Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ailenizin motosiklete bakış açısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Kimse karşı değil ama peder bey biraz korkuyor.
    Bugün yemek masasında “o motoru alman hiç içime sinmedi. hastaneden falan ararlar oğlun böyle böyle derlerse kalbim kaldırmaz” dedi.

Üzüldüm ama yapacak bir şey yok. Alt tarafı 250 cc motor.
    Peder motoru heybetli görünce 1000 ilk sandı sanırım. Ki ben hızlı giden bir sürücü değilim.
    Scooter yıllarca hamballaştırdı bizi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    İleride alışırlar, ben annemle babamı çok gezdirdim. Babamla Bursa-İstanbul bile yaptık. Zaman lazım.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    ''scooter yıllarca hantallaştırdı bizi''

söyleyeceklerim bu kadar.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''scooter yıllarca hantallaştırdı bizi''

söyleyeceklerim bu kadar.
    Öyle ama.
    2 sene scooter sürdüm motosiklet dip gaz 70 km yi zor görüyordu.
    Bünye alışınca 250 cc lik Honda ile yüksek viteste düşük km de kullanır olduk.

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    40 yıldır motosiklet kullanırım. Oğlumun binmesini istemiyorum. Nedeni benim zamanında ki trafik ile şimdiki trafik. Kimsenin kimseye saygısı kalmadı malesef. Araçlar 2 tekeri görmüyor, hesaba almıyor özellikle dolmuşlar.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bende de aynı durumlar vardı. Zamanla alıştılar her gün ve sürekli kullanınca.
    Şimdi 1000 lik ne zaman alıyon abii falan yapıyor bazen :D

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Babam diyor ki diplomayı alıp geldiğin gün satacaz, ben de diyorum ki diplomayı alana kadar cc yükseltcem. Bunun tartışmasını yaşayıp duruyoruz.

Ailemden yana motor konusunda büyük sıkıntı içindeyim. Ama şu asosyal ve bitik üniversite hayatımda tek yaptığım aktivite demek daha doğru olur sanırım, motosiklete binmek. Bu da olmazsa "üniversite öğrencisi genç intihar etti" haberine doğru gidiyordu sonum. O haldeydim baya baya.
    uzay gemisi bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    MT-07
    Şu kadar diyeyim ki İstanbul için diyorum. Çok dikkatliyim, bilmem kaç bin km tecrübem oldu falan hikaye. 01/10/2018 günü akşam 19.30 civarı Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesinden bizimkileri aradım. Acildeyim birşeyim yok dedim tabi hikaye. Annesini çok sevdiğimin bir evladı geldi emniyet şeridinden üstüme kırdı. Sonuç motor pert, ben hastaneye ambulansla gidiyorum. Yetmezmiş gibi birde haberler çıktım. Motoru sevin ama kendinizi daha çok sevin. Ben full koruma ile hastaneden seke seke çıkarken, resütasyon bölümünde başka bir motor süren acılar içinde çığlıklar atıyordu. Motosiklet heleki bizim ülkemizde fakir aracı değildir. Üstüne en az 5000tl harcıyamıyorsan, binmeyeceksin. Nokta!..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bizimkilerde cc büyütmemi istemiyor. Ama gel gör ki şuanki motorumu(ve ilk motorum) onlar benden habersiz almıştı. Üzerine almaya gittiğim gün sana motor aldık demişti.. Zamana göre değişiyor demekki ruh halleri..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı stunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedeni benim zamanında ki trafik ile şimdiki trafik. Kimsenin kimseye saygısı kalmadı malesef. Araçlar 2 tekeri görmüyor, hesaba almıyor özellikle dolmuşlar.
    Maalesef sonuna kadar haklısınız..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Aileye sorarak motosiklet almayınız. Sorumluluğu onlara yıkacaksanız, almayın, aldırmayın, binmeyin.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Tamamen karşılar. Eşim binmesine rağmen oda karşı çıkıyor zaman zaman. Şimdilerde ise hamileyken motora binmeyi özledim demeye başladı.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Annem ve babamla motosiklet kullanmam hakkında ilk ve son konuşmam 1977 yazında gerçekleşti.
    Dün gibi hatırlıyorum.
    Eve geldim ve şöyle dedim

-Bugün motosiklet sürdüm.
    Babam: Aaa nerde?
    Annem: Dikkat et düşme!

Bu kadar.
    Sonra bir daha tepesinden inmedim ve bizim evde buzdolabı ya da elektrik süpürgesi hakkında ne kadar konuşulursa motosiklet hakkında da o kadar konuşuldu.
    Arada bir aşağıdaki motor senin mi?
    Yine motoru mu değiştirdin?
    gibi sorular olurdu o kadar.
    İlk sağlam kazamı yapıp hastanelik olduğumda bile motosiklete binmem ile ilgili tek bir eleştiri getirmediler.

Eşimle motosiklet hakkındaki son konuşmamız şöyle.
    Eşim: Bak ilanda tam istediğim gibi bir cupe var
    Ben: Kaç paraymış?
    Eşim: 10bin istiyor.
    Ben olmaz çok pahalı. Bir arabaya 10bin hayatta vermem.
    Eşim: Alalım demedim bak dedim!

5 dakika sonra ben elimdeki dergide RCV 213'ü göstererek,
    -Şundan bir tane bulsam alacam
    Eşim: Seninkine benziyor.
    -Ulem neresi benziyor? Sadece markası aynı
    Eşim: Aman be tamam alırsan al.Kaç paraymış?
    -200bin civarı

Sonra kendime geldiğimde güzel bir hemşire iğne yapıyordu.
    213 ne? diye sordu hemşire.
    Komadayken sayıklayıp durmuşum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Sürekli satıp araba almak gerektiğinden bahsediyorlar. Satmamı gerekirse onların üstünü tamamlayıp araba almamı felan. İşin kötü yanı ciddi bir kaza yaptınız mı bilmiyorum ama eğer fiziksel olarak sağlam çıkarsanız ilk aklınıza gelen ailenize ve sevdiklerinize ne diyeceğiniz oluyor. Onların telaşlanması endişelenmesini düşünüyorsunuz. Ben motoru perte çıkardığım kaza da bir arkadaşın doblosuyla motoru sessizce garaja çekip ailemin yanına gitmiştim. Küçük bir kaza oldu dedim. Ertesi gün de kimseye haber etmeden acile gittim. O güvenlerini kırınca hep tedirgin oluyorlar ne yazık ki.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bu güne kadar hiç bi kararımı sorgulamadılar. Yine karışmadılar sağolsunlar hep destek tam destek.

Geziye çıktığımda benim motorun sesini duymadan uyuyamıyolar ama yine de beni negatif etkilemiyolar.

Arabamda air suspansion, warex, dp, turbo timer gibi extralar var ve çok ceza yiyorum motora bari egzos takma dediler ama zaten aldığımda vardı ceza yemedikçe sorun yaşamıyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla annem sevmiyor korkuyor.

ama aylardır beni motora binerken görmediği için sanki bilmiyormuş gibi kendini telkin ediyor

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 47 yaşındayım 45 inde başladım Benimde Annem sat şu motoru senin çocuğun var diyor her seferinde.Eşim ise ilgi duyduğum bir hobi konusunda ne kadar ciddi olduğumu bildiğinden.Çok fazla üstelemiyor.Zaten kafama koyduğum şeyi öyle yada böyle yapacağımı bildiği içi çok fazla karşı çıkmıyor.Ama artçı olarak binmiyor.Sebebi Allah korusun bir şey olursa ikimize birden olmasın diyor.Zaten araba da var.O yönden motor yerine araba alalım durumuda olmuyor bizde.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Küçüklüğümden beri motor tek hayalimdi,çokta büyük olduğumu söylüyemem ama aileme ilk söylediğim zamanlarda annemin tansiyonu falan çıkıyodu.Her gün motor konuşup sinirlerini çok bozmuş olucamki ilk motorumu aldılar daha 1 aylık sürücüyüm ailemi arkama almaya başladım bile.Babamda bu yaz uzun yol yapmak istiyo

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Önceleri annem motorla gördüğünde kötü olur bakamazdı,şimdilerde ise motorun başına gelip sağına soluna bakıyor,temizle şunu arasıra diyor. Bir yere gideceğim zaman otobüse minibüse bin derken şimdi ise motosikleti var altında 5 dk da gider diyor. Herşeyin başı zaman ve vereceğimiz güven.

Babamla günlük mevzularda tartıştığımızda genelde şöyle anlatır
    "Ben 5 yaşından beri baba parası yemiyorum, kendim çalışıp kendim kazanıyorum.". Böyle anlatınca bazen çok dokunuyor. Öğrenci olduğum için bile olsa, 20-25 yaşına gelmişim hâlâ baba parası yiyiyor hissiyatı can sıkıcı. O yüzden, benim motosikletle tanışmam kuryelik yapmak ve para kazanmak istememle oldu. Ehliyetimi aldım ve daha 1,5 aylık ehliyetimle bir pizzacıda kurye olarak çalışmaya başladım.

Bu maksatla motosiklet kullanmaya başlayınca babam çok ses çıkarmadı. Ta ki çalışmaya başladığımın 2. haftasında kaza geçirip hastanelik olana kadar. "Başka bir iş yap, garsonluk yap" v.b söylemler oldu ama kuryelikten güzel para kazandığım için ben yanaşmadım.

Yine ulaşım ihtiyacından, 1 yıl sonra kendi motorumu aldım(Bajaj Boxer). "Büyük motora heveslenme, paran olunca araba al" diyor laf arasında ama ben de "Bu paralara hem araba yok hem de bu kadar az yakan araba yok" diye örtbas ediyorum.

Yılda en az 2 kez "İzmir-Eskişehir, Eskişehir-İzmir" yapıyorum. Tedirgin olsalar da hem ekonomik olmasından dolayı, hem zaman açısından avantajlı olması sebebiyle çok fazla karşı çıkmıyorlar. Bir de tam takım motosiklet kıyafetlerini giyince, biraz da olsa güven geliyor onlara.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    +Aman oğlum motosiklet tehlikeli boşver bin arabana işine bak memur adamın ne işi var motorda

-Anne çok keyifli araba sevmiyorum ben

+Bu çocuk nerde tehlikeli iş var onu sever

BAKIŞ AÇIMIZ BU KAÇ SENE GEÇERSE GEÇSİN DEĞİŞMEYECEK
    YZFR25 bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)