Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 Bitmeyen Sorunlar, İşin İçinden Bir Türlü Çıkamıyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Dostum vurdurmayla ugraşmadan da çalistirirsin

Yapacagin basit,orta sehpaya al motoru kontagi aç,2 veya 3 vitese tak.elinle arka tekeri hizla döndur.3.viteste daha rahat olur.

Ulan şu cbf e 20-30tl lik bir ayak marsi koymadan ithalatini durdurdularya ya ona yanarim.
    Stock Sever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum vurdurmayla ugraşmadan da çalistirirsin

Yapacagin basit,orta sehpaya al motoru kontagi aç,2 veya 3 vitese tak.elinle arka tekeri hizla döndur.3.viteste daha rahat olur.

Ulan şu cbf e 20-30tl lik bir ayak marsi koymadan ithalatini durdurdularya ya ona yanarim.
    Sırf şu muhabbete bile motordan soğuyor abi insan. Koyacakları bi tanecik kol yani. Tüm motorlarda varken bu motorda neden yok anlamıyorum.

Bu olayı 4. Viteste denemiştim abi teker tak tak edip duruyordu. Ben yapamıyorumdur büyük ihtimal. Sabah bir de 2. Ve 3. Viteste deneyeyim.

Sizi de çok yorduk abi.

Almadan önce tek hayalim cbf diyordum. Ybr değil tvs değil, illa cbf olacak. Şimdi yaza doğru satıp pulsar alma planım var. O derece soğudum cbf'ten.
    levend84 bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bujinin tırnak aralığını biraz düşürmeyi dene. Marşla çalışmasına kolaylık sağlar. En basit ve en ucuz,geri dönüşü olabilen bir yöntemdir. Mutlaka dene..

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujinin tırnak aralığını biraz düşürmeyi dene. Marşla çalışmasına kolaylık sağlar. En basit ve en ucuz,geri dönüşü olabilen bir yöntemdir. Mutlaka dene..
    Onu da uygulayayım bir abi. Zararı olur mu?
    HONDA

#BZ3082

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    gidip dandik dandik patates motorlar alırsanız tabi bitmez sorunlar. az paraya kıyın ya keyif için yapıyorsunuz şu işi

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş çeviriyor hocam. Onda sıkıntım yok da marş almıyor ya motor. Her gün bayır bulup vurdurmaktan utanır oldum.

Bobini değiştirmemin tek nedeni hem aklımda soru işareti kalmasın hem de verilen tavsiyelere uyayım.

Dediğiniz gibi jiklem şuan ne konumda bilmiyorum. Kol olarak jikle konumu debriyaj manetine yakın konumda ve sabit, oynamıyor. Konumunu ben de tam bilemiyorum. Dediklerinizi tekrar göXeb geçireceğim.

Teşekkür ediyorum, hayırlı geceler.
    Depoyu sökmeden hava emiş borusunu söküp karbüratörden içeri bakarsan jikle konumunu görebilirsin. Dediğin gibi jikle sürekli çekili ise hiç bobinle uğraşmadan jikle telini karbüratörden çıkarıp biraz bu şekilde dene. Sorun düzelirse derdini buldun, düzelmezse tekrar belirtiyorum, ilk olarak ateşleme bobini, sonra ateşleme modülü, sonra ateşleme sinyal kablosu (stator/sotor düzeneğindeki sinyal jeneratörü de dahil) v.s.. diye gidiyor. İlk mesajında jiklenin durumundan bahsettiğini belirmişsin ancak görmedim. O nedenle doğrudan bobin dedim, bilginiz olsun.
    ...

Sayın stock sever bu tip arızalar ufak tefek şeyler inanın.Hayalim başkası değil Cbf'ti demişsiniz ne mutlu elde etmişsiniz.Birazcık nazlanıyor işte.Beğenilmeyecek bir motor değil,kolay pes etmeyin.Sıkıntılarını giderdikten sonra zevkten köşe köşe binersiniz.Canınızı sıkabilecek yorumlara kafa takmayın.Giderilemeyecek şeyler değil.Yakın bir yerde olsam 40 kere gelir yardımcı olmaya çalışırdım.Sayın Samet Ağır tırnak aralığı demiş,yanılmıyorsam 0,08 mm.gibi aralık değeri olmalı.Kolay gele...

Motosikleti
    RS200
    Alıntı sultanselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidip dandik dandik patates motorlar alırsanız tabi bitmez sorunlar. az paraya kıyın ya keyif için yapıyorsunuz şu işi
    Kimin ne kadar bütçesi olduğunu, neye gücü yetip yetmediğini nereden biliyorsunuz da burada böyle çemkiriyorsunuz! Olsa zaten alırdık. Öğrenci halimle yazın gece gündüz demeden 21-22 saat mesai yaparak aldım bu motoru. Öyle konuşmayla atıp tutmayla olmuyor o iş. Keyif için alan da yok. Okıla gidip gelme sorunumu çözmek için aldım bu motoru. İki sorun yazdık diye burada gelip saçma sapan mesaj yazmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu sökmeden hava emiş borusunu söküp karbüratörden içeri bakarsan jikle konumunu görebilirsin. Dediğin gibi jikle sürekli çekili ise hiç bobinle uğraşmadan jikle telini karbüratörden çıkarıp biraz bu şekilde dene. Sorun düzelirse derdini buldun, düzelmezse tekrar belirtiyorum, ilk olarak ateşleme bobini, sonra ateşleme modülü, sonra ateşleme sinyal kablosu (stator/sotor düzeneğindeki sinyal jeneratörü de dahil) v.s.. diye gidiyor. İlk mesajında jiklenin durumundan bahsettiğini belirmişsin ancak görmedim. O nedenle doğrudan bobin dedim, bilginiz olsun.
    Sizin dediklerinizi not aldım abi. Detaylı bakacağım hafta sonu. Çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğun için abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı angaralı06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın stock sever bu tip arızalar ufak tefek şeyler inanın.Hayalim başkası değil Cbf'ti demişsiniz ne mutlu elde etmişsiniz.Birazcık nazlanıyor işte.Beğenilmeyecek bir motor değil,kolay pes etmeyin.Sıkıntılarını giderdikten sonra zevkten köşe köşe binersiniz.Canınızı sıkabilecek yorumlara kafa takmayın.Giderilemeyecek şeyler değil.Yakın bir yerde olsam 40 kere gelir yardımcı olmaya çalışırdım.Sayın Samet Ağır tırnak aralığı demiş,yanılmıyorsam 0,08 mm.gibi aralık değeri olmalı.Kolay gele...
    Çok teşekkür ediyorum abicim. Zaten forumdaki abilerin samimiyetine güvendiğim için buraya danışma fikri aldım.

İlk aldığımda da bu sorunlarım yoktu zaten. Zaman geçtikçe ortaya çıkmaya başladı. Bu da küçük sinek mide bulandırır hesabı oldu biraz.

Tekrardan çok teşekkür ediyorum. Kontrol edeceğim söylediklerinizi.
    adonis84 ve sutlusoda bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı sultanselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeeeyyyyy sultanselim sen kimsin ya?
    Biraz değişiksin galiba!

Stock sever, konuyu açtığında beri takip ediyorum, umarım sorunu çözersin.

Bilgili arkadaşlar yardımcı oluyor zaten.

Bende 2011 model 40 bin km civarı kullandım, hiç sorun yaşamadım ama şu bahsettiğin 90-100 km ile giderken sanki biri çekiyormuş veya tekliyormuş gibi durum yaşıyordum, Cbf 150 sayfasında okuduğum kadarıyla çoğu kişide vardı ve çok umursamadım ancak düzeltiliyor.
    Manifolt mu ne varmış onun değişmesi gerekiyor sanırım ama emin değilim.

Kolay gelsin, düzelir canını sıkma.
    Selametle.

Motosikleti
    RS200
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeeeyyyyy sultanselim sen kimsin ya?
    Biraz değişiksin galiba!

Stock sever, konuyu açtığında beri takip ediyorum, umarım sorunu çözersin.

Bilgili arkadaşlar yardımcı oluyor zaten.

Bende 2011 model 40 bin km civarı kullandım, hiç sorun yaşamadım ama şu bahsettiğin 90-100 km ile giderken sanki biri çekiyormuş veya tekliyormuş gibi durum yaşıyordum, Cbf 150 sayfasında okuduğum kadarıyla çoğu kişide vardı ve çok umursamadım ancak düzeltiliyor.
    Manifolt mu ne varmış onun değişmesi gerekiyor sanırım ama emin değilim.

Kolay gelsin, düzelir canını sıkma.
    Selametle.
    Çok teşekkür ediyorum abi. Birileri can sıkmaya çalışsa da umursamıyorum. Şu sorunları çözeyim yeterli. O da hafta sonu belli olacak zaten.
    HONDA

#BZ3082

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu da uygulayayım bir abi. Zararı olur mu?
    Olsa önerir miyim sence?
    Bunu hemen dene.. Son derece basit biş işlemdir sök tak 3 dakikanı almaz..
    Motor çok sıcak olmasın dikkat et sadece...
    Sonrasında duruma göre hareket ederiz.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    RS200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olsa önerir miyim sence?
    Bunu hemen dene.. Son derece basit biş işlemdir sök tak 3 dakikanı almaz..
    Motor çok sıcak olmasın dikkat et sadece...
    Sonrasında duruma göre hareket ederiz.
    Ders çıkışı söküp deneyeyim abi.
    HONDA

#BZ3082

Motor 75000 km.ve rektefiyesiz diyorsunuz.Daha önce karşılaştığım konu ile oldukça yakın.2 zamanlı bi scooter motorum var,yıllardır yatar.Çocuklarım motor kullanmaya baya bi hevesli;baba bize de öğretmiyecekmisin dediler.Hoşuma gitti motoru canlandırayım dedim.Parça siparişlerim oldu.Neden sonra gelen parçaları motora taktım,öyle böyle derken zorlada olsa motoru çalıştırdım.Ancak bir müddet beklesin çalıştırmak büyük sıkıntı.Sadece ayaktan marşlı 1999 model bi scooter.Öyleki marş basıcam diye tekrar tekrar dene canım çıkıyor.Ayağım isyanlarda.Buji değiştim olmadı,başlığı değiştim olmadı.Cdı bobin değiştim yine sonuç yok.Canı isterse bi seferde çalışıyor,istemezse Allah hak getire.Bujiyi söküp üstünkorü elimle pistonun basıncına bakıyorum oda var.En son silindir ve pistonu söktüm,rektefiyesini yaptırdım.(piston sıfırlandı)Şimdi uğraşmıyorum,kompresör kuvvetlendi.Marş pedalı ayağımı fena geri tepiyor.Sonuç 1 veya 2 kez pedallasam kolaylıkla çalışır oldu.Rodajını da tamamladım.Bayağı uzun oldu ancak sözün özü kompresörünüz olması gerekenden daha az basınç üretiyor olmasın.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motor 75000 km.ve rektefiyesiz diyorsunuz.Daha önce karşılaştığım konu ile oldukça yakın.2 zamanlı bi scooter motorum var,yıllardır yatar.Çocuklarım motor kullanmaya baya bi hevesli;baba bize de öğretmiyecekmisin dediler.Hoşuma gitti motoru canlandırayım dedim.Parça siparişlerim oldu.Neden sonra gelen parçaları motora taktım,öyle böyle derken zorlada olsa motoru çalıştırdım.Ancak bir müddet beklesin çalıştırmak büyük sıkıntı.Sadece ayaktan marşlı 1999 model bi scooter.Öyleki marş basıcam diye tekrar tekrar dene canım çıkıyor.Ayağım isyanlarda.Buji değiştim olmadı,başlığı değiştim olmadı.Cdı bobin değiştim yine sonuç yok.Canı isterse bi seferde çalışıyor,istemezse Allah hak getire.Bujiyi söküp üstünkorü elimle pistonun basıncına bakıyorum oda var.En son silindir ve pistonu söktüm,rektefiyesini yaptırdım.(piston sıfırlandı)Şimdi uğraşmıyorum,kompresör kuvvetlendi.Marş pedalı ayağımı fena geri tepiyor.Sonuç 1 veya 2 kez pedallasam kolaylıkla çalışır oldu.Rodajını da tamamladım.Bayağı uzun oldu ancak sözün özü kompresörünüz olması gerekenden daha az basınç üretiyor olmasın.
    İki zamanlılarda bahsettiğiniz durum birebir geçerli. Ancak 4 zamanlı motorlarda tepki biraz daha farklı olmakta. O nedenle sorunu kompresyonda aramadan önce alınacak çok yol var. Sizin motor için(2T) izlediğiniz yol ise doğruymuş.
    ...

Karbüratörü söküp takarken emiş manifoldu fiber contasının o ringini takmamış veya düşürmüş olabilirmisiniz? Havanın fazla olmasıda ateşlemeyi etkileyecektir.Sayın kural Z ,açıklamanız için teşekkür ediyorum.
    Stock Sever ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS200
    Karbüratörü söküp takarken emiş manifoldu fiber contasının o ringini takmamış veya düşürmüş olabilirmisiniz? Havanın fazla olmasıda ateşlemeyi etkileyecektir.Sayın kural Z ,açıklamanız için teşekkür ediyorum.
    Valla abi her şey olabilir. Düşürdüm ya da düşürmedim desem yalan olur. Açıkçası olması gereken hal nedir onu bile bilmiyorum. Forumların youtubun dibine vuruyorum kaç zamandır. Ne öğrenebilirsem kar diye. Bu forum sayesinde çok şey öğrendim inşallah yine çözümü burada bulacağım.
    HONDA

#BZ3082

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Çok merak ettim sorunu ve çözümü takipteyim.

Sıkıntınıza yardımcı olabilmek için şimdiye kadar motorla yaşadığım olumsuzlukları gözden geçiriyorum,bi anlamda kendimi sizin yerinize koydum.Tamircilerle çok nadir işim olur,çok zorlanır içinden çıkamaz isem anca.Eveli ay Agılıty 125 in çalışmada zorluğu vardı,rolantiyi istediğim ayara getiremiyorum illa yüksek çalışıcam diyor.Manifold hortumu kelepçeleri gevşek desem yeridir.Araya teflon sarıp kelepçeleri sıktım,karbüratörü bağladım ancak ne elden ne ayak marşıyla çalışmıyor.Sonra gözüme yerdeki o ring ilişti.Fiber manifold contasını yeniden söktüm,o ringi yerine takıp montesini yaptım.Çalışmak için nazlanmadı bile.Rolanti ayarını yaptım,tane tane sayar oldu.Manifold conta ve o ringini ve kelepçe bağlantılarını yeniden kontrol edermisiniz.Tekrar kolay gele...

Motosikleti
    RS200
    Sıkıntınıza yardımcı olabilmek için şimdiye kadar motorla yaşadığım olumsuzlukları gözden geçiriyorum,bi anlamda kendimi sizin yerinize koydum.Tamircilerle çok nadir işim olur,çok zorlanır içinden çıkamaz isem anca.Eveli ay Agılıty 125 in çalışmada zorluğu vardı,rolantiyi istediğim ayara getiremiyorum illa yüksek çalışıcam diyor.Manifold hortumu kelepçeleri gevşek desem yeridir.Araya teflon sarıp kelepçeleri sıktım,karbüratörü bağladım ancak ne elden ne ayak marşıyla çalışmıyor.Sonra gözüme yerdeki o ring ilişti.Fiber manifold contasını yeniden söktüm,o ringi yerine takıp montesini yaptım.Çalışmak için nazlanmadı bile.Rolanti ayarını yaptım,tane tane sayar oldu.Manifold conta ve o ringini ve kelepçe bağlantılarını yeniden kontrol edermisiniz.Tekrar kolay gele...
    Dediğiniz yere de bakacağım abi. Daha önceden birkaç kez söktüğümde bahsettiğiniz gibi bir oring, conta vs görmemiştim aslında. Karbüratör çıkışından silindire giden yerdeki plastik boruda sadece 2 tane kelepçe var diye biliyorum. O bölgede oringe, contaya denk gelmedim. Ancak yine de bir bakacağım. Gözden kaçırmış olabilirim.

Tekrar teşekkür ediyorum.
    HONDA

#BZ3082

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    jigle takılı kalmış olabilir. öncelikle bundan emin olun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)