Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Manet Koruma Şeysi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    r25 e aliexpresten manet koruma sipariş ettim geldi taktık falan güzel de bi ayar çektik sıkısız 1 ay falan kullandım ben bunu ama son zamanlarda yani 3-4 gündür gaz kütüğünün ordaki manet korumadan dolayı sanırım gaz kütüğü takılı kalıyor elleri bıraktığımda motor gidiyor hala gaz veriyor falan . Neyden bilmiyorum sadece belki soğuktandır diye tahmin ediyorum çünkü çok soğuk buralar (DENİZLİ)

Neyden olabilir birde nasıl halledebilirim iyice sinirimi bozdu motordan soğuttu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    wd 40

manetin baglanti yerine de, karburatorun gaz teli baglanti yerine de sık rahatlar.

kolay gelsin.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Bu manet korumanın resimlerine baktım şimdi gidon topuzunu söküp takılıyor acağı topuz elciğe temas edip boştayken yerine gelmesini mi engelliyor?
    hasmet bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Oh ne güzel beleş cruise control(hız sabitleme) sahibi olmuşsun, daha ne istiyorsun yaw?

Şaka bir yana birkaç sebebi olabilir. Net bir şey söylemek için görmek lazım. Ama asıl sorun elcik koruması topuz kısmından gaz koluna sürtüyor veya baskı yapıyor olabilir.

Gaz kütüğünde tozlanma vs olmuş olabilir. Durduğu yerde wd-40 sıkarak dene, toz vs kaynaklıysa veya hafif sürtme varsa geçer.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Aldığın manet koruma gaz kolunu sıkıyor ve geri bırakmıyor, manet koruma ile gaz kolu arasına yani topuz ile gaz kolu arasına pul koy ki gaz kolu takılı kalmasın. Resimli anlatırdım ama mobilden o iş zor.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Elcik ısıtmanın elciği normalinden daha uzun çıktığı için aynı şey geldi başıma. Topuzdan dolayı elcik kendi kendine kapanmıyor. Topuzu biraz gevşetin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)