Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

SIFIR ALDIĞIM MOTOR SİBOP KESTİ.

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoCG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250-Kuba Çita 200R
    Motorum Kuba Çita 180r Gold 2018 daha motorsikleti alalı 20 gün oldu şuan 120 kilometrede, E-5te ilerliyordum 80-90 km hızla dördüncü vitesteydim devirim 4,5 - 5'di. Bi anda motorun üzerinde kontağı çekilmiş gibi motor yavaşlamaya başladı hızım 60-65 oldu hemen debriyaja bastım kendimi emniyet şeridine attım ardında istop etti tekrar çalıştırmaya çalıştım marş alıyor ama çalışmıyordu hatta vurdurmayı bile denedim çalışmadı. Çekici ile garajıma getirdim motorumu sibop kesmiş dediler. Yarın aldığım bayiye gidicem motoru geri verip ya sıfırını yada para iadesi isteyeceğim. Sıfır motor sibop kesermi yada sizce başka bir sıkıntımı oldu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    çan çin çon....

yarın gittiğinde bayii kabul etmicek ne paranı nede sıfır motoru alıcaksın.

tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsin.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun, can aıkıcı bir durum. Şükür canınıza bir şey olmamış. gelişmelerden haberdar et bizi kardeşim
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    Bakalım bayi olumlu konuştu belli olmaz. Tanınmış bir firma diye orayı tercih etmiştim yinede yorumun için teşşekkürler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çan çin çon....

yarın gittiğinde bayii kabul etmicek ne paranı nede sıfır motoru alıcaksın.

tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsin.
    sanki hondaya yamahaya gidince kabul edecekler gibi yazmışsın,,hepsi aynı mok hiç biri kabul etmez,hakkını illa yasal yoldan arayacaksın burda böyle

çan çin çonun iyi bi tarafıda hiç olmazsa parçaların fiyatı ucuz can yakmıyor,ucuz yollu yaptırabilirsin,yamahada aynı durum olsa ocağın söner

inşallah arkadaşın satın aldığı bayii yamuk yapmaz
    MotoCG, bursalıali, s0me0ne ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki hondaya yamahaya gidince kabul edecekler gibi yazmışsın,,hepsi aynı mok hiç biri kabul etmez
    Neden kabul etmezler daha motor 120 kilometrede ben buna nasıl zarar verebilirim ? Yanlış anlama ilk defa böyle bir sıkıntı yaşadığım için soruyorum

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    sıfır motor aldım geçen aylarda. alır almaz ilk bakımına bile gitmedim garantiyi bozdum,kendim yapıyorum bakımını. çünkü garanti gerekecek durumda direk kullanıcı hatası diyecekler. sana diyecekleri şu ''rodajdaki motoru uygun devir aralığında kullanmadığın için kullanıcı hatası''
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır motor aldım geçen aylarda. alır almaz ilk bakımına bile gitmedim garantiyi bozdum,kendim yapıyorum bakımını. çünkü garanti gerekecek durumda direk kullanıcı hatası diyecekler. sana diyecekleri şu ''rodajdaki motoru uygun devir aralığında kullanmadığın için kullanıcı hatası''
    İlk defa sıfır olarak motorsiklet aldım bana firma rodajla alakalı bir kelime bile etmedi hatta ben forumda aldığım gün başlık açtım rodajını nasıl düzgün yaparım diye tanıdık ustalarımada sordum motoru zorlamadım düzgün kullandım benden kaynaklanan bir hata değil.

Motosikleti
    Alıntı MotoCG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden kabul etmezler daha motor 120 kilometrede ben buna nasıl zarar verebilirim ? Yanlış anlama ilk defa böyle bir sıkıntı yaşadığım için soruyorum
    kardeş sana her türlü katılıyorum,yanlış anlama

ama ülkemizdeki aklına gelen her firmanın kafa yapısı böyle,malı sattıktan sonra bedavadan bişey yapmak hiç birinin işine gelmez,motoru zorladın der,kompresöre bindirdin der,aşırı yük koymuşsun der,der oğlu der,bir yolunu bulur kullanıcı hatasına sokmak için ellerinden geleni yaparlar,buna hondada yamahada dahil,sen en kötü ihtimali göz önüne alarak hakkını ara tabii ama normalde onarımı ücretsiz yapmaları gerekir,olmazssa tüketici mahkemelerine gidecen başka yolu yok
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    kardeş sana her türlü katılıyorum,yanlış anlama

ama ülkemizdeki aklına gelen her firmanın kafa yapısı böyle,malı sattıktan sonra bedavadan bişey yapmak hiç birinin işine gelmez,bir yolunu bulur kullanıcı hatasına sokmak için ellerinden geleni yaparlar,buna hondada yamahada dahil,sen en kötü ihtimali göz önüne alarak hakkını ara tabii ama normalde onarımı ücretsiz yapmaları gerekir,olmazssa tüketici mahkemelerine gidecen başka yolu yok
    Estafurullah sende beni yanlaş anlama öncelikle yorumun için sağol, ama ben onarımını istemem sıfır aldığım araç böyle bi sıkıntıyı neden yapar? Ben para iadesi yada sıfırını talep edicem dediğin gibi büyük ihtimal sıfıra sıfır geri yollıycaklar bizi mahkemelerde uğraşıcaz.

Motosikleti
    Estafurullah sende beni yanlaş anlama öncelikle yorumun için sağol, ama ben onarımını istemem sıfır aldığım araç böyle bi sıkıntıyı neden yapar? Ben para iadesi yada sıfırını talep edicem dediğin gibi büyük ihtimal sıfıra sıfır geri yollıycaklar bizi mahkemelerde uğraşıcaz.
    sıfırını vermezler emin ol,sen ücretsiz onarımını yaptırsan öp başına koy ama sıfır işi veya para iadesi zor,,birde mahkeme işine girersen çok uzun bir süreci göz önüne almalısın,yıllar bile sürer,kazanırsın ama bu süreç ömrünü yer bitirir,ben olsam en son çare onarımı kabul ederdim,,tabii senin bilecğin iş

tabii motorunuda öyle bekleticeksin
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    sıfırını vermezler emin ol,sen ücretsiz onarımını yaptırsan öp başına koy ama sıfır işi veya para iadesi zor,,birde mahkeme işine girersen çok uzun bir süreci göz önüne almalısın,yıllar bile sürer,kazanırsın ama bu süreç ömrünü yer bitirir,ben olsam en son çare onarımı kabul ederdim,,tabii senin bilecğin iş
    Onarımını kabul etsem tekrar böyle veya başka bir problem çıkmayacağını nasıl bileceğim çok kararsızım yarın görelim bakalım.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. sıfır motor nasıl sibop keser ya!

direkt para iadesi iste.
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    motor yatak sarıp kitlese falan tamamda,sibop kesmesi basit bir problem,2-3 saatte yapılacak bişey,ben olsam bu sürece girip hasta olamam
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. sıfır motor nasıl sibop keser ya!

direkt para iadesi iste.
    Çok sağol, öyle yapıcaz bakalım gelişmeleri yazıcam buraya.

Motosikleti
    Onarımını kabul etsem tekrar böyle veya başka bir problem çıkmayacağını nasıl bileceğim çok kararsızım yarın görelim bakalım.
    sibop kesmesi büyük ihtimal malzemnin döküm hatasından kaynaklanır,bu sibopların iyisi kötüsü var,iyisinden takarlarasa bişey olmaz,zaten bu olaydan sonrada onlar kötü bişey takmaya cesaret edemezler
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    sibop kesmesi büyük ihtimal malzemnin döküm hatasından kaynaklanır,bu sibopların iyisi kötüsü var,iyisinden takarlarasa bişey olmaz
    Hocam peki siboplar kalitesiz kırıldı kırılırken kapaklara zarar vermişse veya başka parçalarıda bu şekildeyse çok soru işareti oluşuyor insanın aklında

Motosikleti
    RKS Pesaro
    alakasız olcak ama motoru nereden aldınız

Motosikleti
    Alıntı alperal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakasız olcak ama motoru nereden aldınız
    Hocam yarınkı gidişat olumsuz olursa firma ismini yazacağım ama eğerki bizi yanıltır baş ağrıtmadan sıkıntımızı giderirlerse hiç leke düşürmeye gerek yok.

Motosikleti
    Hocam peki siboplar kalitesiz kırıldı kırılırken kapaklara zarar vermişse veya başka parçalarıda bu şekildeyse çok soru işareti oluşuyor insanın aklında
    sökülünce çıkar maydana ama başka yerlere zarar geleceğini sanmam,basit tip motor

eger tamir olayına karar verirsen sökülürken başında durki ne olup bittiğini göresin,,zaten bikaç saatte teslim ederler sana
    MotoCG bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)