Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Mt-10 Hakkında Neler Biliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z1000 gitmis MT10 gelmis. Bu durumda MT10'i gommek durumundayim Hayirli olsun. Cok guzel motosiklet. Kazasiz belasiz zevk alarak kullanmani dilerim.

Z1000'e gore kullanimi nasil? Incelemelerde cok yer bulmayan, bir sure kullandiktan sonra anlasilabilecek ayrintilar var mi paylasabilecegin?
    haşmet agam, z1000 i vereli epey zaman oldu. pişman mısın desen, hem evet hem hayır. verdikten bir hafta sonra daha önceden taktığım quickshifter'ın 2. 3. ve 4. vitesin dişlilerini erittiğini öğrendim. kawasakiden aldığımız bilgiye göre z1000 ve aynı bloğu kullanan diğer aletlere quickshifter takılmıyormuş. bilemedik tabi. gayette güzel çalışıyordu oysaki. mt10 a göre gaz hassasiyeti çok daha lineerdi. uzun uzun tekerler yapardım. elektronik olarak bomboş bir alet olmasına rağmen pek hissettirmezdi. kadınların ilgisi çok fazlaydı, ışıklarda önüme atlayıp arkana binebilir miyim? ler falan yaşattı bana.

niye mt10 aldın desen, bi deneyeyim dedim. iyiki de denemişim. hayatımda en keyif aldığım motosiklettir kendileri. güç desen, bir naked a göre gerçekten inanılmaz. 3. vites 130km/h sadece gaz ile tekere gelen bir alet kendileri. yakıt konusuna gelecek olursak, z1000 bu kadar yakmıyordu. 8-9 litrelerde agresif kullanımda. fakat cruise control ile 120 ye sabitlediğinizde 5.7 litre yakıyor.

bana göre eksi yanları ise, arka yolcu pegleri o kadar yukardaki yolcunun dizleri nerdeyse ağzına girecek. quickshifter' ın killtime' ı çok yüksek. bu da tekerdeyken vites attığınızda kafayı aşağı indiriyor, dolayısıyla biraz debriyaj desteği istiyor. gidon turu bir naked için muazzam kısa. mt7 nin %30-40 daha kısıtlı hali. farlar z1000 kadar aydınlatmıyor. z1000 in muazzam farları var, adamın aklını alıyor sellektör ile. 2016 larda quickshifter yanında gelmiyor. almanız gerek.
    ahe ve hasmet bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hepsini yıkıp gidip kendime ural alıcam dağlarda gezerim

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam birşey sormak istiyorum. Acaba MT 07 ile MT 09 arasında çok fark var mı ? MT 09 ile de MT 10 arasında çok bir fark var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim.
    güç olarak sormuyorsun diye düşünüyorum.
    10 ile diğerleri arasında uçurum güç farkı var. 7 süspansiyon olarak çok vasat bir alet, onlarca arkadaşım var yüksek hızlarda gidon sallaması ile kendini yerde bulan. 9 un eski kasası da nispeten öyle. yeni kasada ön süspansiyonu tracer900 ün süspansiyonları ile değiştirdiler. nispeten toparladı alet. 10 da ise kayaba süspansiyon, elektronik gidon amortisörü falan var. bunlara rağmen ara ara kafa sallamaları yapıyor. fakat korkutucu değil, elektronik gidon amortisörü devreye girip toparlıyor durumu. parça kalitesi olarak da arada dağlar yok ama gözle görülür fark tabi ki var.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haşmet agam, z1000 i vereli epey zaman oldu. pişman mısın desen, hem evet hem hayır. verdikten bir hafta sonra daha önceden taktığım quickshifter'ın 2. 3. ve 4. vitesin dişlilerini erittiğini öğrendim. kawasakiden aldığımız bilgiye göre z1000 ve aynı bloğu kullanan diğer aletlere quickshifter takılmıyormuş. bilemedik tabi. gayette güzel çalışıyordu oysaki. mt10 a göre gaz hassasiyeti çok daha lineerdi. uzun uzun tekerler yapardım. elektronik olarak bomboş bir alet olmasına rağmen pek hissettirmezdi. kadınların ilgisi çok fazlaydı, ışıklarda önüme atlayıp arkana binebilir miyim? ler falan yaşattı bana.

niye mt10 aldın desen, bi deneyeyim dedim. iyiki de denemişim. hayatımda en keyif aldığım motosiklettir kendileri. güç desen, bir naked a göre gerçekten inanılmaz. 3. vites 130km/h sadece gaz ile tekere gelen bir alet kendileri. yakıt konusuna gelecek olursak, z1000 bu kadar yakmıyordu. 8-9 litrelerde agresif kullanımda. fakat cruise control ile 120 ye sabitlediğinizde 5.7 litre yakıyor.

bana göre eksi yanları ise, arka yolcu pegleri o kadar yukardaki yolcunun dizleri nerdeyse ağzına girecek. quickshifter' ın killtime' ı çok yüksek. bu da tekerdeyken vites attığınızda kafayı aşağı indiriyor, dolayısıyla biraz debriyaj desteği istiyor. gidon turu bir naked için muazzam kısa. mt7 nin %30-40 daha kısıtlı hali. farlar z1000 kadar aydınlatmıyor. z1000 in muazzam farları var, adamın aklını alıyor sellektör ile. 2016 larda quickshifter yanında gelmiyor. almanız gerek.
    OH BE OOOH BEEE OOOOH OH OH

Sonunda bilen biri yazdı. Bu ne arkadaş herkes işkembeden bişeyler sallıyo. Eline sağlık dostum
    ahe bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    güç olarak sormuyorsun diye düşünüyorum.
    10 ile diğerleri arasında uçurum güç farkı var. 7 süspansiyon olarak çok vasat bir alet, 9 un eski kasası da öyle. yeni kasada ön süspansiyonu tracer900 ün süspansiyonları ile değiştirdiler. nispeten toparladı alet. 10 da ise kayaba süspansiyon, elektronik gidon amortisörü falan var. bunlara rağmen ara ara kafa sallamaları yapıyor. fakat korkutucu değil, elektronik gidon amortisörü devreye girip toparlıyor durumu. parça kalitesi olarak da arada dağlar yok ama gözle görülür fark tabi ki var.
    Evet güç olarak değil. Anladığım kadarıyla mt 07 ile mt 09 arasında sadece güç çok az özellik farkı olmasına rağmen mt 07-09 ve mt 10 arasında hem güç hemde özellik farkları mevcut. Mt07'den sadece güç için mt 09'a geçilebilir fakat mt 10'da ise farklılıkları sadece güç ile sınırlandırmayacağız. Umarım doğru anlamışımdır. Teşekkür ederim buarada.

telike bey sizde sallayın exc450 vs dl1000 ne dersin

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet güç olarak değil. Anladığım kadarıyla mt 07 ile mt 09 arasında sadece güç çok az özellik farkı olmasına rağmen mt 07-09 ve mt 10 arasında hem güç hemde özellik farkları mevcut. Mt07'den sadece güç için mt 09'a geçilebilir fakat mt 10'da ise farklılıkları sadece güç ile sınırlandırmayacağız. Umarım doğru anlamışımdır. Teşekkür ederim buarada.
    mt7 de limitör yok. dolayısıyla 230 ları görebiliyosunuz(şimdi çıkıp mt7 o kadar yapmaz diyen arkadaşlar olacak, ben gözlerimle şahit oldum mt9 geçen 7 ye). 9 da ise 220 lerde kalıyordu alet yanlış hatırlamıyor isem. ara hızlanmaları tabiki 9 un çok daha iyi. bana hangisini tercih ederdin diye sorsan 7 derim, çünkü oynaması çok keyifli bi alet. bisikletten farkı yok, fakat hata affetmez. ne freni tutar ne de götü başı düz gider.
    10 u diğer mt' lerden ayrı tutmak lazım. kesinlikle farklı segmentlerdeler.
    ahe bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    mt7 de limitör yok. dolayısıyla 230 ları görebiliyosunuz(şimdi çıkıp mt7 o kadar yapmaz diyen arkadaşlar olacak, ben gözlerimle şahit oldum mt9 geçen 7 ye). 9 da ise 220 lerde kalıyordu alet yanlış hatırlamıyor isem. ara hızlanmaları tabiki 9 un çok daha iyi. bana hangisini tercih ederdin diye sorsan 7 derim, çünkü oynaması çok keyifli bi alet. bisikletten farkı yok, fakat hata affetmez. ne freni tutar ne de götü başı düz gider.
    Net öğrenmek istediğim şey buydu aslında. Şuan net aydınlanmış oldum.

Hhahahahahahahahhahahhahahaha hayatımda okuduğum en ama en doğru mt07 tespiti iyi didin gral

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hhahahahahahahahhahahhahahaha hayatımda okuduğum en ama en doğru mt07 tespiti iyi didin gral
    rahmetli vaktinde güzel güzel anlatmış zaten.

YZFR25 ve AleniDesais bunu beğendiler.

rahmetli vaktinde güzel güzel anlatmış zaten.

https://www.youtube.com/watch?v=TOYGEN_lAYY
    Jemand efendi iyi güzel konuşuyonda şimdi bir tane mt-07 fanboyu gelip hepimizi kırbaçlayacak haberin olsun

Motosikleti
    Yok
    Ya muhabbeti ve bilgisi olan insanlar olunca konu güzel oluyor allahtan ilk başta keko keko konuşanlar şimdi yokta düzgün düzgün muhabbet edebiliyoruz
    Jemand efendi iyi güzel konuşuyonda şimdi bir tane mt-07 fanboyu gelip hepimizi kırbaçlayacak haberin olsun
    Kardeşim al artık şu makinayı bak ducati cilerle yamahacılar fena kapışacak etme gurban olimm

Alıntı Ercü5259 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim al artık şu makinayı bak ducati cilerle yamahacılar fena kapışacak etme gurban olimm

kahvemi aldım bekliyorum en gral yamahacı ile en gral ducaticileri

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Neyse ben mt10 siparişi geçtim konu kilit olabilir tşk
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    telike bey sizde sallayın exc450 vs dl1000 ne dersin
    Komik. Şakacı ahdlsjdls
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik. Şakacı ahdlsjdls
    Hahahahahaha

Merak edenler için siparişini geçtim mt10'nun yakın zamanda gelir motor bi inceleme patlatırız.
    telike bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    gidon turu bir naked için muazzam kısa. mt7 nin %30-40 daha kısıtlı hali. farlar z1000 kadar aydınlatmıyor. z1000 in muazzam farları var, adamın aklını alıyor sellektör ile.
    Bak işte bunlar test sürüşünde hemen ortaya çıkmayacak şeyler. Peki yaz aylarında trafikte, ışıklarda sıcaklık nasıl? Fan ne kadar çok devreye giriyor? Üfürdüğü hava nereye vuruyor?

Bak işte bunlar test sürüşünde hemen ortaya çıkmayacak şeyler. Peki yaz aylarında trafikte, ışıklarda sıcaklık nasıl? Fan ne kadar çok devreye giriyor? Üfürdüğü hava nereye vuruyor?
    hasmet ağam ben taa konunun en başında demiştim ayaklara vuruyormuş yabancı forumlarda yazan en azından öyle millet pişiyomuş

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldınız mı hayırlı olsun.
    daha sen almadan demişdim zaten tekrardan hayırlı olsun..

Motosikleti
    MT-10 SP
    120 leri goruyor yaz vakti duran trafikte. 105 den sonra fan aciyor diye hatirliyorum. fan peglerin altina dogru üfürüyor, dolayisiyla hiç rahatsizlik vermiyor.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sicak calisiyormus biraz. Benimki 95'i gecince calistiriyor fani. En fazla 102 gordum simdiye kadar. Ama bunu hesaba katip fanin yonunu ayarlamalari guzel olmus.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)