Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sena 20S intercom almayı düşünüyorum. Tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar

Sena 20S Bluetooth interkom almayı düşünüyorum. Kullananlar varmıdır birkaç soru sormak isterim.

Sena bildiğim kadarıyla piyasadaki en iyi interkom sistemini üretiyor. Kullananlara soracak olursam ses şiddedi nasıl? Benim eski kaskımda 6 Riders'in interkom sistemi var hala kullanıyorum gerçi. Fiyatına göre çok iyi çünkü aldığım zaman 125 liraya gelmişti. Şikayetim genel olarak söylemek olursa yüksek hızlarda müzik sesinin rüzgar sesine göre baskınlığını kaybedip etkisini yitirmesi. açıkçası 100 km ve üzerinde dinlediğimden pek birşey anlamıyordum. Kaskın elbette etkisi vardır ama interkom sistemininde etkisi büyüktür diye düşünüyorum. Bu yüzden hazır motomax'da indirimde varken almayı düşündüm. Neredeyse yurtdışı fiyatına geliyor. Tabi alabilirsem eğer..

Diğer bir şikayetim ise interkom üzerinden müziği dururup ileri geri alamamam. Buna çok ihtiyacım oluyor. Şuanki sistemde interkom üzerinde telefonun genel kontrollerini yapamıyorum.

Kullananlara sormak isterim. Tavsiye edermisiniz? Yada şunu alma bunu al diyebileceğiniz bir ürün var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sena'yla bir tecrübem yok, BT S2 interkom kullanıyorum. Ama şu alıntıya takıldım:

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    Kullananlara soracak olursam ses şiddedi nasıl? Şikayetim genel olarak söylemek olursa yüksek hızlarda müzik sesinin rüzgar sesine göre baskınlığını kaybedip etkisini yitirmesi. açıkçası 100 km ve üzerinde dinlediğimden pek birşey anlamıyordum.
    Gürültüyü, gürültüyle bastırmak istiyorsunuz. Kulağınıza yazık derim. Zaten motosiklet kulaklara yeterince zararlı, bir de müzik sesiyle zararı arttırmayın bence.

Ben de aynı şekilde 100'ün üzerinde müzik dinleyemiyordum, hele şehir dışında müziği duymuyordum bile. Motomax'tan "Alpine Motosafe Tour" tıkaçlarını alıp sorunu çözdüm. Rüzgar ve yol sesi gibi düşük frekanslı gürültüleri filtreliyor, müziği duyabilir hale geliyorsunuz.
    Forumdan bir arkadaş "Nonoise" markasını önermişti. Kağıt üstünde Alpine'dan daha iyi gözüküyor, onu da alabilirsiniz.
    khaledome bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250

Motosikleti
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sena'yla bir tecrübem yok, BT S2 interkom kullanıyorum. Ama şu alıntıya takıldım:

Gürültüyü, gürültüyle bastırmak istiyorsunuz. Kulağınıza yazık derim. Zaten motosiklet kulaklara yeterince zararlı, bir de müzik sesiyle zararı arttırmayın bence.

Ben de aynı şekilde 100'ün üzerinde müzik dinleyemiyordum, hele şehir dışında müziği duymuyordum bile. Motomax'tan "Alpine Motosafe Tour" tıkaçlarını alıp sorunu çözdüm. Rüzgar ve yol sesi gibi düşük frekanslı gürültüleri filtreliyor, müziği duyabilir hale geliyorsunuz.
    Forumdan bir arkadaş "Nonoise" markasını önermişti. Kağıt üstünde Alpine'dan daha iyi gözüküyor, onu da alabilirsiniz.
    Kulak tıkaçları kullanmayı pek sevmiyorum açıkçası. Birkaç çeşit kullanmıştım ama bir süre sonra beni rahatsız ediyor. Hele kulaklık hiç takamıyorum. Direk kulağımda ağrı yapıyor.

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eski kaskımda zaten bu interkom sistemi var. Sökmek istemiyorum. Onu zaten 3 yıldır kullanıyorum. Yeni kask için bir interkom sistemi döşeyeceğim. Merak ettiğim SENA nın kullanıcı yorumları.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Sena hiç kullanmadım, orjinal shark kullandım, şimdi ise scala rider g9x kullanıyorum çok memnunum, voice control cidden bluetooth'un en önemli özelliğiymiş, olmayanlar bence ne olursa olsun dikkat kaybı yaşıyorlar, bluetooth için elle kumanda her zaman motorda risk, intercom'u da bir arkadaşla arada kullanıyoruz, nadir kopmalar olsa da gayet iyi, uzun mesafeler çekiyor, düz yolda 1 km ye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Müzik için de ses yüksekliği benim gürültülü nolan n87'de bile gayet iş görüyor.

Motosikleti
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sena hiç kullanmadım, orjinal shark kullandım, şimdi ise scala rider g9x kullanıyorum çok memnunum, voice control cidden bluetooth'un en önemli özelliğiymiş, olmayanlar bence ne olursa olsun dikkat kaybı yaşıyorlar, bluetooth için elle kumanda her zaman motorda risk, intercom'u da bir arkadaşla arada kullanıyoruz, nadir kopmalar olsa da gayet iyi, uzun mesafeler çekiyor, düz yolda 1 km ye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Müzik için de ses yüksekliği benim gürültülü nolan n87'de bile gayet iş görüyor.
    Sena da da benzer özellikler var sanırım. Ben yolda giderken telefondan menüye girip müzik felan değiştiriyorum, Arama felan yapıyorum Voice Control büyük lüks şuan benim için.
    www.arectron.com

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    6 riders ın hangi modelini kullandığınızı bilmiyorum, ancak bende Vnetphone marka bi 6 kişilik versiyonu var ve sesi gayet yeterli.
    100 km/s üzerinde duyulmadığı doğrudur, ki doğru olanı da budur. 100 km/s üzerinde duyabileceğiniz bir sesi şehiriçi trafikte dinlemeye kalkışsanız sağır olabilirsiniz. bence çok yüksek sesli bir kulaklık almak çok da mantıklı değil.
    bu arada sena nın interkomlarında konferans özelliği olanlar haricinde düz modellerine o kadar para vermek bence gereksiz.
    ayrıca görüşme yapacağınız diğer kişilerde de sena olması gerekli bu konferans özelliği için bildiğim kadarıyla.
    sonuç itibariyle, çok elzem değilse boşa masraf gibi görünüyor bence.

Motosikleti
    xsr 900
    interkom üzerine çok model denedim, çinlileri de kullandım.
    genel olarak yorumum sena'nın bu işte kral olduğu.

şu an scala cardo kullanıyorum memnunum ama bütün beraber bindiğim ekip scala kullanmasaydı bende sena kullanırdım.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Motor üzerinde nasıl müzik dinleyebiliyorsunuz?Büyük cesaret kesinlikle...

Motosikleti
    @LynXMaSTeR Benim kullandığımda seninkine benziyor yapı olarak. Hatta aynısı diyebilirim. Muhtemelen sadece markası farklıdır.

Sanırım senayı satın alacağım. Motomax'da indirim varken kaçırmak istemiyorum. Türkiyedeki Emsallerine göre yarı fiyatına. Hatta yurdışından bile uyguna geliyor.

Cevap yazan arkadaşlara Teşekkürler

Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor üzerinde nasıl müzik dinleyebiliyorsunuz?Büyük cesaret kesinlikle...
    Emin ol arabada müzik dinlemek kadar güvenli Korkarak yaşayamazsın. Biraz cesur olmak gerek
    www.arectron.com

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    imkan varsa cardo kullanın hem sar değerleri çok düşük hemde kaskın üzerinde kapladıkları alan çok daha ufak senanın en üst segment cihazıyla cardonun ayrıntılı test videoları youtube üzerinde mevcut
    En basit videolarından su geçirmezlik ve telefona bağlanma özelliklerini paylaşıyorum yayınlayan kanalda farklı videoları mevcut. İki marka arasında uçurum olduğu ortada. İmkanınız varsa cardo alın eğer pahalı gelirse hiç senaya o parayı vermeyin ucuz bi cihazla devam edin...

Her iki cihazda da herkesin dediği gibi yazzılı özellikler tabiki aynı.. sesli komut olsun ortam gürültüsüne göre ses azaltma vs Dış gürültüyü kesme gibi. Fakat uygulamada senanın üzerinde yazılan özellikler vasat derecede. Cardo bu konuda çok daha başarılı hiç değilse içine olsun diye özellik eklenmemiş her fonksiyonu çok daha başarılı çalışıyor. Birde cardonun son 2 senedir ses sistemleri ve kulaklıklarını JBL yapıyor diye biliyorum.

Çok büyük bir dipnot piyasada satılan interkomları rasgele alıp kullanmayın. Bluetooth cihazlarındaki sar değerleri inanılmaz bir bluetooth değerine sahip. Büyük markalardaki bu değerler kabul edilebilir derecede fakat gidipte 6 riders kn master tarzı ürünleri kafaya takmadan önce iyi düşünmek gerek sürekli beyin üzerinde çalışan ve ciddi radyo frekansına sahip ürünler..

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @LynXMaSTeR Benim kullandığımda seninkine benziyor yapı olarak. Hatta aynısı diyebilirim. Muhtemelen sadece markası farklıdır.

Sanırım senayı satın alacağım. Motomax'da indirim varken kaçırmak istemiyorum. Türkiyedeki Emsallerine göre yarı fiyatına. Hatta yurdışından bile uyguna geliyor.

Cevap yazan arkadaşlara Teşekkürler

Emin ol arabada müzik dinlemek kadar güvenli Korkarak yaşayamazsın. Biraz cesur olmak gerek
    Vites geçip geçmediğini anlayamam ben şahsen motorun sesini duymadan çünkğ vites göstergem yok.Bu yüzden temkinli yaklaştım.
    Kazasız, belasız, hayırlı sürüşleriniz olsun.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites geçip geçmediğini anlayamam ben şahsen motorun sesini duymadan çünkğ vites göstergem yok.Bu yüzden temkinli yaklaştım.
    motor sizi tepmeye başlayınca anlarsınız vitesin geçmediğini :D

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bide yabancı forumlarda şöyle bişi duymuştum Sena'larda akşam bırakıp sabah sarjtan çıkaramıyorsun bataryası bozuluyormuş.

Kanji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 CBR 600RR
    Bende 20s Evo var, tavsiye ederim. Ses şiddeti güzel, müzik sürdür ileri geri al, müzik kapat radyo aç, frekans değiştir hepsini tek bir tekerlek üzerinden yapıyorsun, alışmak biraz zaman alıyor ama alışınca güzel. Ben artçıma beraber kullanıyorum, gayet başarılı
    "Strive for perfection in everything we do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it. Accept nothing nearly right or good enough."
    Henry Royce

Motosikleti
    Bende Sena 20S aldım. Bakalım bugün gelir muhtemelen.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    @Kanji, 20S Evo için inceleme yazısı şeklinde bir şeyler yazabilir misiniz? Artıları eksileri, bu kadar yıldır kullanım neticesinde tecrübelerinizi aktarırsanız güzel olur. Pili ne durumda? Yıllar içinde şarj performansında belirgin düşüş oldu mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)