Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

artık kimse birbirne selam vermiyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Uzun süre kornaya abanıp selam vermeye kalkarsanız tabii gürültü kirliliği olur? Ne saçma şey o. Yarım saniyeden az bas çek yaptığınızda gürültü kirliliği mi yaratırsınız?

Bomboş yolda karşı yönden gelen motor sizinkiyle aynı modelse bir selam olur muhakkak. Yoğun trafikte kornaya basmak saçma çünkü selam mı verdiniz , öndekini mi uyardınız belli değil.

Kimse kimseye selam vermek zorunda da değil , zaten böyle egolu samimiyetsiz insanlar vermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Selam verip ,alacak motorcu kendini 500 metreden belli eder. Bazıları da selam almıyor diye üzülmeyin , onların gidon tutuşuna ve oturuş pozisyonlarına bakınca zaten çekingen çekingen gitmeye çalışan , başını döndürmeden, kaskın içinde sadece gözleriyle sağı solu kesmeye çalışan acemi sürücüler olduğu hallerinden belli oluyor.

Ben küçük ,büyük , harley , bmw ayırt etmeden herkese selam veririm.
    Heee baktım almadımı ?
    Kaskı, montu,motorun marka ve rengini görebiliyorsam plakasını anında beyinde fotokopisini çekerim. İlla bir ortamda denk gelir. Festival, fuar vs. Gibi bir etkinlikte
    O zaman fena bozarım . Bozmuşluğumda vardir. ✋✋✋✋✋
    müsaitnick bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Birden fazla motosikletim var. Aklıma eseni kullanıyorum lakin kullanmayı en çok sevdiğim motosikletler düşük hacimlilerdir, ilginçtir ki her zaman böyle oldu. 125/250cc arası motosiklet kulanmak bana ayrı bir zevk verir.

En son topladığım Honda innova 125 ile trafikte kime selam verdiysem bir tek allahın kulundan yanıt alamadım Alınmadım ama insanların psikolojisi de daha bir belli ediyor kendini. MT-07 ile selam verdiğimde en az yarısı geri selam verir, bu böyle. Bunu değiştiremeyiz

Kaldı ki herkesin de değindiği gibi, kimse selam alıp vermek zorunda değil. Adamın acemiliğinden o anki psikolojisine egosuna kadar değişir o iş.

Hem yoğun şehir içinde selamlaşmak da o trafik ve koşturma şartlarında akıllıMotosikletin nadir olduğu bir kesimde yolda başka bir mopete dahi selam alıp verileceğineyse eminim

Kısaca pek takmayın. Alan alır veren verir, alan da memnun veren de

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konu ile ilgili açılan 8458 konu sanırım kimse kimseye selam vermek zorunda değil sen selam veriyorsun diyede karşındakinden cevap beklemek zorunda da değilsin sen karşındakide bana selam versin diye selam verme en azından ben öyle yapıyorum düdüt yapar geçerim

ben selam da veriyorum, uzaktan emniyet şeridine çekmiş birini de görsem durup hızlıca yardıma ihtiyacı olup olmadığını soruyorum.
    Önceden de yazıldığı gibi bazen çekingenlik, bazen de durumun verdiği şok iletişim kurmayı engelliyor olabilir.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    motosiklet eskiden bir hobiydi. Özellikle büyükşehirlerde artık bir ihtiyac haline geldi. 2017 2018 de motosiklet alanların %80 90 ı patron müdür yönetici.. Motosikletle ilgisi alakası olmayan kişiler trafikten kurtulmak için nc750 1200 gs goldwing gibi motosikletler aldı. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun ne motosiklet geçmişi var nede motosiklet kültürü var. Alıp araba gibi kullanıyor işe gidip geliyorlar. Yani biryerden biryere yetişmek için kullanılıyor. Belki kornanın yerini bilmeyenler bile olabilir sadece yağ değişimi için servise gidip 500 600 lira verenler vs.. Dünya değişiyor.

Bu durumda şunu söylemek isterim adamın işi gücü yok sana bana selam mı verecek

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ne arabayla ne de motorsikletle selam amacıyla korna kullanmam, sadece tehlike durumunda uyarı amacıyla kullanırım, o da senede 1-2 yi geçmez.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet için çok hoşuma giden bir olguydu bu başlık.

Sonra baktım kımse beni takmıyor ; bende selamlamıyorum :(

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı dsdasdasd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha once motorcuların birbirine selam verme saçmalığı diye başlık açacaktım da tepki toplar, trol damgası yerim diye açamamıştım.

Yolda gidiyorum sürekli bir gerginlik,selam veriyo muu ahh selam verdi kaçırdım ayıp oldu,selam versem alır mı ? Bu nedir ya

Artık yola bakıyorum kimseye de selam melam yok,kafam rahat.
    O kadar kasmaya gerek yok dostum çözümü basit.

Ben selam veriyorum elimle ufakça abartmadan, görür görmez, alır almaz fark etmiyo hic sorun değil.
    Büyük motor küçük motor mevzusuda beni hiç alakadar etmiyor.
    Işıklarda ufak baş selamı verdiğim için gayet mutlu karşılayan çok litrelik motor sahibi gördüm.
    Küçük motor sahipleride aynı şekilde.

Bazen bakıyorum da, insanımız çoğu zaman bir günaydın dediğim icin gülümsüyor, çoğumuz hasret kalmışız hoş görüye.

En güzelide, yol yaptığım vakitler kenarda sigara molası felan verirken, o an yoldan geçen motorcuların korna selamı vermesi...
    5-10 kisilik gruplar seni tek başına görüp selamlıyor, hatta çoğu zaman durup bi soru varmı ? diye kontrol ediyorlar, o an diyorum iyi ki motorcuyum.
    Bunlar gözde ufak, ama gönül de büyük değerler.
    Kaybetmeyin bu değerimizi.
    YasinC, tommygun, GezeGeze ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Bazi arkadaslar Orta Dogu'dan ornek vermisler, simdi Orta Dogu'da degisik yerler var her ayni degil. Hindistan'da kim neye korna caliyor bilemezsin ama Dubai'de de korna sesi duyamazsin.

Selam konusuna gelince, kisilerin birbirilerinden aldigi elektrik ile alakali bir durum. Karisik sehir trafigi icinde gorme olasiligin cok fazla oldugu bir motorcuya selem verme istegin ile hic denk gelmeme ihtimalinin yuksek oldugu ve denk geldigin motorsikletciye selam verme istegin ayni degildir tabiki.

Bangkok'ta trafikdeki motorcularin birbirilerine selam verdiklerini gormedim, kimsenin de bundan gocundugunu dusunmuyorum. Cunku sayilari cok fazla ve onlar icin motosiklet keyif ve tutku degil ulasim araci.

Tabiki verelim alalim, birbirimizi savunalim. Zaten motosikletciler olarak digerlerinden en buyuk farkimiz bu degil mi?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Her gördüğüm motorcuya selam vermem. Basık cg tayfasına hiç selam vermem zaten. Onlar beni görünce yarışmaya filan çalışıyorlar kornayı hepten yanlış anlarlar.

Motora tutku ile binen kişi belli eder kendini. Öylesine cc farketmeksizin selam veririm oda çoğunlukla karşılık verir. Denkgelince konuşurum sanki tanıyor gibi
    Ekipmansızada selam vermem mesela.
    MrMud, pintus ve Osm@n bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Choppercı dayılar ve enduroya binen havalı tiplere birkaç defa korna bastım. Karşılık gelmeyince kimseye korna basmıyorum. Korna basana karşılık veriyorum. Anlamadığım olay chopperci dayılar ve enduroya binen tipler genelde selam vermez.Herhalde yüksek cc ye binme havalarından dolayı kendinden küçük cc yi hor görmeleri
    yağızkoç05 bunu beğendi.

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    250 cc’ye kadar olanlar genelde selam verip alıyor. Büyük motosikletler kişiye göre değişiyor. İstisnasız olarak selam alıp vermeyen şahsen Chopper kullanıcılarını gördüm.

Ben de ekipmansız olanlara ne selam veriyorum ne de selamını alıyorum. Genelde motor bağırtan tırrek tayfa oluyor bunlar.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Yaya olduğum zaman bile motorculara selam veririm. Ekipman yoksa ekipman için uyarır,yollar tehlikeliyse yavaş gitmesini rica ederim. He bunları yapmadığım tipler var mı tabi ki var. Yolda gözleriyle aranan tipler,her boşluktan girip çıkmaya çalışan tipler bunlara örnek.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    120 ve üzeri hızlarda selam verilmiyor zaten yanında değilse tabi. Ama şehir içinde selam veririm. O bana karşılık vermesede veririm. Bu aslında çok harika birşey motorcuların kendi dünyasında birbirlerini anlayabilecek kişilerden olaşan ve birbirine destek olan kişiler olduğu imajı veriyor. Şöyle ki eşim ilk zamanlarda motordan inip eve geldiğimizde ''Çok harika birşey değil mi bütün motorcular birbirini kolluyor. Çok hayranlık uyandıran bir durum.'' demişti.. Nitekim eşimle kaza yaptığımızda herkes devam etti ama 5 motorcu arkadaş anında yardımımıza geldi. Dışarıdan bakan birisi için bunlar hayranlık uyandırıyor. Çok vaktini almaz bence ''dit dit''
    yağızkoç05 bunu beğendi.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Selam Hacı abi.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kimse birbirine selam vermek zorunda değil ki bu neyin tribi insanlar çok garip şeyleri dert ediyor bu forumda çok görüyorum Allah başka dert vermesin kardeş
    yağızkoç05 bunu beğendi.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Soğuktandır. Eylül ayında hemen hemen herkes selam veriyordu. Havaların soğuması ile birlikte kimse selam vermez oldu.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben selam veriyorumda alıyorumda. Ama şu sıralar yağış ve soğuk nedeniyle yola, ekipmana, trafiğe ve motora daha fazla dikkat gösteriyorum. Bir motorcu geçerken veya geçilirken benim-adamın önünde yeni peydah olmuş bir çukur, su birikintisi var mı, beni çamurlayacak mı gibi daha fazla konuyla uğraştığım ve muhtemelen o da bunlara kafa yorduğu için gerçekten selam alıp-vermem az. Bir de uçmakdere, bandırma-edremit, sakar geçidi, Antalya-Fethiye arası, Gelibolu-Kabatepe sahil virajları gibi motorcuların gezi-viraj için gittiği zamanki selamlaşmasıyla, Ataşehir'den Maslak'a giderkenki selamlaşması aynı oranda olmuyor. Kaza ayrı bir olay, halen daha hemen motorcular birbirine yardım ediyor. İlginç bir şekilde günümüz toplumundan beklemesemde motorcu kendi kendine kayıp düşse de hemen herkes durup hal-hatır soruyor. Ülke gündemine veya haberlere bakarsanız bu insanların "aman bana ne" deyip sizi ölüme terketmesi daha büyük ihtimal gibi geliyor oysa ama halen daha kaza sonrası yardımseverlik var.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    yağızkoç05 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)