Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3-4 Saat sonra A2 direksiyon sınavım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Dostlar merhaba, 15.00'da Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde sınava gireceğim. Oradan hayatımda ilk kez sınav esnasında trafiğe çıkmış olacağım, Hasanpaşa caddesine. Eğitimlerde herhangi bir sıkıntı yaşamadım ancak sınav vakti insan tedirgin olabiliyor, gerek 8 çizme de gerek ani frenlemede falan. Hocaya sorduğumda herhangi bir tolerans tanınmadığını söyledi, haklı olarak.

Bi şans dileğinizi alırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bol şanslar. Soğukkanlılık en büyük yardımcın oluyor . Umarim sıkıntısız atlatirsin. Sonucunu yazmayı unutma ha

Motosikleti
    Çok tesekkur ederim, sogukkanli kalmaya calisacagim Aksam konuyu guncellerim

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Basit Gayet Basit Kazanamazsan Eger Bi Sure Motor Kullanma Aci Ama Gercek Trafiktede Panik Yapabilirsin

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Sınav öncesi ufak bi heyecan olur sıkıntı yapma. Mesela bize gelen hoca çok iyiydi bi kadın ayağını yere koydu 8 çizerken ya da bi kaç şeyi yapamadı hiç bişey demedi benim motorun ayaklığı kırıktı ayağımı koyamadım düzelttim bişey demedi ikinci viteste 8 i çiz hiç bişey olmaz inşallah öyle bi hoca denk gelir kıl biri denk gelmez 8 çizmek cidden sıkıntılı bi olay en tecrübeli adam bile bazen çizemiyor ama kendine inan parkuru yaptıktan sonra gerisi gelir trafikte zaten 30 40 km yi geçemezsin rahat ol başarılar.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Aman ayağını yere koyma dikkat et. Bedavadan bırakırlar.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Hepinizin iyi dilekleri icin tesekkur ederim, sinav alaninda bekliyorum suan

Motosikleti
    NC750X
    ben de bugün A sinifi icin girdim 2 saat once kawasaki er6n ile.. sikinti yasamadim.. gaz sabit debriyaj kavrama noktasinda motor 20 ile gidecek kadar ayarladim.. yavaslamam gereken noktada arka freni kullandim.. tekerde hep güç olsun 8 in icinde gazi kapatmamis olursunuz.. bi sikinti aninda ayagi arka frenden cekince hemen topluyor motor kendini..
    zebercet bunu beğendi.

İşallah başarırsın kolayca benimde 22.inde sınavım o 8 çizmek varya tek korktuğum o )
    Yoksa mahalle aralarında pratik yaptım 600 km kadar 2 aydır
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    ben sekizi çizdim güzergahta sıkıntı yaşadım.
    yolu unutup dalgınlıkla eve doğru sürdüm motoru arkadan korna çalıp sağa çektirip kaldın dediler.
    çok koydu o sınav parası.
    hala ehliyetim yok

Motosikleti
    Dostlar selam, sıkıntısız bir şekilde sınava girdim ve geçtim.. Geçmiş olsun dediler. Sınav yerine bilerek erkenden gittim, gerginliğimi atarım vs. diye ancak bizim kurstan 2-3 kişi kaldı :D Özetle diğer arkadaşların da dediği gibi gayet kolay ve stres olunmaması gereken bir durum. Hepinize başarılar
    chaqalqarlos bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı zebercet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar selam, sıkıntısız bir şekilde sınava girdim ve geçtim.. Geçmiş olsun dediler. Sınav yerine bilerek erkenden gittim, gerginliğimi atarım vs. diye ancak bizim kurstan 2-3 kişi kaldı :D Özetle diğer arkadaşların da dediği gibi gayet kolay ve stres olunmaması gereken bir durum. Hepinize başarılar
    Sevindim hocam. Tebrikler .
    zebercet bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun mücahit
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL200
    Hayırlı olsun ben de kendi sınav günümdeki heyecanımı hatırladım tedirgin oluyor insan gerçekten
    zebercet bunu beğendi.

kalanlar nasıl kaldı dostum ? ne hata yaptılar bende yakında motor sınavına giricem ona göre dikkatlı olurum.

Motosikleti
    Tebrik eden ve hayırlı olsun diyen arkadaşlardan Allah razı olsun. Tekerinize taş değmesin.

Alıntı HocaDeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalanlar nasıl kaldı dostum ? ne hata yaptılar bende yakında motor sınavına giricem ona göre dikkatlı olurum.
    Valla hocam bizim kurstan kalanların 2'si 8 çizerken kaldılar. Bir tanesi ayağını yere değdirdi, diğeri ise 8 çizgisinin biraz dışına çıktı. Direkt kenara aldılar. Başka kurstan birisi 8 yaparken düştü direkt. Trafikte kalan yoktu sanıyorum, parkuru tamamlayan rahat rahat trafik sürüşünü yaptı.
    emenyasin bunu beğendi.

8 çizmek bu kadar zor mu ya

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ehliyetin hayirli olsun.

Sene 2008 A2 sinava beraber yazildigim alt komşumla gitmiştim.

Sinav yerine geldik,aralari mesafeli dubalar vardı,neyse sira geldi bize,komşumda honda titan vardı,o dondu geldi,ben aldim motoru ayni şekilde donup geldim toplam 2dk gibi bir sure.

Ne 8 vardi ne 16 çizmek.

O zamanlar kurs adaylari kendi motoruyla sinava girebiliyordu.cub motorundan scooterine kadar motoruyla gelen kişi çoktu.
    zebercet bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Kalanlara tavsiyem, özel ders alsınlar; var öyle saatlik pratik dersi verenler, sınava yönelik. Tekrar sınava girsinler, ara vermeden...

Ama en doğrusu, sınavdan çok önce bir kendi motorunu edinmekmiş.

"Ehliyeti önce alayım, motoru ondan sonra almayı düşünüyordum" dediydim, ilk sınavda çakmam sonrasında, beni kenara aldıktan sonra

"Motorun yok muydu?"

diye soran sınav hocasına; şaşkınlık içinde ... Kemal Sunal filmlerindekine benzer bir kendi kendine konuşma edasıyla..."demek motor ehliyetinden önce motor almak gerekiyor. Buraların adetleri böyleymiş demek" diye ...

Tebrikler bu arada ... Yalnız, eksiklerinizi gerek pratik gerek teorik gidermeyi ihmal etmeyiniz; yol okuma, konumlanma vs... Güvenli sürüşler ...
    zebercet bunu beğendi.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Tebrikler dostum. Bende iki ay önce felan aldım ehliyeti.
    Sınava girecek arkadaşlara sekiz çizmekte tavsiye edeceğim şey küçük CC motorla sekiz çizerken kesinlikle 2. vitese atın öyle yapın.
    1. vites çok atak olduğundan öne atma çok yapıyor acemi için ister istemez denge kaybı oluyor.
    Ben ikinci haftada nc750 ile devam ettim onda 1. viteste çok rahat dönülüyor.
    Zaten çalışma alanında 2. vitese gecmemi gerektirecek bi mesafe yoktu.
    Bu arada diğer büyük makinalarda nasıldır bilemem.
    zebercet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)