Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2bin tl ye kadar kask tavsiyesi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba

Shoei nxr ım sktsini doldurdu. Artık rafa gitme zamanı. 2bin tl bütçe mevcut. Tam o sınırdaki kaskı al diyebilirsiniz tabiki ama böyle fp kask bildiğiniz varsa önerirmisiniz? Ona göre hareket etmek istiyorum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Merhaba, benim f/p kaskı olarak nitelendirdiğim iki kask var; Nolan N87 ve NEXX X.WST2. NEXX'i kardeşim ve kayınpederim aldı, çok memnunlar. Bende de N87 var, ömrü dolunca ben de NEXX'e geçeceğim, gerçekten güzel bir kask. (Maalesef bunların fiyatları sizin bütçenin %50 üstünde gibi; imkân varsa bütçeyi yükseltmeye çalışın, benim saydıklarım bile Shoei NXR'dan sonra - hani neredeyse - sakil gelecek, özellikle Nolan...)

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Nolan N87'yi ben de severek kullanmıştım. Kaza yapınca da test etmiş oldum, kafamı gayet güzel korudu.
    Ama yeni kask alırken bu sefer çene açılır kask alayım, benzin istasyonunda falan kısa duraklamalarda kaskı çıkarmakla uğraşmayayım çeneyi açıp biraz rahatlayayım istiyorum. Tabi Shoei falan alacak bütçe olmayınca mecburen başka marka arayışına girdim.
    Nolan'ın N100 serisi var, onlar iyi midir? Nolan N87'de birlikte gelen pinlock da çok iyiydi, yine hazır pinlock ile gelen bir kask alayım ayrıca pinlock aramayayım istiyorum.

Konuyu takipteyim.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Oha N87 2500TL olmuş
    Düz beyaz modeli var bende. Aldığım hafta kamerayı takarken boyası kalktı. Sonra interkomun altındaki boya kalktı. Arka tarafı çizikler, boyası kalkmış alanlarla dolu. Artçıdan kafa yerseniz o boya kalkıyor. 2500TL verilen kaskın bu kadar dandik boyanması sinir bozucu olabilir.
    Üst havalandırmayı eldivenle kontrol etmek zor.
    Shoei'den sonra alınacak bir kask değil bence ama ekonomi malum...

Nexx bi tık mantıklı geliyor şuan. Tavsiye için teşekkürler. Farklı fikirleride okumak isterim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha N87 2500TL olmuş
    Düz beyaz modeli var bende. Aldığım hafta kamerayı takarken boyası kalktı. Sonra interkomun altındaki boya kalktı. Arka tarafı çizikler, boyası kalkmış alanlarla dolu. Artçıdan kafa yerseniz o boya kalkıyor. 2500TL verilen kaskın bu kadar dandik boyanması sinir bozucu olabilir.
    Üst havalandırmayı eldivenle kontrol etmek zor.
    Shoei'den sonra alınacak bir kask değil bence ama ekonomi malum...
    İki tane kullandım, interkom da kullanıyorum, hanım da ilkine (düz beyaz) epeyice kafa attı ama bende boya kalkması hiç olmadı. Size kötü bir örneği denk gelmiş anlaşılan...

Yine de NEXX daha iyi bence. Bir sonraki kesinlikle NEXX olacak.
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)