Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbf150,büyütmek,bel fıtığı ve seçim

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Değerli arkadaşlar 52.000 km’dir cbf150 kullanıyorum hafta içi toplamda 15 km işe git gel,hafta sonlarıda 200-400 km lik şehir dışı tur yapıyorum.cbf’in kapasitesinin düşük olması sebebiyle büyütmek istiyorum,geçen sene bel fıtığı başlangıcı teşhisi konuldu.İnazuma yada nc 700-750 s/x serilerinden birini düşünüyorum.Konforlu olsun az yaksın,uzun yolu rahat olsun diyorum ama ağırlık açısından bele sıkıntı olurmu bilemiyorum.Acaba büyütmelimiyim yoksa hiç kalkışmayayımmı.Değerli fikirlerinizi tavsiyelerinizi almak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakıt tasarrufu, uzun yol nc serisinin x modeli sizin beklentilerinizi karşılar. S versiyonu uzun yolda rüzgardan dolayı rahatsız eder. Şehir içinde pek rüzgar etkilemese de uzun yolda eziyete dönüşebiliyor. Bütçeniz varsa geçin derim şahsen.
    blueway2 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tasarrufu, uzun yol nc serisinin x modeli sizin beklentilerinizi karşılar. S versiyonu uzun yolda rüzgardan dolayı rahatsız eder. Şehir içinde pek rüzgar etkilemese de uzun yolda eziyete dönüşebiliyor. Bütçeniz varsa geçin derim şahsen.
    Aynen katılıyorum. Arkadaş zaten herşeyi yazmış.
    ...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bütçe varsa hiç düşünme hocam 52 bin km boyunca cbf150 ile vakit bile kaybetmissin
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    2.dereceden bel fıtığı sahibiyim. Ameliyat başarısız geçti ve yenisini olacağım. L4-L5 sol ve L5-S1 sağ. Nurtopu gibiler. MT-25 aldım. Daha agresif yemin ediyorum. Gün içinde oturduğum koltuk daha rahatsız. Lakin imkan var ise yüksek bacaklı motorlar daha iyidir. Lakin oturuş pozisyonuna da bağlıyorum ben. SS kullanamam belki ama naked ile de rahat ediyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Maxi scooter modellerinede bir bak.
    espresso bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Belki 15 yıldır bel fıtığı sorunum var hem de epey ileri derecede. Kilitlenip yerde kaldığım, hastaneye kaldırıldığım çok oldu. Şaka gibi gelecek ama motosiklet bel fıtığıma çok iyi geldi. Bu yaz yine fıtık krizi tuttuğunda 700 kilometrelik yola çıktım, hiç sıkıntı yaşamadım. Fizik tedavi gibi.
    pea, blueway2 ve pintus bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah ah aslında para olacak yeni xmax'den alacaksın 1tane. En kötü aldığın paraya satarsın yaz geldiğinde -.-

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah ah aslında para olacak yeni xmax'den alacaksın 1tane. En kötü aldığın paraya satarsın yaz geldiğinde -.-
    Xmax sanki amörtisör yok o kadar sertki yolun tüm olumsuzluklarını direk size yansıtıyor.konfor yok ,oturuş pozisyonu itibarilerde her darbe direk bele geliyor

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi scooter iyi güzel hoşta geçen yaz burgman 650'yi verdiler. İlk başta baktım ön camı yükselip alçalıyor aynalar kapanıp açılıyor tam elektronik motor süper vs derken. Fabrikadan çıkmam ile bu sefer sıçtın kurtuluşun yok yasin dedim. Sincan osb'nin o yağlı beton yolların da ne yapacağımı şaşırdım. Trafiğe girdim benim gibi 190 130kg iri kıyımında irisi adamı yordu. Dar bir yere girdim u dönmem gerekti kaldım öyle hain arkadaşlar da izliyor sadece. Benzinlikte motoru biraz itekleyim dedim en son nereden nefes aldığımı söylememe gerek yok

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi scooter iyi güzel hoşta geçen yaz burgman 650'yi verdiler. İlk başta baktım ön camı yükselip alçalıyor aynalar kapanıp açılıyor tam elektronik motor süper vs derken. Fabrikadan çıkmam ile bu sefer sıçtın kurtuluşun yok yasin dedim. Sincan osb'nin o yağlı beton yolların da ne yapacağımı şaşırdım. Trafiğe girdim benim gibi 190 130kg iri kıyımında irisi adamı yordu. Dar bir yere girdim u dönmem gerekti kaldım öyle hain arkadaşlar da izliyor sadece. Benzinlikte motoru biraz itekleyim dedim en son nereden nefes aldığımı söylememe gerek yok
    Xcity250 buyuk jant.

Ön 16
    Arka 15

Manevra kabiliyeti yuksek.gidon turu geniş.

Normal 14`` lastikli maxilerle kariştirma.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bel’de sorun olduğunda oturuş pozisyonundan dolayı scooter tavsiye edilmiyor,inazuma yada nc serisi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki 15 yıldır bel fıtığı sorunum var hem de epey ileri derecede. Kilitlenip yerde kaldığım, hastaneye kaldırıldığım çok oldu. Şaka gibi gelecek ama motosiklet bel fıtığıma çok iyi geldi. Bu yaz yine fıtık krizi tuttuğunda 700 kilometrelik yola çıktım, hiç sıkıntı yaşamadım. Fizik tedavi gibi.
    Motorun ağırlığı sorun oluyormu acaba?gidişte,durduğu yerde ,orta ayağa alınca vb

Motosikleti
    MT-07
    Benimde scooterda belim ağrıyor ama maxiscooteri bir kez 2km sürdüm. Rahat hissettirmişti sanki.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tanıdığım der ki, ağrısı olmasa da çoğu kişide bel fıtığı vardır. Beli ağrıyanların çoğunda asıl sorun kas iskelet ağrısıdır ve hemen herkeste bel fıtığı olduğu için doktorlar bel fıtığı der, keser atar. Gerçek bel fıtığına bağlı ağrılar çok az bir yüzdeyi oluşturur.

Motosikleti
    NC750X
    nc 750 alırsanız gidon yükseltme aparatı ile gidonunuzu yükseltin daha dik bir oturuş pozisyonu sağlar size.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bel’de sorun olduğunda oturuş pozisyonundan dolayı scooter tavsiye edilmiyor,inazuma yada nc serisi düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Motorun ağırlığı sorun oluyormu acaba?gidişte,durduğu yerde ,orta ayağa alınca vb
    Giderken hissedilmez, manevrası iyidir, sele 83cm boy kısa ise durduğunuzda çok yatırmak gerekir o durumda ağırlığı hissedersiniz, orta ayağa alırken de ayağı indirip üstüne basıp çıkarsınız hop diye oturur hafif olsanız da sorun olmaz. 83cm selede iki ayağınızın (en az) ön yarısını yere basabiliyorsanız sorun yaşamazsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Xmax veya Xcity'lerin arka amortisörleri tahtadır her darbeyi en ince noktasına kadar hissedersiniz. NC arka amortisör de tahtadır ama Xmax Xcity'ye göre yumuşak denebilir...
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Boyum 1.69 kilom 75

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.69 kilom 75
    Bir ûzerine çıkıp deneyin, benim 1,90 ben ayakları tam bastığımda dizlerim de hafif bükük oluyordu o bakımdan hiç sıkıntı yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Yan ayaktan orta ayağa alırken de çok ağır gelmiyor, ağırlık merkezi aşağıda.
    blueway2 bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Bende de bel fıtığı var. Motosikletin ağırlığı kesinlikle önemli ve ağır motor dur-kalklarda adamı yoruyor.
    blueway2 bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Geçmiş olsun hocam. 52 bin kmdir iyi sabretmişsiniz o motora. 4 bin km kullandım baktım olmuyor gittim cbr 250 aldım. Tabi konfor tartışılmaz. Bütçeniz yetiyorsa nc 750 ler güzel motorlardır. Kullanıcıları daha iyi bilir. Selametle...
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)