bu zihniyettir suçlu olan. Köy yerindeki adetleri şehre taşıyandır suçlu. Sen ne hakla deli gibi korna çalar, trafiği tıkar bir de üstüne hatalı sollama yaparsın. Ama ne desen boş. Memleketin yüzde 80-90 ı böyle. Köyden gelmiş şehre. Eğitim öğretim sıfır. Tesadüf 3 kuruş kazanır ve kendini şehrin sahibi sanır. Bu durum da degismez. Degisse de biz goremeyiz ins. cocuklar gorur. Tamamen cehalet. Bu ulkenin en buyuk sorunu cehalet ve hak yeme. Sorsan yuzde 99 musluman ama herkes hak yeme derdinde. Etrafiniza bakin hak yemeyen (trafikte, iste, sira beklerken vb. Bir suru olayda) hak yemeyen goremezsiniz.

Ben arkadaşı çok hızlı görmedim. Takip mesafesi de fena değl gibi ama bu konuda uzman değilim sizler daha iyi bilirsiniz. Bi anlik bi olay oldugu icin duramamis ama iyi yavaslamis ki fazla hasar olmamis.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı Treo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde trafik cezası kanun kitap olmadığı için hala maganda düğün konvoyları kornayla etrafı rahatsız eder. Hayvan gibi kullanır tehlike saçar. Suçlu budur işte. Bu zihniyettir suçlu olan. Köy yerindeki adetleri şehre taşıyandır suçlu. Sen ne hakla deli gibi korna çalar, trafiği tıkar bir de üstüne hatalı sollama yaparsın. Ama ne desen boş. Memleketin yüzde 80-90 ı böyle. Köyden gelmiş şehre. Eğitim öğretim sıfır. Tesadüf 3 kuruş kazanır ve kendini şehrin sahibi sanır. Bu durum da degismez. Degisse de biz goremeyiz ins. cocuklar gorur. Tamamen cehalet. Bu ulkenin en buyuk sorunu cehalet ve hak yeme. Sorsan yuzde 99 musluman ama herkes hak yeme derdinde. Etrafiniza bakin hak yemeyen (trafikte, iste, sira beklerken vb. Bir suru olayda) hak yemeyen goremezsiniz.

Ben arkadaşı çok hızlı görmedim. Takip mesafesi de fena değl gibi ama bu konuda uzman değilim sizler daha iyi bilirsiniz. Bi anlik bi olay oldugu icin duramamis ama iyi yavaslamis ki fazla hasar olmamis.
    Takip mesafesi fena değil gibi gözüküyor belki başkası o mesafede durabilir. Ama arkadaş durayamacağını bilmiyor. Bu yüzden mesafeyi daha çok açmalıydı.
    espresso, logaritma ve Atr 72-500 bunu beğendiler.
    07

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    O mu bu mu hatalıya girmeyeceğim ama;

Motosikletli hem geç fren yapıyor, hemde frenle birlikte debriyaja basıyor.

Debriyaja basmasa motor freninin etkisiyle durabilirdi.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    R25 değil mi o? Allah bilir IRC'ler ile gidiyordur. Egzoz parası daha önemli tabi.

Motorcunun koruma öncelikleri:

1- Kendisi
    2- Motoru
    3- Etrafındaki nesneler

Ben bunları düşünüyorum. Şimdi arkadaş kendisini korumadı, motorunuda koruyamadı, etrafındakileri de koruyamadı. Eee başka ne kaldı? Araba %100 suçlu olsun ki bu bizi bağlamaz çünkü öndeki araba ile kafa kafaya çarpışmadılar. Bu durumda bir suç durumu olmadı. Kameralarda plakaya ceza göndermedi.

Motorlu, önündeki arabaya arkadan çarptı. %100 kusurlu oldu. Adamın arabasını yaptıracak. Geçmiş olsun der. Kendisinin iyi olmasından dolayı rahat hissederim.
    logaritma, espresso ve RawShed bunu beğendiler.

İlk defa Beşiktaşa gitmiştim. Vodofane park'ın ordan sola bir dönüş var yukarıya çıkarken. Lan dedim ben burda pegleri sürtererek dönerim ne güzel bi dönüş burası dedim açtım gazı aradan 3-5 saniye bi geçti önümde trafik komple durmuş. O korkuyu hala hissederim. Trafiğin orda sıkışınca bi alt tarafı kontrol etme gereği duydum....

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Bu olaydaki durum her gün, her trafiğe çıkışta yaşanabilecek bir şey maalesef.

Arkadaş böyle sürmeye devam edecekse daha çok karışır bu tarz kazalara.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hızlı gençlerin mutlak sonu. daha hızlı olsa daha kötü olur.
    bazen de önünde araba olmaz direk kafa kafaya patlar. o zaman cenaze namazı oluyor.

acil durumda durabileceğiniz hızlarda gidin. yerler ıslaksa daha da yavaş gidin. hızlı giden geri dönmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

birde salak gibi arabanın hızında gitmeyin. araba frene basar zank diye durur. sen de böyle sinek gibi yapışırsın.
    mombohunter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)