Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BAR END MİRRORS?

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese merhaba motosikletime yeni ayna almak istiyorum naked model ktm duke 250 , bar end aynalar dan taksam nasıl olur sizce , görüş açısı nasıl ben zaten şuan üstünedkinide pek beğenmiyyyorum , şurda bi tane 125 i tuning yapmışlar https://www.youtube.com/watch?v=yM1kw5sFGZU
    baya beğendim yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Motordan motora değişir herhalde ama aynayı alta doğru alırsanız sağ tarafta gaz kolu olacağı için eliniz sürekli orada olacağı için arka görülmüyor sağ tarafımı hiç göremiyordum (yuvarlak değil ben aynalar ama gidon aynası boyutu hemen hemen aynıdır)

Sol taraf biraz gözüküyor anca üstte aldığımda adam akıllı biraz bişeyler görmeye başladım görüntüden başka bir şey değil ben pek tavsiye etmem şahsen.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Kol altından geniş açı ile görüş sağladığı için eşek kulağı aynalardaki gibi omuz problemi olmaz. Araçların arasına girerken dikkat et

Nakedlerde kullandığım model genellikle bu kalıp, şimdi yarı yarıya ufağını buldum onu alacağım.

uzay gemisi bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    @wetehan
    hocam bulunduğunuz yerin manzarası fenaymış il ilçe olarak neresi oluyor

Motosikleti
    Z900
    Bodrum/Gümüşlük, yolun düşerse beklerim

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı met06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba motosikletime yeni ayna almak istiyorum naked model ktm duke 250 , bar end aynalar dan taksam nasıl olur sizce , görüş açısı nasıl ben zaten şuan üstünedkinide pek beğenmiyyyorum , şurda bi tane 125 i tuning yapmışlar https://www.youtube.com/watch?v=yM1kw5sFGZU
    baya beğendim yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler
    aliexpress'den alınacak aynaları baz alırsak verim orjinallere göre bayağı düşüyor(yuvarlak ve oval olanı kullandım). Hem yakın sağ-sol ve arkayı görmek zorlaşıyor, hem de ayna gözünüze uzaklaştığı için kontrol etmek zahmetli ve uzun hale geliyor. Sık sık omuz kontrolü gerekiyor. Bu da agresif kullanımda öndeki arabanın arkasında patlamaya davetiye çıkarıyor. Düzgün sürdükten sonra sorun yaşatacak kadar kötü değiller.

Wetehan'ın aynaları daha iyi bir çözüm olabilir. ama 2 ayna (benim kullandığım ile) arasında 15-20 cm genişlik farkı var gibi duruyor.

İyi markaların pahalı ürünlerinin camları çok iyi. Onlarda bir açı sorunu yok zaten.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ben de bi ara heves etmiştim.Yabancı forumlarda neredeyse herkes bu aynaları tavsiye ediyor.Bi ara N11'den ucuz bi tane almıştım titreşimden düşüp dürüyordu.Bir sürü pulla anca sabit olmuştu.

https://www.revzilla.com/motorcycle/...bar-end-mirror

Motosikleti
    Z900
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliexpress'den alınacak aynaları baz alırsak verim orjinallere göre bayağı düşüyor(yuvarlak ve oval olanı kullandım). Hem yakın sağ-sol ve arkayı görmek zorlaşıyor, hem de ayna gözünüze uzaklaştığı için kontrol etmek zahmetli ve uzun hale geliyor. Sık sık omuz kontrolü gerekiyor. Bu da agresif kullanımda öndeki arabanın arkasında patlamaya davetiye çıkarıyor. Düzgün sürdükten sonra sorun yaşatacak kadar kötü değiller.

Wetehan'ın aynaları daha iyi bir çözüm olabilir. ama 2 ayna (benim kullandığım ile) arasında 15-20 cm genişlik farkı var gibi duruyor.

İyi markaların pahalı ürünlerinin camları çok iyi. Onlarda bir açı sorunu yok zaten.
    AE kalite kalite satıyor. Bir çok kez bu aynalardan aldım, kalite ve camları farklı idi. 30 küsür dolar olanı hala kullanıyorum, cam kaliteli ve titreşim yok.

Genişlik farkına gelince 1 ayna 7.5cm gidonu uzatıyor, 15cm doğru tahmin Ancak aynaları boynuz şeklinde üstte konumlandırırsanız gidon ile aynı sınırda kalacaktır.

Aklımda mv agusta dragster manet korumalı katlanan aynalardan vardı ancak kibar bir modelini bulamadım.

Y.dışı nakedlerde bu aralar sıkça gördüğüm bu model ise takibimde. Hem daha kibar hem toplam uzunluktan 8cm daha düşecek. AE de kopyası 30$ civarı ama cam kalitesi hakkında yorum bulamadım.

DR link
    https://www.drivenracing.com/catalog/d-axis-mirror

AE copy
    https://m.tr.aliexpress.com/item/322...Q1545170519556

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Bu tür aynaları takınca gidon topuzumuzu çıkarıyor muyuz? Onun yerinde bu mu duruyor?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür aynaları takınca gidon topuzumuzu çıkarıyor muyuz? Onun yerinde bu mu duruyor?
    Evet.Kendi korumaları oluyor zaten.
    emenyasin bunu beğendi.

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Monster da kullaniyorum. Memnunum. Iyi ayarlarsaniz her 2 yanida net gosteriyor. Yuvarlak tip alirsaniz bazıları mercekli ayna.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Dostum "Bar END aynalar" almadan önce, ya ingilizce kursuna yazıl, yada komple vazgeç bu işten..

Motosikleti
    Z900
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ara yüzük ile orijinal veya istediğin topuzu takabilirsin.
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu aynaları herhalde bir tek ben cafe racerlar ile özleştiriyorum ..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Topuz aynası desek olmaz mı?

Hiç türkçeleştirmeye çalışmadan otu botu olduğu gibi alıp kullanmak yerine ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben bu ayna türünü ilk 90 lılarda bir abimiz mz301 cafe racera çevirmişdi bütün parçaları almanyadan getirtmişdi o zaman ilk o motorda görmüşdüm.. daha sonra çok caferacer larda görmeye başladım ama son zamanlarda naked ss lerede takmaya başladılar.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ben böyle kullanıyorum. Görüş problem olmuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)