Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nolan N-87 vs AGV K-3

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Merhaba, fiyatları birbirine yakın olan Nolan N-87 ile AGV K-3 arasında bir karşılaştırma yapabilecek olan var mıdır? Bunlardan birini düşünüyorum ama bütçede biraz daha açılıp başka opsiyonlara da bakabilirim.

Olmazsa olmazlarım: pinlock, gözlükle kullanabilme ve kaskın kendi iç güneşlik vizörü olması. (Biliyorum biliyorum; kendi iç güneşlik vizörü olan kasklar aynı kalite seviyesinde iç güneşlik vizörü olmayanlardan daha güvensiz, ama ben gözlükle motosiklet kullanıyorum ve güneşlik vizörü olmayan kaskla güvenli kullanmam mümkün değil -> önce önümü görebilmem lazım...)

Şimdiden teşekkürler,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    merhaba.bu kasklar özelinde yorum yapmayacağım.ben de senin gibi dereceli gözlükle motosiklet kullanıyorum.bu güneşten koruma işini 90 tlye dereceli güneş gözlüğü camı alıp eski gözlüklerimden birine taktırarak çözdüm.çok güzel oldu tavsiye ederim.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Bende Nolan N87 var, ilk kaskım olduğu için şöyle böyle kıyas yapamayacağım fakat ben epey memnunum. Güneş vizörü bence de dediğin gibi çok işe yarıyor. Pinlock'dan çok memnun kalmadım fakat, üst köşelerden buğu yapmaya başlıyor çok soğukta, camı hafif araladığım anda gidiyor. Bir de geçenlerde bu çok yağmurlarda pinlockun içine yağmur suyu girmiş tam ortada, nasıl olduysa.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bende de pinlock sorunu var, geçen kış sonu yeniledim ama son günlerde (egzantrik pinlerle ne kadar oynarsam oynayayım) buğu yapmaya başladı. N86'ya uyumlu başka marka pinlock var mıdır acep? Bunlar bir süre sonra elastikiyetini kaybediyor herhalde?

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Bende ayni kasklar arasinda gidip geldikten sonra caberg drift aldim.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Ben K5 kullanıyorum. Almadan önce K5 , N87 ve Shark'ın modellerine bakmıştım. Hasanpaşa'ya gittim mağazaları gezdim. Shark'ın parça kalitesi kötü dendi onu eledim. K5 ve N87 benim araştırma yaptığım zamanlar ( Mayıs ayı ) yakın fiyattalardı ve nakit 1250 liraya K5 aldım. K5 fiber kompozit malzeme. K3 termoplastik.

Bu malzeme konusunda herkes bir şey söylüyor aklıma Barkın abinin atanlar sıkanlar sallayanlar lafı geliyor. Yani bir kask fiber diye iyidir termoplastik diye kötüdür diyemeyiz. Ama fiberin plastikten iyi malzeme olduğu kesin.

Diğer konu benim önceki kaskım LS2 idi ve motorum PCX en fazla gördüğü hız 110 km/h. LS2 ne kadar rüzgar sesi alıyorsa K5'de o kadar alıyor bariz fark yok.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bende hjc fg-17 lorenzo kullanıyorum. Dahili güneşlik vizörü yokmuş bunu aldıktan sonra fark ettim. Kodu nedir bilmiyorum düz beyaz bi hjc incelemişyim onda olduğunu görünce buna dikkat etmeden aldım. Sıkıntılı bi durum, şimdi renkli vizörde bulamıyorum, güneşe karşı motor eziyet oluyo.

Pinlocka gelirsek, pinlock candır. Yağışlı havada vizörü kapatınca hafif buhu yapıyor ama çene havalandırmasını açıyorum 0 buhu. Pinlocksuz kask kullanmamalı hiç kimse.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben K5 kullanıyorum. Almadan önce K5 , N87 ve Shark'ın modellerine bakmıştım. Hasanpaşa'ya gittim mağazaları gezdim. Shark'ın parça kalitesi kötü dendi onu eledim. K5 ve N87 benim araştırma yaptığım zamanlar ( Mayıs ayı ) yakın fiyattalardı ve nakit 1250 liraya K5 aldım. K5 fiber kompozit malzeme. K3 termoplastik.

Bu malzeme konusunda herkes bir şey söylüyor aklıma Barkın abinin atanlar sıkanlar sallayanlar lafı geliyor. Yani bir kask fiber diye iyidir termoplastik diye kötüdür diyemeyiz. Ama fiberin plastikten iyi malzeme olduğu kesin.

Diğer konu benim önceki kaskım LS2 idi ve motorum PCX en fazla gördüğü hız 110 km/h. LS2 ne kadar rüzgar sesi alıyorsa K5'de o kadar alıyor bariz fark yok.
    Fiberin en büyük avantajı hafifliği diye biliyorum, yoksa polikarbonat da öyle dayanıksız bir malzeme falan değil hani. Şimdi K-5 ile K-3 arasında sadece 150g fark var, öldürmez...

Rüzgâr sesi yorumu iyi oldu, demek ki K-3/K-5'ten N86'dan iyi bir performans beklemeye gerek yok.

Bu durumda kürkçü dükkânına dönüp bildiğim kullandığım kaskın yeni modeli olan N87 alayım bari.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Ben agv k3 kullanıyorum 100km/h dan sonra meltem rüzgarları esiyor nolanı bilemiyorum.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4264094

Böyle bir şeyler yazmıştım zamanında. 1 seneden fazla süredir kullanıyorum. Ekstra yorum olarak;
    Boya kalitesi çok kötü, anında sıyrılıyor. Kaskın çizilmeyen, boyası kalkmayan tek bölgesi tepesi.
    Çeneden, enseden çok güzel rüzgar alıyor. Hele bu havalarda suratımda, gözümde gezinen rüzgar çok güzel oluyor.
    Güneş vizörü çok kaliteli değil. Karşıdan vuran güneşte hiçbir işe yaramıyor, görüş filan kalmıyor.

İnternette 1000TL'den başlayıp, 1500-1600'lere gidiyormuş fiyatı. 1000TL'yi hak ettiğini düşünmüyorum. 1000TL'nin üzerini asla hak etmez.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ikikaskıda bilirimde ikiside ehh işte türünde kasklar ikisininde eksileri çok ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Mesaj alındı, başka ne opsiyonlar olabilir? Çok uçmak istemiyorum hadi 2000-2500 arasına da çıkayım hiç istemesem de, o zaman ne olabilir?

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Nex sx 100 var pinloklu güneş vizörlü 1000 tl bandında güzel bir alternatife benziyor. 1500 ve üstüne çıkabiliyorsanız Shoei gt air alın derim. Güneş vizörünü özellikle belirtmeseydin qwest dicektim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4264094

Böyle bir şeyler yazmıştım zamanında. 1 seneden fazla süredir kullanıyorum. Ekstra yorum olarak;
    Boya kalitesi çok kötü, anında sıyrılıyor. Kaskın çizilmeyen, boyası kalkmayan tek bölgesi tepesi.
    Çeneden, enseden çok güzel rüzgar alıyor. Hele bu havalarda suratımda, gözümde gezinen rüzgar çok güzel oluyor.
    Güneş vizörü çok kaliteli değil. Karşıdan vuran güneşte hiçbir işe yaramıyor, görüş filan kalmıyor.

İnternette 1000TL'den başlayıp, 1500-1600'lere gidiyormuş fiyatı. 1000TL'yi hak ettiğini düşünmüyorum. 1000TL'nin üzerini asla hak etmez.
    N86'dan pek bir şikâyetim olmadı, 3,5 yıllık artık eskidi, yeni modeli N87 eskisine göre bu kadar kötü olabilir mi yahu? Yedek parçası kolay bulunan bir kask aradığım için bu kadar takıldım Nolan'a; iki tane iç astarım var, birini yıkayıp kururuturken öbürünü kullanıyorum, şimdiye kadar vizör ve pinlock değiştirdim. (Orijinal pinlock'u çok iyi değil gerçekten, çabuk su koyuveriyor veya benim kafa bunu ayarlamayı çözemedi... Bir sonraki kaskımda yazın söküp kaldıracağım pinlock'u güneş / sıcak bitiriyor galiba.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba.bu kasklar özelinde yorum yapmayacağım.ben de senin gibi dereceli gözlükle motosiklet kullanıyorum.bu güneşten koruma işini 90 tlye dereceli güneş gözlüğü camı alıp eski gözlüklerimden birine taktırarak çözdüm.çok güzel oldu tavsiye ederim.
    Kolormatik cam takmak lazım, yoksa tünellerde işimiz zor...

Motosikleti
    Artık Yok...
    n87 k-3 bell qualifier bunlar zaten bu markaların giriş modeli birbirlerine denk rakip kasklar.. hepsinin artısı var eksisi var k-3 den çok şikayetçi insanda bilirim memnunda bilirim aynısı n87 ve qualifier içinde geçerli.. giriş sınıfı modellerde her daim şikayetler sorunlar olur..

maliyet para düşük oldumu önere biliceğin kask çeşidi modeli markası çok az oluyor şuna buna bakabilirsin deyip geçiyorsun ama mevla arttıkça alabiliceğin ürün gamıda açılıyor gitgide orta sınıf bir markanın üst seviye modelinide alabiliyorsun üst seviye bir markanın aynı fiyata giriş sınıfı modellerinide.. tercih kullanıcıya kalıyor..

Motosikleti
    CBR600RR
    Hocam 1,5 senelik Nolan N-87 kullanıcısı olarak söylüyorum. K3 kullanıcısıyla benim sözlerimi karşılaştırır kararını verirsin. nolan çok güzel pinlock gayet güzel iş görüyo, güzeşligide gayet iyi. sadece yüksek hızlarda biraz rüzgar sesi alıyo.. ona yapıcak bişi yok ama rahatsız ediyomu dersen ben çok rahatsız olmuyorum, ama hava rüzgarlıysa o zaman rahatsızlık vermeye başlıyo. bende k-3 le nolan arasında kalmıştım ama k-3 daha pahalı olmasına ragmen aldıgım yer nolanı önermişti.

şuanda benim geçicegim kask shoei qwest veya shoei nxr filan olucak. interneteki fiyatlara bakma esnaflar daha uyguna bırakıyo iyi bi pazarlıkla. benim önerim 1200 lere nolan veya k3 alacagına benim alıcagım shoei qwesti adam bana 1700 dedi. bence bi düşün..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Teşekkürler, Qwest güzel de güneşlik yok maalesef. Benim için elzem, yine de gittiğim yerde bir deneyeceğim...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Nolan N87 kask kullanıyorum. ilk kaskım. Alırken shoei, schubert gibi markalar çok pahalı gelince satıcı bu da aynı koruma seviyesinde sadece konfor farkı vardır onu da ilk kaskın olacağı için anlamazsın zaten demişti.
    pinlock üzerinde geliyormuş. alırken satıcı montajını yapmıştı. kullanmaya başladığımda yazdı bu yüzden ilk başta anlamamıştım ama kış gelince değerini anladım. kenarlardan az biraz buğu yapar gibi oluyor bazen ama çenedeki hava kanalını açınca buğu kalmıyor, sadece ışıklarda durunca biraz görüşü engellemeyecek kadar buğu oluyor onda da azcık aralıyorum geçiyor.
    Güneş vizörü çok faydalı bir şeymiş. Ben araba kullanırken kışın bile güneş gözlüğü kullanıyordum, kaskı takınca bir de gözlükle falan uğraşamam demiştim, güneş vizörü çok işime yaradı. hava bulutlu bile olsa gündüz hep kullanıyorum, gözlerim rahat ediyor.
    Konfor nasıldır dersem, 110'u falan geçince biraz ses yapıyor ama aten benim motor en fazla 120-130 yapıyor, her zaman o hızda gitmiyorum.
    N87 ile tek sıkıntım full face olması. ama ucuz modellerde çene açılır kask önermiyorlar mekanizması kaza sırasında kendiliğinden açılma ihtimali nedeniyle. Ama bir sonraki kaskımı alırken paraya kıyıp shoei gibi bir markanın çene açılır modelini alacağım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sharp yıldız takıntın yoksa gerçi n87 dediğin kaskda 4 yıldız almışdı yanlış hatırlamıyorsam k3 ünde öyle 3 yada 4 yıldızı olması lazım..

Schubert s2 lerede bakabilirsin deneyebilirsin sharp dan 3 yıldızı var ama ben pek takmam schbuert kötü mal üretmez bende s1 pro su vardı çok memnun kalmışdım s2 sini denemedim ama oda iyidir diye düşünüyorum benim s1 de 2 yıldız vermişdi sharp shoei gt air de fena değil..

ben bell ciyim sana bell önerirdim ama bell in benim aklıma gelen hiç bir modelinde güneş vizörü yok.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bell RS-1 yakın fiyatlarda ama incelemem lazım. GT Air fiyatları uçuk biraz. Uygun fiyata K5 olabilir, piyasada bazı kaskları çok farklı ve uçuk fiyat farklarıyla satıyorlar (x kask bir dükkanda 3.000'e yakınken başka bir dükkanda 1.000 küsür falan, ya yılı eski ya da asortisi bozulan son 1-2 örnek olduğundan herhalde?)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)