Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

48 gün yatan honda africa twin acaba çalışsam mı dedi .

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    https://youtu.be/IvzUtmDpsfY
    Kış aylarında xcity kullanıyorum ve afric twin i uzun yol harici kullanmıyorum. Eylül başında aküsünü söktüğüm africa mı 29 ekimde çıkarıp 140 km dolaştıktan sonra yeniden aküsünü söktüm 48 günün sonunda isteksiz çalıştı ...
    Video yu izleyin yoksa ben mi çok pimpirikliyim

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung gt 250 r
    Motoru nasıl kış uykusuna yatırdınız?

Motosikleti
    Alıntı warrock tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru nasıl kış uykusuna yatırdınız?
    Önce komple temizlendi. Sonra kurutuldu . . Komple gaz yağı ile silindi . Zincir komple greslendi ve lastik havaları yarıya indirildi
    sutlusoda bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gezen tilki,yatan aslandan evlâdır...

Yatirma uzun süre beygiri..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Akü kablolarının uzunluğundan yapabilir. Ya da daha kalın ara kablosu kullan.
    ilkeronat ve Green Arrow bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Motorda bir sıkıntı görmedim ben, akü yeterli güçte çeviremedi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    kendi motorum yaklaşık 40-45 gündür çalışmıyordu.tek marşta aldı.Antalya'da yaşıyorum.aküyü de sökmemiştim.perşembe günü yaklaşık 120 km kadar gezip koydum yerine.

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi motorum yaklaşık 40-45 gündür çalışmıyordu.tek marşta aldı.Antalya'da yaşıyorum.aküyü de sökmemiştim.perşembe günü yaklaşık 120 km kadar gezip koydum yerine.
    hocam bende antalyadayım bendede 600rr var 2 haftaya kalmaz bitiyor ya akü.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Haftada 1 kullanın bence aküyü sökmenizede gerek kalmaz şehir içi çokmu yorucu bir motor africa twin ben istanbulda görüyorum hep

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezen tilki,yatan aslandan evlâdır... yatsın ya .... zamanı gelince bineriz

Yatirma uzun süre beygiri..
    yatsın zaöanı gelince bineriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü kablolarının uzunluğundan yapabilir. Ya da daha kalın ara kablosu kullan.
    Takviye yaptım orjinal yerine takmadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü üzerinde olsa çalışmaz bizimki
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Benim Africa Twin'im olsa asla yatırmazdım.
    Kışın benim yöntemim işe git geli bırakmak ama haftada bir ya da 15 - 20 günde bir hava iyiyse bir kaç saat binmek.
    Her seferinde de tek marşta çalışıyor Dominar400. Önceki motorlarımsa en fazla 3.marşta çalışırdı en soğuk havada bile.
    Videoda garip bi durum göremedim ben, gayet normal sonuç, ne güzel çalışmış işte.
    Ama sizin gibi iki motor imkanım olsa idi açıkçası şehir içinde ben de Africa'ya hiç binmezdim. Şanslısınız ki o imkanınız var.

Motosikleti
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Africa Twin'im olsa asla yatırmazdım.
    Kışın benim yöntemim işe git geli bırakmak ama haftada bir ya da 15 - 20 günde bir hava iyiyse bir kaç saat binmek.
    B
    Her seferinde de tek marşta çalışıyor Dominar400. Önceki motorlarımsa en fazla 3.marşta çalışırdı en soğuk havada bile.
    Videoda garip bi durum göremedim ben, gayet normal sonuç, ne güzel çalışmış işte.
    Ama sizin gibi iki motor imkanım olsa idi açıkçası şehir içinde ben de Africa'ya hiç binmezdim. Şanslısınız ki o imkanınız var.
    Evet büyük motoru şehir içinde yormamak ve uzun yıllar kullanmak için 2 motor şart her zaman . Yaklaşık 25 yıldır evde en az 2 motor oldu.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Küçük bir hatırlatma, uzun süre bekletilecek motosikletin lastik basınçları düşürülmez, tersine en az 10-15 PSİ fazla hava basılır. Böylelikle şeklinde oluşabilecek deformasyon önlenmeye çalışılır. Aküyü kenara koymadan önce şarj etmenizde yarar vardı, her ne kadar uzun yoldan geldim deseniz de akünüzde sorun olabilir. Bir sonraki sefer yine aynı sorunu yaparsa diye aklınızda olsun, imkanınız varsa bu tür durumlarda aküyü takmadan önce akü voltajını ölçmenizde yarar var.
    tugrulbora bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Alıntı yusufncetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende antalyadayım bendede 600rr var 2 haftaya kalmaz bitiyor ya akü.

akünüz kaç senelik?

değişim zamanı gelmiş gibi.
    hasmet bunu beğendi.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    Takviye yaptım orjinal yerine takmadım...
    Gördüm. Motor üzerinde başka akü yok, harici aküyü motorun aküsü gibi kullanıyorsun.
    Marş basarken, yani aküden akım çekerken kablo üzerinde bir-iki volt düşse sonuç bu olur.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Abi makine bu şehir içinde de şehir dışında da yorulmaz ki. Marşa basarsin çalışır, yürür gidersin. Şehir içinde debriyajin erken bitebilir en fazla oda değişir. bana biraz fazla anlam yüklüyoruz gibi geldi.

Africa twinim olsa hiç yatırmam. Havada en ufak güneş parıltısı göreyim motoru çalıştırır çıkarım
    Motorun çalışması da gayet sorunsuz bu arada. Böyle şeyleri kafaya takmayin.
    Cloud bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi makine bu şehir içinde de şehir dışında da yorulmaz ki. Marşa basarsin çalışır, yürür gidersin. Şehir içinde debriyajin erken bitebilir en fazla oda değişir. bana biraz fazla anlam yüklüyoruz gibi geldi.
    ben de bi ara Ramazan gibi düşünüyodum.İşe git gel için skuter falan bakıyodum..Sonra dedim napıyorum ya ben.Böyle güzel bir motorum var yılda 10-15 defa kullanmak için mi saklayacağım bu motoru ? Açıkçası bu motorla işe gidip gelmek bile benim için bir zevk,tabii hiç skutere binmedim ama daha konforlu ve güvenli olacağını pek sanmıyorum.Yakıt mı ? En az yakan skuterdan 1.5 lt fazla yakıyor benim kullanımama göre,her kuruşuna değdiğini düşünüyorum.
    Cloud bunu beğendi.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Africa twinim olsa hiç yatırmam. Havada en ufak güneş parıltısı göreyim motoru çalıştırır çıkarım
    Motorun çalışması da gayet sorunsuz bu arada. Böyle şeyleri kafaya takmayin.
    İşte mesele de bu, kimimiz benim ve sizin gibi Africa'm olsa da hiç yatırmasam der, kimisi 25 yıldır evde 2 motor tutacak imkana sahiptir ve Africasını yatırır.
    Benim Africam olsa hakikaten başka bir şeye binmem. Şehir içi ya da dışı, 2 motor imkanım olsa dedim ama mümkünü yok, Africa alabilsem (ki neredeyse imkansız bu) başka motor almam zaten yanına

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Motor ortak bir alanda durmuyorsa bir Yamaha YEC-9 Akü Şarj Cihazı alıp buna elektrik çekebilirsiniz; aküyü hep şarjlı ve hazır tutacaktır, böyle tutulan bir akü en az 5 yıl değişim istemez, bu tip durumlarda da isteksizlik yapmaz. (Çünkü hep tam dolu olacak...)

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ortak bir alanda durmuyorsa bir Yamaha YEC-9 Akü Şarj Cihazı alıp buna elektrik çekebilirsiniz; aküyü hep şarjlı ve hazır tutacaktır, böyle tutulan bir akü en az 5 yıl değişim istemez, bu tip durumlarda da isteksizlik yapmaz. (Çünkü hep tam dolu olacak...)
    Tam ünite korumalı şarj aleti var

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)