Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Çin Seyahat Motor Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Arkadaşlar klasik olacak ama yardımlarınıza ihtiyacım var.
    An itibariyle sym hd2i 200cc ye biniyorum. idareten bindiğim bir model. enduro sevdalısıyım fakat imkanlar doğrultusunda Mondial RX3 veya Regal Raptor Spt350 alacağım. şimdi değerli dostlardan bazıları çıkıp toprakta mı bineceksin yolda mı diye sorarlar. hard enduro filan yapmayacağım. bunun yüzde 30u toprak kalanı asfalt gibi düşünün. regal tercih edersem tourance lastik takmayı düşünüyorum. artıları eksileri yazıyorum siz karar verin imla hatalarından ötürü affola.

Regal Raptor SPT350

artıları
    depo 28 litre
    350cc
    çift silindir
    fren kabiliyeti
    kocaman cüsseli bişey

eksileri
    aşırı yakıt tüketimi (7-8 litreden bahsediyolar)
    rx3e göre tipi biraz daha kötü

Mondial RX3i evo

artıları
    tel jant olması
    yakıt tüketimi az
    tipi gayet başarılı
    yürütme maliyeti diğerine nazaran daha ucuz

eksileri
    tek silindir olması
    isminin mondial olması(ön yargı değildir daha önce 2 adet mondialim oldu)
    gücünün diğerine göre yetersiz olması
    kronik arızalar vermesi

beyler 2. el alacağım, hem şehir içi hem de uzun yol kullanacğım lütfen ciddi düşünüp siz olsanız hangisini alırdınız yazarsanız sevinirim. bu arada soran olursa benim ktm pert

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Şahsi tercihim mondial RX3i evo

Tipi güzel diğerine göre düşük yakıt tüketimi

Regalin tipini hiç beğenmedim. Bir de bir müddet sonra 7 - 8 litre tüketim bir müddet sonra can yakmaya başlayabilir.
    jacob34 bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Rx3i al gitsin.Hem 2.eli çok canlı.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Yakup , şu an mondi rx3i evo kullanıyorum. 3 buçuk seneyi aşkın zamandır bende . 0 km
    aldım. Bu gün 18000 kmyi geçtim normal masrafları dışında hiç bir arıza çıkarmadı. Evo da en çok şikayet konusu olan stop problemi benim başıma hiç gelmedi . Artı ve eksilerini sen zaten paylaşmışsın,
    eksik kalanı da ben ilave edeyim. Evo temiz olmayan benzini hiç sevmez. Aynı stop problemi arızası gibi
    işlem yapar. Depondaki kirli benzin bitip de temiz yeni benzini kullanmaya başlayınca sıkıntı da biter.
    Bundan önceki motorum HONDA NX 4 FALCON idi. İnan iyi ki 400 cc Honda yı satıp , Evo yu almışım diyorum. Honda Falcon ile yalnızca. 4 yılda 3 İstanbul yaptım. Evo ile 8 İstanbul ,bir İzmit, 3 İzmir
    Çeşme bir Kütahya seyahati yaptım. Falcon benden daha fazla zaman servislerde kaldı. Parça sıkıntısı
    çok çektim. Evo da ise gerekli olan parçalar 3 gün içinde servislerin eline geçti. Türkiye içinde Çalışkan motor İzmir Çeşme, Bursa'da Limit motor, İnegöl'de Ender motor, İstanbulda Aras motor , sağolsunlar her biri benim en ufak bir problemimi halletmek için ellerinden geleni yaptılar.
    Tabi ki yol lezzeti Honda da daha fazla, ama ikisi arasında en en en fazla yüzde 5 gibi tat farkı var.
    Yazdıklarım dışında başkaca bir sualin olursa profilimdeki telimden günün 24 saati arayabilirsin , sıkıntı olmaz. Hatta yıl başını bir hafta - 10 gün geçinceye kadar İst ,Ataşehir ,İmes'de çocuklarımın
    Misafiriyim, motorumla bir tanışma, deneme turu bile yapabilirsin . Selamlarla.
    MrMud, GezeGeze, sdt ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    bursevi

Motosikleti
    Artık Yok...
    350 lik regallerin şanzıman sorunuda var çok yaptıran insan gördüm hatta benim ustada var bir tane motoru ve şanzımanı yapılmayı bekliyor sahibinin parası yokmuş nerdeyse bir yıl olucak duvar kenarında üstünde branda var duruyor öyle..

rx3 hem üretimi devam eden bir motor güncel yani mondial demişsinde mondial de sayılmaz mondialin ihracatlarından biri zongshen . mondial cfmoto zongshen zontes falan getirtiyor esasen rx3 onlardan biri ama mondial adı altında geliyor.
    jacob34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Canına susadıysan regal al, ocağa incir ağacı dikmek konusunda iyidir. Şaka bi yana açık ara mondi bro

Trans Alp veya kle 500 bakabilirsiniz o paralar a iki motor için şartlanmayın bence .

Bir de şu var çok satan motor iyi motor dur ikisi arasında Regal i düşünmeyin bile ben hiç sağda solda dolaşan Regal raptor görmüyorum. Rx evo tercihiniz olsun. Rx ievo çok satıgı çin parçası parçası da boldur .

Motosikleti
    Artık Yok...
    aliexpress de bile dolu parçası var.. herhalde türkiyede parçada sorunu olmıycak nadir makinelerden biri .. hiç mi olmadı git aliexpress den sipariş ver..
    polo34 bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    YBR al.basin gözün sağ olsun.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trans Alp veya kle 500 bakabilirsiniz o paralar a iki motor için şartlanmayın bence .

Bir de şu var çok satan motor iyi motor dur ikisi arasında Regal i düşünmeyin bile ben hiç sağda solda dolaşan Regal raptor görmüyorum. Rx evo tercihiniz olsun. Rx ievo çok satıgı çin parçası parçası da boldur .
    hocam dediğiniz motorlar iyi fakat aynı paralar değil maalesef. iyi bir kle yada ta 13-15 bin istiyolar. ben 8-9 bandında bişey alacağım.
    regalin en cezbedici olayı çift silindir olması. 250-500cc hacim aralığında çift silindir motor yok denilcek kadar az. sanırım rx3e yöneleceğim.konuyu açmamdaki amacım bir iki kişinin regal konusunda bana gaz vermesiydi. sonuç tahmin ettiğim gibi , herkes uzak dur diyor. mecburen mondiale yönelceğim sanırım. bu arada siz siz olun büyük konuşmayın. bir daha asla mondiale binmem diyordum maalesef imkan ve seçenekler doğrultusunda başka alternatifim kalmıyor. çok teşekkür ederim herkese alır almaz paylaşırım. kullanıcılardan da bilgi almak çok işime yarar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Yakup , şu an mondi rx3i evo kullanıyorum. 3 buçuk seneyi aşkın zamandır bende . 0 km
    aldım. Bu gün 18000 kmyi geçtim normal masrafları dışında hiç bir arıza çıkarmadı. Evo da en çok şikayet konusu olan stop problemi benim başıma hiç gelmedi . Artı ve eksilerini sen zaten paylaşmışsın,
    eksik kalanı da ben ilave edeyim. Evo temiz olmayan benzini hiç sevmez. Aynı stop problemi arızası gibi
    işlem yapar. Depondaki kirli benzin bitip de temiz yeni benzini kullanmaya başlayınca sıkıntı da biter.
    Bundan önceki motorum HONDA NX 4 FALCON idi. İnan iyi ki 400 cc Honda yı satıp , Evo yu almışım diyorum. Honda Falcon ile yalnızca. 4 yılda 3 İstanbul yaptım. Evo ile 8 İstanbul ,bir İzmit, 3 İzmir
    Çeşme bir Kütahya seyahati yaptım. Falcon benden daha fazla zaman servislerde kaldı. Parça sıkıntısı
    çok çektim. Evo da ise gerekli olan parçalar 3 gün içinde servislerin eline geçti. Türkiye içinde Çalışkan motor İzmir Çeşme, Bursa'da Limit motor, İnegöl'de Ender motor, İstanbulda Aras motor , sağolsunlar her biri benim en ufak bir problemimi halletmek için ellerinden geleni yaptılar.
    Tabi ki yol lezzeti Honda da daha fazla, ama ikisi arasında en en en fazla yüzde 5 gibi tat farkı var.
    Yazdıklarım dışında başkaca bir sualin olursa profilimdeki telimden günün 24 saati arayabilirsin , sıkıntı olmaz. Hatta yıl başını bir hafta - 10 gün geçinceye kadar İst ,Ataşehir ,İmes'de çocuklarımın
    Misafiriyim, motorumla bir tanışma, deneme turu bile yapabilirsin . Selamlarla.
    üstadım cevabınız için çok teşekkürler. herşeyini iyi bilen rx3 kullanıcısına mutlaka işim düşer. büyük ihtimalle mondial alacağım. tekrar teşekkürler
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu stop etme sorunu olanlardan almassan rx3 bence hiç kötü bir motor değil.. gidip 26-27 bine ikinci elden ibr vstorm250 alıcağına rx3 al bence aynı şey paran cebinde kalır.. ikisinin teknik değerleri motor olarak nerdeyse aynı kiloları bile eşit. ikiside 25 beygir ikiside 188 kilo ..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    tam olarak dediğinden alacağım. çözülmesi basit birşeydir diye düşünüyorum. şuan imkanlar ona elveriyor. 2015 model 30bini geçmemiş olsa yeter. zaten 1000 lira filan bakım parası ayırcağım. huyumdur her aldığım 2. el motoru direk ustama götürür hoşlanmadığım herşeyin düzelmesini sağlarım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak dediğinden alacağım. çözülmesi basit birşeydir diye düşünüyorum. şuan imkanlar ona elveriyor. 2015 model 30bini geçmemiş olsa yeter. zaten 1000 lira filan bakım parası ayırcağım. huyumdur her aldığım 2. el motoru direk ustama götürür hoşlanmadığım herşeyin düzelmesini sağlarım.
    güzel bir huy aynısı bendede var. o zaman benden sana tiyo bu motorun aliexpress de 300ccc kitini satıyorlar imknaın olursa al motoru 300cc ye çıkart derim eminim hem gidişi değişicekdir hemde tahminim yakıtıda düşücekdir.çünkü kasası 250cc ye göre ağır bir kasa bana göre 300cc olursa motor güçleniceği için kasayı daha rahat kaldırıcakdır buda yakıt ekonomisi olarak geri dönmesi demek bana göre tahminim en azından o yönde..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir huy aynısı bendede var. o zaman benden sana tiyo bu motorun aliexpress de 300ccc kitini satıyorlar imknaın olursa al motoru 300cc ye çıkart derim eminim hem gidişi değişicekdir hemde tahminim yakıtıda düşücekdir.çünkü kasası 250cc ye göre ağır bir kasa bana göre 300cc olursa motor güçleniceği için kasayı daha rahat kaldırıcakdır buda yakıt ekonomisi olarak geri dönmesi demek bana göre tahminim en azından o yönde..
    ya biraz durumları toparlayıp ta700 almayı düşünüyorum yine de bilgi için çok sağol dostum.
    logaritma bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    300 cc kit değişimi ile beraber dişli değişimi şart olacak ondanda bahsetmek lazım yani 14-44 olan dişli yerine 14-37 dişli kullanmak lazım olacaktır bu şekilde düşük devirde daha iyi bir hız artışı sağlayacak. yurt dışında bu kit değişimi yaptıranların genel olarak yüksek devirli ve çok titrediğinden bahsetmişler fakat onlar dişli küçültmek yerine arka dişliyi 48t ve 52t ile değiştirmişler amaçları hız yerine tork üretmekmiş. fakat bu yakıt ve titreşimi arttırmakla beraber bir tork artışı sağlamış tek silindir olması ve bunu dahada tetiklemiş.
    1 sene boyunca 14-40 dişli kullandım artıları yakıt sarfiyatında 3,1 lt bandını gördüm ortalama 100/110 km/h hızlarda titreşim yok denecek kadar azdı düşük devirde uygun hızda kullanılabilir seviyedeydi.
    eksileri yokuşlarda sürekli vites küçültmek zorunda kalmak 6. vitesi sadece uzun yolda kullanabilmek zorunda kalmak yüksek devirleri düşük viteslerin haricinde görememek.
    son 1 senedir 42 dişli kullanıyorum 40 dişliye tekrar geçeceğim.
    jacob34 ve bursalıali bunu beğendiler.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 cc kit değişimi ile beraber dişli değişimi şart olacak ondanda bahsetmek lazım yani 14-44 olan dişli yerine 14-37 dişli kullanmak lazım olacaktır bu şekilde düşük devirde daha iyi bir hız artışı sağlayacak. yurt dışında bu kit değişimi yaptıranların genel olarak yüksek devirli ve çok titrediğinden bahsetmişler fakat onlar dişli küçültmek yerine arka dişliyi 48t ve 52t ile değiştirmişler amaçları hız yerine tork üretmekmiş. fakat bu yakıt ve titreşimi arttırmakla beraber bir tork artışı sağlamış tek silindir olması ve bunu dahada tetiklemiş.
    1 sene boyunca 14-40 dişli kullandım artıları yakıt sarfiyatında 3,1 lt bandını gördüm ortalama 100/110 km/h hızlarda titreşim yok denecek kadar azdı düşük devirde uygun hızda kullanılabilir seviyedeydi.
    eksileri yokuşlarda sürekli vites küçültmek zorunda kalmak 6. vitesi sadece uzun yolda kullanabilmek zorunda kalmak yüksek devirleri düşük viteslerin haricinde görememek.
    son 1 senedir 42 dişli kullanıyorum 40 dişliye tekrar geçeceğim.
    tabiki siz o konularda daha bilgisinizdir benim bilgim yok ama bengüç yani torkdan ziyade performans ve yakıt odaklı bakardım şahsen yapıcak olsam neticede 250c.c yada 300c.c tork bandından çok bir beklentim olmaz dağa taşa ben girmem neticede ama yakıt ve performans artışı asfaltta bana çok güzel geri dönüş sağlar kite verdiğim parayı bir yerden amorti ederdi.. tabii yurtdışındakilerin benzin gibi bir kaygısı olmadığı için onlar güç merkezli bakmışlar olaya.. vibrasyon illa olucaktırda o da bir şekilde minumuma abzorve edilir ufak bir çalışma ile..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    tabiki siz o konularda daha bilgisinizdir benim bilgim yok ama bengüç yani torkdan ziyade performans ve yakıt odaklı bakardım şahsen yapıcak olsam neticede 250c.c yada 300c.c tork bandından çok bir beklentim olmaz dağa taşa ben girmem neticede ama yakıt ve performans artışı asfaltta bana çok güzel geri dönüş sağlar kite verdiğim parayı bir yerden amorti ederdi.. tabii yurtdışındakilerin benzin gibi bir kaygısı olmadığı için onlar güç merkezli bakmışlar olaya.. vibrasyon illa olucaktırda o da bir şekilde minumuma abzorve edilir ufak bir çalışma ile..
    Aynı görüşteyiz bende performans ve yakıt odaklı bakıyorum olaya olduki motorun bağırması beni cezbeden bir durum değil hoşumada gitmiyor.
    bu kit olayını ilerki dönemde zaten uygulayacağım bende 250 cc bir cihaza göre çok ağır olduğunu düşünüyorum 300 cc tahmini bir 30 beygire yükselirki tadından yenmez devir olarak 6,500 7.000 yerine 5.000 devirde kullanırsın yakıtın otomatik olarak düşer.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı görüşteyiz bende performans ve yakıt odaklı bakıyorum olaya olduki motorun bağırması beni cezbeden bir durum değil hoşumada gitmiyor.
    bu kit olayını ilerki dönemde zaten uygulayacağım bende 250 cc bir cihaza göre çok ağır olduğunu düşünüyorum 300 cc tahmini bir 30 beygire yükselirki tadından yenmez devir olarak 6,500 7.000 yerine 5.000 devirde kullanırsın yakıtın otomatik olarak düşer.
    aslında o işde en iyisi zongshen ile mailleşmek temasa geçmek.. aldınmı kiti yada almadan hemen önce .. onlara derdini anlatırsan hani olaya tork değilde ben performans ve yakıt odaklı bakıyorum bu kiti alıcam bunun yanında bana başka ne önerebilirsiniz dişli yada alternatif diye onlar bence yazarlar şunu bunu diye..
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çin Seyahat Motor Tavsiyesİ Çin'e seyehat mi yoksa çin malı motosiklet mi ?
    Bundan 5 yıl önce çin malı motosiklet tavsiye isteyen olsa hemen alına birsürü adam sakın çin malı alma yazardı.
    Şimdi öyle değil.Ne demişler koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Mondial RX3 evo ?

2015 modeli 8 bin tl 2018 modeli 19 bin tl .
    Yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan ?

Motosikleti
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin Seyahat Motor Tavsiyesİ Çin'e seyehat mi yoksa çin malı motosiklet mi ?
    Bundan 5 yıl önce çin malı motosiklet tavsiye isteyen olsa hemen alına birsürü adam sakın çin malı alma yazardı.
    Şimdi öyle değil.Ne demişler koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Mondial RX3 evo ?

2015 modeli 8 bin tl 2018 modeli 19 bin tl .
    Yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan ?
    sizin düşünceniz ne ?
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)