Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kedilerden bıktım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Merhaba arkadaşlar, motorum kapalı otoparkta duruyor. Oturduğumuz sitede iki tane kedi var ve benim motora musallat oldular.
    Bunları motordan nasıl uzak tutarım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletine verebilecegi max zarar selenin üstüne şirin bir pati izi bırakmak. Cidden bundan rahatsız oluyorsanız kendinizi sorgulayın derim.
    allegromod, IRau ve Acil112 bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletine verebilecegi max zarar selenin üstüne şirin bir pati izi bırakmak. Cidden bundan rahatsız oluyorsanız kendinizi sorgulayın derim.
    Hiç kedi sidiği koklamamışsın.Pati izi dediğin de ortadan 2ye yarılmış seleyse eyvallah
    birbilent bunu beğendi.

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Kedileri hiç sevmem, heleki ıslak patilerle çıktıklarında şirin olmayan çamurlu pati izleri oluyor. Çişi'de cabası...

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evde kedim var :D Beslemesi , temizliği vs her şeyini ben yapıyorum. Ayrıca kedi neden selenin üstüne işesin ? Eşeleyebilecegi yerin üstüne işemesi doğasında var. Olur olmadık yerlerde işemesi için aniden korkması veya hasta olması lazım.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Kediler; çevreye hâkim olacakları, kendilerini emniyette hissedecekleri yüksek bir yer ister. Selesi rahat ve sıcak bir motosiklet de bunun için ideal bir alandır. İlkbahar ve sonbaharda erkek kedilerde testosteron hormonunun yükselmesiyle birlikte cinsel istek artar, idrardaki PH değeri düşerek asidik bir yapı alır. Kediler kendi hâkimiyet bölgesini belirlemek ve diğer kedilere mesaj bırakmak için idrarıyla etrafı işaretlemeye başlar. Kediler için kimyasal birtakım mesajlar içeren idrar zerrecikleri, motor sahipleri tarafından okunamadığı için tahammülü zor keskin bir koku olarak algılanır. Pet shop'larda kedileri uzak tutmak için hoşlanmadıkları keskin kokulardan oluşan sprey'ler satılıyor, üstelik bu ürünler motora da zarar vermiyor. (Veteriner)

Motosikleti
    NC750X
    ben evimde kedi besleyen bir insanım, motosiklet su anda kapalı otoparkta brandalı duruyor, soğuklarda sokak kedileri bir şekilde içeri girip brandanın altından seleye cıkıp yatıyorlar. hiç rahatsız olmuyorum. ama olan da olabilir elbette yıllar önce bir dönem ben de arabadan uzak tutmak için (kırmızı boyayı gerçekten çizdiklerinden) kedileri uzak tutmanın güvenli yollarını araştırmıştım. bir yöntem o dönem işe yaramıştı. bakkaldan bir paket toz karabiber alıp aracın etrafına yere serpin bolca, kokusundan rahatsız olup yaklaşmazlar.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde kedim var :D Beslemesi , temizliği vs her şeyini ben yapıyorum. Ayrıca kedi neden selenin üstüne işesin ? Eşeleyebilecegi yerin üstüne işemesi doğasında var. Olur olmadık yerlerde işemesi için aniden korkması veya hasta olması lazım.
    Google'a kedi ve motosiklet yazarsanız bu forumdan bir sürü konu çıkıyor. Brandanın içine girdiği zaman tuvaletini de yapıyorlar , seleyi de yırtabiliyorlar. Sabah kalkıp işe-okula gitmek için motorun başına geldiğinizde brandayı kaldırıp o kokuyla temizlikle uğraşmak çok zor.
    birbilent bunu beğendi.
    07

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onlara yatabilecekleri daha güzel bir yer ayarlayın
    telike bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Biz alt komşumuzla beraber kutu hazırlayıp apartmanın girişine koyduk. Sonra branda içine girmeleri azaldı. Bazen brandanın dışından koltuğa oturuyorlar ona da laf edecek halimiz yok artık.

Motosikleti
    Artık Yok...
    kediler özellikle cruiser motor tarzı motorların selesini ayrı severler.. deri ve yayvan olduğu için.. deriyi tırnıklaması keyiflidir mır mır mır ... 2-3 tane sele feda etmişliğimiz var yapıcakda bir şey yok onlarınkide can ..

ben en son bir tanesiyle konuşmuşdum

ben : "babacım bak çıkıyorsun o seleye sen çıkıyorsun biliyorum "
    kedi : miyav miyav
    Ben : tamam otur takıl manitanıda al takılın marta giriyoruz ama tırnıklama gözünü seviyim
    kedi : miyav miyav miyav
    ben : anlaşdık o zaman ...

sitenin güvenlikçiside bizi izliyormuş arkadan adam kahkahalar atıyordu..Allahdan o zamanlar youtube bu kadar yaygın değildi çeker atardı.

kedi savar spreyi vardı sık belki oturmaz..
    YasinC bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok cok rahatsız edıyorsa hadı koseye bır yere kutu falan koyduk yıne geldı seleye cıktı . naftalını alıp motosıkletın cevresıne serpıstırıyoruz o kedı yanasmıyor makınaya .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    çaresi yok gibi ama kendi icadım olan bir teknik var.yüzde 100 çalışıyor daha 1 kere dahi görmedim çıktıklarını.sadece bir poşet seriyorsun seleye o kadar.aslında poşet merak ederler diceksin ama sevmiyorlar galiba hiç çıkmıyorlar.kedilerle uğraşan varsa cidden tavsiye ederim çok ama çok işe yarıyor hemde maliyetsiz.ben tutamaçlarını r25in selesinin iç bacaklarına geçiriyorum altınıda selenin kıç tarafına içine sıkıştırıyorum gayet işe yarıyor.benimde gördüğüm zaman kan sıçrıyordu beynime çok iyi anlıyorum hocam sizi brandaya yapılacak bir şey yok işeyip işeyip işaretliyorlar 2 3 senede bir alıcaksanız branda.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende brandaya arabadaki oto kokusundan sıkıyorum.Bana güzel koksada kediler kokulara hassas olduklarından yaklaşmıyorlar.Sinek ilacı sıkanıda duydum ama içime sinmedi.Bir ara naftalin aradım bir beze koyar asarım dedim.onunda satışı falan yasaklanmış.Bende sürekli dükkanlara sorup duruyorum alıcaklar içeri

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    Selenin üstüne halı seriyorum,kediler tırnaklarıyla seleyi yırtmıyor.Üstünde yatıp kalksalar da dert değil.Çiş konusuna gelince ona yapacak bişey yok.

Motosikleti
    xv250
    keşke kediler ben,m motora gelse de azcık sevsem onları :D

Motosikleti
    2015 Tracer 900
    Ben önce branda koymayı denedim. Brandanında altından girip seleye çıkıyorlardı. Sonra brandanın üzerine kırık bir fayans koymaya başladım. Şimdi isteselerde çıkamıyorlar veya fayansın üzerinde oturuyorlar.
    Annemin motorunda ise daha tuhaf bir yöntem kullanıyoruz. 40x30 bir tahtaya irili ufaklı çiviler çaktık. kullanmadığımız zaman selenin üzerine onu koyuyoruz tabi sivri kısmı üste gelicek şekilde baya işe yarıyor tavsiye ederim.

Motosikleti
    MT 25
    Benim motorumun selesi sert. Sele yumuşak ve süngerli olmadığı için tırnaklarını kaşıma gereksinimi duymuyorlar allahtan Yani en azından şu ana kadar selede delik görmedim. İlk aldığım zaman bahçeye koyduğumda ertesi gece üstünden iğrenç bir koku geliyordu meğer farkettim ki kedi üzerine işemiş.
    Rezalet bir kokuydu evde besleyen arkadaşklar kedileriniz kedi kumuna sıçtığı ve işediği için sadece o kedi kumunun kokusunu alıyorsunuz. Ayrıca sokaktaki kedilerin ne yedikleri belirsiz bu yüzden idrarları ve bokları kediden gediye göre iğrenç kokuyor. Motoru ilk aldığımda plakayı takarken montumu bırakmıştım bi tümseğe neyse kedinin teki geldi deri ceketin üstüne yattı. 2 hafta kokusu çıkmadı ceketten. Kedileri savunanlara söylüyorum bende kedileri çok severim. Hiçbirisine zarar da vermedim ama bu kokular çekilecek gibi değildi. Bunun tek çözümü branda.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o nasıl bir şeyir tahta çivi yöntem mi kalmadı ufak bir halı serin kilim atın naftalin serpin olur biter.. tahtalı çivi nedir ..

Kedici bir insan olmadım köpeğim var zaten ama kedileride severim ben hayvanın her türlüsünü severim Allah dan korkuyorsan onlara saygı duyucaksın sahip çıkıcaksın bu işin diğer tarafı mahşeri var..

Allah derki hayvanlar benim sessiz kullarımdır, şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü hepsi dile gelicek konuşucak.. kim ona ne yaptıysa anlatıcak..

Yani mevzu sıkıntılı

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç kedi sidiği koklamamışsın.Pati izi dediğin de ortadan 2ye yarılmış seleyse eyvallah
    Hocam kedi'ler öyle sağa sola işemez öyle bir dürtüleri yok doğalarında.Ayrcıa bi kedi tırnagıyla sele ortadan ikiye yırtılıyorsa o seleden kimseye hayır gelmez zaten

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)