Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışlık Pantolon Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Merhaba,

Aşağıdaki pantolonlara yarın gidip bakmayı düşünüyorum. Hepsinin bedenleri yok, 1.79 boy, 100kg de ağırlık artık hangi beden olursa.

Kullanan varsa yorumlarını esirgirmezlerse sevinirim. Farklı fikirlere de açığım bu arada.

Kendi kullandığım durt kışlık pantolon 2 kış güzelce idare ettikten sonra geçenlerde ağ kısmından su geçirmişti. 150tl ye aldığım bir pantolona göre oldukça tatminkardı bence. şuan satılıyor olsa 300 tl falan olurdu fiyatı sanırım. maalesef aynı üründen piyasada yok.

https://www.motovento.com/urun/size-...sers-AND000003

https://www.motovento.com/urun/size-...ants-ALP000210

https://www.motovento.com/urun/size-...ants-ALP000203

https://www.motovento.com/urun/size-...ants-ALP000214

https://www.motovento.com/urun/size-...ants-ALP000308

https://www.motovento.com/urun/size-...hort-ALP000808

Aslında pantolon için çok para verme niyetim yok ancak kesinlikle 1 saate kadar suya dayanmalı ve çok ince olmamalı ve soğukta iş yapmalı.

Şimdiden herkese yorumları için teşekkür ederim.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cb500f
    Goretex olan model iyi gozukuyor. Pratik bisey istyrsan tucano panda fast e de bakabilirsin. Ayakta giyilebiliyor tanitimini izleyebilirsin.kolay gelsin

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben Tech90 üzerine dechatlon'dan 30TL'ye aldığım yağmurluk pantalon geçiriyorum, damla su almıyor. (Ağır yağmurda 45dk'ya kadar kullandım, daha uzun kullanmadım ama geçirmeyecek gibi duruyor...) Tek sıkıntısı tüm gün giyebileceğiniz bir şey değil, uzun süre giyilirse pişik yapabilir
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goretex olan model iyi gozukuyor. Pratik bisey istyrsan tucano panda fast e de bakabilirsin. Ayakta giyilebiliyor tanitimini izleyebilirsin.kolay gelsin
    bu yandan giyilip çıkarılanlar cırtlardan yağmur falan alabilir. bir de ne kadar kalındır soğuktan ne kadar korur emin değilim.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Tech90 üzerine dechatlon'dan 30TL'ye aldığım yağmurluk pantalon geçiriyorum, damla su almıyor. (Ağır yağmurda 45dk'ya kadar kullandım, daha uzun kullanmadım ama geçirmeyecek gibi duruyor...) Tek sıkıntısı tüm gün giyebileceğiniz bir şey değil, uzun süre giyilirse pişik yapabilir
    tech 90 kışlık mı ki? sıcak tutuyor mu? yağmur yağmadığında yağmurluğu giymezsek rüzgar geçiriyor mu? ya da her seferinde yağmurluğu giymek gerekiyormu?

model ne buarada?

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    para vermeye niyetin yoksa;

1- https://urun.n11.com/pantolon-ve-sor...7_a317-1mtux26

şunu al. yağmur ve rüzgar geçirmiyor belli bir düzeyde. ben sonbahar ve ilkbaharda kullanıyorum ara sıra. üstüne bir de dekatlon'dan yağmurluk çekersin, mis gibi olur. üşürüm diyorsan içine bir de içlik giyersin. tabii harici dizlik kullandığını varsayıyorum.

ama uğraşmayayım hepsi tek pantolonda olsun diyorsan diyorsan alpinestars valparaiso pantolon önerebilirim. ben montunu kullanıyorum aynı modelin, çok memnunum. bu arada verdiğin linkteki alpinestars'ların birisi kadın için. stella diye yazan... onu alma

Motosikleti
    MT-07
    Ben bu işlerin para çokomel boyutunda olduğundan direk gidip gerekirse parayı bayılmanın en düşük maliyetli yol olduğuna inanıyorum. F/P ürünleri ile bahar belki geçiyor ama yaz ve kış ayları geçmiyor. Gidip sağlam bir kışlık pantolon alsan 1-2 sene değil daha uzun süre giyersin.

Bende prohel spider 6767 pantolon var. 1sene sonra ağ kısmındaki naylon su geçirmez tabaka parçalandı. Yağmur çiselese su içinde kalır oldum.

Tech90’da full kevlar kışlık olarak new pirate var ama biraz tuzlu gelebilir.

Ben motor süreceksem kışın; berrak içlik, tech 90 pantolon yada normal kot + venom masfallı dizliklerim, scoyco yağmurluğum var onu giyiyorum. En temiz sıcak tutacak şey; kuryelerinde giydiği balıkçı tipi yağmurluk. İçinde direk çatı için kullanılan ziftlerden var sanki. En baba rüzgarda için için yanarsın.

Estetik değil orası ayrı konu.

Motosikleti
    Artık Yok...
    balıkçı tipi yağmurluk dediğin pançodur aynen bende yağmur çok şiddetlenirse onu kullanıyorum çıakrıyorum bagajdan giymesi 10 saniye çıkarması 10 saniye.. yağmurluk takımımda var pantalon ve üstü çift olarak onu giymek daha meşakatli ve vakit oluyor ..

birde onu temiz yerde giyiceksin benim başıma geldi e5 de bir başladı köprü altına çekdim çıakrdım bagajdan pantalonu ayağıma ayakkabı ile geçiriyim dedim geçmedi o sıra pantalonun iç kısmıda ayakkabıdan çamur oldu ayakkabayı çıkardım pantalonu falan giydim şansıma 3 km gittim yağmur azaldı :D ne küfur etmişdim ..

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Ben bir ay kadar önce Vexo marka kışlık pantolon aldım.. Sıcak tutması oldukça iyi.. Yağmur olarak çok deneyim yaşamadım.. Fiyatı da kalitesine göre tatmin edici..

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Konu ile alakalı olduğu için ben de bir soru sormak istiyorum özellikle kışın motosiklet kullanan arkadaşlara. Ben havalar soğuduğundan beri altımda içlik, üstünde pantolon (motosiklet pantolonu değil), onun üstünde de yağmur ihtimaline karşı alt yağmurluğum oluyor. 15 20 dakikadan sonra özellikle dizlerim üşümeye başlıyor. Motosiklet pantolonları yazlık ve kışlık diye ayrılıyor mu? Özellikle vücudun alt kısmını soğuktan nasıl koruyorsunuz?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Diz korumalı motosiklet pantalonu giyer veya dışarıdan diz koruma takarsanız dizlerinizi soğuktan da korur.

Motosikleti
    Kymco People S200
    cevaplar için herkese teşekkür ederim.

@lazasker @Angrypower işe giderken evde pantolonu giyiyorum, işe gelince çıkarıyorum. pantolon üstü yağmurluk dizlik vs çok pratik olmayacaktır diye düşünüyorum.yağmurluk alıp denemişliğimde var buarada. pantolon en temizi bence.

@Vista86 modeli ne pantolonun? ince değil di mi?

@YZFR25 dizleri korumak için rüzgarı durduracak bir şey lazım. bence yine en iyisi kışlık pantolon. hiçbir yere hava girmiyor.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diz korumalı motosiklet pantalonu giyer veya dışarıdan diz koruma takarsanız dizlerinizi soğuktan da korur.
    Dizliğim var dizlik taktığım da oluyor ancak dizlik sürekli aşağı kayıyor sürüş sırasında çok dikkatim dağılıyor artık takmamaya başladım. Motosiklet pantolonu alacağım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bende Riderdenim markasının Bora modeli içi kevlarlı kot pantalonu var. 3 derece soğukta hiç üşümedim, dizlerdeki korumaları rüzgardan da koruyor sanırım, hiç üşüme hissetmedim. Yağmura yakalanınca giymek için de alt üst yağmurluk takım almıştım 4riders marka en ucuz modeli, onu pantalonun üzerine giyiyorum o zaman da aşırı sıcak bile oluyor.
    Ama alt yağmurluğu ayakta uzun botları çıkarmadan giymek çıkarmak çok zor geliyor, yağmur da geçirmeyen bir pantalon ben de arıyorum.
    Bu konuyu takipte kalayım.
    Aşırı yağmurda zaten yola çıkmam, sabah yerler ıslaksa yola çıkmam ama gün içinde yağmur başlar da evden uzakta yağmura yakalanırsam alt yağmurluğu giymekle uğraşmayayım, hem tech-90, riderdenim gibi kot rürü antalonlar gibi rahat olsun işyerinde de tuhaf durmadan giyilebilsin hem de su geçirmesin, hafif yağmurda ya da yold ayağmura yakalanınca içine su almasın yeter. Öyle bir ürün var mıdır?

riderdenim kot pantalonun üzerine kışlık botlara su geçirmesin diye sıkılan spreylerden sıksam az da olsa su geçirmezlik özelliği kazanır mı ki? zaten çiseleme şeklinde yağmur yağdığında pantalon içeri su almıyor su akıp gidiyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    https://www.feyizoglu.com/Tucano-Urb...lon_52441.html

Senin kıyafetin bu hocam. Ben aldım kullanıyorum. 1-1,5 saat yağmurda kaldım, kupkuru indim. Göğüsü de koruyor. Başka modele bakma. HAyırlı olsun güle güle kullan.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.feyizoglu.com/Tucano-Urb...lon_52441.html

Senin kıyafetin bu hocam. Ben aldım kullanıyorum. 1-1,5 saat yağmurda kaldım, kupkuru indim. Göğüsü de koruyor. Başka modele bakma. HAyırlı olsun güle güle kullan.
    Bu güzel, tam aradığım şeye benziyor. ama fiyatı da yüksekmiş. Ne de olsa ne kadar ekmek o kadar köfte.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Tefoo
    "Vista86 modeli ne pantolonun? ince değil di mi? "

Marka Vexo fakat modeli nedir bilmiyorum.. Çift kat, içinde ferumarla çıkarılabilir içlik var.. Yanlarda ve dizlerde koruma var.. Bir kaç kez uzun yol yaptım, hiç üşümedim..
    Boyu biraz uzun gelmişti terzide ayarlattım.. Şu an dizlikleri çıkarıp günlük olarak ta kullanıyorum..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu güzel, tam aradığım şeye benziyor. ama fiyatı da yüksekmiş. Ne de olsa ne kadar ekmek o kadar köfte.
    Valla hocam dün akşam 7 gibi İstanbul'da hissedilen sıcaklık -8 idi. Yağış da olmayınca atladım motora. 80-90 hızlarda sürdüm. Kask biraz hava aldığı için termal balaklavadan açıkta kalan göz-burun kısmım dondu. Ama bacaklar ve göğüste hiçbir sıkıntı olmadı. Pantolonu çıkartmadan üzerine giyip çıkartabiliyorsun. İşe-gidip gelenler için süper çözüm. Konuyu açan arkadaş bin liralarda ürünler göstermiş. Yazık günah. Aranılan ürün benim gösterdiğim halbuki.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam dün akşam 7 gibi İstanbul'da hissedilen sıcaklık -8 idi. Yağış da olmayınca atladım motora. 80-90 hızlarda sürdüm. Kask biraz hava aldığı için termal balaklavadan açıkta kalan göz-burun kısmım dondu. Ama bacaklar ve göğüste hiçbir sıkıntı olmadı. Pantolonu çıkartmadan üzerine giyip çıkartabiliyorsun. İşe-gidip gelenler için süper çözüm. Konuyu açan arkadaş bin liralarda ürünler göstermiş. Yazık günah. Aranılan ürün benim gösterdiğim halbuki.
    feyzioğlu linkinde sadece yağmurlu havalarda giyin diyor. bu benim biraz kafamı karıştırıyor. yağmurluk gibi sadece yağmurda giyin, yağmur durunca çıkarın gibi bi durum var mı? ben alta eşofman giyip üstüne motosiklet pantolonunu giyeceğim sadece.

bir cırtlı kısımlarından su giriyor mu? yağmurda denediniz mi? su geçirdiği anda benim için bitmiş demektir pantolon.

bugün motovento ya gidip linkini verdiğim pantolonları denemeyi düşünüyordum, olmadı buna da gidip bakayım tekrardan.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    benim yegane tavsiyem iyi bir motor pantalonu alsanız bile üstüne yağmurluk giymek, kendi adıma küçük motor kullandığım için bilhassa paçalarım çok çamur oluyor, yağmurluk olunca pantalonu temizleme derdi olmuyor, yağmurluğu silmek çok kolay, ayrıca hiç su almıyorsunuz, en fazla ayakkabıları silmek gerekiyor.

Dechatlon'dan aldığım 40tl'lik yağmurluk pantalonla geçen günkü yağmurlar da dahil sürekli kullandım en ufak sıkıntı yaşamadım, ortalama 40 dk'lık yolculuklarda yoğun yağış altında hiç sıkıntı yaşamadım, aynı şekilde dechatlondan aldığım tekne yağmurluğu sayesinde de montum da tertemiz kalıyor, bir de drypack çanta aldım malzemelerim her şey kuru kalıyor neredeyse yüzsem kuru kalacağım

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de aynı 40TL'lik pantalonu kullanıyorum, daha uzun sürüşler için balıkçılık reyonunda daha kalın kumaşli iç kaplamalı bir başka pantalon var, kurye arkadaş kullanıyor, taş gibiymiş...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)