Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kask aldım ve beden sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Dostlar selam, yurtdışından arkadaşıma Bell Qualifier marka-model kask sipariş ettirdim. Ancak M beden kafama biraz büyük geliyor, sağ sola çok rahat oynamasa da, kask kafamda aşağı yukarı rahatça oynuyor. Forumda daha önce yazılmış-çizilmiş şeylere baktığımda iade et, yenisini al önerisini duydum en doğru olarak. Ancak benim öyle bir imkanım yok ve kask elimde. Herhangi bir uğraş vermeye gerek var mı, yoksa burada satış mı yapmalıyım sizce?

Kask bu : www.motosikletaksesuarlari.com/Bell-Motosiklet-Kaski-Qualifier-Command-Mavi-Kirmizi-Sari_43943.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu tür kaskları almadan önce
    yapılmasının onaylamasamda şöyle yapman gerekiyordu.
    aynı kaskı satan firmaya gidip kaskları alacakmış gibi denemek. orada kafana uyan kaskın bedenini not edip yurt dışından öyle kask almak.
    zebercet ve Shrieker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    yani bide buf tak kafana öyle dene.marka marka 1 cm fark ediyor givi L kullanırken buf takıyordum hjc L aldım buf takamıyorum oldukça sıkı geliyor.eğer buff takınca çeneden vs oynamıyorsa bence kullanılır.sıkmadığından gevşeme durumuda olmaz.
    zebercet bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    eğer az bi şey büyükse en güzeli balaklava takmak. o zaman daha sıkı olur. ya da satabiliyorsan satmak da alternatif.
    zebercet bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bendede qualifier var anlamadığım pahalı bir kask değilki niye yurtdışından aldın.. 600-700 tl ye piyasada dolu var hatta kastırsan elinde son seri kalmış tüketmek için 550 tl ye falan verenler bile bulursun..

yurtdışı fiyatıda 100-110 dolar civarı hadi osu busu 600 tl de .. Türkiye fiyatıyla kafa kafaya nerdeyse.. ne gerek varki yok madem alıcaksın yurtdışından ona değicek bir kask alsaydın hani türkiyede çok pahalı ama yurtdışında fiyatı çok uygun bir kask misal arai tarzı.. agv nin üst serileri shoei suomy schubert v.b ..

satsanda zarar ediceksin ikinci el qualifer kimse 400tl den fazla vericeğini şahsen sanmam sıfır fiyatı ortada adam 50 -100 tl daha kadar sıfırını alır zaten.. sıkıntılı bir durum.
    zebercet bunu beğendi.

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tür kaskları almadan önce
    yapılmasının onaylamasamda şöyle yapman gerekiyordu.
    aynı kaskı satan firmaya gidip kaskları alacakmış gibi denemek. orada kafana uyan kaskın bedenini not edip yurt dışından öyle kask almak.
    Aslında dediğiniz şekilde yaptım, S beden istedim yanlış sipariş sonucu oldu. İade etmeye de vakit kalmamıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani bide buf tak kafana öyle dene.marka marka 1 cm fark ediyor givi L kullanırken buf takıyordum hjc L aldım buf takamıyorum oldukça sıkı geliyor.eğer buff takınca çeneden vs oynamıyorsa bence kullanılır.sıkmadığından gevşeme durumuda olmaz.
    Evet diğer bir alternatifim de buff-balaklava almak, deneyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede qualifier var anlamadığım pahalı bir kask değilki niye yurtdışından aldın.. 600-700 tl ye piyasada dolu var hatta kastırsan elinde son seri kalmış tüketmek için 550 tl ye falan verenler bile bulursun..

yurtdışı fiyatıda 100-110 dolar civarı hadi osu busu 600 tl de .. Türkiye fiyatıyla kafa kafaya nerdeyse.. ne gerek varki yok madem alıcaksın yurtdışından ona değicek bir kask alsaydın hani türkiyede çok pahalı ama yurtdışında fiyatı çok uygun bir kask misal arai tarzı.. agv nin üst serileri shoei suomy schubert v.b ..

satsanda zarar ediceksin ikinci el qualifer kimse 400tl den fazla vericeğini şahsen sanmam sıfır fiyatı ortada adam 50 -100 tl daha kadar sıfırını alır zaten.. sıkıntılı bir durum.
    Açıkcası bütçem buna yetiyordu başka pek bi açıklaması yok. Kısmetse sonraki kasklarım daha iyi marka-model olabilir. 500 TL gibi bir ücrete belki satabilirim diye düşünüyordum, sonuçta jelatinleri vs. üzerinde.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kaskı kafana takıp, kayışı sıkıca bağlayıp, bir elinin avuç içini tam kaskın arkasına yerleştirip ileri doğru ittirince, diğer elinin serçe parmağını kask ve alnın arasındaki boşluktan geçirebiliyor musun ? Peki işaret parmağın geçiyor mu ? Bunlara bak. Geçiyorsa o kask sana büyüktür.

Bu durumda o kaskı ilana koy sat. Mutlaka kafana uygun bir kask al. Kaskın bir numaralı özelliği kafana uygun olmasıdır. Değilse, geri kalan her şeyi çöpe atman gerekir.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    almadan önce bell in beden tablosundan kafanı ölçtün mü o ölçüler doğru çıkar genelde

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Denemeden kask almayın arkadaşlar. Kask ilk takıldığında hafif sıkmalı. Süngerler gevşeyip alışacak daha.

En kaliteli kask kafanıza tam oturmuyorsa çok bir anlamı yok. Kafa ile uyum önemli.

Mesela benim kafam Medium. Ancak çoğu Shoei, Schubert ve Nolan modeli benim kafa yapıma olmadı. Büyük boylarını almam lazım ki takabileyim. Ancak onun da bir anlamı yok.

Bunun yanında HJC'nin çoğu modeli uyuyor. İyice araştırdıktan sonra Arai'nin bir modelinin Small boyunu kullanıyorum şimdi. Tam oturuyor, ve rahat.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    2 numaralı mesajda yazan, yapmanız gereken şeydi ama o fırsatı kaçırmışsınız.
    Satmak bir seçenek.
    İkinci seçenek yapabilirseniz mantıklı. Kask üreticilerinde S ve M genelde aynı dış kabuğa sahip. İç süngerlerle beden boylarını değiştiriyorlar. Bu kaskın S beden sünger setini bulursanız, kaskı S beden haline getirebilirsiniz. Ama bunu yapmadan önce S ve M'in aynı dış kabuğa sahip olduğunu teyit edin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    oğlum sıkıntılı mısın niye yurt dışından denemeden etmeden kask alıyorsun hayır 5 10 bin liralık kask olsa tamam da 300 500 liralık kask lan ahahaha şimdi koy ikinci elde 250 liraya astarsın moruk

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MuratAbaylı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oğlum sıkıntılı mısın niye yurt dışından denemeden etmeden kask alıyorsun hayır 5 10 bin liralık kask olsa tamam da 300 500 liralık kask lan ahahaha şimdi koy ikinci elde 250 liraya astarsın moruk
    ılk defa su forumda bırısıne saracam , sen neden ınsanlarla asagılayıcı bır tavırla dalga gecıyorsun LAN . yok senın yıllık maasın benım 1 aylık maasım . yok senın motorun dandık cınlı . yok kac paralık kask muhabbetı .

nesın lan sen prens yada kral falan mı ? sanane mılletın aldıgı maldan , maastan . adam acıklamıs ıste sımdılık buna gucum yettı dıye . neden ınsanların maddı durumuyla dalga gecıyorsun LAN .

eyvallah kalıtesız bı adam oldugun bellı barı dışa vurma . senın cevrende sana maruz kalan ınsanlara allah sabır versın .

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MuratAbaylı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terbiyesiz insan..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ılk defa su forumda bırısıne saracam , sen neden ınsanlarla asagılayıcı bır tavırla dalga gecıyorsun LAN . yok senın yıllık maasın benım 1 aylık maasım . yok senın motorun dandık cınlı . yok kac paralık kask muhabbetı .

nesın lan sen prens yada kral falan mı ? sanane mılletın aldıgı maldan , maastan . adam acıklamıs ıste sımdılık buna gucum yettı dıye . neden ınsanların maddı durumuyla dalga gecıyorsun LAN .

eyvallah kalıtesız bı adam oldugun bellı barı dışa vurma . senın cevrende sana maruz kalan ınsanlara allah sabır versın .
    hocam biraz sakin bu ne kin bu ne öfke böyle. üstelik beni tanımıyorsun bile neden bu kadar nefret tohumları serpili oldu bizim içimize. bir nefes al bir sakinleş yahu.

ayrıca dalga geçmiyim yada aşağılamıyım da ne yapıyım? abi burada konu 500 liralık kask takıyor fakir değil ki. konu türkiyede fiyatı 500 700 lira olan kask için denemeden etmeden en fazla 50 100 lira kar etmek için neden böyle bir risk aldığı?

ayrıca prens falan değilim. aile şirketimizde maaşlı çalışan biriyim. türkiyenin en büyük mobilya şirketlerinden birisiyiz. ve ne yazık ki evet bu forumun yüzde sekseni hem maddi olarak hem de bilgi olarak hem de kültür olarak benim çok çok çok altımda. ama bunu hiç bir zaman dile getirmedim. ayrıca bana lanlı lunlu konuşma bu sana son uyarım. hadi şimdi işine bak.

Lan cevap yazmayacaktim , hadi ortam cahili bu herif diyecektim ama SON UYARİM sözüne takıldım .
    Ne yaparsın mesela bebe ? Yaz bakayım fantezi dunyani merak ettim bak .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan cevap yazmayacaktim , hadi ortam cahili bu herif diyecektim ama SON UYARİM sözüne takıldım .
    Ne yaparsın mesela bebe ? Yaz bakayım fantezi dunyani merak ettim bak .
    daha önce yaptıklarımızla tanışırsan onlar anlatır kardeş ben kendimi anlatmayı sevmem. vanlıyız biz bi vanlı tanıdığın varsa sor anlatsın nasıl insanlar olduğumuzu. ayrıca bana lanlı lunlu konuşma sana acayip ayar oldum haberin olsun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Memleketin her yeri ayrı bir çete olmuş. Biri gelir Rizeli'yiz der, biri gelir Vanlı'yız der. 81 ili böyle dinleyeceksek işimiz var. Hepsi de kendini kanundan üstün görüyor nedense.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sosyal deney var galiba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin her yeri ayrı bir çete olmuş. Biri gelir Rizeli'yiz der, biri gelir Vanlı'yız der. 81 ili böyle dinleyeceksek işimiz var. Hepsi de kendini kanundan üstün görüyor nedense.
    kardeş öncelikle söze şöyle başlayayım. kibar üslubundan dolayı teşekkür ederim. böyle olun canımı yeyin.

rizeli çok hasmımız da ahbabımız da vardır bizim. rizeliler de yer yer ters insanlardır şakaları olmaz ama bizden çekinirler. rizeli kardeşlerimiz genelde ya inşaat işi yaparlar yada çek senet galeri işleri vs bilirsiniz işte.

ama bizim yaşadığımız coğrafyadan dolayı bizde işler biraz daha serttir. bizde genelde konuşma anlaşma yoktur aşiret savaşlarını duymuşsunuzdur.

vel hasıl kelam biz önde gelen aşiretlerden biri olmanın yanında aynı zamanda da iş dünyasında ve diplomaside de sözü geçen eli her yere uzanabilen insanlarız. bakma burada sanal alem herkes atıp tutuyor diye çok da ciddiye almıyoruz insanları. ama gerçek hayatta karşımıza geçip bize hakaret eden lanlı lunlu konuşanlara da affımız yoktur. gereğini gerektiği şekilde yapmışızdır.

Haydaaa şimdi de mafya oldu bu avel . Lan şöyle ettim şurada okudum mobilya şirketimizde şöyle kalasim diye anlatıp ustune bir de ' kendimi anlatmayı sevmem ' demen baya değişik .
    Tamam sokağa çıkıp van'li bulayim da sorayım .
    Ayar oldun ya , korkmam falan mı gerekiyor sayın prens ona göre davranayim .
    Funchy35, Shrieker ve yokon bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)