Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2018 Abs'li R25 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba.

Motorsiklet ehliyetimi alalı yaklaşık 3 sene oldu fakat daha önce hiç kendi motorum olmadı. Sadece çok kısa süreliğine vitesli motorlar ile Kırıkkale içinde kuryelik yaptım. Onun haricinde hiç bir tecrübem yok.
    Kırıkkale Üniversinde okuyorum, okul evime yaklaşık 5 km ve okulu bitirmeme yaklaşık 2 sene var.

R25 daha ilk çıktığı günden beri hayalim diyebilirim. Elimde yaklaşık 28bin civarı bir bütçe var ve bunun yaklaşık 3.5 bin lirasını ekipman için ayırdım. Chopper tarzı motorsikletler dikkatimi pek çekmiyor, dikkatimi çeken tek motorsiklet supersport. Motorsiklete tamamen zevk için bineceğim ve aynı zamanda kışın da bineceğim. Okul zaten evime 5 km olduğu için yerde kar olmadığı sürece okula motorsiklet ile gitmeyi düşünüyorum. Dediğim gibi bu R25 motorsikleti tamamen zevk için alıyorum, ihtiyacım olsa daha uygun fiyata bir motor alırdım.

Okulumun bitmesine 2 sene var ve mezun olduktan sonra büyük şehire yerleşeceğim için en azından maddiyatımı toparlayana kadar motorsikletimi satıp araba alacağım.

İnternette abs'siz 2016 R25'lere baktığım zaman 20 bin kilometrede kazasız ve temizleri yaklaşık 19 bin lira civarında gözüküyor, fakat bugün başlatılan kampanya ile:
    ŞİMDİ DESTEK ZAMANI
    2017 model sıfır R25'lerin fiyatı 21.500'e düşmüş gözüküyor. Arada yaklaşık 2 bin lira oynayınca da hiç 2. ele girmeye gerek olmadığını düşündüm. Fakat ortada şöyle bir durum var. Benim elimde ekipmanı da çıkınca 25.000 civarı bir para kalacak, ben bu para ile sıfır kilometre ve yeni kasa abs'li R25'i satın alabiliyorum.

Sonuçta bu motorun 3 sene önce sıfır kilometresi 13.500 liraydı şimdi 26 bin lira. Yani gözüküyor ki piyasa her zaman yükselecek. Ben de motorsiklete 2 sene bineceğim ve 2 sene sonra satarken kilometresi ne kadar düşük olursa benim için o kadar iyi olacak. Yanlış düşünüyorsam söyleyin ben 21. 500 liraya abs'siz R25 alırsam da 25.500 liraya abs'li R25 alırsam da iki sene sonra sattığım zaman ya kar edeceğim ya da maksimum 2 bin TL zarar edeceğim. Hal de böyle olunca hazır bir motosiklete bu kadar para vermeyi kafayı koymuşken az daha verip abs'li alayım en azından canıma bir zarar gelmesin diye düşünüyorum. Çünkü en başta bahsettiğim gibi tecrübem yok.

Yanlış düşündüğüm yer varsa lütfen yardımcı olun. Hepinize teşekkür ederim, iyi günler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Motorun bakimi, eksigi , yakiti vs de olacak onlarida hesapliyorsan eger alabilirsin. Almadan once git bir bak agirligi fln nasil rahat hissediyomusun ustunde

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    R25 imi bende kampanya ile sıfır 21.500e aldım.
    Motoru alır almaz ilk yapacağın şeylerden birisi lastik değiştirmek olacak. O lastikle abs filan kurtarmaz seni. 25in üstüne 1200lira lastik ekle oldu 26.200. koruma takozu, tank pad gibi aksesuarlarida alırsın 26.500 eder. Motoru almakla bitmiyor o işler.

21.500e sıfır R25 alıp rodaji bitirene kadar lastikleri kullan ondan sonra direk lastikleri değiştir. Onun üstüne motoruna egzoz, depo pad(stomp grip), koruma takozlari, radyatör koruma gibi ekstra aksesuarlara da paran kalır.

Yerinde olsam kesinlikle abssiz alır yoluma devam ederim. Fazladan 3500tl verecek oluyorsun az para değil ayrıca R25 in edeceği en fazla 22 bin lira 25 bin lira çok.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @Angrypower duymasın; ABS'li 2018 MT-25 de 19.900'e düşmüş...

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 kullanıyorum.
    5600 km de almıştım 2.el sıfır gibiydi
    yaptığım masraflar
    lastik-koruma takozları
    -spor manetlerle değiştim-ön farları led ile degistirdim-arka plakaligi degistirdim falan filan lastik ve koruma takozu hariç geri kalanlar fuzuli zevk işi

bunun harici 5 bin kmde bir 2.1 litre yag 1 yag filtresi ve 10 bin kmde bir hava filtresi degisimi

20 bin kmde bir zincir dişli değişimi

ben motosikleti alirken kask ve eldiven parasi cikarabilmistim ekipman için
    motora alisana kadar deri mont ve bot parasınida çıkardım.

0 tecrübesi olana önermem bu motoru
    ama en az 2 hafta vitesli motor kullanan temel olarak kullanırsın kullanımı zor değil
    fakat alışman aylar sürebilir
    çok zevkli güçlü dinamik bir motosiklet devirlenmesi 250cc için güçlü olması seni gaza getirir kendini çok sevdirir sürekli gazlamak istersin ama iyi zaptetmen lazım
    çünkü tecrüben cok az
    sana tavsiyem acele etmeden sindire sindire öğrenmen lazım
    ama gerçekten tecrübesi cok az olan kişiler için güçlü bir motosiklettir r25
    ön ve arka freni zayıf motosiklettir
    bende bunun icin ön arka fren balatalarini sinterli balatalar ile degistirdim çok etkisi oldu

soruların varsa sorabilirsin ortaya karışık birşeyler yazdım.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Angrypower duymasın; ABS'li 2018 MT-25 de 19.900'e düşmüş...
    İmkanı yok, 2017 fiyatı bu. Ayrıca arkadaş sen o motoru alacaksın ama plaka+ruhsat+sigorta parası var, o iğrenç lastikleri hemen değiştirmelisin bu yüzden +1000/1200tl var. Bitti mi? Bitmedi. Kapalı otoparkın yoksa çalınmaya karşı kasko parası var. Koruma takozları var. Var da var. Ayrıca ekipman dediğin kafadan kask 2000tl. Tabi ben kalitesiz takacağım diyorsan gene değişir. Motomax'ta halen indirim varken değerlendirebilir. Lakin hiçte öyle kazın ayağı göründüğü gibi değil.

Biz janttan irc lastikleri ayıramadık, o kadar tahta...

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diyorsan ki ben sadece yazın kullanırım kullandığım yolda su olmaz o yoldan araba geçmez araba geçse bile ben 50 km hızı geçmem hız limitlerine uyarım ve trafikteki diğer sürücülere güveniyorum önüme bir anda atlamazlar ani fren yapmam gerekmez o zaman al abs siz. Ama diyorsan ki ben ayda yılda bir de olsa yaptığım ani frende düşmeden durabileyim üstelik bunu en sert yağmurda yapayım o zaman abs li al.

ABS nin zararı yoktur hatta cana ve mala gelecek zararı acayip derecede önler. Ben 1.5 sene önce sıfır 2017 R25 leri abs siz 18 e alabiliyordum MT 25 14 dü o zaman CBR lar sıfır 15 bindi ben gidip sırf ABS var diye Domi aldım ve bu kararımı hala destekliyorum(Bütçe meselesi). Motor 4 ay önce ayna kullanmayan ve sinyal vermeyen birisi yüzünden ben tam arabasının yanındayken sağa dönmesiyle pert e çıktı ama olsun kullandığım 1 sene de 10 bin km boyunca bir kez olsun hayatımı riske atmadı ki ben sert süren birisiyim. Yani frenlemelerimi sert yapmam gerekirdi sürekli ve beni defalarca kez kurtardı ABS.

Hiç unutmam Abs li Duke var motorun üstünde 200kg yuz 2 kişi otobanda gece vakti ve akşam yağmur yağmış yollar ıslak, hafif yokuş aşağı yolda(okmeydanını geçince eyüp köprüsüne doğru giderken) sağdan bağlanan yoldan bizi görmeyip bir anda 50-60 metre önümüze megane atlamıştı yola ve hızı otoban için çok düşüktü ki benim hızım 100 filan vardı bir anda abandım frenlere ama o yokuşta o ıslak yolda nasıl durabildim ben bile şaşırmıştım. Kısacası ABS cidden hayat kurtarır.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Benimde Dominar'ımı pert ettiler. Cidden çok memnundum motorumdan. Öyle atla deve değil yani. İstanbul-İzmir-İstanbul yaptım hatta İzmir-İstanbul'da benzin almak dışında durmadım. Benzin al, kart çek, marş bas ve git. Feribotta Çanakkalede durdu motor sadece. Şişmedi bile... Ayrıca Dominar yakışıklı motordur da. En efsanesi farları idi. Çok özlüyorum MT-25 bana göre aydınlatmıyor bile yolu...
    127 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de temiz bir CB500F çıkmayaydı Dominar alacaktım, işimi görürdü gayet güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Evet 2017 modelmiş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ben olsam kavga dövüş 21 e falan abs siz versiyonunu alırdım.yeni kasası fuarda gelir tanıtılır tutupta pişman olma derim.25 e falan gelir yeni kasasıda en azından onu almış olursun.25 iyi para yani 250 cc için.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Dostum pek motor kullanmadın ama kısa dönem paket attıysan 100-150 cc motor güçlerini az çok görmüşsündür.
    Ben 2017 ağustosta maddi imkanlardan dolayı cbf ile başladım. Yozgat içi 8k tecrübem var. Burada okuyorum ben de senin gibi. Yaklaşık 4 bin kmdir de hep "az daha güçlü olsaydı keşke" diye diye sürüyorum. Eğer böyle olmak istemiyorsan R25 al. Ama R25 de az güçte değil onun da farkındasındır.

Yalnız kafama takılan bir soru var. İkimiz de öğrenci adamız. Kendi çapımızda, yaşlar hemen hemen aynı. Nasıl 28-29 k bütçe yaptın yanlış anlamazsan?
    HONDA

#BZ3082

Kardeşim ben evli ama öğrenciyim.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı aetg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben evli ama öğrenciyim.
    O zaman iş çok farklı. Tamamdır hocam.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 2017 modelmiş
    Bu şahan gözlerden kaçmaz

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Düğünden takılanlarla güzel bir motor alınır Hayalin olduğunu söyledin üstüne söyleyecek bişey yok ama tekrar söylüyorum o parayı hak eden bir motor değil. Alacaksan tabi ki ABS li al 2 sene boyunca ABS olduğu için seni 1 kez bile kazadan kurtarsa değer buna... Bir de merak ettim 2 sene sonra satacaksan neden 0 alıyorsun ki, 3-5 bin km lerde 2. el al.

Kendi fikrimi de belirteyim şuan senin durumunda olsam Ninja 300 alırım ABS li, ikinci el fiyatları 22 bin civarında kilometre de 10 bin üzerinde değil çoğunda...

Motosikleti
    MT-07
    Düğünden takılanlar ile motor alınmaz. Araba alınır ancak. O takılar 2kişiye takılmış. Aldığın motoru sürecek ise amenna yok sadece sen süreceksen o işten vazgeçeceksin. Sonuç itibari ile motor hobi, araba zaruridir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Üzerime çevrilen namluların farkındayım, ancak yine de özellikle belirticem.

Yaşınız, önceki motosiklet tecrübeniz ve mantıklı kullanacağınızı tahmin ederek özellikle tavsiye ederim ki;

İkinci el iyi durumdaki bir MT-07 ABS, sizin uzun süreli tüm motosiklet ihtiyacınızı karşılayabilecektir. Eşinizi artçı olarak almayı planlıyorsanız NC750 daha doğru bir seçim olur. Ancak bahsettiğiniz şartlarda kesinlikle o bütçeye MT-25 önermiyorum.

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düğünden takılanlar ile motor alınmaz. Araba alınır ancak. O takılar 2kişiye takılmış. Aldığın motoru sürecek ise amenna yok sadece sen süreceksen o işten vazgeçeceksin. Sonuç itibari ile motor hobi, araba zaruridir.
    Tamam o zaman hadi bunun kararını da biz verelim. Bize ne kardeşim adam isterse kendi kendine yürüyen sandalye alır bize ne.. Aman biri espri yapar diye bekleyin kenarda.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Bence az km yapayım kafasıyla kullanırsan zevk alamazsın, km yüksek satarsın en fazla 1000-2000 lira ucuza satarsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gs 1200 Adv
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana ne birader ya? adamın muhasebesini yapmak sana mı kaldı? isterse takılarla paten alır isterse zeplin alır. ne meraklısınız her şeye maydanoz olmaya. yazmıyım yazmıyım dedim de şu yorumun cidden hadsizlik. sana ne sana ne!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler