Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

artık kimse birbirne selam vermiyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Şehirler arası seyahatlerde yolda karşılaştığım motosiklet sürücülerinin bir çoğuyla korna, selektör, baş sallaması, el kaldırması v.b. duruma göre selamlaşıyoruz yıllardır. Bu hiç değişmedi. Herhangi bir eksilme de görmedim oranda kendi açımda.

Fakat iş İstanbul veya büyük şehirlerde işe gidip gelmek için veya belirli bir yere, belirli bir iş için gitmeye varınca, o selamlaşma ritüeli kalkıyor ortadan. Ben İstanbul'da kullanırken birisi bana korna ile selam verse, noluyor lan diyorum. Plakam mı düştü, çanta mı açıldı, yoksa yavaş mıyım, hızlı mıyım, yerde bir şey mi var bin tür şey geçiyor aklımdan. O sebepten şehir içinde selam vermem, (verene karşılık bittabi veririm.) şehirler arası yollarda hiç atlamam. Garip bir alışkanlık oldu.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Bu selamlaşma işi nerede olduğunla çok alakalı. Şehir içinde sıkışık trafikte vs. korna çalıp selam vermenin hiç manası yok. Ama sahil yolunda, şehirden biraz uzakta, göz göze gelinen rahat anlarda vs. selamlaşmak gayet güzel bişey.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bende aynı senin gibi düşünüyordum. İlk başlarda şehir içinde gördüğüm motorlara arada selam veriyordum ama karşılık yoktu. Bi gün Kemere gidip geldim, neredeyse yolda gördüğüm her motorcu selam verdi. Şehir içinde bence yanlış anlaşılmaya müsait bişi korna.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafiğe yoğunlaştığımdan alamıyorum bende. Lan bu kimdi diye aklıma deli soruların gelmesini engelliyorum. trafikte herşey saniyelik gelişiyor dikkatedelim selam verelim derken sela verilmesin..
    yağızkoç05 ve Tengri bunu beğendiler.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Choppercı dayılar ve enduroya binen havalı tiplere birkaç defa korna bastım. Karşılık gelmeyince kimseye korna basmıyorum. Korna basana karşılık veriyorum. Anlamadığım olay chopperci dayılar ve enduroya binen tipler genelde selam vermez.Herhalde yüksek cc ye binme havalarından dolayı kendinden küçük cc yi hor görmeleri
    Selam kardeşim ✋

Motosikleti
    Honda Crf 250 L
    Bende bi süre selam alıp verirdim simdi kimseye vermiyorum herkesin yaşadıgı gibi Ama olması gereken selam alıp verilir bazıları demiş allah başka dert vermesin diye insanlar artık dışarıda birbirilerine düşman gibi bakıyo herkesde bi öfke bi sinir insanlıgımızı unutuyoruz.insanlara günaydın diyin her an gibi bir insanın yapması gerken şeyleri yapın karşınızdaki insanın size nasıl garip baktıgını görüceksiniz gerçekten çok zor degil 2 korna calıp selam vermek

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bu selamlaşma özelliğimizi kaybetmeyelim arkadaşlar. Çok güzel bir şey.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Allahın selamıdır.. Sellektörümü yaparım... Selamımı alır almaz hiç bakmam... ilgilenmem.. sende öyle yap.. ego yapma... Selamı adam da sana karşılık versi diye veriyonsan verme zaten...o selamlamak değil ego tatmin etmek
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zaman yolda gördüğüm fark ettiğim motorculara selam vermeye,fark edersem verilen selamı almaya özel bir çaba gösteriyorum.Ama bazen bütün dikkatinizi yola verdiğinizde size selam verildiğinin çok geç farkına varıyorsunuz.Son anda selam veriyorsunuz ama iş işten geçiyor.Bu olay defalarca başıma geldi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ehliyetsiz 50cc'ler çoğaldı, mertlik bozuldu.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Choppercı dayılar ve enduroya binen havalı tiplere birkaç defa korna bastım. Karşılık gelmeyince kimseye korna basmıyorum. Korna basana karşılık veriyorum. Anlamadığım olay chopperci dayılar ve enduroya binen tipler genelde selam vermez.Herhalde yüksek cc ye binme havalarından dolayı kendinden küçük cc yi hor görmeleri
    Enduroya binen tipler derken gs'ci tayfayı ve muadillerini kastediyosun sanırım dostum.
    Hani öyleyse eğer, gs Enduro değil, hele arazi yüzü görmemiş "TOURİNG" süren adamlar endurocu hiç değil
    Onun dışında hakkıyla arazici olan, motorunun her köşesinde çamur toz toprak bulunan tayfaya selam verdiğinde almayacağını sanmıyorum.
    Uzun yıllardır bahsettiğim tayfanın içindeyim, Türkiye genelinde enduro sevdalısı olan zibilyon tanıdığım insan var, 1 tane "CC artisti" olana denk gelmedim.
    Samimi söylüyorum bunu.
    İstisna olana dahi denk gelmedim.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu iş genelde uzun, sehirler arası, uluslar arası yollarda %90 işlemektedir, zaten içgüdüsel olarak selam verme gereği hissediyorsun, şehir hayatında cbf'e binen kuryenin imanı gevremiş iş yetiştiricem diye, sağını solunu şaşırmış adamdan beklenti içerisine girmek ne derece doğru olur bilemem.
    telike bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    motosikleti zevk için kullananlar selamlaşabilirler, özellikle uzun yolda hoş oluyor; ama su bayisinin servis yapan yamağına da her gördüğünüzde selam verecek/alacak halimiz yok.
    Bu arada motorda el kaldırarak selam verilmez, yere yapışma riski vardır.. en uygunu selektör yapmak ya da çok kısa bir dıt'tır..
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti zevk için kullananlar selamlaşabilirler, özellikle uzun yolda hoş oluyor; ama su bayisinin servis yapan yamağına da her gördüğünüzde selam verecek/alacak halimiz yok.
    Bu arada motorda el kaldırarak selam verilmez, yere yapışma riski vardır.. en uygunu selektör yapmak ya da çok kısa bir dıt'tır..
    olmadı hocam bu.
    yamtareroglu bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu an motorum yok olduğu zaman verirdim yerine göre . Şimdi de hondaci gençler selam veriyor nedense . Bazen sıkışık trafikte veriyorlar anlamıyorum el selami veriyorlar .
    Trafikte olmaz o iş

Cswi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 09
    Birgün Kütahya Simav'dan Izmır'e dönüyorum. Kullandigim motorda öyle kötü bi motor değil Mt09 Turuncusundan farkedilmeme şansın yok. Uşak organize saniyasini geçince yol hafif sola döner tam orada radar olur bilen bilir. 90 la tin tin gidiyorum. Aynadan bi motorlu gördüm tahminen hızı 180 falandı ayrica varlığım onun hiç umrunda değildi bastı geçti. Yani adam selam vermek zorunda degil. Rahmetli Mustafa Apul hocam Transalp kullanırdı hep derdi 'Bmw liler bize selam vermez. Bunları virajda geçecen' Yattığı yerler nurdan olsun tanıdığim en kral motorcudur.
    Herneyse radarı geçtikten sonra Güre tarafında yakaladım ama çok yaklaşmadım uzaktan takip ediyorum fiyakaliyi. Çünkü biraz ileride Çataltepe geçidi var 😉 Benim lastiklerimde de iz yoktur bu arada (anlayan bi gülümsedi şuan hissediyorum) 😊
    Tam bunu virajların başladığı yerde geçtim hizida az değildi 190 la yokuş tırmanıyor fiyakalı. Ilk iki üç viraj çok zorlamadım baktım yakalamaya çalışıyor biraz heveslendirdim sonra verdim ayarı.
    Neyse ben virajları bitirdim son viraj saldım motoru 6.nci vites 80 'le gidiyorum koydum ayakları koruma takozlarına 3-4 dakika sonra baktım geliyor bizim fiyakalı acaba şimdi ne yapacak diye merak etmiyor değildim açıkçası. Solumdan geçti ama ne geçti neredeyse kornası patlayacak nasıl basıyor nasıl selam veriyor anlatamam. Sanırım arkadan beni izlerken çok zevk aldı ki sol elini yukarıya kaldırdı yumruk yapip 'harikasın dostunu der gibi elini sallıyordu. Tabiki bende bu BMW'li abimizin selamına karşılık vermedim. Sonuç itibariyle yolumda giden bi motorcuyum. Almak zorunda mıyım hayır ama verdiririm.
    Biraz ukalaca oldu ama hakedene böyle arkadaşlar selam alın selam verin. Motor sürmenin en keyifli yanlarından birisi budur. Tabiki selam verip vermemek size kalmış bişey ama size selam vereni mahcup etmeyin. Saygılarımla.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C - RR Daytona 250
    Aydın'da Işıklarda duruyoruz yelek var diye adam yanımıza yaklaşmıyor, korkuyor mu, yoksa muhattap olmak mı istemiyor anlayamıyorum... Her seferinde ben hal hatır soruyorum artık... Geçen gün bir tanesine denk geldim Keeway Cruiser 250 tipi bir motor, yeni sanayi kavşağında ışıklarda yanına yaklaştım, "Kardeş selam, Mehmet ben" dedim.. Daha cümle bitmeden herif kırmızı ışıkta kaçtı gitti amk... Çözemedim...

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Ben selamlaşmaya cok hevesliyim. :D Selam verince seviniyorum. Zaten birbirine yolda gulumsemeye cekinen insanlariz bari selamlasma kalsaydi.
    Eşim de herkese selam verir bi kere virajin icinde el selami verirken yere yapisiyorduk sagolsun. Abartmadan selamlasalim :D
    yamtareroglu bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Büyük zaman diliminde 110luk scooterımı kullanıyorum. Kimse sallamıyor. Exc yi garajdan çıkartırken herkes pür dikkat. Herkes selam veriyor kafa sallıyor arabadakiler bile. Ulan küçük motora niye vermiyonuz. Selamı alsam kendime hakaret etmiş gibi oluyorum. Almasam götü kalkık bunun belli diyolar. Ben de sadece kadınlar ve çocuklardan selam alıyorum ahflajldah ya scooterla görünce sallamayan adamlar exc nin sesini duyunca açılıyor. Ayıptır o da motor bu da motor. Kimse altındaki hacme güvenmesin.
    ahe bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakınız bunu bir vlogumda da bahsetmiştim. Selam vermek bir motosiklet kültürüdür. Aynı bir müslümanın diğerine selam vermesi gibi. Ama siz bunu ben selam veriyorum oda bana versin diye kornaya basıyorsanız zaten bir motosiklet kültürünü yapmıyor egonuzu tatmin ediyorsunuz. Sen eğer kültürü yaşamak istiyorsan kornana basar geçersin böylece kendi kültürünü yaşatmış olursun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)