Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

artık kimse birbirne selam vermiyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    genelde şehirdışı kullandığım için nadir görüyorum motorcuları.bana selam verene veriyorum.kendim kasmıyorum.Geçen sene Burdur-bucak tarafına doğru giderken tenereli bi abimiz belki 8-10 defa sellektör yaptı bende ellerimi saldım ve ayağa kalktım iki kolumu da deli gibi salladım

Selam vercez diye de dikkatinizi dağıtmayın.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    kısa kısa dıt dıt yaparsın kornayla biter gider çok istersen .. yada sana selam verirse sellek at kısa iki dıt dıt yap bitti gitti.. istanbulda o mevzu yok artık... 90 lılarda bir avuç motorcu vardı istanbulda çoğuda birbirini tanırdı aynı mekanlara takılırdık gördümü illa selam verirdi yada verirdin vermesse küfür gibi sayılırdı.. ama bitti o devirler artık.. küçük şehirlerde uzun yolda falan olabilir.

istanbulda motorcu olanda olmıyanda motor sürüyor artık..
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Komşu komşuya selamı kesmiş,trafikte alamamışız çok mu
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ben full ekipman herkese selam veriyorum.

Uzun yolda herkes selam veriyo, karşılık veriyorum.

Pazar günleri Kemer'e gidip geldiğimde herkesle selamlaşıyoruz. Hatta bir seferinde altımda 125cc motor varken dönüşte 4 tane 4 silindirli kullanan arkadaşla beraber sürdük, beni bekleye bekleye geldiler.

Can-am kullanan bi abiyle bolca sohbet ettik yokda tanışıp.

Balıkesir dönüşünde sağanak yağmura yakalandım 50-55 yaşlarında KLE500 kullanıcısı bi abi saklanacak yer gösterdi, yağmurdan sonra kahve içtik bolca sohbet ettik.

Gibi gibi bir sürü anım var. Bendemi şeytan tüğü var bilemedim ama çok samimş ortamlara denk geliyorum.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da motosikletliler arasında kural gibi bir şey. Ben de hep selam veriyorum. Elle tabii ki, korna veya selektörle değil.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da motosikletliler arasında kural gibi bir şey. Ben de hep selam veriyorum. Elle tabii ki, korna veya selektörle değil.
    Avrupa da ise ayakla selam veriyorlar genelde

Türkiye de hafta içi günlük kullanan adamlar pek selamlaşmıyor , ama hafta sonu gezi amacıyla binen adamlar selam verir genellikle hatta sıklıkla , her iki amaçla kullandığım için bazen hafta sonu selam almaktan bıkkınlık gelebiliyor :D
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  tartışma kavga çıkartıcak yazılarınız tarafımca silinmiştir lütfen tekrar etmeyin
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    yamtareroglu ve yağızkoç05 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir ara bazı motorsiklet grupları kendi aralarında özel bir selamlaşma yöntemi arıyorlardı hatta onun konusunu ne diyorlar türkçe poll işte anketini yapmışlardı nasıl olsun diye.. birisi serçe parmağı çıkarın yola doğru biri yumruk kaldırın falan demişdi :D tabii bunlar aynı grup içi elemanların birbirlerini tanımaları için yapdıkları türde selamlaşma.. öyle türkiye geneli değil..

Mesela motorsiklet.net üyeleride kendi aralarında özel bir selamlaşma yöntemi geliştirebilir ben oyumu iki elimizi birleştirip M işareti yapmakdan yana kullanıyorum
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ara bazı motorsiklet grupları kendi aralarında özel bir selamlaşma yöntemi arıyorlardı hatta onun konusunu ne diyorlar türkçe poll işte anketini yapmışlardı nasıl olsun diye.. birisi serçe parmağı çıkarın yola doğru biri yumruk kaldırın falan demişdi :D tabii bunlar aynı grup içi elemanların birbirlerini tanımaları için yapdıkları türde selamlaşma.. öyle türkiye geneli değil..

Mesela motorsiklet.net üyeleride kendi aralarında özel bir selamlaşma yöntemi geliştirebilir ben oyumu iki elimizi birleştirip M işareti yapmakdan yana kullanıyorum
    Bir ara bu forumda da bir birimize nasıl verelim diye çok tartışıldı.O tarz parmak ile selamlama özellikle bölünmüş yollarda arada bariyer varken gözükmüyor dikkat çekmiyor.

Şu tarz ayak ile selamlama Türkiye'de çok sakat olay.Dengesizin biri yandan ayağınızı götürebilir yada bariyerlere yakınsanız sonrasını tahmin etmek istemiyorum.

En güzeli hızınız çok yüksek değilse normal şekilde sol elinizi kaldırıp selam vermek.Hem fark ediliyor hem eliniz kolunuz ayağınız motosikletin çok dışına çıkıp risk yaratmıyor.Ben genelde ya bu şekilde selam veriyorum yada uzun-kısa yapıyorum.

yağızkoç05 bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Choppercı dayılar ve enduroya binen havalı tiplere birkaç defa korna bastım. Karşılık gelmeyince kimseye korna basmıyorum. Korna basana karşılık veriyorum. Anlamadığım olay chopperci dayılar ve enduroya binen tipler genelde selam vermez.Herhalde yüksek cc ye binme havalarından dolayı kendinden küçük cc yi hor görmeleri
    Bunu okuduktan sonra "hadi ya" demiştim.

Bugün sahil yolunda bir chopper denk geldi. Dıt dıt yaptım. 3-4 saniye sonra cılız bir dıt sesi duydum. Sanırım o 4 saniye süresince kornanın yerini arıyordu
    Ama hakkını yemeyeyim, adam selama cevap verdi
    yağızkoç05 ve berat42 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Selamı,sabahı bilmemde ben yola ve trafige anca odaklaniyorum..

Dıtına dıt ulen...hesabı.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu okuduktan sonra "hadi ya" demiştim.

Bugün sahil yolunda bir chopper denk geldi. Dıt dıt yaptım. 3-4 saniye sonra cılız bir dıt sesi duydum. Sanırım o 4 saniye süresince kornanın yerini arıyordu
    Ama hakkını yemeyeyim, adam selama cevap verdi
    tam aksine cruisercı insanlar biraz daha genelde yaşça olgun gelenekselci insanlardır.. ve tam aksine çoğu doymuş görmüş geçirmiş insanlardır öyle hacim takınlatıları falanları filanları yoktur.. hepimiz 2 lastik üstündeyiz der geçerler.. sohbete oturdunuzmu çoğunun geçmişlerinde her tür ss enduro v.b motorları sürdüklerini yani her yoldan geçdikleri doyduklarını bir yaşamışlık doymuşluk olduğunu görürsünüz..

bende şu vardı zamanında bu vardı diye anlatırlar hikayeler.. onlar bu tip şeylere daha çok değer ve özen gösterir.. yok sen küçük hacimsin sen yüksek hacimsin ayrımı yapmazlar.. benim tanıdıklarım ve çoğunluk böyledir cruisercı tayfada ..

paralı zengin çok paralar vererek cruise alanlar var onlar motorcu değil paralarıyla hazıra konmuş ufak bir kesim.. bunu kötüleme amaçlı demiyorum gerçekden motorcu değiller yani motorda bir geçmişleri yok, çevreleri tecrübeleri bağlantıları yok. ya fırsatını imkanını bulamamışlar yada sonradan zengin olmuşlar içlerinde hep bir ukde heves kalmış gidip parayı basmıp almışlar... parayı basıp ekipmanları almışlar parayı basıp eğitimi almışlar.. yani her şeyi parayla yapmışlar o yüzden hazıra konmuş ufak bir kesim diyorum... güneşi gördülermi sahile inip bir kahve içip evlerine dönüyorlar zaten onlarında ben motorcuyum diye öyle bir iddaları yok.. sen öyle adama korna çalarsan o kornayı selam verdin olarak bile anlamaya bilir acaba hatalı bir şeymi yapıyorumda bu bana korna çalıyor diye düşünebilir..

Bunu arkadaş cruisercılardan lafı açdığı için yazdım çünkü uzun yıllar içlerinde kaldım halada görüşürüm çoğuyla çok güzel insanlardır..
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Memlekette asansöre biniyorsun, herkes duvarı seyrediyor. Kafede oturuyorsun, herkesin elinde bir telefon - kafayı kaldırmıyor. Toplu taşımada millet uyuyor numarası yapıyor veya camdan tünelin cidarını seyrediyor. Kimsenin kimseye tahammülü yok; sevgisi, saygısı zaten yok. Yolda biri bayılsa numara mı yapıyor, para tırtıklamaya mı çalışıyor bilemiyorsun. Herhangi bir cihazın / hizmetin önünde sıraya girmeyi beceremiyoruz, illa ki birileri aradan kaynak yapıyor. Örnekleri çoğaltabilirim - ama sosyal yaşantımız, toplumsal iletişimimiz maalesef diplerde geziyor.. Arada bir birkaç günlüğüne/haftalığına Avrupaya çıktığım oluyor, dönüşte ciddi adaptasyon sorunu yaşıyorum. Ülkemi beğenmemek değil, bilakis çok seviyorum; sadece insanlarımızın bu kadar birbirinden uzaklaşmış olması üzüyor beni.
    Konumuza dönecek olursak, motorda yol müsaitse muhakkak selam veriyor ve alıyorum. Bu ritüelin mümkün mertebe devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    kafayla selam verip geçmek yeterli ve güvenli

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:34 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullandığım motor trafikte çok az, o nedenle yolda gördüm mü sevinçten ayı gibi kornaya basıyorum, adamlar da irkiliyor.
    🤣🤣🤣🤣 çok güldüm
    tommygun ve yağızkoç05 bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sanırım Chopper kullananlar pek selam vermiyor demiştik.

Bugün Bahçehir önünde Tem otoyolda beni sollayan iki chopper ayrı ayrı selam verdi.

Dönüş yolunda montumu düzeltmek için kenara çektiğimde başka bir chopper selam verdi.

Yanıldık mı nedir?
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım Chopper kullananlar pek selam vermiyor demiştik.

Bugün Bahçehir önünde Tem otoyolda beni sollayan iki chopper ayrı ayrı selam verdi.

Dönüş yolunda montumu düzeltmek için kenara çektiğimde başka bir chopper selam verdi.

Yanıldık mı nedir?
    Bence forumu takip eden bazı arkadaşların konuya hassasiyetlerinden kaynaklı olabilir
    ufoz ve yağızkoç05 bunu beğendiler.
    ...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)