Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Belediye Çukurları

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İçimi dökmem lazım çok gerginim.

İzmir'deyim; bazı bölgeler delik deşik, bazı bölgelerde yol boyu dümdüz sonra çukur vs.

Cumartesi günü evden arkadaşıma giderken yolun ortasında 75 cm genişliğinde 20-25 cm derinliğinde bir çukura girdim. Öyle bir yerde ki zaten göremiyorsun; tam dönerken.

Motor sağa fırladı bariyerlere çarptı ben sola fırladım dolmuşa çarptım.

Artık yine çukur olur mu vs. diye korkudan motoru yavaş sürüyorum; malumunuz yeniyim zaten.

Hasar kaydı olarak; motorda koruma demiri olduğundan dolayı kafada çatlak ve arka sinyalin birisinin patlaması hariç herhangi bir sıkıntı yok. (portbagaj demiri çıkmış bi de yerinden)

Bana gelirsek; evet suçluyum. Kask ve eldiven haric hiçbir ekipmanım yoktu. Ancak motorun üstünden fırlayp dolmuşa çarptığım için sürüklenmedim direk yere çakıldım. Bu nedenle kolumda sadece ezilme var giyinirken biraz sıkıntı yaratıyor.

Pantolon biraz yırtıldı; diz kapagımı yere vurmuşum, zor yürüyorum; sendeliyorum ve merdiven çıkarken işkence görüyorum.

Koruyucu eldiven işe yaramış belli; koruyucu yerleri darbeyi aldığı için elime o kısımların izi çıkmış biraz.

Kısaca; belediye o çukuru arabaları etkilemiyor diye aylarca kapatmıyor ancak bizi hiçe sayıyor.

Sagolsunlar.
    banno1957 ve abeciMotoru bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Belediyeye durumu bildirdiniz mi? Lütfen yapmazlar demeyin siz bildirin. Benim Manisa'da belki çok basit küçük diyeceğiniz şeyler bildirmişliğim ve çözülmüşlüğü var. Hatta geri dönüp arıyorlar, bilgilendiriyorlar sizi şöyle şöyle diye. Ulaşamazlarsa bir daha bile arıyorlar.
    Ayrıca her belediyenin sokak hayvanlarıyla ilgili kısmı olmamasına rağmen, Yunusemre belediyesi durumunu bildirdiğim kedi için sokak hayvanları derneğini bilgilendirmiş. Onlarda gelip almışlar kediyi(ölmeye yakın bit hali vardı). Sonra sokak hayvanları derneğinden bana ulaştılar.

Bildirdim; ancak yapmayacaklar.

2 yer daha bildirmiştim; yine yapmadılar.

En son birisi ölünce de yalan dolan "bilmiyorduk" diyecekler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bir videodaydı, virajı döner dönmez karşısına traktör çıkıyor... Motosikletlinin durması yetmedi, traktör üstüne doğru geldiğinde, bırakıp yana attı kendini... motorun yanından geçti gitti traktör...

Motosikletli kendi şeridindeydi ve limit hız kurallarına uyuyordu.

Güzel durdu...

Geçmiş olsun ... En azından dizlik takmanızı tavsiye ederim...

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    antalya'da ikamet ediyorum, neyi mi meşhur? yol ortasındaki rögarlar diyebilirim. merak ettim neden yol ortasında diye, yaz aylarında aşırı sıcaktan dolayı taşıtlar geçerken hava sirkilasyonu sağlamak içinmiş. buraya kadar tamam, anlam veremediğim ise ya aşırı yüksek ya çukur içinde olması. ilginç olansa bunlardan kaçmak için (netice de arar veriyor) slalom yapıyoruz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaz aylarında aşırı sıcaktan dolayı taşıtlar geçerken hava sirkilasyonu sağlamak içinmiş.
    Bildiğin saflaştırılmış su katıksız YALAN.
    ...

Belediyeden belediyeye değişir tabi. Bu çukurlar çok tehlikeli motorlar için arayıp söylemelisiniz. Ben evimin önünde ki sokakta bulunan bir çukur için Kadıköy belediyesini aradım, Bağdat caddesinde ki bir çukur içinde ibb'yi aradım onların yetkili olmasından dolayı.

İki belediyeye de durumun hayati risk taşıdığını söyledim ikisi de nerde olduğunu sordu. Kadıköy belediyesi özür dileyerek bir hafta sonra çukuru kapattı. İbb'den 4 hafta geçmesine rağmen bir geri dönüş olmadı çukur da olduğu gibi duruyor.

Ama hayati önem taşıdığını bildirirseniz mutlaka kapatırlar. Bildirmek çok önemli

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalya'da ikamet ediyorum, neyi mi meşhur? yol ortasındaki rögarlar diyebilirim. merak ettim neden yol ortasında diye, yaz aylarında aşırı sıcaktan dolayı taşıtlar geçerken hava sirkilasyonu sağlamak içinmiş. buraya kadar tamam, anlam veremediğim ise ya aşırı yüksek ya çukur içinde olması. ilginç olansa bunlardan kaçmak için (netice de arar veriyor) slalom yapıyoruz.
    +65546
    Özellikle 5M migrostan Kemere giden Konyaaltı Caddesi berbat halde. Heryeri çukur, bozulmuş yollar. Bazen ciddi anlamda rahatsız ediyor hoplaya hoplaya gidiyorum motorun üsütünde. Antalya'nın en sevmediğim özelliklerinden biride bu maalesef.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    İzmirde çukur kasis görmekten kafaları yiyorum artık,
    topcase yerinden çıktı sen düşün yoldaki kraterleri.
    kazıyolar ama kapatmıyorlar öyle gerizekalı bir şehir yönetimi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Açıkçası bildiğim yollar hariç yollara girince tedirgin oluyorum acaba ne olacak diye.

Bariyerler ayrı öldürüyor, çukurlar ayrı.

Herşey arabalara göre yapılıyor.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben o çukurlar yüzünden ilk kazamı yapmmıştım. Ey gidi günler ey ! Ben düşüp yaralandıktan sonra şikayetçi olduk. Yama yapıvermişler sağolsunlar.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir'de yaşıyorum ben de sırf bu yüzden şehir içini kullanmıyorum çevre yolundan gideceğim yere gidiyorum yol olarak daha uzun ama zaman olarak daha kısa oluyor ayrıca şehir içine görede tehlikesi hemen hemen yok denecek kadar az . Tavsiyemdir

valla çevre yolu işime yarasa deneyeceğim ama bana uygun değil o güzergah da

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildirdim; ancak yapmayacaklar.

2 yer daha bildirmiştim; yine yapmadılar.

En son birisi ölünce de yalan dolan "bilmiyorduk" diyecekler.
    Arayıp mı bildirdiniz? Mesajla mı? M0mkünse arayın, olan olayı anlatın, aynı durumun tekrarı halinde davacı olabileceğinizi bildirin.
    Mesele davacı olup olmamanız(olabilirim dedikten sonra olmasanızda yalan değil) yada olsanız da kazanıp kazanmamanız değil, belediyenin ve yönetiminin medyada zedelenmesi ihtimalinin onların istemeyeceği bir şey olması. Hele de önümüzde seçimler varken.
    Kısaca; tehdit edin.

Aramadım ne yalan söyleyim.

Belediyenin ilgili mail adresine fotoğraflı mail atmıştım, hemen ardından da belediyenin sitesindeki iletişim kısmından konuyu aktarmıştım.

Arama kısmına girmedim; aramanın cok fark yaratcağına inanmadım ama bu sefer arayacağım.

Arkadaş ofisten 2 adım öteye gitcem; asena gibi kıvırıyorum resmen.

Motosikleti
    MH Drift 125
    Belediye çukurları?
    Foseptik çukuru demek istediniz sanırsam, şaka bir yana cidden hiç bir çalışma yapılmıyor bu konular hakkında. Bazı yollar aşırı kötü ama kimsenin umrunda değil, illa can alması lazım o çukurların, bozuk yolların.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçimi dökmem lazım çok gerginim.

İzmir'deyim; bazı bölgeler delik deşik, bazı bölgelerde yol boyu dümdüz sonra çukur vs.

Cumartesi günü evden arkadaşıma giderken yolun ortasında 75 cm genişliğinde 20-25 cm derinliğinde bir çukura girdim. Öyle bir yerde ki zaten göremiyorsun; tam dönerken.

Motor sağa fırladı bariyerlere çarptı ben sola fırladım dolmuşa çarptım.

Artık yine çukur olur mu vs. diye korkudan motoru yavaş sürüyorum; malumunuz yeniyim zaten.

Hasar kaydı olarak; motorda koruma demiri olduğundan dolayı kafada çatlak ve arka sinyalin birisinin patlaması hariç herhangi bir sıkıntı yok. (portbagaj demiri çıkmış bi de yerinden)

Bana gelirsek; evet suçluyum. Kask ve eldiven haric hiçbir ekipmanım yoktu. Ancak motorun üstünden fırlayp dolmuşa çarptığım için sürüklenmedim direk yere çakıldım. Bu nedenle kolumda sadece ezilme var giyinirken biraz sıkıntı yaratıyor.

Pantolon biraz yırtıldı; diz kapagımı yere vurmuşum, zor yürüyorum; sendeliyorum ve merdiven çıkarken işkence görüyorum.

Koruyucu eldiven işe yaramış belli; koruyucu yerleri darbeyi aldığı için elime o kısımların izi çıkmış biraz.

Kısaca; belediye o çukuru arabaları etkilemiyor diye aylarca kapatmıyor ancak bizi hiçe sayıyor.

Sagolsunlar.
    Size katılıyorum , bende İzmir'de yaşıyorum , yollar gerçekten berbat , araba kullanıyorum ona rağmen çok sorun yaşıyorum , defalarca telefonla arayıp şikayet ettim , belediye ve cimer'e şikayette bulundum fakat doğru düzgün cevap alamadım , baktım olacağı yok bende akışına bıraktım , her geçişimde kulaklarını çınlatıyorum sorumluların.
    Artık böyle yapa yapa milleti alıştırdılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arayıp mı bildirdiniz? Mesajla mı? M0mkünse arayın, olan olayı anlatın, aynı durumun tekrarı halinde davacı olabileceğinizi bildirin.
    Mesele davacı olup olmamanız(olabilirim dedikten sonra olmasanızda yalan değil) yada olsanız da kazanıp kazanmamanız değil, belediyenin ve yönetiminin medyada zedelenmesi ihtimalinin onların istemeyeceği bir şey olması. Hele de önümüzde seçimler varken.
    Kısaca; tehdit edin.
    Ben defalarca aradım , tüm çalışanlar birbirine yönlendiriyor fakat çözüm üreten yok.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Şu arabanın dili olsada konuşsa.

Tamponlar kaç kere boyandı, tırnakları kaç kere kırıldı. Kaçıncı marşbiyel çukuru ayrı dert, kasisi ayrı dert.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu belediyelerin yaptığı yanlış eksik hatalı işler yüzünden kaç defa düşdüm ben unuttum motora biniyorsan dikkatli sür hep diyorum bilmediğiniz yolda görmediğiniz yolda basmayın. belediye geceleri rüjuf ortalarındaki çiçekleri suluyor bazen yazları yolun sol şeridi hatta orta şeridi su oluyor diyorum çocuklara basmayın kaçı kaydı düşdü ..

ben öğlen evimin önündeki sokakdan ana caddeye çıkdım 4-5 saat sonra aynı yoldan geri geldiğimde yolun ortasında belediye siper yapmış öyle hız tümseği olmaz bildiğin hani savaş falan çıkarsa arkasına geçip siper almamız için siperlik yapmış... her gün onlarca defa geçdiğim yol emin olduğum çukuruna asfalt kırığına kadar ezbere bildiğim yol süratli girdim tümseği gördüm ama geç oldu ben bir yana motor bir yana .. o 4-5 saat lik arada yapmışlar tümseği ..

Motosikleti
    N/A
    Kontağı bir kere çevirdim mi o gece izmir içinde en az 100 km yol geziyorum çevreyolu varken şehiriçi yola ne gerek var anlamış değilim onun dışındada çukur falanda hatırlamıyorum gece kondu mahallesindemi oturuyorsunuz anlamadım ki

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)