Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır motor alırken pazarlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam, sıfır motor alırken bayiilerden filan pazarlık yapıyor musunuz? ne kadar düşüyorlar genelde ya da fiyat düşürüyorlar mı hiç? deneyimlerinizi alalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsi gözlemimdir:

Vade farksız - senetli - fark olmadan tarzında taksitlendirme yapan yerlerin hepsi öncesinde o farkı eklemiş olduğundan peşin alımlarda indirim yapıyor.

Rks 150r yanlıs hatırlamıyorsam yazın sıfır fiyatı 12 taksite kadar fark olmadan 5400 lira idi, peşin dedim 4950 e kadar inmişti.

Evet genelde ülkede herşeyin gerçek fiyatı üstüne otomatik pazarlık payı ekledikleri için bende acaba pazarlık etmeden alırken salak gibi gerçek fiyatının üstüne mi alıyoruz diye düşünüyorum

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı czi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet genelde ülkede herşeyin gerçek fiyatı üstüne otomatik pazarlık payı ekledikleri için bende acaba pazarlık etmeden alırken salak gibi gerçek fiyatının üstüne mi alıyoruz diye düşünüyorum
    Ben 0 km 2014 aralık ayında pcx 150 aldım adamlar nemrut gibi tüm pazarlık çabalarıma rağmen kuruş inmediler internet fiyatından aldım.ister al ister alma hatta renk beyaz istemiştim kalmadı füme var dediler. Neyse biri almamış beyaz ı sonradan beyaz alabildim.Aynı şekilde 0km xmax 250 2016 model i 2017 yılının eylül ayında almama rağmen adamlar yine indirim yapmadı satılmazsa dursun kenarda modunda. Yani japonlar pazarlık yapmıyor genel anlamda.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    fiyatına göre indirim yapıyor 15 binlik motora 1-2 bin indiriyor üstüne kar ediyor

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabı kı hele keş para alacaksam adamın iliğiğni kemıgını emiklerım .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla sym bajaj kawasaki yamaha gibi motorlar aldık.hiç biride gerçekten arabalardaki gibi bir pazarlık mümkün olmadı.sen yine pazarlığını yap aksesuar taktırt ,ilk bakımı hediye etsin yada plaka ruhsata karışmam gibi farklı seçenekleri sür satıcının ve markanın durumuna göre.atıyorum 30 bin motorsa 29a genelde hiç bir firma vermiyor heleki piyasası olan bir motor alıyorsan.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İyi markalarda öyle bir şansın yok. Eğer kampanya yoksa web sitesinde ilan edilen liste fiyatından alırsın.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Pazarlık yapabilmek bir yetenek, bende maalesef o yetenek hiç yok. Çok kek bir müşteriyimdir. İlk motoru alırken bir tanıdık da benimle geldi sağolsun, bayinin kafasını ütüledi.Adamlar ambale oldu, 4800 TL.lik motoru 4000'e aldık bir de adamlar dizlik falan hediye ettilerdi.
    srknsnyz, sutlusoda ve Stock Sever bunu beğendiler.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Tüm motorlarını sıfır aldım.Hemen resmi rakamları vereyim.Ama sadece nakitte yapıyorlar.
    Yamaha’nın iskontosu %1,5.
    Bajaj’ın %5
    Honda %1-%2 arası

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Geçen açılan Benelli konusu net örnek. Adamlar 9bin lira indirim yapmışlar kampanya olarak. Gerisini konuşmaya gerek yok.

Arkadaşlar selam, sıfır motor alırken bayiilerden filan pazarlık yapıyor musunuz? ne kadar düşüyorlar genelde ya da fiyat düşürüyorlar mı hiç? deneyimlerinizi alalım
    Nakit alacam dediğimde hep liste fiyatından daha indirimli aldım. Kredi ile bile alsam tüketici kredisi kullanarak aldım ve bayiiye nakit ödediğim için yine indirimli aldım.
    Bazen İstanbul değilde Anadolu'da bir bayiiden alınca da İstanbul'dan daha ucuza alınabiliyor.
    Zamanında crf250 rally için 3 bayiiden anahtar teslim fiyatlar almıştım nakit için. Liste fiyatı 23000 idi, ilk bayii 21.500, ikinci bayii,21.000, üçüncü bayii ise 20 bine bırakırım demişti. Ben elimdeki motoru satamamıştım, adamlar 1 ay sonra geriye aramıştı alacak mısınız diye.
    Anla işte.

Şu aralar nakit alacak olan sıkı pazarlık ve farklı bayiilerden fiyatlar alarak istediği fiyata alabilir, satılmıyor çünkü doğru düzgün.

2015'de otomobilimi alırken sora sora 4. bayiiden kampanyalı liste fiyatından 7000 tl daha azına fiyat almış, bayii de bir 1000tl'likde aksesuarı hediye ettirmiştim.(Tabii 2015 Aralık'tı ve 2018 modeller geleceği için satmanın peşindeydiler, son 2 sıfır arabamı Aralık'ta aldım bu şekilde)

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nakit alacam dediğimde hep liste fiyatından daha indirimli aldım. Kredi ile bile alsam tüketici kredisi kullanarak aldım ve bayiiye nakit ödediğim için yine indirimli aldım.
    Bazen İstanbul değilde Anadolu'da bir bayiiden alınca da İstanbul'dan daha ucuza alınabiliyor.
    Zamanında crf250 rally için 3 bayiiden anahtar teslim fiyatlar almıştım nakit için. Liste fiyatı 23000 idi, ilk bayii 21.500, ikinci bayii,21.000, üçüncü bayii ise 20 bine bırakırım demişti. Ben elimdeki motoru satamamıştım, adamlar 1 ay sonra geriye aramıştı alacak mısınız diye.
    Anla işte.

Şu aralar nakit alacak olan sıkı pazarlık ve farklı bayiilerden fiyatlar alarak istediği fiyata alabilir, satılmıyor çünkü doğru düzgün.

2015'de otomobilimi alırken sora sora 4. bayiiden kampanyalı liste fiyatından 7000 tl daha azına fiyat almış, bayii de bir 1000tl'likde aksesuarı hediye ettirmiştim.(Tabii 2015 Aralık'tı ve 2018 modeller geleceği için satmanın peşindeydiler, son 2 sıfır arabamı Aralık'ta aldım bu şekilde)
    Valla ben bir çok bayii yi aradım hem honda hem yamaha adamlar sanki satmak istemiyormuş gibi konuştular :D telefonda bilgi alırken bile böyle isteksiz isteksiz cevap vermeler filan. Yani sanmıyorum ben çok satamadıklarını

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabı kı hele keş para alacaksam adamın iliğiğni kemıgını emiklerım .
    Para varsa yancikta...
    Pazarlik olur her ortamda..

Cilgin pazarlik yaparim,ümüğünü yirim..

Az daha zorlayarak akraba cikmaya kadar gider muhabbet..
    srknsnyz ve gogozh bunu beğendiler.

Gönenç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS200(ESKİ),CBR500R(ESKİ),CBR650F
    2017 Ekim ayında Ankara'da bayiden 0 km 2017 model Honda CBR650F aldım.Fiyatı 43.500 TL idi ve pazarlık konusunu bile ısrarlı olarak açmadan ne olur en son dedim 40.000 TL düzlerim dedi ve aldım.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Bayiler distribütörden belli bir iskonto ile alırlar. Tabi bu iskontoyu bilemeyiz ama şansınızı zorlayın derim. Ki onlar da hedeflerini tutturmak ve para kazanmak için satmak istiyorlar bunları göz önünde bulundurunuz.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Kardesim yaklasik 2 ay önce, nakit alımda 10,600 Tl satılan Honda cb125f modelini pazarlikla, nakit olarak 9750Tl ye aldı. Eger nakit alcaksaniz ayni motoru satan bir cok bayi ile iletişime gecip pazarlik yapmak ise yarayabilir

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Valla ben bir çok bayii yi aradım hem honda hem yamaha adamlar sanki satmak istemiyormuş gibi konuştular :D telefonda bilgi alırken bile böyle isteksiz isteksiz cevap vermeler filan. Yani sanmıyorum ben çok satamadıklarını
    Bende esnafım telefonda pazarlık yapmam hatta terslerim. Bıktım çünkü. Adamlarda bıkmıştır.

Acil bi ödeme olur. İşler kesattır. Öyle durumlarda esnaf pazarlıkta yumuşar. Yazın işler iyiyken pazarlıkta ayağımı direrdim. Kışın iş yok müşteri kaçmasın diye tersleyemiyorumda. Her esnafta bu tip durumlar vardır. O yüzden bikaç bayiye sormakta yarar var. Paraya doygun adama denkgelirsen kuruş inmez.
    mgora bunu beğendi.

Motosikleti
    triumph tiger 1200-suzuki gsx s1000A-yamaha tracer
    Ben iki motordan toplam 8bin 500 tl indirim motorun birine 2500 tl lik aksesuar ötekinede aksesuarlarda yüzde 40 indirim artı ilk bakım hediye aldım 🤫👹💪🏻

Ya valla 50.000 TL'lik motoru 46.000 TL'ye alan arkadaşım var. Bence denenmeli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)