Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scotty'ye Ceza Yağdı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorması ayıp, taksicilerle bağlantınız nedir merak ettim. Tüm İstanbul halkı nefret eder taksicilerden, onlardan kaynaklanmasa bu kadar yaygın olmaz bu nefret ?
    İstanbul halkının memnun olduğu birşey yok ki. Sayın Doktor'um sen daha iyi bilirsin günde kaç tane hasta görüyorsundur. İstanbul halkına altın verirsin gümüş nerde der gümüş verirsin pırlanta nerde der.

Dünya standartlarının üzerinde projeler yapıldı bu şehirde. Marmaray metrobüs tüp geçitler köprüler. Altyapı çalışmaları çevre temizlikleri ama yok yaranamazsın. O yüzden sen halk memnun değil diye genelleme yapma yanılırsın. Bu halkın memnun olduğu birşey yok. şükür etmeyi bilmedikleri için.

Ayrıca taksiciler ile bir bağlantım yok. Amcamın 4 adet taksi plakası var sadece. O da taa 1960larda sigara parasına aldığı şimdi trilyonluk plakalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Eh, yazışmaya devam etmeye gerek kalmadı zaten.
    pea ve wing41 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Eh, yazışmaya devam etmeye gerek kalmadı zaten.
    Oh be doktorum şu forumda sonunda dediklerimi anlayan biri çıktı. E kolay doktor olunmuyor tabi. Vel hasıl kelam durum böyle.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı sultanselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oh be doktorum şu forumda sonunda dediklerimi anlayan biri çıktı. E kolay doktor olunmuyor tabi. Vel hasıl kelam durum böyle.
    Doktor, akademik bir terimdir, mesleğinde doktora yapmış herkese verilen ünvandır. Sizin düşündüğünüz "tıp doktoru" sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Doktor, akademik bir terimdir, mesleğinde doktora yapmış herkese verilen ünvandır. Sizin düşündüğünüz "tıp doktoru" sanırım.
    E cezaevinde ne iş yaptın o zaman ?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Scotty ve Über'de denetim ve ceza var. Über sürücüsünü şikayet ederseniz ve kanıtlarsanız Über sürücüsü biter. Über sürücüsü sizi dolaştıramaz, kaabul edip geldiyse mesafe beğenmemezlik yapamaz. Scotty ve Über'e sanal kart tanımlar, gideceğiniz yere vardığınızda "Hadi hayırlı işler" der elini kolu sallar inersin, sistem karttan çeker. 50 lira verince, sen 5 lira verdin, bozuk yok, üstünü helal et olmaz. 3 ay sonra bile, nereden bindin, nereye kaça gittin kayıt tutulur.

BEn Über'le Kadıköy'den Bakırköy'e gittim. Avrasya tüneli geçiş parası alındı. Ama şöför e-5 ten gitti. Über'e ertesi gün söyledim, sonraki gün inceleyelim dediler, sonraki gün inceledik, evet tüneli kullanmamışsın paranı verecez dediler, sonraki gün param hesapta. Şöförden fazla parayı kesmişler.

Aynı denetim ve cezayı taksiciye de yap, hepsi mum olur. Bülbül olur, filinta olur.

Aynı denetimsizlik ve ceza vermemeyi Über'e yap, aynı Über şoförü barzoluğa döner. Tüm pislikler orada olur. Burada temel konu etkili denetim, acıtıcı ceza.

Her şeyi devletten bekleme derler. Doğrudur. Ama denetim ve cezayı devletten beklemeliyiz.
    drtayfun ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scotty ve Über'de denetim ve ceza var. Über sürücüsünü şikayet ederseniz ve kanıtlarsanız Über sürücüsü biter. Über sürücüsü sizi dolaştıramaz, kaabul edip geldiyse mesafe beğenmemezlik yapamaz. Scotty ve Über'e sanal kart tanımlar, gideceğiniz yere vardığınızda "Hadi hayırlı işler" der elini kolu sallar inersin, sistem karttan çeker. 50 lira verince, sen 5 lira verdin, bozuk yok, üstünü helal et olmaz. 3 ay sonra bile, nereden bindin, nereye kaça gittin kayıt tutulur.

BEn Über'le Kadıköy'den Bakırköy'e gittim. Avrasya tüneli geçiş parası alındı. Ama şöför e-5 ten gitti. Über'e ertesi gün söyledim, sonraki gün inceleyelim dediler, sonraki gün inceledik, evet tüneli kullanmamışsın paranı verecez dediler, sonraki gün param hesapta. Şöförden fazla parayı kesmişler.

Aynı denetim ve cezayı taksiciye de yap, hepsi mum olur. Bülbül olur, filinta olur.

Aynı denetimsizlik ve ceza vermemeyi Über'e yap, aynı Über şoförü barzoluğa döner. Tüm pislikler orada olur. Burada temel konu etkili denetim, acıtıcı ceza.

Her şeyi devletten bekleme derler. Doğrudur. Ama denetim ve cezayı devletten beklemeliyiz.
    Devletimiz gerekeni gerektiği zaman eksiksiz yapıyor çok şükür. Sn Erdoğan Uber bitmiştir dedi. Çok miladı yok 2019 da uber skoty mkoti kalmıcak ülkede inşallah. Vergisiz kazanç ihanettir

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İnşaat firmaları duymasın

Devlet gerekeni yapar ile vergisiz kazanç ihanettir sözlerinin ikisini birden kullanarak yukarıdaki tabloyu açıklarsanız sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşaat firmaları duymasın
    neyi duymayacakmışız ?

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu iş matematik formulü gibidir gidişat yanlış olursa sonuçda hep yanlış çıkar..

ilk sorulması gereken soru über niye var bu halk niye übere deli gibi talep gösteiyor scotty niye var niye bu halk scotty ye talep gösteriyor..

burdan yola çıkmamız lazım.. parasından değildir herhalde pek sanmam para ikincil plandadır.. öncelik nedir hizmet denilen unsur..
    taksininde iyisi var kötüsü var hepsini aynı kefeye koyamayız.. gerçekden içi kokan leş gibi koltukları yağlı taksilerde var bindik gördük yaşadık ama bal dök yala tertemiz bakımlı taksiler taksicilerde var.. Taksicilerinde hepsi böyledir şöyledir demek yanlş olur..

Adam hapisden çıkmış olabilir taksicilikde yapamasa kimse iş vermiycek adama ne yapıcak tekrar suça yönelicek.. ben orasındada değilim yatmış çıkmış tövbe etmişse ekmeğime hayatıma bakarım yuvama bakarım bu saatten sonra diyorsa ona kim ne diyebilir.. şuda var tabi hapisden çıkmış ama hala uslanamamış tiplerde var onlarada taksi verilmemesi lazım müşterinin can güvenliği açısından...

Taksilerde bence genelde sorun müşteriye nasıl davranıcaklarını bilmiyorlar özellikle dünya algı bakış açısı değişdi ama taksicilerin ne yazık ki çoğu değişemedi.. mesela uber scotty gibi uygulamaların ben hiç kullanmadım ikisinide ama kullananlarla konuşduğumda en önemli nedenlerinden biri sürücü ile çok muhattap olmamaları olduklarını söylüyorlar.. zaten aplikasyondan gidicekleri yer para işi halledildiği için bir muhattap olunması gereken husus olmuyor.. ikiside ayrı dünyalarda olması olduğunu söyliyen çok insan duydum..

hani eskiden hayırlı günler abicim nasılsın iyimisin bir taksici müşteri muhabbeti olurdu , şurdanmı gidiyim burası tıkalıdır işte siyaset ekonomi muhabbetleri olurdu şimdi artık yeni nesil bunları sevmiyor istemiyor bence... o mesafe için vermiş zaten parasını peşin nerden giderse gitsin isterse uzatsın yolu isterse kestirmeden gitsin umru olmuyor birde yeni nesil telefoncu gençlik kafayı telefondan kaldırmıyor yol boyu muhabbet gibi bir isteği arzusuda olmuyor..

vel hasıl işin nedenini nasılını çözmeden uberi bitir scooty bitir yarın püber çıkar sonraki gün spooty çıkar sonu gelmez .. çünkü sen sorunu çözmemişsindir bu firmaları kapatarak sorunu sadece sümen altı ,halı altına süpürmüşsündür ama sorun orda hala durmaktadır.. burda önemli olan sorunu çözmek , sorunu çözdünmü zaten ne ubere talep olur ne scootye kendi kendine kaybolur giderler..

bu sorunda yeni bir sorun değil uberle çok dallanıp budaklandı sadece yoksa kaçak taksi sorunu bu memlekette 30 yıllık sorundur hep vardı uberdende en ufak bir mantıken farkları yoktu onlarda doblo kangoo gibi yüksek tavan rahat konforlu geniş araçlarla sizi alır gidiceğiniz mesafenin parasıda önceden peşin alınır gidilirdi.. uber sadece bu işin kitabını digital dünyaya adapte etmiş versiyonu.. scooty de onun motorsiklet versiyonu ama çok tehlikeli dediğim gibi.. motorsikletle bence taksicilik yapılmamalı..
    bursalıali ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Bir plakanın trilyonluk olması baş saçmalık değil mi, neden arttırılmıyor plaka sayısı? İnsanların düzgün hizmet almayı istemesi suç mu oluyor, bu kadar saldırganlık da dikkat çekici.
    bursalıali ve drtayfun bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir plakanın trilyonluk olması baş saçmalık değil mi, neden arttırılmıyor plaka sayısı? İnsanların düzgün hizmet almayı istemesi suç mu oluyor, bu kadar saldırganlık da dikkat çekici.
    niye plaka sayısı artırılsın ki? daha kontrolsüz olması için mi? bu aptal saptal düşüncelerinizden vazgeçin ya. illa muhalefet olacağız diye o kadar komik duruma düşüyorsunuz ki

Alıntı sultanselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletimiz gerekeni gerektiği zaman eksiksiz yapıyor çok şükür. Sn Erdoğan Uber bitmiştir dedi. Çok miladı yok 2019 da uber skoty mkoti kalmıcak ülkede inşallah. Vergisiz kazanç ihanettir
    Maaşlı çalışan dışında, taksiciler dahil, kimin doğru düzgün gelir vergisi ödediğini düşünüyorsunuz? Vergisiz kazanç ihanetse(ki öyle) memlekette skoty ye uber e gelene kadar sayısız hain var.

bkz: Hak yemek, sol elle yemek yemek kadar dikkat çekmedi bu ülkede, işte bu yüzden karanlıktayız.
    The Dude ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Söylediklerini savunacak altyapısı olmadığı için aptal saptal deyince haklı olduğunu sanan insanlarla değerli vaktinizi harcamayın. Yukarıdaki tabloyu görmedi aptal saptal yazmaktan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Söylediklerini savunacak altyapısı olmadığı için aptal saptal deyince haklı olduğunu sanan insanlarla değerli vaktinizi harcamayın. Yukarıdaki tabloyu görmedi aptal saptal yazmaktan.
    heee hee öyle. cahil seni. daha yönetim sistemimizden bi habersin gelmiş burada bana aptal saptal dersin. Kafanıza vura vura öğreticez oğlum size.

Motosikleti
    speederbike
    Oğlunuz değilim. Aptal saptal deyip duran sizsiniz. Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesine girip okumayı da becerememişsiniz. Hadi eyvallah.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hükümetimiz sevmez böyle düzenli tıkır tıkır yürüyen işleri.
    illa bir katekulli menfaat dönmeli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Oğlunuz değilim. Aptal saptal deyip duran sizsiniz. Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesine girip okumayı da becerememişsiniz. Hadi eyvallah.
    kıyamam küstün mü la?

Motosikleti
    speederbike
    Anneniz babanız mı öğretti size "La"lı konuşmayı?

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arkadaş 40 dan daha fazla yıldan beri evinin ekmeğini direksiyon tepesinde çıkaran bursalının ifadesine bir kulak verin . Bu 40 senenin yaklaşık 10 da biri başkalarına ait taximetreli araçlarda
    şöför olarak geçti . İş bulmañın bu kadar zor , amma ehliyet almanın bu kadar kolay olduğu ülkemde,
    Neredeyse başka hiç bir ota sahip olamayanın mesleğidir ( ben de dahil olmak üzere ) taksicilik .
    Bir b sınıfı ehliyetiniz varsa ülkemde , yeterlidir taksici olmanız için. Avrupa ülkelerindeki gibi
    ayrıca eğitimler almanıza hiç de gerek yoktur. Denetim mi dediniz ? Güldürmeyin beni. Sadece ve sadece
    Belirli zamanlarda makbuz doldurmak için yapılan cezai işlemlere siz denetim diyebiliyor musunuz ?
    Çok az da olsa bazı illerdeki bilgilendirme çalışmaları olsun , hatta tv ve radyolarda eğitim çalışmaları olsun yeterli mi sizce ? Hal böyle olunca UBER ve SCOTTY zorunluluktur diye düşünürüm.
    Keşke otomobilciler derneği elemanlarının siyasi rantı yerine ,toplumun oncelikleri tercih edilseydi.
    Şu an mevcut taxy esnafının yarısı iyi bir eğitimden geçirilmedikçe ve dahi gerçek anlamda denetimler
    Uygulanmadıkça bizler burada ,her Allahın günü havanda su dövmeye devam ederiz. Sevgilerle kalasınız
    efendim.
    drtayfun ve mgora bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)