Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürüş için ses/müzik sistemi tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce benzer konular açıldı ama kafamda ki sorulara net cevap bulamadım.Kısaca sormak gerekirse ; Motosiklet sürerken müzik dinlemek için ne tarz bir sistem önerirsiniz.Şimdiye kadarki denediğim yöntemleri ve internetten araştırdıkları maddeler halinde yazayım.

-Standart kulak için kulaklığı telefon ile birlikte denedim.Ama belli hızlardan sonra ses yeterli geliyor,yarım saat sürüş sonrasında kulakları acıtmaya başlıyor.O yüzden bu yönetimi direk eledim.

-Kask interkomları için intertten okuduğum yorumlar çok karışık ve tutarsız.Kimisi 40 km den sonra kimisi 90 kmden sonra kimisi 140 km den sonra bir şey duyulmadığını yazmış.Ama bütün yorumların ortak noktası interkomların sesleri çok tiz verdiği ve bass seslerin olmadığı.

Mesela BT-S2,BT-S3 adı altında satılan veya buna benzer bu aralar revaçta olan Çin malı interkomları kullanan ses ve müzik kalitesi hakkın deneyimlerini paylaşabilecek var mı?

Yada kaliteli interkomların başlangıç seviyesi sayılabilecek kısmen satın alınabilir Sena SMH5 tarzı yada benzeri interkomların ses kalitesi hakkın yorum yapabilecek var mı?

Bir de internette araştırma yaparken şu tarz bir sisteme denk geldim.Bana pek işe yarar mantıklı bir şey gibi gözükmedi ama kullanan yorum yapabilecek var mı?

Veya bunların haricinde sürüş esnasında kabul edilebilir bir ses kalitesi ile müzik dinlenebilecek bir sistem var mı?Her türkü tavsiyeye açığım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bir kaç çeşit zalım şaomi kulak içi kulaklık kullanıyorum,
    en son capsule modelini almıştım,

mükemmel değil,
    yeterli.
    bende yaklaşık 6-7 saat aralıksız kullanım sonrası ağrı yapıyor.
    Thracian bunu beğendi.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç çeşit zalım şaomi kulak içi kulaklık kullanıyorum,
    en son capsule modelini almıştım,

https://www.honorbuy.com/4490-large_...-earphones.jpg

mükemmel değil,
    yeterli.
    bende yaklaşık 6-7 saat aralıksız kullanım sonrası ağrı yapıyor.
    Daha öncede yazdığım gibi bende kısa sürede ağrı yapmaya başlıyor.Ama sadece Samsung'un standart telefon kulaklıklarını denedim.Belki kulaklıkların ergonomisi ile ilgili bir sorun var.Bir de üstüne kaskın kulaklara yaptığı baskı eklenince kısa sürece kulaklarda ağrı yapmaya başlıyor.

Ama bu tarz farklı kulaklık denemedim.Komplike çözümler aramak yerine ergonomisi daha iyi bir kulaklık denemek gibi basit bir çözüm sanırım daha mantıklı.Benzer bir kulaklık alarak deneyeceğim.En kötü ihtimal motosiklet sürüşü dışında günlük hayatta kullanılacak güzel bir kulaklığım olur.Tavsiye için teşekkür ederim.
    The Dude bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Elim biraz yatkın böyle şeylere... ucuz yollu bir baş üstü kulaklık alıp parçaladım... bunların iç kulanlıklarının arkasına cırt cırt silikonla yapıştırdım ve kaska monte ettim... kablosunun ucuna da bir mikrofonlu bluetooth alıcı koydum..22 tl ye n11 den almıştım.3-4 saat kesintisiz çalıyor ve şarj esnasında çalışıyor bu cihaz.. montun sol üst cebinde küçük bi power bank koyarsam tüm gün müziksiz kalmıyorum... telefona bağlıyorum bu cihazı mis.. aksam unutmazsam buraya fotoğrafınıda eklerim..
    Thracian ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Ben feyizoğlundan https://www.feyizoglu.com/LX-Max2-Bl...lik_50326.html bunu almıştım. Memnunum arada ses kesilmeleri oluyor olmuyor değil. Ama ses düzeyi iyi. Tek sorunum telefon çaldığında 3 çağrıdan sonra otomatik açılıyordu. Bunu nedeni iphone da ki bir ayar da olabilir ama bilemedim. Fp ürünü.
    Thracian bunu beğendi.
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elim biraz yatkın böyle şeylere... ucuz yollu bir baş üstü kulaklık alıp parçaladım... bunların iç kulanlıklarının arkasına cırt cırt silikonla yapıştırdım ve kaska monte ettim... kablosunun ucuna da bir mikrofonlu bluetooth alıcı koydum..22 tl ye n11 den almıştım.3-4 saat kesintisiz çalıyor ve şarj esnasında çalışıyor bu cihaz.. montun sol üst cebinde küçük bi power bank koyarsam tüm gün müziksiz kalmıyorum... telefona bağlıyorum bu cihazı mis.. aksam unutmazsam buraya fotoğrafınıda eklerim..
    Bu tarz kendin-yap işleri elimden geliyor.Ama asıl sorun güzel kaliteli ses veren bir kulaklık bulmak.Bir kaç yıl önce bir arkadaşa benzer sistem yapmıştık,şansa yüksek ses veren ucuz bir baş üstü kulaklık bulmuştuk ama yine pek pratik olmadı sonrasında kulaklıklar bozuldu bir daha da uğraşmadık.Tavsiye ettiğiniz bluetooth aparatının bir benzeri bende var ama sesi istediğim yükselikte ve kalitede değil.Bir de sizinde dediğiniz gibi şarjı çok uzun süre gitmiyor.İşin içine şarj powerbank vb.. girince de pek pratikliği kalmıyor.Yine de tavsiye için teşekkürler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    BT-S2 modelini 2.5 senedir kullanıyorum. Şarjı sanırım 10 saat civarı gidiyor.
    Üzerindeki tuşlarla müzik başlat/durdur, ileri/geri değiştir, ses azalt/arttır komutları kullanılabiliyor. Yani standart bluetooth tuşları.
    FM radyo, interkom ve harici ses girişi özellikleri de var.

Ses kalitesinden ve yüksekliğinden memnunum. Kaska iyi yapıştırmak gerekiyor yalnız. Eski LS2 kaskımda uyumlu delikler vardı, cuk oturmuştu. Nolan kaskımda; o delikler, kendi kulaklığı ile uyumlu yaptıkları için ufak kalmıştı. BT-S2'nin kulaklıklarının arkası boş kalmıştı dolayısıyla ve ses kötüydü. Arkasına sünger yapıştırıp çözmüştüm. Arkası boşken, dediğiniz gibi basları vermiyor.

Üstündeki tuşlar kışlık eldivenle de rahatça kullanılabiliyor.

Sevmediğim 2 olayı var:
    1) Aleti kapatınca Bluetooth eşleşmesi hariç tüm ayarlar gidiyor. Tekrar açınca ses maksimumda oluyor, FM radyo ilk kanaldan başlıyor, başka interkomla tekrar eşleştirmek gerekiyor vs.
    2) Kulaklık ve şarj girişi aynı soket üzerinden. Kulaklığı sök, şarj kablosunu bağla, şarj kablosunu sök, kulaklığı tekrar bağla derken yalama olabiliyor. Nazik davranmazsanız bir süre sonra temassızlık başlayabiliyor.

Not: Ben bundan 3 kere aldım. 1'i artçıma, 2'si kendime. İlk kendime aldığımın 1 sene sonunda soketi bozuldu, içini açıp lehimleyip düzelttim. Garanti olsun diye bir tane daha aldım sonra. İlkini 100TL'ye, diğerlerini 130TL'ye almıştım. Şu anki fiyatı da 180TL olmuş sanırım.

Not 2: Naked motorum olduğu için 100 km/h ve üzeri hızlarda rüzgar sesi, interkomu bastırıyor. Motosiklet kulak tıkacı kullanmak işi çözüyor.
    Thracian bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    En iyisi bu.

Nolofinwe39, Thracian ve The Dude bunu beğendiler.

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben feyizoğlundan https://www.feyizoglu.com/LX-Max2-Bl...lik_50326.html bunu almıştım. Memnunum arada ses kesilmeleri oluyor olmuyor değil. Ama ses düzeyi iyi. Tek sorunum telefon çaldığında 3 çağrıdan sonra otomatik açılıyordu. Bunu nedeni iphone da ki bir ayar da olabilir ama bilemedim. Fp ürünü.
    Bu ürünün 90-110 km gibi seyir hızlarında ses kalitesi yükseliği nasıl.Net şekilde duyuluyor mu?Bas-tiz dengesi nasıl?İnterkom olarak iki kişi denediniz mi?Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkürler.

Not:Çoğu telefonda otomatik cevap ayarları vardır.Bazı telefonlarda kulaklık-mikrofon takıldığında yada eşleştiğinde bu ayar kendi kendine devreye girer.Büyük ihtimalle de sizin telefonun interkom takılıyken otomatik cevap vermesinin sebebi budur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BT-S2 modelini 2.5 senedir kullanıyorum. Şarjı sanırım 10 saat civarı gidiyor.
    Üzerindeki tuşlarla müzik başlat/durdur, ileri/geri değiştir, ses azalt/arttır komutları kullanılabiliyor. Yani standart bluetooth tuşları.
    FM radyo, interkom ve harici ses girişi özellikleri de var.

Ses kalitesinden ve yüksekliğinden memnunum. Kaska iyi yapıştırmak gerekiyor yalnız. Eski LS2 kaskımda uyumlu delikler vardı, cuk oturmuştu. Nolan kaskımda; o delikler, kendi kulaklığı ile uyumlu yaptıkları için ufak kalmıştı. BT-S2'nin kulaklıklarının arkası boş kalmıştı dolayısıyla ve ses kötüydü. Arkasına sünger yapıştırıp çözmüştüm. Arkası boşken, dediğiniz gibi basları vermiyor.

Üstündeki tuşlar kışlık eldivenle de rahatça kullanılabiliyor.

Sevmediğim 2 olayı var:
    1) Aleti kapatınca Bluetooth eşleşmesi hariç tüm ayarlar gidiyor. Tekrar açınca ses maksimumda oluyor, FM radyo ilk kanaldan başlıyor, başka interkomla tekrar eşleştirmek gerekiyor vs.
    2) Kulaklık ve şarj girişi aynı soket üzerinden. Kulaklığı sök, şarj kablosunu bağla, şarj kablosunu sök, kulaklığı tekrar bağla derken yalama olabiliyor. Nazik davranmazsanız bir süre sonra temassızlık başlayabiliyor.

Not: Ben bundan 3 kere aldım. 1'i artçıma, 2'si kendime. İlk kendime aldığımın 1 sene sonunda soketi bozuldu, içini açıp lehimleyip düzelttim. Garanti olsun diye bir tane daha aldım sonra. İlkini 100TL'ye, diğerlerini 130TL'ye almıştım. Şu anki fiyatı da 180TL olmuş sanırım.

Not 2: Naked motorum olduğu için 100 km/h ve üzeri hızlarda rüzgar sesi, interkomu bastırıyor. Motosiklet kulak tıkacı kullanmak işi çözüyor.
    Tam olarak aradığım yorum.Sanırım bu tarz interkomlarda ses kalitesi ve yükseliği kulakların konumunun tam olarak kulağa denk gelmemesinden ve kulağa tam sıkı sıkı oturmamasından kaynaklanıyor.Sanırım internet üzerindeki olumsuz yorumlar veya yorumların değişkenliği bu faktörden kaynaklı.Bir dediğiniz gibi okuduğum bazı yorumlarda şarj yuvasının biraz kırılgan olduğu ve universal micro-sub tarzı olmadığını kendi özgü fazla bulunmayan bir yuva olduğunu okumuştum.Sanırım alet işe yaradıktan sonra bu olumsuzluk göz ardı edilebilir.Çok teşekkürler.Yorumunuz fazlaca yardımcı oldu.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ürünün 90-110 km gibi seyir hızlarında ses kalitesi yükseliği nasıl.Net şekilde duyuluyor mu?Bas-tiz dengesi nasıl?İnterkom olarak iki kişi denediniz mi?Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkürler.

Not:Çoğu telefonda otomatik cevap ayarları vardır.Bazı telefonlarda kulaklık-mikrofon takıldığında yada eşleştiğinde bu ayar kendi kendine devreye girer.Büyük ihtimalle de sizin telefonun interkom takılıyken otomatik cevap vermesinin sebebi budur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Tam olarak aradığım yorum.Sanırım bu tarz interkomlarda ses kalitesi ve yükseliği kulakların konumunun tam olarak kulağa denk gelmemesinden ve kulağa tam sıkı sıkı oturmamasından kaynaklanıyor.Sanırım internet üzerindeki olumsuz yorumlar veya yorumların değişkenliği bu faktörden kaynaklı.Bir dediğiniz gibi okuduğum bazı yorumlarda şarj yuvasının biraz kırılgan olduğu ve universal micro-sub tarzı olmadığını kendi özgü fazla bulunmayan bir yuva olduğunu okumuştum.Sanırım alet işe yaradıktan sonra bu olumsuzluk göz ardı edilebilir.Çok teşekkürler.Yorumunuz fazlaca yardımcı oldu.
    Bass tiz kaliteli bir ürün diyemem. Öyle bir ürün arıyorsan 450 tl değil 2.000 tl lik bir sistem bak derim. 2 ayrı intercom ile deneme fırsatım olmadı. Ses seviyesi beklediğimden iyi çıktı 150 ile bile gayet iyi bir ses alıyordum. Ama ara ara hızdan dolayı ses de kopmalar oluyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

https://tr.aliexpress.com/item/MH01-...73124c4dr0Sw5I

birde buna bak derim.

Burda http://www.motosiklet.net/forum/moto...rayanlara.html konusu açılmış.
    Thracian bunu beğendi.
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Müzik dinleyerek motosiklet kullanımı zor olmuyor mu ? Size yaklaşan araç sesini duymayabilirsiniz,anlık tepkiler,araç kornası gibi uyarıları duymadan sürüş yaparsınız. Bazen kulaklık takıp kullanmak istesem de cesaret edemedim açıkçası.

Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müzik dinleyerek motosiklet kullanımı zor olmuyor mu ? Size yaklaşan araç sesini duymayabilirsiniz,anlık tepkiler,araç kornası gibi uyarıları duymadan sürüş yaparsınız. Bazen kulaklık takıp kullanmak istesem de cesaret edemedim açıkçası.
    Şehir içinde zaten müzik dinlenmez.Hem dikkat dağıtır hem de diğer araçların sesini kornasını duyamazsınız.Ama şehirler arası uzun yol giderken zaten rüzgar ve motor sesinden hiç bir şey duyamıyorsunuz o yüzden müziğin bir etkisi olmuyor.Çok uzun süreli yolculuklar bazen müziksiz can sıkıcı hal almaya başlıyor.
    chaqalqarlos bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Şehir içinde zaten müzik dinlenmez.Hem dikkat dağıtır hem de diğer araçların sesini kornasını duyamazsınız.Ama şehirler arası uzun yol giderken zaten rüzgar ve motor sesinden hiç bir şey duyamıyorsunuz o yüzden müziğin bir etkisi olmuyor.Çok uzun süreli yolculuklar bazen müziksiz can sıkıcı hal almaya başlıyor.
    uzun yolsa dediğiniz gibi mantıklı da ben süreklilik hali diye düşündüm. Şahsen çok dinlemek istememe rağmen genel olarak şehir içinde kullandığım için sadece hayran gözlerle bakıyorum şuanlık.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar güzel şeyler, keşke daha önce paylaşsaydınız
    ...

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bu tarz kendin-yap işleri elimden geliyor.Ama asıl sorun güzel kaliteli ses veren bir kulaklık bulmak.Bir kaç yıl önce bir arkadaşa benzer sistem yapmıştık,şansa yüksek ses veren ucuz bir baş üstü kulaklık bulmuştuk ama yine pek pratik olmadı sonrasında kulaklıklar bozuldu bir daha da uğraşmadık.Tavsiye ettiğiniz bluetooth aparatının bir benzeri bende var ama sesi istediğim yükselikte ve kalitede değil.Bir de sizinde dediğiniz gibi şarjı çok uzun süre gitmiyor.İşin içine şarj powerbank vb.. girince de pek pratikliği kalmıyor.Yine de tavsiye için teşekkürler.
    Ne yazık ki kalite ucuz birşey değil Bu iş için yapılmış bir cihaz almak en iyisi.. ben elimdeki imkanları değerlendirdim sadece... 3-4 saat kesintisiz çalışma bana yeterli geliyor.. molarlarda powerbankla şarj ediyorum...yüksek ses kolay 3-5 liraya bir D CLAS mini amfi devre alıp yanak pedlerini altına sabitleyebilirim..yaklaşık 1 lira ebatlarında bu engegre bi devre... gücünü de kaskın dışına bir bir kutusu ile 18650 pil çıkar ordan alırım... hatta bu 18650 pili blutooth alıcıyada entegre ederek süreyi 7-8 saatlere çıkarabilirim... ama bu maliyeti ve işçiliği arttırır :D ben 20 lira bluetoota 20 lirada kulaklığa verdim sadece..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar güzel şeyler, keşke daha önce paylaşsaydınız
    ben yapım gereği eşyalarımı kişiselleştirmeyi seviyorum. fakat bunu paylaştığım kişiler sanki onlar için yapmışım gibi yargılayıp.. o öyle olmaz böyle yap demeye başlayınca... bende kendime saklamaya başladım elektrik, elektronik, mekanik ile ilgiliyim. tamir etmeyi yada kişiselleştirmeyi seviyorum... ama hepsi zaman ve maliyet istiyor... bende ise sadece birazcık beceri var

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    bana en iyi gelen ve kulaklarımı (özellikle kaskı takıp çıkarırken) en az acıtan model: sennheiser cx 300
    tavsiye ederim
    Thracian bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Knmaster kullanıyorum 2 senedir kötü kaskla bile 100+ da ses net. Hatta bazen kisiyorum bile
    Thracian bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)