Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SIFIR ALDIĞIM MOTOR SİBOP KESTİ.

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı MotoCG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam buda 189cc 13 beygir hafif olduğundan güzel uzuyor ama hafifliğinin eksisi olarak rüzgar çok etkiliyor ve sarsıyor dediğin gibi çok sakat oluyor Güzel yorumun çok sağol tekerine taş değmesin inşallah.
    Kaza bela gelmesin kardeşim.ekipman giymeyi ihmal etme.sakin kullan.

Bu hizi inegolden bursaya giden otobanda gordum yol hafif egimliydi.

Crfli arkadasimdan kopmamak icin bastim.oda bir defaya mahsus.bu segment motorlarda 90-100 den sonra kontrol senden cikiyor,fren,suspansiyon,yol tutus vs.

MotoCG bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoCG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250-Kuba Çita 200R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Crfli arkadasimdan kopmamak icin bastim.oda bir defaya mahsus.bu segment motorlarda 90-100 den sonra kontrol senden cikiyor,fren,suspansiyon,yol tutus vs.

https://i.hizliresim.com/g6N16O.jpg
    Eyvallah hocam sağolasın tekrardan güzel düşüncelerin için, Senin motorun Apache galiba sende kontrol daha fazla daha güvenli ama dediğin gibi segment olarak bu hızların motorları değiller, Allah düşmanıma motor kazası vermesin dediğin gibi belirli bi hızdan sonrası senden çıkıyor artık.
    levend84 bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZXCornering adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motor 4.viteste 5000rpm'de 80-90 görmez.
    Varya, o motor park halinde çalışmazken bile 80-90 görür. Şaşırırsın...
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi git kardeşim senlemi uğraşıcam,,profilimden mesleğime bak istersen,senin yaşının günleri kadar motor söküp yaptım,bana ne konuşuyorsun

istersen fotoda atarım görürsün
    Bilmiyorsanız örenmeye çalışın, başkalarını yanlış yönlendirmeyin, bende motosiklet tamircisiyim müsait bir zaman buyurun çayımı içmeye gelin.

Şu linki bir inceleyin, en kısa zaman da motor piston sökme videolarımdan birtanesi size yollarım bu arada yaşım 41.

https://www.youtube.com/watch?v=fmAmwSdDxcE
    MotoCG bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İlk defa sıfır olarak motorsiklet aldım bana firma rodajla alakalı bir kelime bile etmedi hatta ben forumda aldığım gün başlık açtım rodajını nasıl düzgün yaparım diye tanıdık ustalarımada sordum motoru zorlamadım düzgün kullandım benden kaynaklanan bir hata değil.
    Yanılıyorsunuz, söylediler. Hatta yazılı olarak da verdiler. Unuttunuz sanırım, Kullanım Klavuzu.
    ...

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanılıyorsunuz, söylediler. Hatta yazılı olarak da verdiler. Unuttunuz sanırım, Kullanım Klavuzu.
    Kullanım klavuzuda verilmedi ?

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Kullanım klavuzuda verilmedi ?
    çinlilerin çoğunda klavuz kitapçık verilmiyor. banada verilmedi.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    sonuç nedir merak ettim şimdi. umarım hak yemezler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Verilmedi ise isteyin, alın. Ayrıca almak isteseniz yedek parça numarası ile gelir ve para ödersiniz (bilinen tüm markalarda geçerlidir).

O zaman size eksik ürün satıldı. İşin teknik kısmı da böyle.

Hepsini bir kenara bırakalım, goggle dayıya sorunca o size çıkarır verir birtane. Marka/model/ manuel veya kullanım klavuzu / .pdf yazıp ENTER

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verilmedi ise isteyin, alın. Ayrıca almak isteseniz yedek parça numarası ile gelir ve para ödersiniz (bilinen tüm markalarda geçerlidir).

O zaman size eksik ürün satıldı. İşin teknik kısmı da böyle.

Hepsini bir kenara bırakalım, goggle dayıya sorunca o size çıkarır verir birtane. Marka/model/ manuel veya kullanım klavuzu / .pdf yazıp ENTER
    Hocam ben aracı alırken onlar vermediyse benim peşinde koşmama gerek yok, biz sana kullanım klavuzu verdikte sen okumamışssın deme şanslarıda yok en azından

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Motorsikleti bir saat önce bayiiye götürdük, sibop yakalamış dediler garanti kapsamına girer veya girmez biz bişey söyleyemeyiz dediler fabrikasına yollanacak çıkan parçalar fabrika uygundur derse sıfır parçalar yollanacak dediler, bu işlemde 5 gün 1 hafta sürecek dediler. Ben tamirini istemediğimi para iademin yada sıfır motorsiklet ile değişim yapılmasını istedim 1 hafta bekleyin o zaman tekrar konuşalım dediler bekleyelim bakalım dedik. Beklediğimizden olumlu geçti sonucu 1 hafta sonra buraya yazıcam inşallah olumlu sonuçlanacak.
    emenyasin bunu beğendi.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Hocam ben aracı alırken onlar vermediyse benim peşinde koşmama gerek yok, biz sana kullanım klavuzu verdikte sen okumamışssın deme şanslarıda yok en azından

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Motorsikleti bir saat önce bayiiye götürdük, sibop yakalamış dediler garanti kapsamına girer veya girmez biz bişey söyleyemeyiz dediler fabrikasına yollanacak çıkan parçalar fabrika uygundur derse sıfır parçalar yollanacak dediler, bu işlemde 5 gün 1 hafta sürecek dediler. Ben tamirini istemediğimi para iademin yada sıfır motorsiklet ile değişim yapılmasını istedim 1 hafta bekleyin o zaman tekrar konuşalım dediler bekleyelim bakalım dedik. Beklediğimizden olumlu geçti sonucu 1 hafta sonra buraya yazıcam inşallah olumlu sonuçlanacak.
    kesmeden önce başını okşamışlar
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesmeden önce başını okşamışlar
    Biz büyük lokmayız boğazlarında kalırız hocam

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Geçmiş olsun
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Bizide bilgilendir gelişmelerden

Motosikleti
    Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Sağol hocam.

Motosikleti
    MASH150/PCX150/MT25/XMAX250/DOWNTOWN350
    Motorum Kuba Çita 180r Gold 2018 daha motorsikleti alalı 20 gün oldu şuan 120 kilometrede, E-5te ilerliyordum 80-90 km hızla dördüncü vitesteydim devirim 4,5 - 5'di. Bi anda motorun üzerinde kontağı çekilmiş gibi motor yavaşlamaya başladı hızım 60-65 oldu hemen debriyaja bastım kendimi emniyet şeridine attım ardında istop etti tekrar çalıştırmaya çalıştım marş alıyor ama çalışmıyordu hatta vurdurmayı bile denedim çalışmadı. Çekici ile garajıma getirdim motorumu sibop kesmiş dediler. Yarın aldığım bayiye gidicem motoru geri verip ya sıfırını yada para iadesi isteyeceğim. Sıfır motor sibop kesermi yada sizce başka bir sıkıntımı oldu?
    Öncelikle geçmiş olsun. O hızda arka tekeri kitleyip daha kötü sonuçlar olabilirdi.
    MotoCG bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sıfırsıkıntı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. O hızda arka tekeri kitleyip daha kötü sonuçlar olabilirdi.
    Sağolasın hocam, evet çok şükür kötünün iyisi oldu

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Havada bulut sen o motorun misliyle dğişim ya da ücret iadesini unut,plaka ruhsat çıkmış motor en fazla yapacakları garantiden tamir ki ona bile şükret,benim 600cc 4 silindir makinam 180 kilometredeyken yani daha sıfırken yağ pompası dişli ve zincirini kopardı,yağ lambası yanar yanmaz stop ettim çok değil o şekilde 2-3 dakika kullansam yatak saracak ya da kol çıkaracaktı yağlama yapamadığından,Allah var hiç iade ya da yenisiyle değiştirmek geçmedi aklımdan,motoru kamyonetime sardığım gibi aldığım bayiye götürdüm,hemen sökülüp bakıldı yağ pompa zinciri kopuk dişli milden kırık,bayi sizin bi kusurunuz yok Allahtan hemen stop etmişsiniz garantiden herşeyi yapılacak deyip gönderdi beni,maalesef parça tedariği uzun sürdü tabi distribütörle biraz atıştık ve keşke o şekilde bi süre daha kullansaydım da motor bloğu bi tarafınıza kaçsaydı hiç yoktan yeni motor alırdım bunun yerine dedim,distribütörün cevabı haklısınız bu durumda motor yatak sarsaydı yada kol çıkarsaydı yine garantiye girecekti motor ancak asla yeni motor vermezdik en fazla yeni bir motor bloğu getirtip takardık motorunuza dediler,kısaca en fazla yapacakları rektefiye ya da yeni motor bloğu koymak olur

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Kardeşim haber var mı? Durum nedir?

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/g6N16O.jpg
    Ben bu fotoyu anlayamadım yav. Devir saati " 0 " gösteriyor , vites boşta ama 143 km sürat var 😊

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)