Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Deri eldiven mont yumuşar mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZFR25
    Dainese mont revit eldiven aldım. Monn bilek bükme hareketimde biraz rahatsız ediyor elimin üstüne dokunuyor. Sanırım bileğimi tam kavramadığı için veya bi tık uzunmu bilemedim.

Eldiven is sağda sorun olmamasına rağmen sol işaret parmağımın eklem yerine bişey batıyor sanki ordaki dikişi çakmakla yakmışlarda sertleşmiş elimi sıkınca acıtıyor ordan bunlar kullandıkça alışır mı acaba ?

Biraz zor durumda kaldım 15 gün içinde Türkiye'ye döneceğim şuan Polonya'dayım bunlarıda Almanya'dan aldım şimdi değişime yolla falan gelmesse ya bunlar yanar ya uçak biletim işler karıştı. Sanki ikiside kullanımla yumuşasa bu kadar sorun çıkarmıycak gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Biraz vazelin ve süngerle bir güzel ovuştur onları pambık gibi olacaklar.
    Gelirken 1 takım eldiven de bana alsana

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı furkansevke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese mont revit eldiven aldım. ....
    Biraz zor durumda kaldım 15 gün içinde Türkiye'ye döneceğim şuan Polonya'dayım bunlarıda Almanya'dan aldım şimdi değişime yolla falan gelmesse ya bunlar yanar ya uçak biletim işler karıştı. Sanki ikiside kullanımla yumuşasa bu kadar sorun çıkarmıycak gibi

allah başka dert vermesin kardeş.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam Allah başka dert vermesin.
    Zamanla yumşuyor.
    Vazelinle ovma mevzusu da varmış ama denemedim hiç.

Bi süre sonra haddinden fazla yumşuyor, özellikle eldiven.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Eldiveni sertleştirmek için suyla yıkamanız, yumuşatmak için vazelinle ovmanız, küçük dikiş hatalarını düzeltmek için düz ve sert bir yüzeye koyup birkaç kez çekiçle hafifçe vurmanız yeterlidir (sadece sıkıştırıp ezmek istediğiniz yere uygulayın).

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldiveni sertleştirmek için suyla yıkamanız, yumuşatmak için vazelinle ovmanız, küçük dikiş hatalarını düzeltmek için düz ve sert bir yüzeye koyup birkaç kez çekiçle hafifçe vurmanız yeterlidir (sadece sıkıştırıp ezmek istediğiniz yere uygulayın).
    Çekiç deyince aklıma geldi.. Askerde bileğime vuran botumu UNIMOG la çiğnemişliğim var Yumuşacık olana dek üstünden geçmiştim
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Destekliyorum, Ezme olayı işe yarıyor. Benim de yurtdışından aldığım deri eldivenin baş parmağındaki dikiş sertliğinden deli edince eldiveni ters çevirip tornavida arkası ile iyice ezmişliğim var. Pammık gibi oluyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yepyeni deri malzemeyi ezmek yerine eldiveni ters cevirip rahatsiz eden kismi makasla almayi veya duzeltmeyi deneseniz? Pay hic yoksa yapacak bir sey yok tabi iki.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yepyeni deri malzemeyi ezmek yerine eldiveni ters cevirip rahatsiz eden kismi makasla almayi veya duzeltmeyi deneseniz? Pay hic yoksa yapacak bir sey yok tabi iki.
    Olabilir ancak özellikle dikişin kendisi sorun yaratıyor ise, fazlalık kısım gibi görünse dahi kesildiğinde sökülmesine neden olabilir. Artık deri parçasıysa sorun değil ancak dikişse, abartmadan ezilerek rahatsızlığın giderilmesi daha makbul gibi.
    ...

Motosikleti
    YZFR25
    çok teşekkür ederim eldiven ters dönmez gibi ama bir deneyeceğim

Motosikleti
    Dominar D400
    Makasla almak yerine ezmeyi öneririm ben de. Makasla alırken kesmemeniz gereken dikişleri de alabiliyorsunuz(başıma geldi). Sonrasında ezince ezmenin daha uygun bir seçim olduğunu gördüm.

Ters dönmezse(içi astarlıysa falan) direkt üstüne bir bez koyarak deriye zarar vermeden dikkatlice ezebilirsiniz.

Motosikleti
    YZFR25
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şöyle bi wax almştım bu iş görürmü vazelin yerine üstünde deri için su geçirmez kir tutmaz yazıyor üstünde ama nasıl uygulanacak bilmiyorum bulamadım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Oyle dursa da doner muhtemelen. Bence bir deneyin. Sorunu gozunuzle gorun, sonra daha isabetli karar verebilirsiniz.

Motosikleti
    YZFR25
    Oyle dursa da doner muhtemelen. Bence bir deneyin. Sorunu gozunuzle gorun, sonra daha isabetli karar verebilirsiniz.
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim ters dönecek gibi değil knuckle armor dan dolayı sadece baş parmak dışarı alınabiliyor ters dönüp.
    Bu arada o kadar para vermişken bunla uğraşma değiştir diyecek yok mu hiç ya :D

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şöyle bi wax almştım bu iş görürmü vazelin yerine üstünde deri için su geçirmez kir tutmaz yazıyor üstünde ama nasıl uygulanacak bilmiyorum bulamadım.
    Vazelin (mümkünse kokulu versiyonu olsun) deri bakımı konusunda hemen hemen tüm ihtiyacı karşılayacaktır. Bu tür alternatifler sadece pazarı doyurmak için var diyebilirim. Ürünü kullanmadığım için ürün hakkında yorum yapamıyorum. Ancak bu tip ürünlerden en yüksek verimi alabilmek için; önce deri biraz ısıtılır (örn. fön makinesi), ardından pamuklu bezle bir miktar alınıp yüzeye ovalanarak uygulanır, deriye bu şekilde yedirilir.

Deriyi bezlemek için;
    * Şeffaf ayakkabı cilası
    * Badem yağı
    * Vazelin

Bunlardan biri fazlasıyla yeterli olur, mükemmel korumayı yapar. Fazlasına bütçe ayırmaya gerek yok

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah başka dert vermesin kardeş.
    Öyle deme başka dertlerde veriyor onun yanı sıra bu tip dertler hiç eksik olmuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)