Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yakit tuketimi neden böyle

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    CBR500 ile şehiriçi ortalama 3.5-4 yakıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dukeler absürd gaz tepkisiyle biliniyo zaten bi acayip gaz açıp kapatmak ama benim hoşuma gidiyor. anladığım kadarıyla ara ara gazladığım ve performanslı kullanmama birde soğuklar eklenince böyle bir tüketim çıktı. Bu depoyuda olabildiğince sakin ve sabit devirlerde kullanarak kaç km gittiğini buraya eklerim. Fikirleriniz için teşekkürler arkadaşlar
    buna istinaden bi aksiyon kamerası alıp sürüşünü izleyebilirsen kendine ayar verebilirsin sanırım
    nerde ne kadar gazlamissin neden çok yakmissin anlayabilirsin kolayca.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna istinaden bi aksiyon kamerası alıp sürüşünü izleyebilirsen kendine ayar verebilirsin sanırım
    nerde ne kadar gazlamissin neden çok yakmissin anlayabilirsin kolayca.
    kameram var bugün mesela 40 km ye yakın yol yaptım 3-4 kere otobus araba fln üstüme çıkmasın diye gazladm o kadar göstergede bu şekilde ortalama 380km daha gideceğimi gösteriyor olabildiğince bu tempoyu bozmadan depoyu bu şekilde kullanacağım ona göre net bir fikrimiz olur

stunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda -titan -twister
    Tam ölçüm yapmak istiyor isen, ana depoyu boşalt 1 litre benzin doldur bin motora şehir içinde sakin kullan bitince kadar durmadan. 1 litre ile yaptığın km o şekilde bul. 30km cıvarı olmalı. Aksi halde vardır bir sorunu.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı stunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam ölçüm yapmak istiyor isen, ana depoyu boşalt 1 litre benzin doldur bin motora şehir içinde sakin kullan bitince kadar durmadan. 1 litre ile yaptığın km o şekilde bul. 30km cıvarı olmalı. Aksi halde vardır bir sorunu.
    Sonra nerden benzin bulcam da yurutcem o is biraz zor gezerek kullaniyorum sakin sakin yakinda net sonucu yazicam tekrar buraya

Motosikleti
    honda -titan -twister
    Sonra nerden benzin bulcam da yurutcem o is biraz zor gezerek kullaniyorum sakin sakin yakinda net sonucu yazicam tekrar buraya
    Ya arkadaş nasıl Motorcu sun sen.
    bursalıali bunu beğendi.
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Ya arkadaş nasıl Motorcu sun sen.
    istanbuldayım burada öyle alayım 1 litre benzin de dolaşırken bitsin yapamam normalde bile üstümüze çıkmak için yer arıyoken herkes birde düşün ana yolda bittiğini benzinimin. ben nerde durucam da benzin ekleyip devam edicem motora. belli bir güzergahtada volta atar gibi gidip gelemiycegime göre bu fikir iş yapmaz maalesef.
    stunc bunu beğendi.

Motosikleti
    honda -titan -twister
    istanbuldayım burada öyle alayım 1 litre benzin de dolaşırken bitsin yapamam normalde bile üstümüze çıkmak için yer arıyoken herkes birde düşün ana yolda bittiğini benzinimin. ben nerde durucam da benzin ekleyip devam edicem motora. belli bir güzergahtada volta atar gibi gidip gelemiycegime göre bu fikir iş yapmaz maalesef.
    Şöyle yapıyorsun o zaman. Bi tamirci gidiyorsun. Araba veya motosiklet. 3 4 litrelik boş yağ bidonu istiyorsun. Eve gidiyorsun depodaki benzini bidonu dolduruyorsun. Depoda en fazla 4 litre benzin olursa tadından yenmez. 1 litre sini depoya geri kalanını yanına alıp dolaşmaya çıkıyorsun. Yola çıkmadan kilometreyi bir yere not edip benzin bittiğinde tekrar kilometreyi not et. Farkı 1 litre ile yaptığın yoldur. Bu işlem en fazla 1 saatini alır. Ben yapamam diyorsan git bi tamirci ye onlar halleder. Daha ne diyim.
    stunc -honda titan -honda twister
    motosiklet özgürce yaşamak, rüzgarla yaşırmak tır.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Şöyle yapıyorsun o zaman. Bi tamirci gidiyorsun. Araba veya motosiklet. 3 4 litrelik boş yağ bidonu istiyorsun. Eve gidiyorsun depodaki benzini bidonu dolduruyorsun. Depoda en fazla 4 litre benzin olursa tadından yenmez. 1 litre sini depoya geri kalanını yanına alıp dolaşmaya çıkıyorsun. Yola çıkmadan kilometreyi bir yere not edip benzin bittiğinde tekrar kilometreyi not et. Farkı 1 litre ile yaptığın yoldur. Bu işlem en fazla 1 saatini alır. Ben yapamam diyorsan git bi tamirci ye onlar halleder. Daha ne diyim.
    Tamamda neden sirtimda benzin bidonuyla gezeyim :D surebilecegim en sakin tempoyla suruyorum sonucu yazicam zaten daha az yaktirma sansim olmayacak normalde boyle kullanmam. O degeri referans olarak alinca cikacak zaten ortaya bir sorun olup olmadigi

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Benim ninja uzun yolda 25 kuruş yakmıştı, ilk aldığım gün balıkesirden Antalya'ya gelmiştim o zaman hesaplamıştım. Yolda 110un altına nadir düştüm, topspeed denemeleri falanda yaptım buna rağmen bence çok iyiydi. Daha hesaplamadım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ort. yakıt tüketimini size söylemeyen motorda tüketim öyle hesaplanmaz. (O ne yahu yok 1l koy, benzini bitir falan? Zinhar, enjeksiyonlu bir motorda benzin bitene kadar kullanmak zararlı bir sefer; pompayı elinize alabilirsiniz, hatta depoda pislik varsa enjektörleri de...)

Depo fullenir, tripmetre sıfırlanır (yoksa km'yi not edeceksiniz...), ışık yanana kadar kullanılır sonra depo tekrar fullenir. (Bir önceki ile aynı seviyeye dolmasına dikkat edilir...) Tripmetreden kaç km yaptığına bakılır (veya 2. fullemedeki km ile ilk fullemedeki not ettiğiniz km farkı bulunur), aldığınız yakıt litresi bölü yaptığınız km çarpı 100 size 100km'deki sarfiyatınızı verir. Bu kadar basit...
    mustafa_325 bunu beğendi.

Benim cbr250 hep 3.5_3.7 arası yakıyor. Şehir içi bu. Yalnız 60 tl ye 300 km hesaplayınca 4 küsür litreyi nasıl hesapladın. Benzinin litresi kaç tl ki.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cbr250 hep 3.5_3.7 arası yakıyor. Şehir içi bu. Yalnız 60 tl ye 300 km hesaplayınca 4 küsür litreyi nasıl hesapladın. Benzinin litresi kaç tl ki.
    En son aldigimda 70 tl ye 250 km fln olmustu kurus hesabinda 28-29 kurus fln cikiyor oda 4.5 litre civarina denk. Benzin 6.15 di totalden aliyorum.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Konuyu guncelliyorum arkadaslar
    Istanbulda hava sicakligi 15 in altindayken kullandim hep, totalde 10-15 kere ezilmemek icin anlik gazladim onun disinda inanilmaz sakin kullandim daha fazlasini yapamam. Bugun tekrar yakit aldim 70 tl ye 320 km gitmis oldum. Buda motorda sorun olmadigini gosterdi surusume gore degisiyormus.Daha az yaktiran varsa alnindan öper sabri icin saygilarimi sunarim :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)