Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Mt-10 Hakkında Neler Biliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sicak calisiyormus biraz. Benimki 95'i gecince calistiriyor fani. En fazla 102 gordum simdiye kadar. Ama bunu hesaba katip fanin yonunu ayarlamalari guzel olmus.
    sicaklik farki silindir sayisindan kaynaklaniyor olsa gerek.
    ahe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sicaklik farki silindir sayisindan kaynaklaniyor olsa gerek.
    Muhtemelen onun da etkisi vardır. Gerçi silindirler büyük bunda da. Bir de sıkıştırma oranı yüksek (13.2) ki o da motor sıcaklığı demek. Yamahanin bi bildiği vardır kesin.
    ahe bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha sen almadan demişdim zaten tekrardan hayırlı olsun..
    Teşekkürler sağolun hocam

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Allah kaza bela vermesin,şimdiden hayırlı olsun.Güzel bir analiz yazınızı bekliyorum.
    ahe bunu beğendi.

Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin,şimdiden hayırlı olsun.Güzel bir analiz yazınızı bekliyorum.
    Teşekkürler dostum bakalım haftaya gelicek inşallah. Gelsin herkese benden white mocha ( İzmir dışından gelmeyin )

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaay, hem Bucalı, hem de Mt-10 almayı düşünen bir motosikletçi Ben de Bucalıyım. Mt-10 harika motosiklet, naked bike ların hastasıyım; imkan varsa al tabi, bi ara ben de düşündüm; bir önceki motorum Mt-09'du, ben uzun yol planları yapıyorum, naked bike ta rüzgarla boğuşmaya ara verdim biraz, başka motor aldım.

Mt-10 meselesine şu yönden bakmak lazım bir de; İzmir'de bu motoru nerede kullanacaksın? Yani bu devasa gücün hakkını verebileceğin hangi yol var? Otobanlar desen, rüzgarla boğuşmak çok yoruyor insanı, 30 bin km naked bike tecrübem var, rüzgar büyük sıkıntı. Karaburun virajları , Kuşadası Ahmetbeyli virajları falan desen , o yollara da Mt-10 çok, ben Mt-9 da A modunu açınca bile fazla geliyordu o yola 3 silindir.

Yani demem o ki; tamam acayip güzel motosiklet Mt-10, ama şart mı? mesela mt-09'a daha kolay hükmedilir, İzmir ve çevresi yolları da düşününce sürmesi daha zevkli olur derim?

Aldık ağa artık çok geç İzmideysen denk gelelim bir ara
    chaqalqarlos bunu beğendi.

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    120 leri goruyor yaz vakti duran trafikte. 105 den sonra fan aciyor diye hatirliyorum. fan peglerin altina dogru üfürüyor, dolayisiyla hiç rahatsizlik vermiyor.
    Sicak calisiyormus biraz. Benimki 95'i gecince calistiriyor fani. En fazla 102 gordum simdiye kadar. Ama bunu hesaba katip fanin yonunu ayarlamalari guzel olmus.
    Konuyu hortlattım ama konu güzel okunası. Alıntıyı yaptığım bilgiyi de bir sürü yerde bulamadım. Bu vesileyle tekrar teşekkür ederim. Bugün mt10 teslim aldım. Biraz sıkışık trafikte 110ları gördüm panikledim, dedim terslik var. Ama normalmiş anlaşılan.
    ahe bunu beğendi.

Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam bariyerde heba olmalık tip. allah uzun ömürler versin yavvru.
    hala yaşıyorum yavrumm

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala yaşıyorum yavrumm
    Ahe, beklediğin ile bulduğun arasında herhangi bir fark oldu mu? Almadan önce öyle olacağını tahmin etmediğin, zamanla ve tecrübeyle anlaşılabilecek şeyler? Kısaca aklına gelen pozitif ve negatifler?

Ahe, beklediğin ile bulduğun arasında herhangi bir fark oldu mu? Almadan önce öyle olacağını tahmin etmediğin, zamanla ve tecrübeyle anlaşılabilecek şeyler? Kısaca aklına gelen pozitif ve negatifler?
    Abi ofisteyim ama çok kısa özet geçeyim yine detaylı konuşuruz, çok fazla ısınıyor gerçekten, olağanüstü fazla yakıyor , SP versiyonunu da kullanmak lazım ama bence stok frenleri çok çok iyi sayılmaz aynı şeyi arka amortisör içinde söyleyebilirim. Çok garip şeyler yaşadığım oldu Böyle çıldırıp uzun yola çıkanlar falan var tamamen tercih meselesi ama bence özellikle TR şartlarında çok zor hissiyat çok güzel ben bir de ebat olarak 173 63 kilo civarında bir yapım var kocaman depo falan aşırı iyi hissettirdi ama biraz büyük geldi diyebilirim artçı konforu 0 debriyaj trafikte ağır kalabiliyor bir de ısınmasını bu olaya koyarsak nerde hata yaptım diyorsun. Sonra dedim bunun yanına ben bir scooter alayım nmax aldım hayatımın en güzel kararını verdim şehir içi daha önce ufak vitesli motor yerine neden scooter tercih etmediğimi kendime sordum gerçekten yani.
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-10 SP
    Abi ofisteyim ama çok kısa özet geçeyim yine detaylı konuşuruz, çok fazla ısınıyor gerçekten, olağanüstü fazla yakıyor , SP versiyonunu da kullanmak lazım ama bence stok frenleri çok çok iyi sayılmaz aynı şeyi arka amortisör içinde söyleyebilirim. Çok garip şeyler yaşadığım oldu Böyle çıldırıp uzun yola çıkanlar falan var tamamen tercih meselesi ama bence özellikle TR şartlarında çok zor hissiyat çok güzel ben bir de ebat olarak 173 63 kilo civarında bir yapım var kocaman depo falan aşırı iyi hissettirdi ama biraz büyük geldi diyebilirim artçı konforu 0 debriyaj trafikte ağır kalabiliyor bir de ısınmasını bu olaya koyarsak nerde hata yaptım diyorsun. Sonra dedim bunun yanına ben bir scooter alayım nmax aldım hayatımın en güzel kararını verdim şehir içi daha önce ufak vitesli motor yerine neden scooter tercih etmediğimi kendime sordum gerçekten yani.
    çok ilginç, ben ısındığını hiç düşünmüyorum. kişiden kişiye de değişebilir tabi. artçı konforunun öyle olmasının sebebi arka peglerin çok yüksekte olması. artçının dizleri ağzına kadar geliyor o işin çözümü 09tracer pegleri takmak. debriyaj ile de ilgili hiç problem yaşamadım 2 mt10' umda da, yağ gibi yumuşacık, hiç el ağrıtmaz. debriyajın değişmiş olabilir mi ? orjinal balata dışında balata takıldığında saçma bi hal alıyor çünkü.

şuan sp kullanıyorum, frenlerde anlaşılabilir fark var tabiki. elektronik süspansiyonun farkını gaz açtığında da çok bariz anlıyosun. kemik gibi oluyor alet bi anda.
    hasmet bunu beğendi.

çok ilginç, ben ısındığını hiç düşünmüyorum. kişiden kişiye de değişebilir tabi. artçı konforunun öyle olmasının sebebi arka peglerin çok yüksekte olması. artçının dizleri ağzına kadar geliyor o işin çözümü 09tracer pegleri takmak. debriyaj ile de ilgili hiç problem yaşamadım 2 mt10' umda da, yağ gibi yumuşacık, hiç el ağrıtmaz. debriyajın değişmiş olabilir mi ? orjinal balata dışında balata takıldığında saçma bi hal alıyor çünkü.

şuan sp kullanıyorum, frenlerde anlaşılabilir fark var tabiki. elektronik süspansiyonun farkını gaz açtığında da çok bariz anlıyosun. kemik gibi oluyor alet bi anda.
    hocam arka amortisörde bir sıkıntı yaşadınız mı ?

debriyaj benimlede alakalı olabilir 1,5 sene geçti o an hissetiklerimi şuan tam net hatırlayamıyorum

Motosikleti
    MT-10 SP
    hocam arka amortisörde bir sıkıntı yaşadınız mı ?
    hayır, ne gibi bir sıkıntı?

hayır, ne gibi bir sıkıntı?
    benim mt'den önce st675'im vardı onun arka amortisörü daha güzeldi ben direkt olarak onunla kıyaslıyorum. Belki yaptığım kıyas yanlış

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    mt10 hakkında pek birşey bilemiyoruz. mt7'lerin vahameti ortada. bu kadar tork koyup, bu kadar hafif yapınca birşeyler yolunda gitmeyebiliyor.

kişisel tavsiyem bende seni tanımak istiyorum yiğidim. mt25'ten mt10'a binecem diyen sürücü adayları için rahmetlinin videoda söylediği o orjinal söylemi geldi aklıma.

bugün de efsaneyi an'dık çok şükür.

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt10 hakkında pek birşey bilemiyoruz. mt7'lerin vahameti ortada. bu kadar tork koyup, bu kadar hafif yapınca birşeyler yolunda gitmeyebiliyor.

kişisel tavsiyem bende seni tanımak istiyorum yiğidim. mt25'ten mt10'a binecem diyen sürücü adayları için rahmetlinin videoda söylediği o orjinal söylemi geldi aklıma.

bugün de efsaneyi an'dık çok şükür.
    yine geldiler izmir'deyim dostum gel tanışalım

Motosikleti
    MT-09 SP
    SP Versiyonda R1'in kaliperleri var. Mutlaka frenlemede fark vardır ama forumlarda ona rağmen kıytırık master silindir sebebiyle ilk ısırma hissi olmadığı, çelik fren hortumu ve radyal master silindir upgrade'i ile frenlerin çok çok daha iyi hale geldiği söyleniyordu. Ön arka Öhlins süspansiyonlar için bile alınır. MT-09 veya MT-10 almaya niyetli birisi mutlaka SP versiyonu almalı. İkisinin de düz versiyonundaki süspansiyonlar leş ötesi. İyi süspansiyonlu motosiklete binmiş birisi bu kötü süspansiyonlara katlanamaz. MT-10 SP Aklımın bir köşesinde ama yakıt olayı aklımı kurcalıyor. Biraz gazlayınca rahat 10 litre yakıyor sanırım. Bu kadar tüketime alışık olmayan ben için anormal bir rakam 10L
    ahe bunu beğendi.

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SP Versiyonda R1'in kaliperleri var. Mutlaka frenlemede fark vardır ama forumlarda ona rağmen kıytırık master silindir sebebiyle ilk ısırma hissi olmadığı, çelik fren hortumu ve radyal master silindir upgrade'i ile frenlerin çok çok daha iyi hale geldiği söyleniyordu. Ön arka Öhlins süspansiyonlar için bile alınır. MT-09 veya MT-10 almaya niyetli birisi mutlaka SP versiyonu almalı. İkisinin de düz versiyonundaki süspansiyonlar leş ötesi. İyi süspansiyonlu motosiklete binmiş birisi bu kötü süspansiyonlara katlanamaz. MT-10 SP Aklımın bir köşesinde ama yakıt olayı aklımı kurcalıyor. Biraz gazlayınca rahat 10 litre yakıyor sanırım. Bu kadar tüketime alışık olmayan ben için anormal bir rakam 10L
    değerli ve konuya uygun yorumunuz için çok teşekkür ederim ozan bey keşke herkes sizin gibi olsa

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 depo ŞU gazlama ile beni beşiktaştan şileye götürüp getiriyor. zaten şehir içinde gerek egzoz, gerek trafik sebebiyle tercih edilebilecek bir alet değil. 100-120 lira arasına depoyu doldurabiliyosunuz, bi hafta sonu eğlencesi için mt10 a binen bi adama çok da büyük bir rakam değil ben sakin gidicem derseniz de yarı yarıya farkeder bu arada. çok takılmayın yakıta.

9 un süspansiyonu konusunda haklısınız da, düz mt10 un süspansiyonu da gayet iş görüyor. katılmıyorum bu konuda.
    9sp de öhlins sadece arkada var, o da manuel ayarlı. önler düzüyle aynı diye biliyorum.

fren konusunda master silindir tabiki farkettiriyor. fakat düzenli pist kullanıcısına yönelik upgrade bunlar. standart kullanıcı için çok da elzem değil.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    yine geldiler izmir'deyim dostum gel tanışalım
    bu konuya ben nerden geldim yanıtladım inan bilmiyorum, 2018 olduğunu görmedim bile. yine geldiler kısmına da alındım, ilk defa geldim

pandemiden sonrası ege turu planlıyorum. yolum düşerse mutlaka iletişime geçerim. teşekkürler.

sayende efsaneyi andım yine de

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    değerli ve konuya uygun yorumunuz için çok teşekkür ederim ozan bey keşke herkes sizin gibi olsa
    Mt 10 değilde v max vardi ona hayrandım. 90 yılların modeline ama.. 97 olur 98 olur hadi 2000 olsun. Şekli şemali çok hoşuma giderdi namussuzun....
    Vakit geçmiş ama hayırlı olsun kazasiz belasiz inşallah...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)