Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bakımı Yetkili Serviste Yaptırmak veya Sanayide Yaptırmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sordum yeni tip led far 8001 tl dediler (yazıyla, sekiz bin bir Türk Lirası) 2 hafta önce falan.. ama sanırım bizimkine arkasındaki soket bakımından uymuyor dedi, içim rahatladı.. heves ederdim falan :D ben mercek taktıracağım sanırım. orijinal alman hella.. bir arkadaşım yapıyor bu işi, farın içini açıp araba far merceğini montajlıyor. daha önce uygulamış nc750 ye..
    O bir lira da pazarlık payı olarak eklenmiş rakamı ilk duyduğum gün gidip far koruma taktım hemen. Ne olur ne olmaz, en azından ufak darbelerden korur diye. Şaka bir tarafa altı tane far, motosikletin sıfır fiyatı ediyor.

Bu ay sonuna doğru servise rutin 6.000 bakımına gideceğim, adamlara ince ince sorayım bakalım servis bakımı sırasında ne yaparsak garantiden çıkar veya çıkmaz. Gerçi onlara kalsa motosikleti yıkamak bile serviste yapılmalı garantiden çıkmaması için. Ama öyle disk-balata değişimi 7.000 lira tutacaksa garantiden çıkmış, çıkmamış kimsenin umurunda olmaz sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

fiyatlar şu şekilde..

Arka balata 364 tl
    Arka disk 2473 tl
    Ön balata 410 tl
    ön disk 3510 tl
    Diski neden değiştiriyorsunuz? Disk kazaya karışmadığı sürece kolay kolay bozulan, biten bir parça değil.
    Balataları da Honda almayın. Hem performansı vasat, hem de fiyatı saçma. Serviste Honda balatanın fiyatını söylediklerinde "yuh" deyince Galfer'in balatasını önermişlerdi. Hem yarı fiyattı, hem de daha iyi tutuyordu.
    Ama en güzeli gidip EBC almak. 130-150TL arası bir fiyatı var ve diğerlerinden daha iyi tutuyor.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diski neden değiştiriyorsunuz? Disk kazaya karışmadığı sürece kolay kolay bozulan, biten bir parça değil.
    Balataları da Honda almayın. Hem performansı vasat, hem de fiyatı saçma. Serviste Honda balatanın fiyatını söylediklerinde "yuh" deyince Galfer'in balatasını önermişlerdi. Hem yarı fiyattı, hem de daha iyi tutuyordu.
    Ama en güzeli gidip EBC almak. 130-150TL arası bir fiyatı var ve diğerlerinden daha iyi tutuyor.
    diski değiştirmeyeceğim tabi, balata sormuşken onu da öğreneyim diye sormuştum. benim de bir arkadaşım galfer önerdi hasanpaşa denimotoda ön arka galfer hidrolik değişimi ve kaliper temizliği toplam 550 tl fiyat aldım. uygun gibi geldi bana 210 ön 210 arka balata fiyatı 50 hidrolik kalanı da kaliper temizliği dediler. şimdi galfer mi almalı brembo mu almalı bilemedim brembo 195 tl n11.com da.. sinterli(ne demek bilmiyorum)

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Çok emin değilim ama birkaç kez servise sorduğumda, garanti dahilindeki bir motosikletin elektrik aksamı, motor aksamı haricinde diğer değiştirme ve eklemelerde sorun çıkartmıyorlar diye hatırlıyorum. Zincir, balata, filtre, yağ gibi sarf malzemelerinde çok emin değilim. Gittiğimde soracağım. Bildiğim bir de şu var. Sizin getirdiğiniz aksamı ya da aksesuvarı işçilik saati karşılığı değiştiriyor ya da takıyorlar. Ama dediğim gibi bakımda ve sarf malzemesinde tutumları ne olur fikrim yok.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Ben yetkili serviste çalışıyorum, garantisi bitene kadar servise gidilmeli evet katılıyorum. Garantisi bittikten sonra eşdeğer ürün kullanılabilecek alanlar var kullanılmayacak alanlar var. Yetkili servisin esprisi zaten orijinal yedek parçadır. Motor, debriyaj vs. yani riske atılmayacak bölümlerde mutlaka orijinal kullanılmalı, serviste değil dışarıda da yaptırsan orijinal kullanılmalı. Tabi ki orijinal parçanın ömrü de uzun olur kalitesi de iyi olur... Ama o anki ihtiyaca göre seçim yapılmalı. Mesela kendi motorum için sorduğumda 1780 TL ön disk fiyatı vardı geçen yıl, 600 TL ye EBC gibi bir marka varken gidip te orijinal almam. İsim yapmış orijinal olmayan markalar vardır orijinalini aratmaz bunları az çok bilebilirsiniz; filtrede, fren sisteminde, amortisörde bunları kullanabilirsiniz...
    pea bunu beğendi.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada iş yapan her şirket ve marka öyle...

O kadar çok örnek var ki hangisini anlatsam... Sadece yakın zamanda başımdan geçen üç hadise:

1. HTC telefon garantiden çıktıktan sonra bozuldu. Problem ana kartta. $220 fiyat biçti tamir için HTC. "Kabul, garanti bitti, ancak garantiden çıkar çıkmaz bozulan bir markayı gelecekte niye tercih edeyim" diye cevap yazdım. Ücretsiz değiştirdiler anakartı.

2. Amazondan elektronik cihaz aldım. Websitesi geldi diyor, ama kapının önünde yok. 3 gün bekledim, sonra aradım. Ücretsiz yenisini yolladılar. Yarım saat sonra komşu geldi, "bu paketi yanlışlıkla benim eve koymuşlar. Ben de şehir dışındaydım, yeni geldim, paketi benim zannedip açtım, kusura bakma" diye. Arayıp iptal ettim yenisini.

3. Taa 6-7 sene önce ufak bir kaza sonrası arabanın ön tamponunu ve kaputu boyatmıştım. Boya soyulmaya başladı yeni. Götürdüm. Herif görür görmez "kusura bakma, geçmişte kullandığımız bazı boyalar kötü çıkmış, ancak şu an çok yoğunuz, Ocağın ikinci haftası getirebilirsen yeniden ücretsiz boyariz" dedi.

Burada "kullanıcı hatası" lafını ağzına alan herhangi bir satıcının iş yapabilmesi mumkun değil. Bunun sebebi de insanların genelde dürüst olması.
    Sen hangi cumhuriyettesin bende gelicem oraya one yaa. Amerika yazmışsın gerçekmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Benim eski XMAX 300 ün daha 1 ay bile olmadan camı 120km üstü hızlarda sola doğru eğilmeye başlamıştı. Servise götürdüm vidası kırılmış dediler. Vida al aşağıdan hemen değiştireyim dedi arkadaş. Aldım 19.80 tl ye. 2 hafta sonra yine kırık bir yine değiştirdim. Sonra başka bir xmax 300 kullanıcısı ile karşılaştım sordum sende de var mı böyle bişey dedim. Aynen dedi. Arkadaş her 500 km de bir sıkarmış o vidayı. Ben o vida için arkadaşı görmesem her 2 hafta da bir servise gidecektim. Bu vida ile ilgili servis sık 3 kere değiştirme hakkın var yada 1 kere var dese anlatsa durumu nasıl 500 km de bir zincir yağlamamız gerekiyorsa onu da sıkarız.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)