Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda Debriyaj Balatasından 8.500 TL İstedi....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Google-Honda debriyaj balatası karşılığı,sahibinden orta kullanılılmış bobrek-Enter.
    myagdi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    komple şanzıman fiyatınımı verdiler yanlışlıkla ! Honda DCT de VW DSG de ki çift debriyajlı şanzımanla aynı dizaynı kullanıyor , VW de 2000 civarı bir fiyat varken Honda nın 8500 istemesi ilginç..

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı Tekpiston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Öncelikle geçmiş olsun. Cidden çok yüksek.

Bu politikalar motosiklet camiasına çok zarar vermektedir, bizleri yan sanayi ürüne muhtaç ediyorlar. Ayıptır.

Ne kadar butik bir ürün olabilir ki bu fiyatı hak etsin?

Motosiklet endüstrisi otomomtivin hayli gerisinde bir anlayışa sahip maalesef.

bu yüzden , benzer durumlarda mutlaka müşteri hizmetlerini arayıp şikayet etmek gerekiyor ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komple şanzıman fiyatınımı verdiler yanlışlıkla ! Honda DCT de VW DSG de ki çift debriyajlı şanzımanla aynı dizaynı kullanıyor , VW de 2000 civarı bir fiyat varken Honda nın 8500 istemesi ilginç..
    2 farklı servis aynı fiyatı verdi , yanlışlık olduğunu sanmıyorum ,
    şanzıman mı ... sormak için bile birkaç bin tl isteyebilir

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Fiyatlarda yanlışlık yok. Pazartesi 6 aylık bakıma soktum NC'yi. Daha önceden de biliyordum ama yine muhabbet olsun diye sordum serviste. Far 8.000 (sekiz bin) lira. Ampulü bozulursa takım halinde far değişiyormuş. Debriyaj balatasına istenen rakama şaşırmadım. Benim motosikletim 2+2 yıl garanti dahilinde. Ama görünen o ki olabilecek ciddi bir sorunda eğer garanti kapsamında veya kaskodan karşılamazlarsa dışarıda yaptırırım. Garantisi de bozulursa bozulsun. Hep içimde yaradır. İki tane ucuz sis farı aldım yaz sonunda, garanti bozulur diye taktıramıyorum. Honda'nın orijinal sis farı mayıs ayında döviz bu seviyelerde değilken 4.000 liraydı. Onun dışındaki sis farlarını da takarsan elektrik aksamı garantiden çıkıyormuş. Plakanın üstünde bir kedi gözü var, onu da stopla çalışan led'e çevirtmek istiyorum ama korkudan ona da dokunamıyorum. Hem fiyatları anormal, hem de başka marka kullanmana izin yok. Sanırım baharda lanet edip tüm istediklerimi yaptıracağım.
    demirarch ve Smlgndz bunu beğendiler.

Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlarda yanlışlık yok. Pazartesi 6 aylık bakıma soktum NC'yi. Daha önceden de biliyordum ama yine muhabbet olsun diye sordum serviste. Far 8.000 (sekiz bin) lira. Ampulü bozulursa takım halinde far değişiyormuş. Debriyaj balatasına istenen rakama şaşırmadım. Benim motosikletim 2+2 yıl garanti dahilinde. Ama görünen o ki olabilecek ciddi bir sorunda eğer garanti kapsamında veya kaskodan karşılamazlarsa dışarıda yaptırırım. Garantisi de bozulursa bozulsun. Hep içimde yaradır. İki tane ucuz sis farı aldım yaz sonunda, garanti bozulur diye taktıramıyorum. Honda'nın orijinal sis farı mayıs ayında döviz bu seviyelerde değilken 4.000 liraydı. Onun dışındaki sis farlarını da takarsan elektrik aksamı garantiden çıkıyormuş. Plakanın üstünde bir kedi gözü var, onu da stopla çalışan led'e çevirtmek istiyorum ama korkudan ona da dokunamıyorum. Hem fiyatları anormal, hem de başka marka kullanmana izin yok. Sanırım baharda lanet edip tüm istediklerimi yaptıracağım.
    nc'mi alırken esengül'de expertize sokmuştum. Alacağım kişi de zaten söylemişti motorun hiç yetkili servise girmediğini. ekspertiz yapılırken usta motorun sahibine "abi bari ilk-rodaj- bakımını buraya getirsedin" dedi. motor sahibi de "getirsem ne değişecek, hem geçiriyorsunuz hem de garanti durumu olursa hiçbir şeyi garantiye sokmuyorsunuz, hayatta getirmem demişti.". usta bu kez bana döndü "abi bari sen getirirsin dedi", cevap vermedim. sonra motor sahibine dedim ne zaman bakım yaptırdın ; 1000 km önce yaptırdım kardeşim hiç aklına kötü bişey gelmesin 5000 km sür sıkıntı olmaz dedi.

motoru aldım, 2. haftası 2500 km'lik balkan turuna çıktım :D

tabi ben de satana kadar uğramadım yetkili servise.
    Wing750 bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc'mi alırken esengül'de expertize sokmuştum. Alacağım kişi de zaten söylemişti motorun hiç yetkili servise girmediğini. ekspertiz yapılırken usta motorun sahibine "abi bari ilk-rodaj- bakımını buraya getirsedin" dedi. motor sahibi de "getirsem ne değişecek, hem geçiriyorsunuz hem de garanti durumu olursa hiçbir şeyi garantiye sokmuyorsunuz, hayatta getirmem demişti.". usta bu kez bana döndü "abi bari sen getirirsin dedi", cevap vermedim. sonra motor sahibine dedim ne zaman bakım yaptırdın ; 1000 km önce yaptırdım kardeşim hiç aklına kötü bişey gelmesin 5000 km sür sıkıntı olmaz dedi.

motoru aldım, 2. haftası 2500 km'lik balkan turuna çıktım :D

tabi ben de satana kadar uğramadım yetkili servise.
    Ben rodaj ve ilk 6 ay için Honda'ya gittim. İşin doğrusu bana 6 bakımına 317 lira aldılar, çok abartılı gelmedi. Yağ 4 litre Motul 5100 4T 10W-40 230.48 lira, tapa pulu 2.88 lira, 35.50 lira da işçilik. Bunlar makul gibi. Ama işin içine parça falan girerse ne olur bilmem. Ben parçaları getirsem dedim, çok net cevap vermediler. Zinciri sordum, değişimde ben alsam değiştirseniz dedim, hık mık ettiler. Sanırım benim götüreceğim parçaları kullanırlar ama bir sorun çıkarsa kabul edilmez o zaman. Honda açısından bakarsan haklı olabilir. Ama parça fiyatları gerçekten anormal.
    zapalka ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla rezalet, billa rezalet. 8500tl nedir ya?? O paraya araba satıyorlar, motor satıyorlar, hatta ve hatta prefabrik ev satıyorlar!!!
    İyice saçmalamaya başladılar. Servis hizmeti ve yedek parça adı altında kullanıcıya resmen t..vüze yelteniyorlar
    Bunları honda türkiyeye değil polise, ahlak masasına falan şikayet etmek lazım

Bundan 6 ay kadar önce benim integramın da arka amortisörü patladıydı. Dedim hadi yetkili servise gideyim, bir fiyat alayım. Sonuçta yetkili serviste yaptırayım ki kafam rahat olsun diye düşündüm. Başıma geleceklerden habersizim tabi.

Servisteki usta kontrol etti, amortisör değişecek dedi. Fiyat sordum, bilgisayardan baktılar ve arka amortisöre istedikleri fiyat 3800 TL !!!
    Sonra devam eden diyaloğumuz şöyle;

- Kardeşim bi yanlışlık olmasın? Sadece arka amortisör fiyatını sordum? Bir daha bakar mısın fiyata?
    - Evet abi, fiyat bu, yanlışlık yok. Bende şaşırdım o yüzden 2 kez kontrol ettim. Ayrıca bu sadece parça fiyatı, işçilik de eklenecek daha.
    - En son 2 bin civarı olduğunu duyduydum, ne ara 3800 oldu bu?
    - Abi bizim de haberimiz yok, fiyatları honda türkiye belirliyor.

Sonra servisteki ustanın yanına gittim, onunla sohbetimiz de şöyle gelişti;

- Peki tamirini kaça yaparsınız ustam ?
    - Bu amortisörler tamir olmuyor, maalesef yenisiyle değiştirmek lazım.
    - Sana tek bi sorum var ustam, doğruyu söyle, motor senin motorun olsa, şak diye masaya 4 bin tl koyup yeni amortisör taktırır mıydın?

Usta gülümsedi, boynunu eğdi, "valla sende haklısın, az para değil" dedi. Biliyor ki istenen fiyat gerçekten akıl alır bir rakam değil.
    Yahu 4 bin tl verdikten sonra ben oraya sıfır showa, öhlins amortisör alıp takarım.

Nitekim motorumu servise yaptırmadım. Arkadaşın garajında arka amortisörü kendim söktüm. İstanbulda bu amortisörlerin tamirini yapan bir ustaya yolladım. 2 günde tamir edilmiş amortisörüm elime ulaştı. Yerine yine kendim taktım. 6 aydır da kullanıyorum, maşallah tık demedi. Bana toplam maliyeti (kargo ücreti de dahil) 270 tl oldu.
    Az biraz insaflı bir rakam isteseler, karttan çektirip serviste sıfırını taktıracaktım. Ama istedikleri saçma sapan parça fiyatları yüzünden bir müşteri daha kaybettiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Pavyon hesabı gibi servis ücreti çıkartıyorlar.
    demirarch, Olcay Avşar, YZFR25 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bana da amortisör keçe takımı 220TL çakmışlardı geçen sene yaz başı, şimdi muadil fiyatlarına bakıyorum İtalyan malı 90TL. Kur farkına rağmen halen yarı fiyatından ucuz. Motor bakımı dışında hiçbir şeyi serviste yaptırmam.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hakket pavyon hesabı gibi peluş oyuncak falan olmasın faturada 😂
    8500 liraya motor sıfırlanır ustune para artar nasıl iş

bini69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW 250 inazuma
    almayın abi satalım çinli binelim
    GezeGeze ve Thesinner83 bunu beğendiler.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da amortisör keçe takımı 220TL çakmışlardı geçen sene yaz başı, şimdi muadil fiyatlarına bakıyorum İtalyan malı 90TL. Kur farkına rağmen halen yarı fiyatından ucuz. Motor bakımı dışında hiçbir şeyi serviste yaptırmam.
    ben artık bakıma da gitmem ....

Motosikleti
    Yamasaki puq
    Anladığım kadarıyla komple dct değişimi fiyatı verilmiş bence aksini düşünemiyor düşünmek bile istemiyorum 790 tl nere 8500 tl nere haftada bi devriyaj değiştirsem bile ahetmem 790 ı tercih ederdim geçmişolsun

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EBC yan sanayi olarak düşünmeyin güzel markadır ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet ben EBC balata kullanıyorum 10 numara

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Honda - hayat onda

Honda - paran onda

Olarak değişmiş gibi görünüyor yazıktır günahtır almayın aldırmayına getirecekler durumu artık bu nedir yahu
    maktama ve Cloud bunu beğendiler.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EBC daha güzeldir hatta

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motorumun 2. elinden 3 adet alıyon o paraya.

yine fakir hissettim nalet olsun bana, bundan sonra itlik kopukluk serserilik forraaa
    Cloud bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Şaşırdım doğrusu africa twin 1000 kullanan biri olarak

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    NC'ye zincir değiştirmeye 500+ para istemişlerdi (DID o ring), ben 300'e DID VX x ring (bir üst kalite) zincir almıştım...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)